Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: wycieranie pupy

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie wycieranie pupy

    Mam zagwozdkę i to forum najbardziej mi pasuje.
    Jak wycieracie dziecku pupę-odpieluchowanemu.
    Niby problem śmieszny ale...
    Wycieram wilgotnym papierem-inny podrażnia. Najpierw brudek z wierzchu a potem głębiej. Kiedy czysto-ubieram go. I tu zaczyna się problem-po chwili (raz dłuższej, raz krótszej)N.przybiega, że boli dupka. I rzeczywiście ślad kupy na majtkach, a papier był już czysty. Jakieś resztki-tylko skąd?Z jakich głębin? Potem jest płacz i nie da się się umyć.
    Więc jak wycieracie pupkę,żeby wszystko usunąć.

    Przepraszam za dosadny opis ale inaczej się nie dało
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kaszuby
    Posty
    1,113

    Domyślnie

    Zawsze myjemy pupę, znaczy ja jej myję. Chociaż nigdy się nie zdażyło robić kupę w miejscu gdzie nie można umyć i konieczne byłoby podcieranie. Z tego powodu zastanawiam się co będzie w przedszkolu, będzie chyba chciała żeby ją pani myła....
    A odnośnie pytania o "resztki" - nie wiem, może jakiś mały bączek wypycha że tak powiem obrazowo coś co tam w jelicie się ostało. A po skorzystaniu z toalety sam mówi, że już nie chce dłużej robić? Długo posiaduje?Czy spieszy mu się do zabawek i nie ma czasu?

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    Sam mówi, że zrobił i schodzi.
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GoDo Zobacz posta
    Zawsze myjemy pupę, znaczy ja jej myję. Chociaż nigdy się nie zdażyło robić kupę w miejscu gdzie nie można umyć i konieczne byłoby podcieranie. Z tego powodu zastanawiam się co będzie w przedszkolu, będzie chyba chciała żeby ją pani myła....
    jak to przedszkole publiczne to raczej nie ma szans, żeby pani ją myła. Są przedszkola, gdzie panie nawet pupy nie wycierają, bo założenie jest takie,że do przedszkola przychodzi dziecko samoobsługowe. W rzeczywistości jednak pomagają, przynajmniej trzylatkom na samym początku. Ale dziecko szybko odróżni, że pani to nie mama i że w przedszkolu są inne zwyczaje trzeba ją tylko uprzedzić odpowiednio wcześniej. Córkę, nie panią.

    Cytat Zamieszczone przez GoDo Zobacz posta
    A odnośnie pytania o "resztki" - nie wiem, może jakiś mały bączek wypycha że tak powiem obrazowo coś co tam w jelicie się ostało. A po skorzystaniu z toalety sam mówi, że już nie chce dłużej robić? Długo posiaduje?Czy spieszy mu się do zabawek i nie ma czasu?

    ja też myślę, że musi być 'druga cześć' kupki. Tzn jest na pewno bo skądś się bierze na majtkach. Nie wiem jak długo już się sam załatwia ale może zwieracze nie działają tak na 100% i dziecko nieświadomie popuszcza. Tak bywa.


  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kaszuby
    Posty
    1,113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    jak to przedszkole publiczne to raczej nie ma szans, żeby pani ją myła. Są przedszkola, gdzie panie nawet pupy nie wycierają, bo założenie jest takie,że do przedszkola przychodzi dziecko samoobsługowe. W rzeczywistości jednak pomagają, przynajmniej trzylatkom na samym początku. Ale dziecko szybko odróżni, że pani to nie mama i że w przedszkolu są inne zwyczaje trzeba ją tylko uprzedzić odpowiednio wcześniej. Córkę, nie panią.
    Przedszkole prywatne, ale w sumie nie pytałam czy pomagają w tych czynnościach. Jakoś tak oczywiste mi sie to wydawało...hmm... Jak się moja młoda kiedyś rano jak spalismy jeszcze sama obsłużyła w tych sprawach, to całą pościel musiałam do prania wrzucić, bo z gołą pupą potem wskoczyła do łóżka. Masakra była. No nic, zobaczymy, w sumie idzie od połowy sierpnia na adaptację, jak coś nie będzie szło, to zostaniemy jeszcze w domku.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    Nie zejdzie z kibelka poki nie zrobi, więc to może jakieś bączkowe sprawy bo tego naprawdę niewiele ale swędzi i zostaje na majtkach.
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GoDo Zobacz posta
    Przedszkole prywatne, ale w sumie nie pytałam czy pomagają w tych czynnościach. Jakoś tak oczywiste mi sie to wydawało...hmm... Jak się moja młoda kiedyś rano jak spalismy jeszcze sama obsłużyła w tych sprawach, to całą pościel musiałam do prania wrzucić, bo z gołą pupą potem wskoczyła do łóżka. Masakra była. No nic, zobaczymy, w sumie idzie od połowy sierpnia na adaptację, jak coś nie będzie szło, to zostaniemy jeszcze w domku.
    jak prywatne to na pewno wycierają a może i nawet umyją jak trzeba.


  8. #8
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    myjemy tyłeczek
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  9. #9
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Mój w prywatnym i raczej nie wycierają, stoją nad dzieckiem i instruują. Z tym, że mój syn kupy w przedszkolu nie zrobi, a z wycieraniem siusiaka sam sobie radzi. Nie sądzę, żeby ktoś dziecku w przedszkolu pupę mył, ale tak jak już ktoś napisał - dziecko wie, że pani w przedszkolu to nie mama i że tam jest inaczej niż w domu.

    Co do wycierania pupy, to chusteczką nawilżaną wycieram.
    Ostatnio edytowane przez magnus ; 26-06-2011 o 15:32

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Tosiek woła z łazienki jak skończy, i czeka aż mu wytrę pupę. Zawsze na sucho, u nas nie ma syndromu drugiej dupki
    A może mokre chusteczki po prostu stosować?
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    stosuję wilgotny papier toaletowy
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  12. #12
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    A tak swoją drogą - jaki piękny wątek

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    Magnus śmiejesz się a on się ostatnio nie dał dotknąć i kupę chyba wstrzymywał bo go dupka bolała(nie wzięłam naszego papieru a kupę robił na wyjściu)
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  14. #14
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    u mnie też był taki problem trochę. moje dziecko ma bardzo wrażliwą skórę, stosowałam chusteczki nivea do spłukiwania w sedesie, w przedszkolu z tego co wiem jest po prostu papier toaletowy i na pewno panie wycierają, ale bywało że się skarżyła, więc ostatnio wróciłam do wacików kosmetycznych nasączonych oliwką (także do pipki) - mówię wam rewelacja! pupcia jak marzenie i nie swędzi.

  15. #15
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Behemot Zobacz posta
    Magnus śmiejesz się a on się ostatnio nie dał dotknąć i kupę chyba wstrzymywał bo go dupka bolała(nie wzięłam naszego papieru a kupę robił na wyjściu)
    A tam się śmieję - sprawa tak samo ważna jak mycie innych części ciała. Tylko tak sobie z boku spojrzałam na temat i tak jakoś mi się uśmiechnęło Behemot, w żadnym razie nie śmieję się z Twojego problemu. A tak w temacie, to po prostu wrażliwą skórę ma. Ja się staram nosić takie zwykłe chusteczki do pupy dla niemowląt i nimi pupę Młodemu wycieram. A jak nie, to po powrocie do domu staram się pamiętać posmarować mu Bephantenem albo chociaż maścią przeciw odparzeniom.
    Ostatnio edytowane przez magnus ; 26-06-2011 o 16:57

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    Magnus - przecież wiem,że to serio nie było -jest tam buzka wstawiona

    OT Gdzie mogę zamówić twoje piękne wyroby?
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  17. #17
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Podnoszę temat. Czy w grupie 4-latków dziecię już musi samo wycierać pupę?

  18. #18
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez słoneczny_blask Zobacz posta
    Podnoszę temat. Czy w grupie 4-latków dziecię już musi samo wycierać pupę?
    U nas musi.

  19. #19
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    U nas musi.
    Mój ma tam wyjątkowo wrażliwą skórę. Jak ostatni sobie "sam radził", to całą przerwę świąteczną w grudniu go wietrzyłam po domu w za dużym T-shircie i leczyłam z ran

  20. #20
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez słoneczny_blask Zobacz posta
    Mój ma tam wyjątkowo wrażliwą skórę. Jak ostatni sobie "sam radził", to całą przerwę świąteczną w grudniu go wietrzyłam po domu w za dużym T-shircie i leczyłam z ran
    Może pogadaj z panią, żeby sprawdzała, czy dobrze sobie poradził.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •