Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

  1. #1
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Pomóżcie!

    Marzy mi się nosidło, coś w stylu tego, co co jakiś czas widzę na plecach Lindy na fotkach, ale nie wiem jakie byłoby dobre, jakie powinno mieć wymiary.. Chciałabym żeby troszkę posłużyło, tak przynajmniej do roku.
    Podobają mi się chyba wszystkie, a w szczególności ABC, Beco, Babyhawk, Ergo też niebrzydkie
    Moja Gaia waży prawie 8 kg i przymierza się do siadania.. co byłoby dla niej odpowiednie?

  2. #2
    Chustomanka Awatar yerba
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    1,455

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Ja "znam się" jedynie na Ergo.

    Kuba został do niego wpakowany jak miał ponad rok. Mógłby wcześniej, ale wcześniej nie mieliśmy Ergo. Wydaje mi się, że i przyszłe wakacje w nim posiedzi. Głównym ergonosicielem jest mój niemąż i bardzo sobie chwali. (i ergo i noszenie )
    przychówek: Pierwszy (czerwiec 2007) i Druga (maj 2010)

    http://www.pomoz-amelce.pl



  3. #3
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Beco ma jeden z węższych paneli, więc dla mniejszego dziecka jest super! My się w Beco nosimy i bardzo sobie chwalimy


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  4. #4
    Chusteryczka Awatar kobra
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Chicago
    Posty
    1,850

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    calyx i jeszcze raz calyx nosilam, jest super wygodny, zarowno dla mamy jak i dla dziecka
    Nothing you become will disappoint me;
    I have no preconception that I'd like to see you be or do.
    I have no desire to foresee you, only to discover you.
    You cannot disappoint me.


    Aska - mama Kajetana (19.10.2007)

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Sama jestem entuzjastka calyxa, co tutaj zachwalala te nosidla... Ale calyx jest dosc szeroki, nie wiem czy nie bedzie za szeroki dla 5 miesieczniaka... Beco i APLX maja troche wezsze panele...

  6. #6
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Dzięki dziewczyny za opinie

    no właśnie a dlaczego Kobro uważasz że najlepszy jest Calyx? Co w nim takiego, czego nie ma Beco na przykład, albo Ergo?

    I w ogóle na co zwracać uwagę przy wyborze? Wyczytałam, że ważna jest szerokość panela (dla mniejszych dzieci o ile się nie mylę trzydzieści parę cm, dla starszych czterdzieści parę ) Czy kapturek jest ważny? Kołnierzyk wyobrażam sobie że raczej tak, dziecko może sobie wygodnie oprzeć główkę jak zaśnie, nie? A kapturek? No właśnie, po co ten kapturek? Osłania od wiatru?

  7. #7
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Cytat Zamieszczone przez Linda
    Sama jestem entuzjastka calyxa, co tutaj zachwalala te nosidla... Ale calyx jest dosc szeroki, nie wiem czy nie bedzie za szeroki dla 5 miesieczniaka... Beco i APLX maja troche wezsze panele...
    No właśnie.. słuszna uwaga Lindo

    A może w ogóle za wcześnie chcę przerzucić dziecko do nosidła?
    Tylko że chciałam żeby i tatuś ponosił, a on do chusty się nie nadaje, nie mogę go przekonać

  8. #8
    Guest

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    calyx - ma znakomicie wyprofilowane pasy naramienne; bardzo wygodny pas biodrowy i fikuśne, jak dla mnie bombowe, łącznie pasów naramiennych a. na piersiach (kiedy nosisz z tyłu), b. na plecach (gdy dziecię masz z przodu). klamra jest tak skonstruowana, że nie ściska w harmonijkę pasów naramiennych, czego ja np. nie znoszę.
    poza tym wykonanie śliczne.
    w środku majty dla malucha.
    napisałam to ja, pasja, właścicielka dwóch calyksów, która kupuję te nosidła i od razu je sprzedaję.
    szukam swojego koloru... zrobię jeszcze trzecie podejście. prawda, kobro? ale to za jakiś czas. i basta.

  9. #9

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Mam calyxa i moim zdaniem to nosidło jest dobre rozmiarem dopiero dla dzieci powyżej 8, 9 miesiąca bo panel jest szeroki. Nam dopiero teraz gdy Igi skończył 10 miesięcy jest w nim wygonie, dodam, że młody do drobinek nie należy.
    Polecam beco i aplx, mają najwęższe panele.

  10. #10
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Ania lub ewentualnie Ty możesz uszyć na miarę prawda ? Czy bardzo dużo masz zleceń?

    A co sądzicie o Action Baby Carrier oraz Babyhawk?

    Pasjo, to będziemy Cię nawiedzać, o ile dalej będziesz się wyprzedawać z Calyxów za jakieś pół roku no chyba że noszenie w nosidłach nam się nie spodoba i powrócimy (czyt. ja powrócę) do chust

  11. #11
    Guest

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Cytat Zamieszczone przez kappala
    Pasjo, to będziemy Cię nawiedzać, o ile dalej będziesz się wyprzedawać z Calyxów za jakieś pół roku no chyba że noszenie w nosidłach nam się nie spodoba i powrócimy (czyt. ja powrócę) do chust
    jak sie wyprzedam, to nie bedzie kogo/co nawiedzac.

  12. #12
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Ja Ci życzę abyś w końcu utrafiła Twój kolor, ale wiesz.. różne są koleje losu
    no dobra , w razie czego potem ja pójdę w Twoje ślady i będę szukać tego jedynego

    A widziałam gdzieś, nie pamiętam gdzie, zdjęcie Lindy w Babyhawk'u. Co sądzicie o tym nosidle?

  13. #13

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Niestety my na razie nie szyjemy, mam chora bardzo i widoków na nowe MT póki co nie ma
    Ale bardzo, bardzo polecam Ci APLX. Testowałam różne nosidła i to dla maluszka jest na prawdę super Sama jednego aniołka sobie zostawiłam.

  14. #14
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Ania, to zdrowia w takim razie życzę i przypatrzę się tym nosidłom
    Czy długość pasów tu jest ważna, czy rozmiar jest uniwersalny?

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Kappala, ja bardzo lubie i Kozy i Babyhawk, to byly dla nas takie MT na dobry poczatek, gdy Orlando mial 5 i pol miesiaca. Gdy byl starszy, a lubil czesto spac na moich plecach, to wybieralam raczej MT z kapturkami, aby mu glowka do tylu nie leciala, gdy spal. Jezeli masz dziecko z przodu, to kapturek nie jest niezbedny.
    Dla dzieci okolo 6 miesiecznych, ja bym polecala, oprocz Kozy i Babyhawk, jeszcze Dream Carrier (wersje baby), Taitasi (baby, ale te nosidla sa drogie, cudne sa i baardzo fajne).

    Oczywiscie nie wolno zapomniec o pieknych MT szytych przez nasze polskie utalentowane dziewczyny, naprawde fajne i wygodne rzeczy powstaja w Polsce

    Z nosidel, to wlasnie beco, beco butterfly, APLX, Yamo, Sleepy Nico, Moshi baby. Dream Carrier (full buckle). Pewnie i baby patapum i ergo by sie nadawaly, ale kazdy lubi co innego i nam jakos te dwa ostatnie nie podeszly. AMC II jest fajnym nosidlem, gdzie mozesz regulowac wysokosc panela, bardzo wygodny, gdy ma sie dziecko z przodu, na plecach tez fajny, fajnie odejmuje kg starszego dziecka. Robertynka sprzedaje AMC... poszukaj na bazarku. Jasnie Pani tez w tym nosidle nosi swoja ciezka juz Luske
    Ja tak na dobre zaczelam nosic w nosidlach wszelakich gdy mlody skonczyl 9 miesiecy, wtedy przesiadlam sie wylacznie na MT i nosidla ergonomiczne, aby z powrotem wrocic do chust, gdy Orlando mial 14 miesiecy Moj malz teraz zdecydowanie woli nosidla i MT.

  16. #16
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Linda dzięki za Twoją wyczerpującą wypowiedź!

    I teraz już kompletnie nie wiem co wybrać, wiem tylko że jutro będę oglądać, oglądać i oglądać
    Widzę że niezła specjalistka z Ciebie jeśli chodzi o nosidła! Szacunek

    Jutro mam zatem przed sobą wyczerpujący dzień

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    232

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    Gdybyś chciała przymierzyć beco, to nie masz do mnie daleko
    Tylko niech moje dziewczyny zwalczą wirusa.
    Mam siedem córek, noszę najmłodszą, Zosię (27.12.2007).

  18. #18
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    oj chętnie, chętnie

    odezwij się w takim razie jak im minie

  19. #19
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Jakie nosidło dla 5-miesięcznego dziecka?

    no to już zdecydowane, pewnie pomyślicie że wariatka ze mnie, ale co tam

    Czekam aż piękny MT wyszyje mi Melkaj, a dodatkowo dzisiaj zamówiłam sobie Babyhawk bo po tym jak znalazłam sobie kolor, a potem panel, a potem dodałam jeszcze panel z drugiej strony, to hmm.. tak mi to pięknie wyszło że nie mogłam się oprzeć i zamówiłam a więc jak już będą gotowe to się pokażemy, mając nadzieję że dziecko mi się nie zbuntuje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •