Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz chustę kółkową Bara Barn

Głosujących
14. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    0 0%
  • 2

    0 0%
  • 3

    1 7.14%
  • 4

    8 57.14%
  • 5

    5 35.71%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Bara Barn kółkowa

  1. #1
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie Bara Barn kółkowa

    Prosze o recenzje
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Miałam przyjemność potestowania tej chusty (dzięki, Maleństwo ), zaliczyłyśmy noszenie w domu i niedługie wyjścia.
    Pierwsze wrażenie - super: chusta ma oryginalny wzór (nie podoba mi się za bardzo, ale nie widziałam nigdzie podobnej chusty), jest cienka, przewiewna, sprawia wrażenie chusty dobrej na lato.
    Ramię - Nieskładane, czyli IMO bardzo wygodne
    Kółka - dobrze trzymają, nie trzeba nic dociągać.

    Ogólnie jak na kółkową nie skośnokrzyżową to 5. Skośnokrzyżowych nie pobije nośnością

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #3
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    chusta bardzo fajna, cienka, przewiewna, kolor extra! stylowy
    nosilismy kilka razy po 1h, i kilkanascie razy "na chwilke" miedzy bieganiem Ksawerego i przy jego wadze 13kg mozna bylo tyle wytrzymac bez bolu ramienia.
    bardzo fajnie sie dociaga, koleczka sa male i zgrabne, ramie jest bardzo wygodne.
    z minusow, material sie szybko gniecie i ogon wyglada wtedy malo reprezentacyjnie poza tym niepotrzebna jest taka ilosc kieszonek poza tym ze nie przyda sie ich az tyle ogon jest zbyt usztywniony i nieladnie sie uklada, trudno tez go przeplesc przez kolka.

    generalnie chusta bardzo mi sie podobala, zdecydowanie wygrywa kolorem (mimo ze rozu nie lubie ) i u mnie ma 4+ (5 nie bedzie przez kieszenie)


    DB PBC

  4. #4
    Chustomanka Awatar yerba
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    1,455

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    No i my już po testach.

    Przede wszystkim - wyjątkowo ładna! Nie sądziłam, że coś z różem mnie urzeknie. A jednak.
    Dobrze się dociąga, kółka fajne, delikatne. Podobało mi się jej ramię - wygodnie się rozkłada.
    Chusta jest lekka, pakowna - zajmuje niewiele miejsca.
    Nośność dobra - 12 kg nieźle trzymała i było nam wygodnie.

    Zgadzam się z Hexi - mankamentem jest to, że przez nadmiar kieszonek kiepsko się przez kółka przekłada. Ale to tak naprawdę drobiazg. Ogólna ocena - 5 w swojej kategorii.

    edit: usunęłam zdjęcie
    przychówek: Pierwszy (czerwiec 2007) i Druga (maj 2010)

    http://www.pomoz-amelce.pl



  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    386

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Testowałam niebieską bara barn (dzięki za możliwość testowania). W sumie chustę oceniam pozytywnie. Na tema koloru wypowiadać się nie będę bo to kwestia gustu-mi akurat odpowiadał. Chusta cieniutka, zajmuje po złożeniu mało miejsca, na lato i dla niezbyt ciężkiego dziecka będzie super. Nosiłyśmy tylko po domu bo pogoda do spacerów nie zachęcała niestety. Ramie bardzo wygodne, łatwo się rozkłada, kółka odpowiedniej wielkości,i dociąga się dobrze. Minus to to, że potwornie się gniecie, no i te kieszonki zupełnie niepotrzebne. Co do nośności to się nie wypowiadam, bo za krótko nosiłam (i tak cud że Marta się dała do niej zapakować-nawet karmienie w chuście zaliczyłyśmy). W sumie daje ocenę 4+
    A to my w chuście:

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Rydułtowy
    Posty
    707

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Chusta bardzo fajna Bardzo dziekuje za mozliwosc testowania
    Wkoncu udalo mi sie dociagajac miec kolka na odpowiednim miejscu (choc jeden raz)
    jest cienka, przewiewna, kolory ladne i i intensywne, lecz troche sztywna (pewnie jeszcze do zlamiania),
    nosnosc dobra, przy 10kg Mel nie bolaly mnie ani plecy, ani ramiona.
    Jedynym problemy jaki z nia mialam to przekladanie kieszeni przez kolka.
    Chusta dostala 4 (z plusem)
    Amelka 07-09-2007
    Olaf 21-10-2012

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    B-rd
    Posty
    302

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Miałam pasiastą.
    Podoba mi się ten różowy pasek, często, gdy w pośpiechu zakładam swoją jednobarwną kółkową, dopiero po czasie orientuję się, że coś jest nie tak, tu od razu widać, czy chusta się skręciła, czy nie.
    Ramię wygodne a nośność chusty badzo dobra.
    Myślę, że świetna na lato, cienka, przewiewna.
    Jak dla mnie minusem są kieszonki i za małe kółka.
    Ala 25.09.2007 i Miko 11.08.1997

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Jedno testowanie spacerowe za nami.
    Nosiliśmy na kurtkę moją i Krzysiową i może dlatego chusta mnie nie zachwyciła
    Niemniej jednak dziękuję bardzo za możliwość testowania

    Ogólnie:

    Grubość materiału: za cienka jest jak na mój gust - pierwszy raz w życiu miałam stracha, że mi się Krzysiek urwie . Wiem, że to nie skośnokrzyżowa, ale mam wrażenie, jakby materiał miał się zaraz przetrzeć, choć oczywiście chusta jest bez żadnych dziurek i zaciągnięć. Preferuję chusty sztywne, zatem lekka "ulotność" bara barn nie dla mnie.

    Nośność: co wynika z powyższych refleksji nad cechami tkaniny nośności również nie oceniam najlepiej. Krzysiek osiadł mi po 30 minutach mało intensywnego chodzenia. Trudno to opisać, ale miałam wrażenie, że choć brzegi chusty ("brzegi" to trochę wiecej niż "krawędzie" materiału) przylegają solidnie, to środek tkaniny wcale szczelnie nie opatula pleców młodego. Jak dociągnęłam całość mocniej, tak, żeby mieć poczucie bezpieczeństwa i stabilności, to z kolei krawędzie na maksa podjechały pod kolanka i przygięły kark Krzysia.

    Ramię:wygodne, bo niezszyte

    Kółka: lekkie, rozmiarowo pewnie odpowiednie do tkaniny, dla mnie jednak za małe - długo rozkładałam materiał, i wciąż to uczucie niepewności, czy wytrzymają...

    Kolor ładny, lekko przymglony, wręcz pastelowy po intensywnej morskiej barwie kółkowej BB bluberry blue

    Instrukcja i pudełko trzeba jeszcze popracować nad tym (ja nie wiem, dlaczego tak mało jest zdjeciowych, obszernych instrukcji kółkowych ).

    POdsumowując: polecam na cieplejsze dni, skromną warstwę ubrań i zdecydowanie lżejsze dziecko.

    Postaram się zrobić zdjęcia jutro i uzupełnić recenzję

    PS. U Vegi w poniedziałek jeszcze raz przytuliłam didka testowego kółkowego. To dla mnie nawet nie mercedes wśród chust, lecz wręcz porsche skrzyżowane z porządnym suvem

  9. #9
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Paseczki pojechały dalej, więc i ja skrobnę parę słów.

    To pierwsza kółkowa, jaka wpadła w moje ręce, z ramieniem innym niż zakładkowe. Genialne jest to ramię (więc i dla mojego kółkonoszenia jakaś nadzieja zaświtała, bo już myślałam, że kółka po prostu nie dla mnie). Kółeczka cienkie i delikatne, bardzo mi się podobają. A materiał zwiewny, bardzo miły. Na lato w sam raz. Ponosiłyśmy się parę razy krótko w domu i raz długo na spacerze - w domu było fajnie, za to pod koniec spaceru już lenine 8 kg porządnie poczułam. Dociągnąć też musiałam trochę. Ale to przecież materiał nieskośnokrzyżowy, więc zaskoczenia nie ma.
    Bardzo mi odpowiada szerokość tej chusty, podobało mi się, że mogę Lenie upchnąć więcej materiału pod pupą.
    Kolory - rzecz gustu - mi ten pasiaczek bardzo podpasował. Jeden brzeg w wyraźnie innym kolorze był ułatwieniem w użytkowaniu.
    Kieszonek na ogonie zdecydowanie za dużo, ale niektórzy pewnie lubią w nie wrzucać najpotrzebniejsze drobiazgi, więc się nie czepiam.
    Nie gniotła mi się jakoś specjalnie (w porównaniu z lnianą nie gniotła się wcale )

    Podsumowując - bardzo mi się ta chusta spodobała. Na lato jak znalazł


    A takie zdjęcie zrobił nam wczoraj wieczorem samowyzwalacz

  10. #10
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Testowaliśmy Bara Barn w paseczki. Niestety nie mieliśmy okazji na dłuższe noszenie, było tylko po domu. Chusta ładna, cieniutka i dość delikatna w dotyku, kółeczka cieniutkie - idealna na lato. Pewnie dla lżejszego dziecka bo nie jest skośnokrzyzowa. Mój synek waży 9 kg i nie osiadał w Bara Barn, ale nie wiem jak byłoby na dłuższym dystansie. Kieszonki mi nie przeszkadzały, ramię było wygodne ( bo moje ulubione - płaskie ) Gdybym miała mieć maleńkiego chuścioszka to pewnie kupiłabym taka chustę na lato. Ale w lato to mój chuścioch będzie już za ciężki na taką delikatną chustę. Podsumowując - chusta warta zakupu

    Dziękujemy za możliwość testowania


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  11. #11

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Chusta wybitnie przeznaczona na upalne lato, cieniutka niczym teesta ale o gęstości gazy, tetrówki. Zaskoczyła mnie cienkość kółek, które trudniej podważyć przy np ściąganiu chusty. Trudniej niż lekkie, grube.
    Chusta estetyczna, ładne kolory.
    Miłość tworząca się w stałej relacji okazuje się nieodzownym składnikiem rozwoju. Erna Furman
    Spotkania "Noszenie Dziecka" woj pomorskie

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Testowałam pasiastą. Chyba nic nowego nie napiszę, bo:
    - chusta delikatna, cienka, miękka, taka letnia
    - kółka chyba trochę za małe (do przekładania), choć potem dobrze trzymały
    - kieszonek jak dla mnie za dużo
    - Fajnie otula dziecko, łatwo ją włożyć pod pupę
    - nie wiem, ile Zo waży, ale musiałam dociągać tak po ok. 15-20 min. Ale ona nie lubi kółkowych i często się odpycha i wyrywa.

    Nosiłam tylko w domu, niezbyt długo. Na lato dla malucha miałabym taką chętnie. Na biodro i jako kołyskę. Materiał milutki. Kolor dla siebie wybrałabym inny - ale niesymetryczny pasek to fajny pomysł.
    Dziekuję za testowanie. Zdjęcia są kiepskie, ale moze juto coś dodam...
    Julka 2001, Zosia 2007

  13. #13
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    My już też po testach. Jutro wysyłamy chustę

    Moja ocena: 5 (z minusem za ramię, ja najbardziej lubię zakładkowe..)

    Cienka i przewiewna chusta, świetna by była na lato. Pomimo że cienka, bardzo dobrze nosi (9,5 kg), po ponad godzinie nic nie musiałam dociągać. Dociąga się świetnie, kółka są lekkie i takie delikatne, chusta przez nie się lekko przeciąga, ale jednocześnie trzymają bardzo dobrze. Po noszeniu, nie bolało mnie ani ramię, ani kręgosłup, więc jak dla mnie bajka I to jest chyba dla mnie najważniejsze w kółkowej.

    Kieszenie może rzeczywiście niepotrzebne, mam wrażenie że przez nie też chusta na dole dziwnie się układa, ale dla mnie to w sumie drobnostka.
    Jedyne co mnie denerwowało to ramię... wiem że wielu osobom takie właśnie odpowiada, mi nie - bardzo mnie ogranicza materiał na ramieniu i denerwujące jest to, że nie mogę podnieść ręki do góry, z drugiej strony, jak dobrze go nie rozłożę, to podchodzi mi na szyję... byłoby świetnie gdyby producent robił też ramie zakładkowe.

    Bardzo jestem ciekawa ceny, bo nie powiem.. spodobała mi się
    acha, instrukcja, teraz zerknęłam, faktycznie średnia, bardzo mało pozycji noszenia, można byłoby to troszkę lepiej wyrysować.

    Maleństwo, dziękuję za możliwość testowania. Czy możesz mi wskazać stronę, gdzie będzie można zobaczyć pozostałe kolory? No i plus minus ile Bara Barn będzie kosztować?


  14. #14
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Dostępne kolory tutaj: http://www.barabarn.se/eng/kollektion.html

    Cena na ten moment mniej więcej 200 zł (kurs euro jest tragiczny!!!)
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  15. #15
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    No to trzeba poczekać aż euro troszkę spadnie, co do kolorów to mi się podoba black pepper, pasowałby do wszystkiego

  16. #16
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Po tylu opiniach trudno zbyt wiele napisać. Chusta mi się podoba i będzie fajna dla mniejszego dziecka na lato. Ja miałam w niej Basię przez chwilę, więc nie wypowiadam się co do nośności. Zakładało i dociągało mi sie ją fajnie. Świetny jest pomysł z rozłożeniem kolorów na chuście
    Nie przypadło mi do gustu płaskie ramię. Wolę ramiona z zakładkami lub w stylu Oppamamy czy Oli.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  17. #17
    Chustofanka Awatar ladybird
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    260

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Testowałam pasiastą chustę w warunkach ekstremalnych, bo podczas podróży pociągiem z przesiadkami w jej trakcie. Mój balast stanowiło 13 kilo dziecka i ze 3 kilo plecaka, plus obciążenie psychiczne - dwie nieletnie siostrzenice pod opieką . I muszę przyznać, że egzamin zaliczony, chociaż na 4. Ale do szczegółów:
    - ramię bardzo wygodne
    - kółka malutkie i delikatne, lekkie, ale dobrze trzymały materiał
    - materiał cienki i przewiewny, zdecydowanie lepszy na lato, ale i tak nie mam zastrzeżeń, bośmy oczywiście odziane stosownie do panującej aury były (i może dzięki grubej kurtce materiał chusty nie wpijał mi się w ramię? nie wyobrażam sobie nosić w tak cienkiej materii mojego dziecka dłużej niż chwil kilka...)
    - ogon wyposażony w zdecydowanie zbyt liczne kieszonki, podczas przekładania go przez kółka miałam ochotę skrócić o kilka centymetrów, żeby się w końcu nie "zapychały"...
    - kolory i wzory - rzecz gustu - mnie osobiście się podobały
    byle do wiosny...

  18. #18
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    Miałam pasiaka - bardzo fajny wzór i kolor Fajne kieszonki, nie miałam problemu z przełożeniem ich przez kółka. Kółka malutkie ja lubię większe. Ramię rewelacyjne. Nośność fajna - ja nosiłam 11 kg dziecię
    No i super cieniutka i przewiewna - IMO rewelacja na lato. Kompaktowa, mieści się do torebki. POLECAM
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  19. #19
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    kawałek za Gdynią ;-)
    Posty
    61

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    dziękuje bardzo za możliwość testowania

    świetne ramie! bardzo wygodne! była to moja pierwsza kółkowa jaką macałam i nosiłam (dlatego wstrzymywałam się z opinią do czasu przetestowania innej )
    nosiłam 10kg bobasa i o dziwo nie czułam ciężaru wcale
    zdecydowanie wygrywa z pouchem, który do tej pory wydawał mi się super rozwiązaniem na szybkie i niedługie noszenie

    bardzo przyjemny materiał


  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    2

    Domyślnie Re: Bara Barn kółkowa

    dziękujemy za możliwość testowania to nasze kolejne podejście do kółkowej i teraz już na biodrze chusta fajna, dobrze się dociąga i nosi, bardzo spodobały mi się te małe kółka, zaś kieszonki nie koniecznie ze względów estetycznych - próbowałam coś w nie poutykać i nie fajnie to wyglądało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •