Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: kieszonka - ocena :)

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie kieszonka - ocena :)

    Proszę bardzo
    Pierwsze zdjęcie mniej więcej w połowie spaceru, drugie pod koniec. Spacer dwugodzinny.





    Dopero na zdjęciach zobaczyłam, że mała przekrzywiła mi się i miała nóżki nierówno.

    Pytanie pierwsze: czy w ogóle można tak założyć materiał na główkę, jak ja mam na pierwszym zdjęciu? (Dziewczynki nie tolerują czapeczek, a było dość wietrznie)

    pytanie drugie: czy konieczne jest poprawianie, dociąganie chusty w trakcie spaceru? my zawiązaliśmy naprawdę mocno, a i tak wydaje się, że się po jakimś czasie trochę poluzowały.

    Cóż, to moje w zasadzie drugie motanie, męża pierwsze, więc błędy bardzo możliwe, dlatego tez prosze o wszelkie uwagi
    Ostatnio edytowane przez Firiel ; 20-06-2011 o 18:26

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Ja tam się na ocenianiu wiązań nie znam niech specjalistki mnie poprawią. Jak na moje oko jest całkiem nieźle, tylko przydałoby się bardziej obie chusty podociągać, żeby materiał na plackach dzieci był gładziutki. Wydaje mi się że córeczka na małżonku ma za proste plecki. No i że córeczka na Tobie ma niesymetryczne nóżki już wiesz, widać też że ma wygięte w bok plecki.
    A co do takiego zaciągnięcia materiału na główkę - to tylko dowód że chusta niedociągnięta. Raczej proponowałabym rozłożenie jednej poły chusty i nakrycie nią gołej główki.
    Ale ogólne wrażenie jest cudowne - piękna zachustowana rodzinka
    Ostatnio edytowane przez Bonita ; 20-06-2011 o 19:00
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  3. #3
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    cudne fotki i jak to pierwsze Wasze kieszonki to brawa biję

    odnośnie pytań
    1. ogólnie nie poleca się aby tak na główkę materiał naciągać - lepiej jeśli już osłonić poła chusty (rozciągnąć pionowe pasy). a może kaptury zaakceptują maluch skoro czapek nie lubią?

    2. jeśli robi se niewygodnie lub czujesz potrzebę poprawy - lepiej dociągnąć.
    ogólnie pozycję małe mają ładną, jednie kilka poprawek potrzeba, a do wprawy nie wątpię że dojdziecie.

    no i:
    po wstępnym dociągniecie warto wygładzić materiał na plecach w stronę karku dziecka, a potem poprawić dociągniecie - wychodzą ewentualne luzy.

    po zawiązaniu chusty warto poprawić nóżki - boczne pasy ułożyć dokładnie w dołkach podkolanowych dziecka, a nóżki podkulić dziecku pod siebie, żeby nie były zbyt mocno odwiedzione.

    powodzenia!
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  4. #4
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    No przepięknie wyglądacie!!

    Dzieciaczki są trochę za nisko, zwłaszcza u męża; powinno się swobodnie dać buziaka w główkę.

    Pilnujcie symetrii, warto ręką czasem przejechać po pleckach, żeby sprawdzić czy się nie przekrzywiły maluchy, jeśli tak to poprawić.

    Dziewczyny są takie małe, że przy dobrym dociągnięciu na początku poprawki raczej nie będą konieczne nawet po 2h, ale jeśli coś się luzuje, to koniecznie poprawić.

    Reszta napisana - nie naciągać kieszonki na głowę, ew. rozłożyć połę/poły.

    Pozdrawiam!!
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Tak przy okazji: ta niebieska to Nati Sycylia?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •