Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53

Wątek: Wkłady bambusowo-węglowe

  1. #21
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Ja też dopiero zaczynam. Zamówiłam kilka bambusowych i mam jeden ten bambusowo węglowy. Podobno na noc i wyjścia najlepsze.
    O konopnych słyszałam że najtrwalsze są

  2. #22
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Koleżanka kupiła bambusowo węglowe za moją namową (ja już mam pełny stosik, a byłam ciekawa jak się sprawują) i jest zadowolona. Ale na moje oko to one wyglądają jak mikrofibra obszyta czarnym polarem - nie wiem czy tak to ma wyglądać, ale w sumie nie wiem czy czuć się oszukaną, jak się dobrze sprawują i świetnie chłoną, tylko materiał może nie ten...

    A co do konopnych, to trwałe może i są, ale cholernie sztywne i prawie w całości poszły u mnie w odstawkę. Jedynye czasem ich używam, żeby Młody miał też coś naturalnego przy pupie od czasu do czasu.

  3. #23
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Hubertowa, a próbowałaś je wygotowac w kwasku, zmiękna trochę(mi miękły mięczaki jedne )

  4. #24
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    moje konopie są miekkie. Moze to zależy w jakiej wodzie pierzecie? Moze macie twardą?

  5. #25
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    No to teraz już nie wiem a sam bambus jak się sprawuje ?

  6. #26
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    Hubertowa, a próbowałaś je wygotowac w kwasku, zmiękna trochę(mi miękły mięczaki jedne )
    Nie próbowałam, ale chyba dziś spróbuję w takim razie. A masz jakiś gotowy sprawdzony przepis?

    A wodę niby mamy miękką. Tak miękką, że miękcej się nie da - tak mi w wodociągach powiedzieli. A mimo to pieluchy sztywniuchne.

  7. #27
    Chustonoszka Awatar froggy80
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa i okolice :)
    Posty
    107

    Domyślnie

    Dziewczyny, a te wasze wkładki bambusowo-węglowe jak długo schną? Bo raczej powinny dość długo, tymczasem wydaje mi się, że w środku jest mikrofibra, bo schnie migusiem...

  8. #28
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez froggy80 Zobacz posta
    Dziewczyny, a te wasze wkładki bambusowo-węglowe jak długo schną? Bo raczej powinny dość długo, tymczasem wydaje mi się, że w środku jest mikrofibra, bo schnie migusiem...
    Schnie faktycznie bardzo szybko. W 12-15h potrafią wyschnąć. Ja na początku byłam nimi zachwycona, bo chłonne są bardzo i ciemne (co jest dużym plusem przy wiecznie kupkającym niemowlaku), więc po praniu wyglądają jak nowe. Faktycznie, czasem nie wiadomo, czy młody siknął czy nie, bo tak dobrze izolują wilgoć. Jakiegoś super kojącego działania na skórę nie odnotowałam, bo to raczej tylko polarek na mikrofibrze.
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  9. #29
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    A nam właśnie ten wkład przeciekł na spacerze i to jakoś dziwnie górą.
    Schną faktycznie szybko

  10. #30
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    U nas aktualnie- przebój- pięknie chłoną, szybko schną, a kupa się ich nie czepia.
    Jedyne co mi nie pasi- kłaczą, kłaczkami, które zostaja na skórze.

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    niedawno kupiłam jeden na próbę, może więc za wcześnie na pełną recenzję. ale pierwsze wrażenia są takie, że wkład jest bardzo chłonny i rzeczywiście szybko schnie. trudno mi jednak uwierzyć, że w środku jest bambus...

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    niedawno kupiłam jeden na próbę, może więc za wcześnie na pełną recenzję. ale pierwsze wrażenia są takie, że wkład jest bardzo chłonny i rzeczywiście szybko schnie. trudno mi jednak uwierzyć, że w środku jest bambus...
    Rozpruć trzeba
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  13. #33
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Mam jeden, jest kiepski. Dokładnie jak mikrofibra obszyte czarnym polarem... Chłonny słabo, używałam jak syn był malusi, gdzieś do 6 m-ca. Trzymam awaryjnie jak wszystkiego zabraknie
    Konopny wkład bez porównania lepszy: bardziej chłonny, a cieńszy (mam babykicks) taki jakby ciężki, przyjemniejszy niż ten czarny polar.
    Maluszek 19.11.2012

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    może to zależy od producenta? koleżanka ma kilka węglowo-bambusowych i też na nie narzeka. ja kupiłam swój w boboliderze i jest ok. powiedziałabym nawet, że jest bardziej chłonny niż ich wkład nocny, które moje dziecię przesikało dziś rano w niecałe 2h

    AneczkaG: kusi mnie, ale kasy szkoda…

  15. #35

    Thumbs up

    Ja mam kilka sztuk węglowo -bambusowych i są ok.
    Ostatnio edytowane przez Orville94 ; 20-01-2014 o 16:43

  16. #36
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ja też mam kilka sztuk i nie zauważyłam żeby były jakoś szczególnie chłonniejsze w porównaniu do innych. Są na pewno grubsze bo mają więcej warstw. Schną w przyzwoitym czasie. Ale bardziej chłoną zapachy i jeżeli zdarza się że któreś z wkładów zaczynają mi śmierdzieć to właśnie one. Ale do tej pory właściwie nie wiem dlaczego nazywają się węglowe ( poza kolorem)

  17. #37
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    mam jeden i nie jestem z niego zadowolona, jest bardzo sztywny i nie widzę różnicy w chłonności

  18. #38
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja mam wkladki bambusowo węglowe z Pupusa i sobie chwalę, nawet mimo ze moj syn ma sik naprawdę duuuzy.
    Takze polecam.
    Nie sa sztywne, wrecz przeciwnie

  19. #39
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Mam, przetestowałam kilka marek.

    Chinkowe czyli Pupus na przykład:
    Ogólnie są sztywniejsze od innych materiałów uszytych z takiej samej ilości warstw, polar czasem odparza. NIE MA W NICH WĘGLA - PYTANO PRODUCENTA!! Węglowy, to tylko razcej kolor. To zwykła mikrofibra obszyta polarem. Koniec kropka, żadnego ale, jakkolwiek się komu nie wydaje - taka jest prawda i prosze tego nie negować.
    Chłonność - mikrofibra z obszyciem nieźle chłonie - te Pupusowe szczególnie - bardzo chłonne wkłady.

    Puppi (Igle-Figle) - wkłady do SIO. Tutaj już mamy prawdziwy węgiel, więc te będą węglowe - w środku ZORB III. Nieźle chłoną, ale mega jest to, że dają uczucie suchości, co w naturalnych tkaninach jest trudne. Bardzo fajny, naturalny wkład.

    http://pieluszkiwielorazowe.com.pl - blog pieluchującej mamy


  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez atsumi Zobacz posta
    Mam, przetestowałam kilka marek.

    Chinkowe czyli Pupus na przykład:
    Ogólnie są sztywniejsze od innych materiałów uszytych z takiej samej ilości warstw, polar czasem odparza. NIE MA W NICH WĘGLA - PYTANO PRODUCENTA!! Węglowy, to tylko razcej kolor. To zwykła mikrofibra obszyta polarem. Koniec kropka, żadnego ale, jakkolwiek się komu nie wydaje - taka jest prawda i prosze tego nie negować.
    Chłonność - mikrofibra z obszyciem nieźle chłonie - te Pupusowe szczególnie - bardzo chłonne wkłady.

    Puppi (Igle-Figle) - wkłady do SIO. Tutaj już mamy prawdziwy węgiel, więc te będą węglowe - w środku ZORB III. Nieźle chłoną, ale mega jest to, że dają uczucie suchości, co w naturalnych tkaninach jest trudne. Bardzo fajny, naturalny wkład.
    Czyli w tych pupusowych nie dość, że węgla to bambusa też nie uraczymy? Skąd więc taka nazwa? :/

    Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •