Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 174

Wątek: eko jednorazowki

  1. #81
    Chustonówka Awatar mjarym
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    30

    Domyślnie

    chyba L-ki były za duże?

    dla mnie bambo nature 3-6 były ok, nie miałam wrażenia że za sztywne (ale to pewnie subiektywne odczucia) i nie śmierdziały jak pampersy. jestem wrażliwa na zapachy i niestety pampersy perfumują strasznie - odrzucało mnie. a bambo nature bezzapochowo super
    Małgosia - mama Henia (14 lipca 2009r.)

  2. #82
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza. L-ki używałam w wakacje u starszego dziecka i były bardzo w porządku - elastyczne, chłonne, nie uczulające, bezzapachowe, och i ach.
    A potem do szpitala kupiłam newborn i wyszło tak sobie. np. trudno je było wywinąc, żeby nie uwierały kikuta pępka.
    R. 2007; J. 2009

  3. #83
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Super są wytrzymują noc, co jest niewiarygodne. Młody ma rozmiar 8-18. Trochę nie wierze, że na tak długo starczą...

  4. #84
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    125

    Domyślnie

    Podnoszę temat, bo mam zamiar kupić jednorazówki do szpitala i trochę na wszelki wypadek na później.

    Piszcie, proszę, o swoich doświadczeniach i ewentualnych porównaniach z innymi jednorazówkami: "pół-eko" Wiona (i coś podobnego z Rossmana) i "total-eko" (bez żelu) Tushies.

  5. #85
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Ja mam Bambo i jestem z nich mega zadowolona. Po pierwsze nie są perfumowane, po drugie po siknięciu nie śmierdzą jak pampki, nocka bez problemu i cena rewelacja- u nas za 50 szt 20 zeta.
    Jeśli chodzi o inne z tych tańszych, to Dada też są ok dla nas.
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  6. #86
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    125

    Domyślnie

    Sylviontko, a gdzie kupujesz w takiej cenie?

  7. #87
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Na Marywilskiej 44 oczywiście w Wwie. Może nie mają w nazwie nature, ale są bambo bo specjalnie sprawdzałam
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  8. #88
    Chustofanka Awatar alphax
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    311

    Domyślnie Pieluchy ekologiczne z rossmana

    Co to są za pieluchy? Widziałam w kilku wątkach że o nich piszecie. W rossmanie widziałam pieluchy tej marki ale nigdzie nie było napisane ze są ekologiczne, na czym polega ich ekologiczność?

  9. #89
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Może oglądałaś zwykłe babydreamowe? Ekologiczne wyglądają tak:



    i mają informacje na opakowaniu.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  10. #90

  11. #91
    Chustofanka Awatar alphax
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    311

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, poczytałam. NIestety ich ekologiczność to głównie biodegradowalność...
    A czy są jakieś jednorazówki które nie przegrzewałyby jąderek chłopcom?

  12. #92
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    najlepsze są Tushies, bo są bezżelowe, ciężko je dostać, aktualnie chyba nie można
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  13. #93
    Chustofanka Awatar alphax
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    311

    Domyślnie

    Szkoda Wszystkie te pieluchy "ekologiczne" i tak nie są bezpieczne dla maluchów, wkurza mnie to.

  14. #94
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alphax Zobacz posta
    Szkoda Wszystkie te pieluchy "ekologiczne" i tak nie są bezpieczne dla maluchów, wkurza mnie to.
    mnie właśnie też
    a eko z rossmana to chyba tylko z nazwy bo są okropne

  15. #95
    Chustofanka Awatar nuna77
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Kraków-Prądnik Cz.
    Posty
    263

    Domyślnie

    Przynajmnie nie smierdza chemia tak jak inne pampki, my uzywamy ich na noc
    Jacuś 23.04.2011

    Martynka 21.09.1998

  16. #96
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Są bardziej, mają mniej żelu, mniej wybielaczy, nie mają jakiś dziwnych balsamów nawilżających. Z przegrzewaniem chyba każde będą, bo to jednak taki materiał chyba. :/
    Bianka, czemu okropne? My też w nocy na nich i je uwielbiam
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  17. #97
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    No nie wiem, na prawdę uważacie, że kilka warstw na noc do pieluchy wielo, grzeje jąderka mniej niż pampers?

    Dla mnie argument o oddychaniu pieluch wielorazowych jest grubo przesadzony. Jak włożę w otulacz grubą tetrę i np. polar sucha pupa czy inny konkretny zestaw, to nie sądzę, żeby to oddychało bardziej, niż pieluszka jednorazowa (tym bardziej, że sa teraz takie, które reklamują właśnie jako oddychające np. Bella Happy 3D czu Toujour z Lidla)... Na dzień, wiadomo, można wartwę tetry i zmieniać co godzinę, to zgodzę sie, że JAKAŚ cyrkulacja powietrza jest, ale zestawy nocne sa zazwyczaj grube...

    Sheana> wystarcza Ci eko rossman jeden na noc? Bo my w nocy Pampersa używamy, wielo nie starcza, a poza tym niesamowicie śmierdzi siuśkami już po kilku godzinach...
    Ostatnio edytowane przez Julla ; 20-11-2011 o 12:44
    miśki dwa i mały ktoś

  18. #98
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Cały czas starczało. Ostatnio coś Lauron przesikuje, ale pije w nocy strasznie dużo i rosną zęby. Ale myślałam już o sprawdzeniu nie-eko na noc, bo przewijanie nocne średnio pasuje. Ale chyba się uspokoiło i znów na noc ma. Zawijana jest około 21, śpi +/- do 7 rano, więc troszkę czasu wytrzymuje.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  19. #99
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Pamiętam, że kiedys na noc też stosowałam i chyba wystarczało, no ale Ignac był młodszy i siusiał mniej...
    miśki dwa i mały ktoś

  20. #100
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheana Zobacz posta
    Są bardziej, mają mniej żelu, mniej wybielaczy, nie mają jakiś dziwnych balsamów nawilżających. Z przegrzewaniem chyba każde będą, bo to jednak taki materiał chyba. :/
    Bianka, czemu okropne? My też w nocy na nich i je uwielbiam
    dla mnie że czegoś jest mniej nie zmienia nic bo i tak jest. Nie lubię pieluch jednorazowych. Kiedyś kupiłam eko z rossmana dla córki ale śmierdziały okropnie jak każda jednorazówka. Miały te żelowe kulki w sobie. Nie wiem ile jest ich mniej ale było dużo, dla mnie za dużo, a tak naprawdę nie powinno być w ogóle tego. Za dużo się naczytałam. Nie chcę używać tego typu pieluch w nocy bo mija mi się to z celem używania wielo w dzień dlatego że w nocy dziecko spędza w pieluszce jednorazowej średnio połowę dnia około 10-12godzin. Wolę założyć chłonną wielorazówkę i zmienić ją raz w nocy. Niż założyć jedną jednorazówkę i nie zmieniac jej w ogóle i żeby pupa byłą w tej chemii tyle godzin. Chłonna wielorazówka nie grzeje utrzymuję jedynie temperaturę ciała. Chemia zawarta w jednorazówce a dokładnie żel chłonny w niej zawarty pod wpływem reakcji z moczem grzeje. Jest to udowodnione i jeśli istnieje ryzyko nie chcę używać tym bardziej że z wielo jest nam dobrze
    Nie zgodzę sie z tym że gruba wielorazówka grzeje. Nawet w grubej wielo temperatura jest niższa niż temp ciała to jest chyba normalne no chyba że ktoś jest chory i ma temeraturę wyższą. To chyba jest racjonalne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •