Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 174

Wątek: eko jednorazowki

  1. #21
    Guest1
    Guest

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    używam od kilku dni i jest ok. cena rzeczywiście nie jest mała, bo za 20 wkładów i 4 pary gatek zapłaciłam 55$ a za transport do Polski 49$ , ale nawet jeśli nie będę kupować już wkładów to te majtki z powodzeniem mogą służyć jako otulacz np. do tetrówki

  2. #22
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    Juliwek, a ty bezpośrednio na tej stronie zamówiłaś, czy ktoś Ci kupił i przysłał? I jak myślisz, dałoby się tego tak używać, żeby do środka wkładać takie wkłady materiałowe jak do kieszonkowych pieluszek?
    I jeszcze jedno - czy mi się tylko tak wydaje, czy one naprawdę są cienkie i ładnie przylegają? Mi strasznie w pieluchach przeszkadza "duży odwłok" i to, że nie mogę normalnych ubranek na nie zmieścić, tzn. body czy spodenek. Wszystko musi być luźniejsze. Z czego jest ten materiał? I jak oceniasz przepuszczalność powietrza?

  3. #23
    Guest1
    Guest

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    zamawiałam tu http://cgi.ebay.com/gDiapers-Starter-Ki ... .m20.l1116
    na stronie raczej nie można kupić bo przy zamówieniu jest tylko opcja USA i Kanada.

    [quote="Elunia"] I jak myślisz, dałoby się tego tak używać, żeby do środka wkładać takie wkłady materiałowe jak do kieszonkowych pieluszek?

    próbowałam z tetrą i flanelą i się sprawdziło.

    są cienkie i "odwłok" wygląda jak w pampku. materiał to 92% bawełna i 8% spandex (lycra?)i jest jeszcze taka jakby kieszonka na wkłady przypinana na napy do gatek i ona jest nylonowa. majciochy schną dłużej niż kieszonki.

  4. #24
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    Dzięki za odpowiedź. Strasznie się napaliłam na te pieluchy, bo śliczne są! Tylko opcja dokupywania tych wkładów mi się nie podoba (tym bardziej, że znów wysyłka i płacenie, chyba że te Mothercare'owskie pasowałyby), dlatego bym się nastawiała na używanie materiałowych.
    Ale jak zwykle problem z kupieniem i przesłaniem do Polski. Będę szukać jakichś znajomości może...
    Wielkie dzięki!

  5. #25
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    Julinek, jeszcze jedno pytanie. Poszukałam opinii o gDiapersach w necie i okazuje się, że dużo osób narzeka na to, że przeciekają.
    Na przykład tu:
    http://greenbabyguide.com/2008/07/11/fl ... you-think/
    Czy Ty nie masz tego problemu?
    Nie chciałabym wtopić tylu pieniędzy. A swoją drogą to za same pieluchy nie wychodzi tak drogo, tylko ta okropna przesyłka i ew. wkłady, z których w sumie można zrezygnować.

  6. #26
    Guest1
    Guest

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    nam się jeszcze nie przytrafił przeciek, a dla porównania pielucha wielorazowa wystarcza nam na godzinę do dwóch.

  7. #27
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    Dzięki
    Ja i tak często przewijam, to może te wycieki zdarzają się u tych, co z zegarkiem w ręku co 3 godziny przewijają.
    No to będę się poważnie zastanawiać nad zakupem.

  8. #28
    Chustonoszka Awatar enkeli
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    zasypana śniegiem w Krainie św. Mikołaja
    Posty
    59

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    A my mamy takie - "Nature babycare" (jak na razie do uzywania w nocy, bo w dzien uzywamy formowanek IV):
    http://www.natyusa.com/cart/images/attributes/2.jpg

    Tu strona startowa, i do wyboru kraj, do ktorego Wam blizej, po ewentualne zakupy:
    http://www.naty.com/

    My mamy teraz rozmiar Mini (3-6kg), bo malutka ma dopiero 3 tygodnie. Sa inne rozmiarowki, oczywiscie, tu podaje link do wygladu opakowan i rozmiarowek, takich - jakie ja widzialam na polce w sklepach:
    http://www.natyusa.com/products/diapers.php

    Grzebnelam tez po stronach angielskojezycznych, zeby podrzucic zainteresowanym cenniki i wyglad opakowan (bo jest jakis inny w sklepach angielskich), i np.:
    http://www.nappies-direct.com/acatalog/ ... ppies.html

    A tu, pod zakladka "Where to buy", index innych sklepow w Anglii, ktore prowadza sprzedaz produktow tej firmy:
    http://www.naty.com/naty.aspx

    I to tyle o tych pieluszkach, reszte doczytajcie sami, jesli Was interesuja
    enkeli - prywatnie mama Panny Migotki - Aino, od 14.01.2009
    Mama Muminka: "Ale mogę Ci narysować jeża, jak będziesz grzeczna..." ("Tatuś Muminka i morze")
    Pamiętaj, że Matkę Ziemię pożyczyliśmy od naszych wnuków...

  9. #29
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    653

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    Kurcze gdiapers sa piekne i wygladaja jak majteczki, bez wielkiego odwloka

    Ja w zasadzie od razu myslalam zeby dawac wklady z tetry lub inne, to tansze
    Teraz trzeba wymyslic jak je kupic
    Weronika 04.06.2009 i Antosia 13.08.2011

  10. #30
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    183

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    Uzywalam tych nature babycare. Podobnie do huggiesow niebieskich twardoscia (raz mi sie trafily bardzo twarde huggiesy niebieskie, a raz miekkie- nature sa tak pomiedzy). Daja rade, tylko cena mi sie nie podobala, wiec jednak nieokologicznych uzywam, bo tansze.

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    wkurza mnie, że te eko sa takie drogie.
    i niedostępne normalnie w sklepach, więc dochodzi jeszcze koszt przesyłki .
    i jak ludzie maja byc eko?
    wiem, wiem najbardziej eko jest wysadzanie po prostu.
    ale czasem jest bunt przeciw wysadzaniu.
    i co wtedy?
    kupuję co jest.
    pampki najczęściej.
    czasem po prostu nie stać mnie na eko.

  12. #32
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Konstancin-Jeziorna
    Posty
    191

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    Pieluszki Wiona można dostac np w sklepie Lullaby na Kruczej.
    Magdalena (ekomama), Joachim 2006 i Laetitia 2009

    Ekodzieciak warsztaty dla rodziców z EMPATYCZNEJ KOMUNIKACJI rodzic-dziecko Pozytywne Rodzicielstwo
    Sklep Ekodzieciak - naturalnie dla dziecka
    Akademia Noszenia Dzieci - szkolenia na doradców noszenia w chustach i nosidłach miękkich
    Strefa Porozumienia - mediacje w związku, rodzinie, pracy.

  13. #33
    Chustonoszka Awatar enkeli
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    zasypana śniegiem w Krainie św. Mikołaja
    Posty
    59

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    My mamy na razie pierwsza paczke jednorazowek eko na probe - bo malutka jest fresh urodzona, a one ida tylko noca. Ale fakt - drozsze sa, w porownaniu z nie eko i to np z Lidla, ktory bije na glowe czsem ofertami.. Ale powiem, ze uzywanie nie eko tanszych pieluszek 1-2 sztuki np. tylko noca to i tak juz bardziej eko niz caly czas w dzien.
    enkeli - prywatnie mama Panny Migotki - Aino, od 14.01.2009
    Mama Muminka: "Ale mogę Ci narysować jeża, jak będziesz grzeczna..." ("Tatuś Muminka i morze")
    Pamiętaj, że Matkę Ziemię pożyczyliśmy od naszych wnuków...

  14. #34
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    207

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    A ja nie mogę założyć małej zwykłego pampaka (nie eko). Oczyma wyobraźni widzę dioksyny i inne świństwa przenikające z pieluchy wprost do ciała mojego dziecka.
    No wiem, to chyba jakaś choroba


  15. #35
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    76

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    Calineczka mnie też to wkurza. Poważnie. Tak zachęca się ludzi a potem kłody pod nogi.
    Ja jak teraz kupowałam moltexy to przeliczyłam ile kosztuje jeden, ile pampers i kupiłam tyle żeby razem z kosztami wysyłki wyjść na tyle samo albo mniej i kupiłam 10 paczek po 20 sztuk. Musiałam na raz wydać dużo ale teraz mam zapas i z moich obliczeń wynika że w sklepie za nieeko zapłaciłabym tyle samo. A jakbym nie miała tyle na raz? Bez sensu powinny być w każdym sklepie.

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    653

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    Niestety jestesmy jeszcze 100lat za murzynami, czlowiek chce byc eko, ale czasem nie moze bo za drogo. Kurcze w Londku podobno daja jakis bon na pieluszki wielorazowe, a u nas co, promuje sie tylko pamki, jako szczyt luksusu. Kurcze na swiecie tyle pieknych pieluszek wielorazowych i to w doodatku taniej niz u nas
    Ja dopiero czekam na pierwszego ale nie zamierzam kupowac pamkow, jakos nie moge sie przemoc, zeby dziecku taki plastik zalozyc i tyle.
    Te moltexy wychodza jeszcze najtaniej, ale faktycznie trzeba kupic zapas, zeby za przesylke nie placic, te wiona sa najdrozsze w porownaniu z moltexami i tushies.
    Weronika 04.06.2009 i Antosia 13.08.2011

  17. #37
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    169

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    Moja ciocia z Anglii pisała mi, że u nich jak ktoś chce używać wielorazówek, to albo dostaje jakąś kasę na zakup, albo może mieć fundowane pranie - zabierają mu brudne pieluchy i odstawiają czyste.
    Nieźle, co?

  18. #38
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    183

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    To prawda, pod warunkiem, ze mieszkasz w gminie, ktora sie przylaczyla do programu promowania wielorazowek i oplacasz podatek lokalny. Mam tego pecha, ze taki dodatek przejdzie mi kolo nosa, bo nie place tego podatku (niemalego wcale), bo wynajmuje.

    Poki co udaje mi sie uratowac kilka pieluch dziennie przy pomocy nocnika i tetry (czesciej jednak nocnik). Podziwiam te mamy, ktore zmieniaja tetre po kazdym siknieciu u niemowlaka. Non stop musze zmieniac, gdy robie czasem dzien tetrowy. Kiedys zalozylam tetre na noc - nikt sie nie wyspal, bo mala marudzila od mokrosci. Kilka razy zdarzyla sie kupa na tetrze - a fuj, to spierac trzeba, a takie obslizgle jest po kontakcie z woda. Juz wole kupe w jednorazowce, bo wtedy tylko pupe trzeba umyc, ale i tak kupa w nocniku jest najprzyjemniejsza, bo nie trzeba jej dotykac i a tylek minimalnie usyfiony. Na szczescie od jakiegos czasu kupy laduja w nocniku.

    Co powiecie na pieluchy z Lidla? Sa bardzo tanie, ale co z ich jakoscia? Czy sa mniej ekologiczne niz drozsze Pampersy i Huggiesy? Gdzie jeszcze mozna kupic 'firmowe' pieluchy przyzwoitej jakosci i tanie? W Tesco akurat nie widzialam duzej paki w rozmiarze 3 (tylko duza paka sie oplaca, male sa w takiej samej cenie jak ardziej znane firmy). Jakie inne sklepy wyprobowalyscie?

  19. #39
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    10

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    My używamy moltexów - są super, porównywalne z innymi jednorazowymi, kt używaliśmy sporadycznie. Dotychczas kupowałam w Niemczech (mieszkam w pl-niem mieście), ale ostatnio zniknęły ze sklepu w kt zwykle kupowałam i mocno skoczyło euro (pieluszki odkąd pamiętam są w cenie 9,99 euro za 48 sztuk), więc kupiłam spory zapas przez allegro od yetty - 20 sztuk w paczce za 13 zł, wychodzi i tak taniej niż za starych czasów, kiedy euro było w korzystnej cenie Ponoć to drugi gatunek i dlatego tańsze (pogniecione pieluchy, krzywo przyklejone rzepy), ale ja nie zauważam zbytnio różnicy, a stosowałam moltexów I gat ponad 1,5 roku....

  20. #40
    Chustofanka Awatar sza
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    333

    Domyślnie Re: eko jednorazowki

    a ja polecam waszej uwadze ekologiczne, biodegradowalne jednorazowki ALANA. Niestety w Polsce ich nie widzialam, ale dla dziewczyn mieszkajacych w niemczech/czechach lub w poblizu granicy moga byc swietna alternatywa dla Moltexow. Kupilam w Czechach paczke, niestety nie bylo "naszego" rozmiaru, wiec wzielam o rozmiar wieksze, troche poczekaja. Sa bielone ozonowo, chlonnosc ok, cena tez (za duza pake -200 kc, czyli ok. 30 zl) , maja certyfikat EKO: http://www.dm-drogeriemarkt.de/dmDHomep ... ndeln.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •