Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Wątek: Pytanie o serię "Kocham czytać" Jagody Cieszyńskiej

Mieszany widok

  1. #1
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie Pytanie o serię "Kocham czytać" Jagody Cieszyńskiej

    Czy korzystacie może z książeczek do nauki czytania p.Jagody Cieszyńskiej z serii "Kocham czytać"? Jakie są wasze opinie? Czy polecacie zakup pakietu 18zeszytów - z myślą o prawie 6-cio i 3-latku?
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 07-03-2012 o 08:31 Powód: cenzura
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    My używamy- i jestem zadowolona bardzo... co prawda, powinnam być bardziej systematyczna, ale nie chcę Marcelka do niczego zmuszać- jak chce, to czytamy... bawi się świetnie i umie już dużo przeczytać potrafi pochłonąć całą książeczkę "na raz"... polecam do serii dokupić "Kocham uczyć czytać"- pomaga w uchwyceniu całości i motywuje do pracy
    my sowjego kompletu nie sprzedajemy- czeka na Tosiulę

  3. #3
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Olban, dziękuję za opinię i podpowiedź. A czy myślisz, że dla starszego, 5,5-letniego dziecka, które zna już litery i od czasu do czasu składa je w wyrazy byłoby to jeszcze atracyjne?
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    hmmmmm dobre pytanie "(...) zna już litery i od czasu do czasu składa je w wyrazy (...)" Teraz kwestia: czy to jest czytanie, czy nie? Bo składanie (czasem) literek w wyraz to IMHO nie jest czytanie... poza tym, metody (że tak nazwę) literowe mają to do siebie, że dziecko bardzo pomału i z trudem czyta (ze zrozumieniem), bo właśnie "składa" mozolnie litery, potykając się przy tym, bo czyta np zamiast kot, ka-o-te (tj po literce)...
    osobiście, zaczęłabym od serii 1 na zasadzie "szybkiego przypomnienia i utrwalenia" tego co juz umie, oraz wprowadzenie tego, czego jeszcze nie umie, no i samej metody sylabicznej, bo Twoje "od czasu do czasu" oznacza, że synek nie ma wszystkiego opanowanego... poza tym, metoda sylabiczna jest "specyficzna" i nie warto jej mieszać z innymi- stąd lepiej utrwalać od razu jedną metodę i jej się trzymać... zresztą jest potem druga seria "do czytania" o przygodach Jagody i Janka w różnych krajach- może to bardziej mu będzie odpowiadało... ale żeby czytał z przyjemnością i zrozumieniem, musi mieć opanowane podstawy- zatem seria 1 jak najbardziej, tyle że szybciej ją przerobicie
    z metod do czytania i pisania jest jeszcze to: http://wyspa.edu.pl/nasze-ksiazki/ co kto lubi...

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    200

    Domyślnie

    Cieszę się, że trafiłam na ten wątek
    Też zastanawiam się nad zakupem całej serii (ale kasy chwilowo brak)
    My z kolei mamy na stanie czterolatka, który bardzo garnie się do czytania i pisania. Chciałabym go jakoś w tym wesprzeć, bo ja sama czytam tragicznie wolno.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gingerr Zobacz posta
    Cieszę się, że trafiłam na ten wątek
    Też zastanawiam się nad zakupem całej serii (ale kasy chwilowo brak)
    My z kolei mamy na stanie czterolatka, który bardzo garnie się do czytania i pisania. Chciałabym go jakoś w tym wesprzeć, bo ja sama czytam tragicznie wolno.
    Gingerr, ja ściągnęłam z chomika

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •