Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: CZy jest duża różnica w nauce wiązania między skośnokrzyżową bawełną a żakardem z lnem?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    28

    Domyślnie CZy jest duża różnica w nauce wiązania między skośnokrzyżową bawełną a żakardem z lnem?

    Dotychczas nosiłam w elastyku, nie miałam problemu z nauką wiązania ale z okazji lata i coraz cięższego dziecia chciałabym się przesiąść na tkaną.Czy jest duża różnica w nauce wiązania między skośnokrzyżową bawełną a żakardem z lnem.Podoba mi się Nati Japan myślałam o domieszce z lnem-poradzę sobie z nim?(czytałam o grubaśnych węzłach i że len sztywny)Czy lepiej uderzyć w bawełnianego pasiaka na początek

  2. #2
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Nati z lnem nie motałam, ale próbowałam różne żakardy Didkowe i dla mnie zdecydowanie jest różnica w motaniu żakardów i skośnokrzyżowych: jak nie miałam doświadczenia, żakard było mi trudniej podociągać, miałam wrażenie, że ciągle wychodzą luzy. Chusta skośnokrzyżowa według mnie lepiej współpracuje przy dociąganiu, jest bardziej intuicyjna.

    Do nauki wiązań na początek z własnego doświadczenia poleciłabym bawełnę skośnokrzyżową, nie za grubą i nie za szeroką, a jak się nabierze wprawy, to można zacząć eksperymentować ze innymi splotami i domieszkami.

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Japan jest taki trochę trójwymiarowy, przez co nieco trudniejszy w wiązaniu IMO, dla poczatkujących. A ile waży Twój maluch? Może zwykła bawełniana nati da radę? Na bawełnianych pasiakach fajnie się uczy, a nowe natki pasiaki są przewiewne
    2 + 7 (2005-2018)

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    28

    Domyślnie

    8,5 kg więc myślę że na pewno da radę

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    spokojnie
    2 + 7 (2005-2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •