Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: jak nosić swieżynkę

  1. #1
    Chustofanka Awatar aniołka2009
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Świdnica
    Posty
    484

    Domyślnie jak nosić swieżynkę

    Jak ułożyć nóżki noworodka? powinny być schowane w chuście czy mogą być wyciągnięte i rozłożone na żabkę? Antek ma 2.5 tyg i zalecenie szerokiego pieluchowania ze względu na niedorozwój jednej panewki stawu biodrowego..
    oglądając pierwsze wiązania na forum widzę mnóstwo noworodków w kieszonce z nóżkami na żabę włąśnie tymczasem według wielu forumowych doradczyń nóżki takiego malucha powinny być jeszcze schowane..
    proszę o radę bo bez chusty jestem uziemiona z dwójką w domu a to perspektywa jak z koszmaru. Nie chcę narobić szkód mojemu maluchowi..
    na obrone swojej niewiedzy dodam tylko że Anielkę zaczęłam nosić jak skończyła 4 mieś. i parę dylematów poprostu przeskoczyłam...

  2. #2
    Chustofanka Awatar aniołka2009
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Świdnica
    Posty
    484

    Domyślnie

    sie nikt nie wypowie?

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    se wypowiem, choc nie specjalista
    na poczatku było nam lepiej w kangurku, w którym poły nie krzyżuja się pod nogami malucha.
    Teraz nosimy sie w 2X. Tak jakby "pomiedzy" tymi wiązaniami pod względem szerokości jest kieszonka
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  4. #4
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    ja też nie specjalista
    i nosiłam w kieszonce na żabkę, zaniechałam przy tym szerokiego pieluszkowania, mimo zaleceń ortopedy, ale my mieliśmy bioderka na granicy normy i profilaktycznie nakazala pieluchować, a ja po swojemu nosiłam w chuście i po 7 tyg. na kontroli stawy biodrowe byly super rozwinięte i prawidłowe
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    nożki powinny być tak ułożone aby kolanka były powyżej pupy, nóżki podgięte "pod siebie" odwiedzione ale nie rozkraczone i plecy przy tym naturalnie zaokraglone. niektore maluszki sa tak male ,ze lepiej im nozki skulone w chuscie zostawic. ale taki standardowy maluch nozki moze miec wyciagniete jak najbardziej a w szczegolnosci jak masz zalecenie pieluchowania szerokiego - wtedy warto poakzac lekarzowi ulozenie w chuscie i uzgodnic noszenie - to znaczy w chuste tkana bez dodatkowej pieluchy zazwyczaj sie wklada przy takim zaleceniu.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  6. #6
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    OT ithilhin brakowalo mi Ciebie na forum

    aniołka2009 - nic sie nie martw Ja Julie zaczelam nosic jak miala ok 3 miesiecy a Lily odwazylam sie zawiazac pierwszy raz jak miala 2tyg ... narazie tylko kieszonka

  7. #7
    Chustonoszka Awatar elalank
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pastela Zobacz posta
    ja też nie specjalista
    i nosiłam w kieszonce na żabkę, zaniechałam przy tym szerokiego pieluszkowania, mimo zaleceń ortopedy, ale my mieliśmy bioderka na granicy normy i profilaktycznie nakazala pieluchować, a ja po swojemu nosiłam w chuście i po 7 tyg. na kontroli stawy biodrowe byly super rozwinięte i prawidłowe
    Jak dobrze, że znalazłam Twój post. Właśnie jesteśmy świeżo po badaniu USG i u mojej córci lewe bioderko na pograniczu. Lekarz stwierdził, że niby ostatecznie zdrowe, jak zmierzył kąt na wydrukowanym zdjęciu (ale skoro miał wątpliwości, to ja jednak do końca mu nie wierzę ) Muszę zatem szybko nauczyć się dobrze wiązać, aby uniknąć pieluchowania i żeby na kontroli nie było już żadnych wątpliwości.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •