Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: co z tymi bioderkami?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie co z tymi bioderkami?

    jak to jest z tym spaniem niemowlaka na boku i brzuchu w odniesieniu do bioderek? doczytałam się tu na forum, że na brzuszku nie do końca tak fajnie, a na boczku xle służy na bioderka... jak to jest? jest gdzieś taki watek, gdzie mogłabym sobie poczytać, jakoś przez "wyszukiwacza nic mi nie wyskakuje

  2. #2
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Na boczku zdecydowanie nie. Tak na pierwszej wizycie tłumaczył pediatra. Za to zalecał na brzuszku. O dziwo, po porodzie kazali mi spać z dzieckiem i, żeby on był właśnie na boczku. Generalnie kość nie jest jeszcze dobrze w panewce usytuowana i chyba dlatego nie należy na boku kłaść, bo ta kość "wychodzi" mocniej z panewki. CHyba tak to było
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  3. #3
    Chustonówka Awatar kapyl
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    17

    Domyślnie

    Hm, nam w szpitalu kazano układać dziecko na boku, raz na jednym raz na drugim.
    Córka starsza sypiała na plecach.
    Ogólnie to mam takie dziwne wrażenie, że przy pierwszym dziecku byłam jakaś mądrzejsza, bardziej wydolna wychowawczo...

  4. #4
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    zalecam udanie sie do ortopedy i kontrole bioder (koniecznie z USG!)
    jesli wszystko ok kladz smialo na boku
    na brzuszku jak najbardziej ok ale w dzien zebys mogla kontrolowac
    chociaz nie wiem w jakim wieku masz malucha

  5. #5
    Chustofanka Awatar tulu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Warszawa Muranów
    Posty
    153

    Domyślnie

    "moja" ortopeda odradza kładzenie na brzuszku w pierwszych miesiącach. Babeczka wydała mi się rozsądna i na bieżąco z wiedzą; polecała hamaczki i chusty (sama nosiła wnuki). Boczki i plecki - tak.
    Urszulka 20.12.2010

  6. #6
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    a jak to argumentowala?
    ja i tak nie moge klasc ewy na brzuchu bo jeszcze jej pepek nie odpadl!

  7. #7
    Chustofanka Awatar tulu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Warszawa Muranów
    Posty
    153

    Domyślnie

    zrobiła mi mini-wykład o budowie mięśni i ich rozwoju. Żałuję, że nie zapamiętałam szczegółów, ale na pewno mówiła o tym, że z tym kładzeniem na brzuszku to pomysł amerykański, z którego się wycofali, bo sprzyja SIDS (rozumiem, że to głównie na noc). Kontekst rozmowy był taki, że ja się na kontroli bioderek przyznałam, że nie układam młodej na brzuszku, bo bardzo tego nie lubi. Spodziewałam się gromów albo chociaż porady, jak ją namówić, a usłyszałam - a po co chce pani to robić??
    Urszulka 20.12.2010

  8. #8
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    no wlasnie ciekawe co oprocz SIDS
    bo akurat na brzuszku dzieci ladnie ukladaja nogi w pozycji zabki, czyli odpowiedniej dla prawidlowego rozwoju bioder

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadorota Zobacz posta
    Na boczku zdecydowanie nie. Tak na pierwszej wizycie tłumaczył pediatra. Za to zalecał na brzuszku. O dziwo, po porodzie kazali mi spać z dzieckiem i, żeby on był właśnie na boczku. Generalnie kość nie jest jeszcze dobrze w panewce usytuowana i chyba dlatego nie należy na boku kłaść, bo ta kość "wychodzi" mocniej z panewki. CHyba tak to było
    a nam pediatra powiedziala, ze wg badan smierc lozeczkowa wystepuje najczesciej u dzieci spiacych na brzuszku...
    wiec zebysmy to po prostu wzieli pod rozwage.
    Synek i tak spal na brzuchu czesto,do dzis tak tylko lubi
    Mlodsza spi na boczkach, na plecach, na brzuszku nie lubi spac.
    Widac duzo zalezy od upodoban dziecka. W koncu chodzi o to, zeby rodzice tez mieli szanse sie wyspac, a jesli dziecku wygodnie,to wieksze szanse, ze bedzie spokojniej spalo.
    Ja przy pierwszej corce mialam tak wyczulony sluch, ze w najglebszym snie slyszalam, czy oddycha, albo czy sie budzi. Mysle, ze malo plakala, bo w nocy wystarczylo, ze otworzyla dziobek i ja juz bylam z piersia
    przy trzecim dziecku budzi mnie glosny ryk
    Natomiast maz mnie nie budzi, mimo, ze wstaje o 5 rano, bo mu mnie szkoda, choc mala jak rano zje, to idzie dalej w kimono. Jest na mm, wiec w sumie to ja sie wysypiam.
    Bioderka mamy zbadane, zmierzone katy na usg i jest ok. Tez sie balam o te boczki, tym bardziej, ze to jej ulubiona pozycja do snu.

  10. #10
    Chustofanka Awatar AsiaWr
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    412

    Domyślnie

    Na bioderka boczek odradzają, bo bioderka (mój ortopeda też odradza).
    Na brzuszku nie, bo sids.
    Na plecach nie, bo jak uleje, to się zakrztusi (jak mała była w szpitalu w wieku 2,5 to położne na boczek dawały).
    Zostaje chusta

    Mój syn głownie na plecach sypiał, a córka na boczku. Bo tak mi się wydawało, że im wygodnie - tym głównie się kierowałam.
    Asia, mama Synka (9.2007) i Córeczki (11.2010)

  11. #11
    Chustofanka Awatar tulu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Warszawa Muranów
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    no wlasnie ciekawe co oprocz SIDS
    bo akurat na brzuszku dzieci ladnie ukladaja nogi w pozycji zabki, czyli odpowiedniej dla prawidlowego rozwoju bioder
    Z tego co pamiętam chodziło o równomierny rozwój zginaczy i prostowników. Ula nie chciała w ogóle leżeć na brzuszku i nie potrafiła w żaden sensowny sposób ułożyć nóżek i rączek w tej pozycji. Po radzie ortopedy olałam sprawę i praktycznie wcale nie kładłam jej na brzuszku - aż jakoś po 3 miesiącu zaczęła sama się przekręcać na brzuch. A teraz wcale nie chce leżeć na plecach
    Urszulka 20.12.2010

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •