Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: straszenie Panem Zawitkowskim:)

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie straszenie Panem Zawitkowskim:)

    Chciałam się z Wami podzielić moim dzisiejszym, podnoszącym adrenaline doświadczeniem... Otóż na placu zabaw "zaatakowała mnie" pewna "mamusia" (ok. 40), kwitując, że moje dziecko będzie miało po chuście krzywy kręgosłup. Stwierdziła, że pracuje za granicą w szpitalu i ma wiedzę większą niż w Polsce! Odparłam grzecznie, że mam inne zdanie na ten temat i zaczynałam się oddalać, a ta za mną... i nawija mi, że może bym poczytała Pana Zawitkowskiego, bo on madre rzeczy na ten temat pisze. Z tgo, co wiem, to on reklamuje właśnie chusty (choć fakt każe w nich nie wiecej niż 40 min nosić), kiedyś czytałam go coś tam, ale wkurzały mnie reklamy huggiesów i johnsona...
    Tez tak Was czasem atakuja bezpośrednimi uwagami? Bo chyba Zawitkowskim Was nie strasza? Pozdrawiam

  2. #2
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Mi wmawiano, że dziecko mi się dusi i że na pewno małej jest niewygodnie... normalka, ważne, że są też pozytywne reakcje
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,044

    Domyślnie

    mnie na razie się nie zdarzyło tak na ulicy, najwyżej pytanie z umiechem czy w wózeczku nie wygodniej. Za to sąsiadka pielęgniarka stwierdziła, ze popsuję sobie kręgosłup, a dziecko i tak mi nie podziękuje, ze było noszone

  4. #4
    Chustonówka Awatar mandra
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa Zoliborz
    Posty
    41

    Domyślnie

    mnie sie już 2 razy zdarzyło, że panie troskliwie sprawdzały, czy małej chusta się w nóżki nie za bardzo wciska.
    natomiast co do Pawła Zawitkowskiego, to byłyśmy u niego na konsultacji właśnie w chuście... wypytał, co to za chusta, bo nie zna i nie skomentował ani słowem noszenia, wiązania, etc... generalnie bardzo miły człowiek, nie wiem, kogo ma przestraszyć

  5. #5
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    starsze panie są najgorsze, dziwne bo one powinny mieć jakieś pojęcie o tym jak się kiedyś dzieci nosiło ( oczywiście nie chodzi mi o tą 40-letnią kobietę ) Mnie nie dawno zaatakowała taka starsza pani twierdząc, że jest ze służby zdrowia. Niby miła,ale natarczywa, sprawdzała nóżki i strasznie chciała mi pomóc jak wpakowałam Miłka na plecy, bo przecież będę go do przodu przekładać z pleców na przód trochę mi podniosła ciśnienie, że w wózeczku lepiej, do nóżek krew nie dochodzi i coś tam jeszcze. Starałam się tłumaczyć, ale jak następnym razem będę w gorszym nastroju, to nie będę dyskutować na ten temat
    Nie wspomnę,że jak ktoś cię rozprasza jak wiążesz na plecach to nie jest to najłatwiejsze.
    Miłosz-11.05.2010

  6. #6
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    mi sie aż takie "natręctwo" nie zdarzylo ale znajac siebie jakby na mnie trafilo to bym grzecznie ale bardzo stanowczo powiedziala zeby ta pani dala mi spokój i nie zycze sobie komentarzy
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  7. #7
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Zawitkowski zdaje sie pisze tylko tyle, zeby w pierwszych trzech miesiacach nie nosic w pionie, pewnie ma na mysli fakt, ze ludzie czesto wiaza sobie chusty jak chca, albo nosza w nosidlach-wisiadlach

  8. #8
    Chustonówka Awatar kapyl
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    17

    Domyślnie

    Hmm a wiecie, że ostatnio na forum gazetowym "Pielęgnacja dziecka" (mogłam tytuł pomylić) pan Zawitkowski wzbudził powszechne oburzenie? Otóż jakaś mama zapytała go jakie nosidło może kupić dla bodaj trzymiesięcznego dziecka, a pan powiedział, oczywiście, że nosideł nie poleca, ale każdy sam wychowuje swoje dziecko jak uważa i że jeżeli już jakieś nosidło mama chce kupić, to takie z dwoma B w nazwie. No i rozpętała się mała burza... A generalnie z tego co widziałam to kilka lat temu p.Zawitkowski używał głównie chusty kółkowej.
    4 miesiące temu w Empiku wpadła mi w ręce książka autorstwa zbiorowego i rozdział w niej ma też on. Jest kilka słów o noszeniu w chuście i na zdjęciu Pan Paweł prezentuje się z ładnie zawiązanej kieszonce

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    no ja właśnie tez go widziałam kiedyś na okłądkach w kółkowych Bebelulu. Ale widziłam tez na you tubie filmik, gdzie krytykował nosidła-wisiadła, ale tez jedno, które wyglądało prawie jak Bondolino...

    a w ogóle to się nie postarał, bo zadnych argumentów, aby przestrzec przed wisiadłkami nie było...

  10. #10
    Chustofanka Awatar mama lucki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    gdańsk
    Posty
    301

    Domyślnie

    Zawitkowski polecał, ale lulu dla dzieci bez problemów bioderkowych i na krótko, więc pani chyba nie wiedziała co mówi

  11. #11
    Chustonówka Awatar Mumsi
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podziwiam Cię za spokój ducha. Ja na szczęście spotkałam się do tej pory tylko z pozytywnymi opiniami, ale świeżyna jeszcze jestem

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar roneczka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Morąg
    Posty
    3,032

    Domyślnie

    Ja przez te tezę o nie pionizowaniu do 4 miesiąca straciłam fajny "kawałek" noszenia, bo mąż na e-dziecku wyczytał, że pan Zawitkowski jest na nie i nie wyrażał zgody na noszenie Borysa w pionie

    Pokarm jest w głowie a nie w cyckach

    http://www.avast.com/pl-pl/get/3PZrfmgB

  13. #13
    Chustofanka Awatar claribell
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Kraków / Czaniec
    Posty
    413

    Domyślnie

    Kiedyś Zawitkowski był faktycznie zagorzałym przeciwnikiem pionizowania dziecka do chyba 4. miesiąca życia. Teraz się "zliberalizował" i w nowej książce "pozwala" na noszenie tak małych dzieci w pionie w chuście, wyraźnie zaznaczając, żeby nie przeginać.
    Ale pewnie ten wcześniejszy całkowity zakaz pionizacji jeszcze długo będzie pokutował w świadomości tych, co gdzieś tam, coś tam, kiedyś tam usłyszeli.

    A tak szyje moja Mama :* - www.efartuchy.pl

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    mnie ostatnio napadła kobita szarpała za chuste ze wypadnie mi z niej dzecko ze mu nuzki obumrą bo krew nie dochodzi-tym szarpaniem mnie wkurzyla okrutnie wiec powiedzałam zimno-jak by powiało chłodem tal jak zimno to powiedzałam to byśmy wszystkie zamarzły ze to moja sprawa a pozatym lekaże polecają chusty odwróciłam sie i poszłam w swoją strone!a ze na naszej wsi to sie wszyscy znają to babsko poleciało do mojem mamy naskarżyć ze dzecko meze
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mandra Zobacz posta
    natomiast co do Pawła Zawitkowskiego, to byłyśmy u niego na konsultacji właśnie w chuście... wypytał, co to za chusta, bo nie zna i nie skomentował ani słowem noszenia, wiązania, etc... generalnie bardzo miły człowiek, nie wiem, kogo ma przestraszyć
    OT... Mandra, witaj wśród sekciar!

    (tak, to ja, ta sama gingerr)

    A w temacie, jak już napisałyście, pan Zawitkowski modyfikuje swoje poglądy z czasem. Ale jak już coś znajdzie się na YouTube czy gazecie, to potem nikt nie sprawdza kiedy materiał nakręcono i jakie są bieżące poglądy na sprawę danego eksperta.

    [i jeszcze edit, bo zapomniałam, ten wiek ] ja też jestem mamusią, co ma 40 lat więc pozwolę sobie napisać: to nie wiek, to spojrzenie na świat, podejście do życia czy macierzyństwa. Znam osoby w moim wieku, ale również dziewczyny ok. 20 lat, które mają podobne poglądy na temat np. noszenia dziecka, jak mamusia spotkana przez autorkę wątku... Zatem niech każdy robi to, co uważa za słuszne, czy ma lat 20, 40, 60, 80, czy 100!
    Ostatnio edytowane przez gingerr ; 18-07-2011 o 07:07 Powód: skleroza

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    Hej, nie mam nic przeciwko 40stkom mam nadzieję, że nie poczułaś się urażona... tak tylko dla opisu napisałam ten wiek. I oczywiście zgadzam się, ze jak ktoś chce być zamknięty na niektóre poglądy to będzie i w 20 i w 60lat
    Ostatnio edytowane przez Lamia ; 19-07-2011 o 00:33 Powód: źle wklejony multicytat

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    OT bardzo nie lubie osób co pracują za granicą i dlatego sa mądrzejsze, ładniejsze, bogatsze i fajniejsze. Panie bardzo wyraźnie nie zaznaczyła, ze pracuje w szpitalu za granica, ale nie powiedziała jako kto! lekarz, pielegniarka, rehablitant czy salowa albo ksiegowa.
    a pan Zawitkowski obecnie nie uznaje chust za szkodliwe.

  18. #18
    Chustomanka Awatar tetani
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    737

    Domyślnie

    ani za która granicą

  19. #19
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Kurcze, w Pl tacy wscibscy ludzie sa? Juz odwyklam.....
    Na szczescie do mnie nigdy nie byli zbyt smiali, bo mam ponoc spojrzenie, ktore zabija
    wiec jest rispekt

  20. #20
    Chustonówka Awatar Kefka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Krakowie
    Posty
    46

    Domyślnie

    Ja swego czasu oglądałam Zawitkowskiego w ddtvn i on polecał chusty (nie pamiętam, aby ograniczał czas do 40 minut) więc po pierwsze chyba bym jednak się pokłóciła a po drugie to zdecydowanie bym kazała jej odejść bo to moje dziecko i robię to co dla niego najlepsze...

    Ja miałam tylko raz sytuacje, że mi baba zaczęła dotykać dziecko (śpiące!!) w chuście, że mu krew nie dochodzi więc poprosiłam ją aby zajęła się swoimi sprawami a nie wtykaniem nosa w nie swoje sprawy. Za to położna środowiskowa jak zrobiła mi nalot i zastała nas zachustowanych to spytała mnie o certyfikat noszenia więc ją zapytałam czy sądzi, że Afrykanki posiadają takowe certyfikaty...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •