Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: Odpieluchowywac?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Odpieluchowywac?

    Michal odkad skonczyl 8 miesiecy robil 95% kup na nocnik. Od kilku miesiecy wola jak chce kupe, wtedy musialam wypatrywac znakow
    Siku nie wola ale czesto posadzony na nocnik robi
    No i tak, jest lato, Michal juz duzy, w koncu chodzi wiec moze zaczac odpieluchowywanie?
    Mozna odpieluchowac dziecko ktore nie wola siku?
    I jak najlepiej? Puszczac w majteczkach, w tetrze i otulaczu, w formowankach czy jak?

  2. #2
    demona
    Guest

    Domyślnie

    puszczać z goła pupa za kazde siku w nocnik owacje na stojąco. Wicia załapał w 3 dni.
    Od 3 tyg jestesmy wolni od pieluch.

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    mozna. sadzaj co godzinę np. (jak wiecej pije to moze posikiwać pod się w miedzyczasie -fran mając rok i 4 miechy w lecie robił siku co 2-3 minuty czasami, ale picie było w łapach non-stop wtedy) albo półtorej.
    albo załapie albo nie. znaczy kiedyś na pewno fran dalej by lał w gacie gdybym go co pewien czas nie wysadzała sama z siebie. woła tylko na kupę. myślę że po prostu nie czuje ze mu się chce bardzo-bardzo. ale bez pieluch jestesmy od kilku miesiecy już. w nocy tez. wysadzam go jak ja sie kłąde spac na śpiocha normalnie sadzam na nocnik i luz, do rana zwykle wytrzymuje. nie pije w nocy.
    ale teraz, jak sama mówisz warunki idealne
    Ostatnio edytowane przez rzufik ; 01-07-2011 o 15:14
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  4. #4
    Chustofanka Awatar maminkastasinka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała, sercem - krakowianka
    Posty
    261

    Domyślnie

    Myślę, ze tak.
    Staś miała skończone 2 latka gdy go zaczęłam odpieluchowywać i nie wołał i wciąż nie woła na siku, jedynie na kupę. Trwa to już 3 miesiące. Od razu zaczęłam go puszczać bez żadnej pieluchy. Na początku było mnóstwo kałuż, teraz nauczył się już kontrolować, więcej trzyma, więc przy regularnym wysadzaniu i obserwacji kałuże są już bardzo rzadko. Bezcenne jest to że zorientował się, że jest coś takiego jak siusianie, że nad tą częścią ciała też trzeba nauczyć się panować. Czekam teraz tylko na wołanie
    Mama Stasia (28 II 2009) i Franka (7 III 2011) i Łusi (22 VI 2013) i Józia (15 VIII 2015)
    Mój blog: "Ania tworzy" - zapraszam!!!

  5. #5
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    warunki sprzyjajace bo nawet dywan zdjelismy i nie mamy zamiaru go klasc do jesieni

    ale powaznie z gola pupa czy majteczkach?

  6. #6
    demona
    Guest

    Domyślnie

    U nas byla goła pupa przez tydzien, majteczki to nastepny stopien, bo początkowo miał problem ze zdejmowaniem.
    Maćka tak odpieluchowałam jak miał 18 m-cy.

    Edit: bo chodzi o to zeby sam siadal, a nie Ciebie wołał.

  7. #7
    Chustomanka Awatar anmuszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    1,345

    Domyślnie

    Olapio ja bym sprobowała. Ola nie wołała siku a zaczęła latać z goła pupą i teraz jest ok.

  8. #8
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    nie bedzie mu zimno w tylek?

  9. #9
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    nie bedzie mu zimno w tylek?
    lato jest
    W sumie jak zimno to bedzie częściej sikał i szybciej sie nauczy

  10. #10
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta

    Edit: bo chodzi o to zeby sam siadal, a nie Ciebie wołał.
    hehe, marzenie

    lato jest
    W sumie jak zimno to bedzie częściej sikał i szybciej sie nauczy
    i sie rozchowuje i zaziebi Ewe

  11. #11
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Nie doceniasz Go!
    Poczekaj az bedzie ciepło i daj mu kilka dni.

  12. #12
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Pewnie ze tak. Moja Blanka tylo na noc pieluche - a dzisiaj eleganco wstała po nocy z suchą pieluszką. Puszczaj go cały dzien w majteczach samych i tłumacz i opowiadaj jaki to on fajny i ze bez pieluchy. I w ogóle u nas najlepsze sie okazało to, ze ona wybiera czy sieka do duzego kibelka czy do nocnika.

    czyli ze dziewczyna sie nie musi zastanawiac sie zzy sikac w majtki czy do nocnika tylko wybiera miedz dwoma kibelkami.

    wydaje mi sie ze to swietny czas na odpieluchowanie całkowite

  13. #13
    Chustomanka Awatar anmuszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    1,345

    Domyślnie

    U nas tez do wyboru kiblek czy nocnik. I to sie super sprawdza.

  14. #14
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ja chce zaczac juz
    zrobie tak
    poki zimno to majteczki, getry, bluzka
    a jak bedzie cieplo to w samej bluzce, no chyba ze wczesniej zalapie
    juz przyszykowalam zestaw ciuchow wiec tylko czekam az Michal sie obudzi i...

  15. #15
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    109

    Domyślnie

    U nas się nie sprawdza ta metoda, więc odpuszczam. Ma czas
    Mama Blondynki (16.07.2006) i Blondaska (21.08.2009)

  16. #16
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Laminatorka Zobacz posta
    U nas się nie sprawdza ta metoda, więc odpuszczam. Ma czas
    My pierwsze podejście mielismy ok 1,5 roku i po 2 dniach odpusciłam. Musi czas byc odpowiedni. fakt.

  17. #17
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    u majki latanie z gola pupa sie nie sprawdzilo bo sikala co 2 kroki za to majtki ok z tym ze ona wola juz dlugo a bez pieluchy w dzien od 20mscz na noc niestety zakladamy jeszcze
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  18. #18

    Domyślnie

    e tam, mój leje pod siebie i to rozmazuje. Na nocnik siada na jedną nanosekundę. I to nie raz czy dwa, jak były upały to niemal cały czas z gołą pupą latał. Kupę zrobił bratu na dywan....i przybiegł mi pokazać...eh.


  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    no właśnie. my próbowaliśmy w majteczkach. leje, że hej i jej to nie przeszkadza, ba nawet przyjdzie i pokazuje, że eeee tutaj...

    nocnik ma, wie do czego służy, nawet siada ze mna, ja robie eee i ona robi eee, tylko udaje i nic nie robi. tłumaczę i nic. narazie odpuszczam. znów powrócimy do tematu jak będą upały i bedziemy latać po ogrodzie...
    K. 2009M. 2012

  20. #20
    Chustomanka Awatar Ajka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,309

    Domyślnie

    jasne że próbować, z Natkiem jak miał 11 miesięcy zaczęłam właśnie puszczać bez pieluchy i wysadzać często po ok 2 tygodniach zaczynał wołać , niestety po 1,5 miesiącu wyjechaliśmy na wakacje no i niestety wróciliśmy do pieluch ale w tym roku znów wróciliśmy do odpieluchowania właśnie na zasadzie z gołą pupą i sam sobie siada na nocnik bo z majtami ma problem ze zdejmowaniem i teraz mamy baaaardzo rzadko kałuże . Choć były momenty( zwłaszcza jak były kałuże co 5 min) że żałowałam że wogóle zaczęłam a teraz już nie żałuję bo mam mniej prania
    "co zesłał los trzeba będzie stracić " 13.11. 2000 Kubuś i Franus (25tc) [*][*] 14,09 2004 2 fasolki(5tc) [*][*] ; kruszynka 08. 2012
    jesienna panienka 14.09.2001[/COLOR]; zimowy chłopak 22.02.2007; letni chłopaczek 03.07.2009
    Chustopróchno ze mnie


    na urlopie od 2000 roku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •