Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 174

Wątek: eko jednorazowki

  1. #101
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    próbowałam tych pieluch jak jeszcze w nocy Zosia spała w jednorazówkach, ale też stwierdziłam, że to bezsensu stosować wielo w dzień a w nocy czyli przez pół doby kisić w jedno ;/ A Rossmanowe eko nie smierdziały nam tj. pampersy, ale były sztywne i odciskały się i grzały...
    mam teraz formowanki i używam 2 szt. na nockę i pupka jest git. Nie używam już wcale jednorazówek z czego dumna jestem bardzo
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  2. #102
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    Chłonna wielorazówka nie grzeje utrzymuję jedynie temperaturę ciała. Chemia zawarta w jednorazówce a dokładnie żel chłonny w niej zawarty pod wpływem reakcji z moczem grzeje. Jest to udowodnione i jeśli istnieje ryzyko nie chcę używać tym bardziej że z wielo jest nam dobrze
    Nie zgodzę sie z tym że gruba wielorazówka grzeje. Nawet w grubej wielo temperatura jest niższa niż temp ciała to jest chyba normalne no chyba że ktoś jest chory i ma temeraturę wyższą. To chyba jest racjonalne
    a powiedz, gdzie czytałaś o tym, jakie są badania.. z ciekawości pytam.

    Zakładam też, że nawet jeśli jednorazówka, ale taka co "oddycha", to ma możliwość oddawania ciepła...
    miśki dwa i mały ktoś

  3. #103
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Bianka, ja mam nocne opory, bo Lauron nie toleruje nic sztucznego przy pupie...więc zostają nam tylko naturalne = mokro przy pupie. No i to niestety nam się w nocy nie sprawdza, bo przewijanie byłoby często. Ale zgadzam się, że lepszy byłby całkowity brak żelu. Tak się zbierałam do tych zupełnie eko jedno. Ale ich chłonność chyba jednak też może nie starczyć na noc niestety. :/
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  4. #104
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Od niedawna te eko-rossmanówki są w nowszej wersji - są elastyczne przy rzepach, a na opakowaniu 4 jestdziewczynka. No i jest ich mniej w paczce...

    My też używamy na noc, jeden wystarcza.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  5. #105
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Nie wiem skad wam sie wzielo, ze pieluchy EKOLOGICZNE maja byc lepsze dla zdrowia. One maja byc lepsze dla ziemi, jak sama nazwa wskazuje. I przewaznie sa.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  6. #106
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Nie wiem skad wam sie wzielo, ze pieluchy EKOLOGICZNE maja byc lepsze dla zdrowia. One maja byc lepsze dla ziemi, jak sama nazwa wskazuje. I przewaznie sa.
    masz rację

    dla mnie musi być nie tylko eko ale i zdrowo bo co z tego że jest eco i lepsze dla ziemi skoro dla pupy koszmar.

    Cytat Zamieszczone przez sheana Zobacz posta
    Bianka, ja mam nocne opory, bo Lauron nie toleruje nic sztucznego przy pupie...więc zostają nam tylko naturalne = mokro przy pupie. No i to niestety nam się w nocy nie sprawdza, bo przewijanie byłoby często. Ale zgadzam się, że lepszy byłby całkowity brak żelu. Tak się zbierałam do tych zupełnie eko jedno. Ale ich chłonność chyba jednak też może nie starczyć na noc niestety. :/
    Ja też stosuję tylko mokro przy pupie w nocy też i przewijam 1-2razy. Początkowo było ciężko ale się przyzwyczaiłam i nie przeszkadza mi to obecnie. Wysypiam się normalnie wiec ok

    Cytat Zamieszczone przez Julla Zobacz posta
    a powiedz, gdzie czytałaś o tym, jakie są badania.. z ciekawości pytam.

    Zakładam też, że nawet jeśli jednorazówka, ale taka co "oddycha", to ma możliwość oddawania ciepła...
    Z tego co pamiętam w Niemczech były prowadzone takie badania. Było tu na forum o tym jakiś czas temu.
    Były też badania z środków UE i też wyszło że posiadają ogólnie sporo metali ciężkich, jak ołów itp.
    Jesli chodzi o oddychalność można tu polemizować każdy na swoją stronę ale w wielo nie ma chemicznego absorbentu i to mnie przekonuje aby ich używać. Jak wymyślą bardziej przyjazne dla zdrowia i planety jednorazówki (nawet jakby miały być mniej chłonne) to jestem za, ale póki co zostanę przy wielo

    tu jest ciekawie napisane i pokazane
    http://pieluszkomania.blogspot.com/2...orazowych.html
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 21-11-2011 o 20:46

  7. #107
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    nie polecam tych pieluszek. Kupilam na wakacyjny wyjazd a własciwie na przejazdy, córka miała je na sobie na czas podróży i noc przed powrotem do domu (by nie wozić brudnych wielo w walizce). Strasznie ją odparzyły.
    Wcześniej, w szpitalu po porodzie uzywałyśmy Bambo Nature i nie bylo takich problemów.

    Generalnie moje dziecko tez z tych, co preferuje naturalne tkaniny przy pupie i wymaga przewijań w nocy, ostatnio wielu, bo idą zęby.
    Pola 2011

  8. #108
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    My używamy czasem, do niedawna na noc, a teraz np. na dłuższe podróże, albo gdy wszystkie formowanki nocne brudne/suszą się. Nie są jakieś fantastyczne, ale moim zdaniem na takie używanie od czasu do czasu spełniają swoją rolę, u nas odparzeń w nich nie było. No i do mnie przemawia fakt, że choć w części rozkładają się (stąd ta ekologiczność), plus ich cena.



  9. #109
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Bianka, dzięki poczytam
    miśki dwa i mały ktoś

  10. #110
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    to jest już chyba trzeci wątek o tych pieluchach...

  11. #111
    Chustomanka Awatar Aniika
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    702

    Domyślnie

    Nie moge znalesc watku, wiec wyciagam ten. Znikaja te pieluchy z rossmana czy co? Ja sie troche obkupilam, ale jak mi wyjda to nie widze alternatywy, tak sie do tych pieluch przyzwyczailam.

  12. #112
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    według info od obsługi mojego ross - tak. znikają.

  13. #113
    Chusteryczka Awatar Kocia_mama
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów. No prawie.
    Posty
    2,272

    Domyślnie



    <Miejsce na mądry cytat>

  14. #114
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    czy ktoś używał duńskich pieluszek ultra baby soft http://www.decoraliki.pl/1676,pieluc...g-40szt.html??

  15. #115
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    tez jestem ciekawa Waszych opinii. znalazłam strone i jest tu kilka marek jednorazówek mniej lub bardziej biodegradowalnych....które wybrać? czy przyjdzie mi zamówić po kartonie każdych i samej wypróbować?

    http://www.ekoszafa.pl/pol_m_DZIECKO...azowe-177.html

  16. #116
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    Ja używam moltexow juz na drugim dziecku- na noc daje zwyklego pampka bo Jan to sikacz nocny i nawet przewijajac go co karmienie w nocy musiałam go przebierać całego ale Zosce starczaly- jestem z nich zadowolona. No ale u nas paczka kosztuje 7euro..
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  17. #117
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie eko jednorazówki:moomin, viona. eccoattittude i...

    Chciałbym zrecenzować nie pod względem tych wszystkich parametrów eko,ale pod względem przyjazności dla pupy dziecka, miekkosci, wygody, zapinania, przecieków itp.
    Testowane na synku niecałe dwa tygodnie. Rozmiar 3-6 kg.
    The winner is....moomin. Najbardziej miękkie i przyjazne. drugie miejsce eccoattitude (wypadają mniejsze) i trzecie viona-praktycznie tylko testowałam, bo....boje się je uzywac, wyglądają jak najgorsze ceratowe pieluchy....

    Szczerze Wam powiem, ze niestety pod względem wygody dla pupy wygrywają pampersy.....przydałoby się,zeby eko jednorazówki były bardziej miękkie. Plus taki,ze nie śmierdzą jak pampaersy, choć mają tez zapach, wcale nie taki przyjemny...

    jeszcze beaming baby- te zupełnie mi się nie podobają.dosc sztywne, płytnie i rzepy prawie wcale nie trzymają...
    Ostatnio edytowane przez Nata ; 18-05-2014 o 07:13

  18. #118
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja tez testowalam przez jakieś dwa tygodnie Pieluszki beaming baby rozmiar 2-6 kg, na potrzeby Kruszynki o wadze poniżej 3kg nie byly najgorsze. Wiadomo nie są tak chłodne jak klasyczne pampersy wiodacych marek i ich wyprofilowanie nie jest najlepsze. Zgadzam się z Przedmowczynia, ze rzepy jakoś super nie trzymają, ale przy noworodki było to wystarczające.uzywalam tez ok 2-3 tyg pieluch Abena bambino W rozmiarach 1-3kg i 3-6kg oceniam je na czworeczke. Niestety kupa czesto wypływala mi nogawka, ale potem zdarzało to mi się i w nie ekologicznych pieluchach(za to wielorazowkach swietnie zatrzymują kupę ))nie byly jakos super plastyczne, ale ogromnym plusem bylo to, ze bambino premature idealnie pasowaly na dzieci z mala masa urodzeniowa(to co mi zostalo oddalam mamie wczesniaka i byla bardzo zadowolona, bo klasyczne pampersy w najmniejszych rozmiarach byly za duze dla jej dzieciatka)pieluch bambino może i bym stosowała dłużej, gdyby nie cena...
    Ostatnio edytowane przez Ritka ; 20-05-2014 o 21:05 Powód: Bledy

  19. #119
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    My używamy właśnie bambo Nature i jestem jak najbardziej na tak. Miękkie, dobrze się układają, dobrze trzymają. I cena przystępna!

  20. #120
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    My używamy właśnie bambo Nature i jestem jak najbardziej na tak. Miękkie, dobrze się układają, dobrze trzymają. I cena przystępna!
    tak tez sa fajne i maja najfajniejsza cene!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •