Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Wątek: ręczne pranie wielo na wyjeździe

  1. #1

    Domyślnie ręczne pranie wielo na wyjeździe

    przed nami dwa tygodnie urlopu (), postanowiłam zabrać trochę pampków ale nastawić się głównie na wielo i wysadzanie (temp ponad 30stopni, nie chcę małemu ukisić pupki). pralki nie będzie, czeka mnie codzienne pranie ręczne. pomyślałam, że zabiorę dod. antybakteryjny i najpierw je pomoczę z godzinkę, potem wypiorę i wysuszę na słońcu- dobrze będzie? chodzi mi o rozwój bakterii i żeby mi nie zaśmiergły

  2. #2

    Domyślnie

    Dobrze będzie
    Ale szacun kobieto, że ci się chce......

  3. #3
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    ja w zeszle lato tak rozbilam,pralam w bambinexie,staralam sie prac co kilka przewiniec .ja to byl pikus,ale zranilam sobie dosc mocno palec i prac nie bardzo moglam to wieczorami pral lukasz ,z bandamka na twarzy
    na noc uzywalam pampkow.
    mysle ze sie da a po powrocie bylo porzadne kilkukrotne pranie w pralce.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  4. #4
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    ja tak robiłam na działce.
    i z perspektywy czasu: pieluchy nie były doprane, jak nie było pogody to schły wieki mimo, że wzięłam tylko kieszonki, zabierało to wszystko mnóstwo czasu - jedyny plus, że odbywało się to na zielonej trawie i pomagała mi sama pieluchowana.

    Pileuchowana miała wtedy coś koło roku i zasadniczo ten brak pralki to była mega motywacja do wysadzania i puszczania młodej bez pieluchy.

    Jeśli będzie dużo słońca, to o bakterie bym się nie bała - UV to najlepszy kiler dla bakterii.

    Ale i tak moim zdaniem: szkoda wakacji. nie lepiej ten czas przeleżec na hamaku?

  5. #5
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    A może nocnik i majteczki, a pieluchy na sen tylko?
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ala Zobacz posta
    A może nocnik i majteczki, a pieluchy na sen tylko?
    to chyba lepszy pomysł
    Ty też masz wypocząć na tych wakacjach!

  7. #7
    Chusteryczka Awatar agatkie
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smellson Zobacz posta
    przed nami dwa tygodnie urlopu (), postanowiłam zabrać trochę pampków ale nastawić się głównie na wielo i wysadzanie (temp ponad 30stopni, nie chcę małemu ukisić pupki). pralki nie będzie, czeka mnie codzienne pranie ręczne. pomyślałam, że zabiorę dod. antybakteryjny i najpierw je pomoczę z godzinkę, potem wypiorę i wysuszę na słońcu- dobrze będzie? chodzi mi o rozwój bakterii i żeby mi nie zaśmiergły
    Podziwiam, że masz tyle samozapacia .
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®


  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    Ja też podziwiam i powiem, że dałaś mi do myślenia, w sierpniu jadę na urlop i będą dość spartańskie warunki, może się skuszę jednak na wielo? Pewnie i tak będzie latał bez pieluchy

    mart, a co było niedoprane? kupka? czy raczej moczu się niespecjalnie spierał?

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    359

    Domyślnie

    Puszczaj z gołą pupą lub kup w Rossmanie ekologiczne jednorazówki. Dwa tygodnie to za długo na takie zabawy w pranie. Przeca Twój Chłop to nie kamień - niech też ma z Ciebie jakiś pożytek na ciężko zapracowanym urlopie
    Dobroszka - 10 styczeń 2009
    Bartosz - 02 grudzień 2013

  10. #10
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasqda Zobacz posta

    mart, a co było niedoprane? kupka? czy raczej moczu się niespecjalnie spierał?
    jak nie było słońca, to zostawał trochę zapach moczu (bakterie)
    a poza tym naprawdę ciężko było wypłukać dobrze proszek czy płyn - ręcznie to jest kilka zmian wody, wyciskanie dokładne każdej wkładki osobno - eko to na pewno nie jest, bo idzie masa wody, pralka jest na bank oszczędniejsza.

    gdyby była gwarancja upałów to miałoby to może jakiś sens. ale przy deszczowej pogodzie takie pranie i suszenie co 2 dni to ma-sa-kra.

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    jak nie było słońca, to zostawał trochę zapach moczu (bakterie)
    a poza tym naprawdę ciężko było wypłukać dobrze proszek czy płyn - ręcznie to jest kilka zmian wody, wyciskanie dokładne każdej wkładki osobno - eko to na pewno nie jest, bo idzie masa wody, pralka jest na bank oszczędniejsza.

    gdyby była gwarancja upałów to miałoby to może jakiś sens. ale przy deszczowej pogodzie takie pranie i suszenie co 2 dni to ma-sa-kra.
    no to zapał mi trochę minął ale w sumie kilka pieluch pewnie i tak wezmę, jakby było ładnie no dobra, do sierpnia jeszcze dużo czasu, zobaczymy co będzie

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    W upały (które u nas są raptem od trzech dni) puszczam Franka na trawę w samych majtkach. Jak się zsika, to majtki płuczę i wieszam na słońce. Dwie pary spokojnie na dzień wystarczą. Po całym dniu gacie lądują w praniu.
    Zawsze łatwiej doprać majtki niż pieluchę jesli nie ma sie pralki.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    W upały (które u nas są raptem od trzech dni) puszczam Franka na trawę w samych majtkach. Jak się zsika, to majtki płuczę i wieszam na słońce. Dwie pary spokojnie na dzień wystarczą. Po całym dniu gacie lądują w praniu.
    Zawsze łatwiej doprać majtki niż pieluchę jesli nie ma sie pralki.
    A biega na boso? Bo jak nie to chyba buty i skarpetki też się moczą?

  14. #14

    Domyślnie

    Ja też w upały puszczam w majtkach, z tym że do środka wkładam kawałek tetrówki. Tetrówka łapie wszystko, majtki są tylko wilgotne i co najwyżej młody robi mi mokre pieczątki na podłodze zamiast kałuż. Wypłukać i wysuszyć to moment. Jakby zaczęły śmierdzieć to wyrzucić nie szkoda.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    kocham wielo ale nie podjęłabym się

  16. #16
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    loj, ja pieluchowalam blizniaki w wielo od wyjscia ze szpitala i kocham wielo ale NIKT NIE ZMUSILBY MNIE do prania wielo recznie w WAKACJE!!!! NIGDY! Na wakacjach kupilam zwykle jednorazowki - w koncu co to sa dwa tygodnie na jedno w stosunku do trzech lat pieluchowania w wielo? A poza tym teraz sa w Rossmanie eko jednorazowki, nie sa wcale drogie, bo chyba jedynie 5 czy 6 zlotych drozsze od zwyklych rossmanowych. Wiec przy takim wyborze, nawet bym sie 1 minuty nie zastanawiala. W koncu wakacje sa dla wszytskich - czasami trzeba odpuscic.
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  17. #17
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    ja tez bym odposcila,ale balam sie wtedy ze Zuza dostanie kolejnego uczulenia na pamki,bedzie tylek caly w ranach i co ja wtedy na wsi zrobiłabym?
    wolalam prac w rekach niz miec dziecko placzace podczas sikania,mycia,kapieli czy plywania w jeziorze(plywac by nie mogla bo bym sie bala jakies zakazenia czy cos)i dwa tygodnie leczenia ran i uczulenia.
    dlatego wzielam wielo a jednego pampka na noc skora Zuzy jeszcze zniosla bez wiekszego szwanku.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pasqda Zobacz posta
    A biega na boso? Bo jak nie to chyba buty i skarpetki też się moczą?
    Oczywiście, że boso Buty i skarpetki w upał?






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    My od wtorku już się wakacjujemy i nie mogę nazbierać pieluch na pełny wsad do pralki bo głownie majteczki na pupie i na bosaka po trawce

    Smellson - szkoda urlopu,
    weź ewentualnie tetrę i otulacze, tetra szybciutko wyschnie, wystarczy żeby wietrzyk ją trochę owiał a i porządna dawka słońca jej nie zaszkodzi

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    tetra + otulacze na wyjazd i będzie ok

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •