Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 94

Wątek: reakcje otoczenia na wielorazówki i EC

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Lovrita Bornita Rokita
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Makarska, HR
    Posty
    1,839

    Domyślnie wielorazowki a "krewni i znajomi Krolika"

    Jak otoczenie, czyli wasi "krewni i znajomi Krolika" zareagowali na widok waszych wielorazowek? Pozytywnie czy raczej w stylu "a po co sie ty z TYM meczysz?"
    U mnie MM (moj maz) byl podpora, za to tesciowa...
    Bylo: "Po co sie ty z tym meczysz?!", "On ma mokra pupe i bedzie mial odparzenia", "to trzeba prac i prasowac!" itd. Na szczescie z czasem zmienila zdanie i teraz sama nam kupuje wielorazowki Za to znajomej mamy nie udalo mi sie na nie namowic - nadal uwaza, ze to za duzo problemow

  2. #2
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    68

    Domyślnie

    u mnie była masakra:
    1. mina rodziny jakbym na głowę upadła
    2. komentarze typu: przecież są jednorazówki, będziesz to prać i prasować?
    3. zakaz włączania pralki, bo akurat były święta, a ja byłam u teściowej, która w święta nie robi nic "nieświątecznego", więc suma sumarum musiałam z przymusu być na jednorazówkach

    A jak mnie zobaczyła rodzinka w chuście, to mi powiedzieli, że wyglądma jak Rumunka jakaś :/ Dobrze, że mój mąz stoi za mną murem, choć sam jeden jest tylko



  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    ja na razie dopiero przechodze na wielorazówki.... zobaczę jak będą komentowac

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    u mnie reakcje były bardzo pozytywne i mam bardzo dobry patent na krytyków: móię, że alex uczulony na jednorazówki. na taki argument nikt nier wie co powiedzieć.... a poza tym to przecież lepsze wielorazówki niż żadne, nie??????????? węc jak otoczenie widzi u alexa pieluchę to jest szczęśliwe

    tylko tesciowa a niemiec podchodzi bardzo sceptycznie, moja rodzina, znajomi...bardzo ok

    teściowa, która nie pozwala włączyć pralki......
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    a ja wiem że jedna z moich cioć sie ucieszy bo jest tradycjonalistką i wcześniej już mi napominała o jedynej wszechmogącej TETRZE!!!!

  6. #6
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    u nas rodzina przyjęła ze spokojem, jak wszystkie moje "dziwactwa" i wynalazki.
    a z czasem mama zaczęła opowiadać znajomym jak to my "ekologicznie" chowamy magdalenkę.

    a najbardziej wspominam, fantastyczną poniekąd, położną, która prowadziła szkołę rodzenia. spytałam się jej czy coś wie nt. takich pieluch. nie wiedziała więc opowiedziałam. i usłyszałam (życzliwie i z uśmiechem) "daję wam 2 tygodnie na pranie, więcej nie wytrzymacie..."
    a jednak się dało...

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    mnie jakoś bez większych sensacji, mama tylko była zdziwiona że chce mi się to nosić
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    a moj mąż jest zawsze zachwycony moimi pomysłami!!!!! dziś z wielką frajdą kupował ze mną pieluszki!!!

  9. #9
    Chustofanka Awatar Lela
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    nowy targ
    Posty
    195

    Domyślnie

    a ja wam powiem że mnie do stosowania wielorazówek przekonała położna w szkole rodzenia i lekarz który tam był zaproszony. Chórem krytykowali jednorazówki. naa i chusty też tam polecali. Położna wciąż powtarzała-"Dzieci są po to żeby je kochac i rozpieszczać" wspaniała babka....
    M 2007 K 2011 A 2014

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez serafinka
    a moj mąż jest zawsze zachwycony moimi pomysłami!!!!! dziś z wielką frajdą kupował ze mną pieluszki!!!
    Serafinka Ty to masz super męża Mój jeszcze nie wie o moim nowym pomyśle
    Muszę mu dawkować emocje bo mi chłopak na zawał padnie


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lela
    Dzieci są po to żeby je kochac i rozpieszczać"
    i to jest właśnie to co zawsze powtarzam dokładniej to : "Dzieci są po to by je kochać i kołysać" lub druga wersja "kochać i przytulać" bo przecież niemowlaczkami są tylko krótki moment.
    Ja Tymka non stop trzymałam na rękach jak był malusieńki... w ciągu dnia spał u mnie na kolanach albo na mnie i w sumie odkładałam go tylko jak mąż przychodził... (bo on z tej szkoły co to nie rozpieszcza za bardzo). I teraz i tak mi się wydaje, że za mało go nosiłam


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Lipno
    Posty
    248

    Domyślnie

    dziewczyny serio spotkaliscie sie z takimi pytaniami??

    Ja informuje ze jestesmy na tetrze a pampek na noc z wygody.
    I nie ma tematu!!
    Cala trojka tetrowa...
    Ludzie poprostu mysla ze to z bidy... a to
    ze swiadomosci ekologicznej, z milosci !!!
    Szalone dzieci mam

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    422

    Domyślnie

    Znajomi i rodzina podchodzą do tetry bardzo sceptycznie, co ucinam mówiąc, że po pampersach Maciuś miał odparzenia, a po tetrze nie ma...

    Za to mąż uparcie nie umiał tetry zmieniać tak długo aż mnie zdenerwował... a ja z tych co jak są spokojni to są kochani, a jak się wkurzą to mają metrowe kły ociekające jadem .... Stałam mu za karkiem, mówiłam co ma robić i powarkiwałam jak się próbował wymigać - no i się nauczył.... chociaż fakt, że mamy tylko jednego pampersa w domu - używam je jak Maciuś zostaje z kimś innym, co by już się nad znajomymi aż tak nie znęcać
    Moje szczęście urodziło się 3 września


  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lela
    a ja wam powiem że mnie do stosowania wielorazówek przekonała położna w szkole rodzenia i lekarz który tam był zaproszony. Chórem krytykowali jednorazówki. naa i chusty też tam polecali. Położna wciąż powtarzała-"Dzieci są po to żeby je kochac i rozpieszczać" wspaniała babka....
    lela, gdzie chodziłaś do tej szkoły rodzenia i jak nazywa się lekarz? bo mi szczęka opadła, że trafiłaś na takich ludzi...
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  15. #15
    Chustofanka Awatar Lela
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    nowy targ
    Posty
    195

    Domyślnie

    Do szkoły rodzenia chodziłam przy szpitalu w Zakopanem do p.Beaty Watychowicz, nazwiska lekarza nie pamiętam-niestety. A jeszcze Wam napisze, że w tym szpitalu wszystkie dzieciaki po urodzeniu są pakowane w tetre, na każdej sali jest stos pieluch i tylko takich się używa-do woli...tam nauczyłam się owijać w pieluszki bez stosowania otulaczy i majteczek, chociaż obecnie już tak nie robie.
    Wogóle szpital super mimo że nie remontowany od ho ho....
    M 2007 K 2011 A 2014

  16. #16
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,273

    Domyślnie

    Zazdroszczę Wam dziewczyny tej tetry,chyba od jutra też zacznę,naprawdę.Od dziś jest nocnik,ale z marnym skutkiem
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    lila ale większość z nas nie używa tetry, o do tego naprawdę trzeba mieć zacięcie
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lila4
    Zazdroszczę Wam dziewczyny tej tetry,chyba od jutra też zacznę,naprawdę.Od dziś jest nocnik,ale z marnym skutkiem
    nie zniechecaj się, proszę. w jakim wieku jest twój maluszek? napisz jak wysadzasz, tzn o jakich porach i jak postepujesz, coś poradzimy....


    a faktycznie tetrówek używamy tylko tak "dla sportu" i w awaryjnych sytuacjach. normalnie stosujemy trochę bardziej zaawansowane rozwiązania, żeby się totalnie nie umęczyć i żeby dzeci były zadowolone. tetrówki sprawdzają się w bezpielcuhowym, jesli zmieniasz pieluchę po każdym siknięciu. jesli dziecko nosi pieluchę, która non stop jest mokra to też się do tego przyzwyczaja i przestaje reagować.
    napisz koniecznie coś więcej
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  19. #19
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie reakcje otoczenia na wielorazówki i EC

    Jeśli temat juz był to przepraszam i proszę o link
    Analogicznie do "rakcje otoczenia na chusty i ...."
    Dopiero zaczęłyśmy używać wielorazówek i narazie zbytnio sie tym nie chwalę więc reakcji chwilowo nie ma ale ale....
    Wczoraj poszłam kupić nocnik. W sklepie trzy kobietki koło pięćdziesiątki, wszystkie są babciami, jedna trzyma sześciomiesięcznego wnuka. Proszę o najzwyklejszy , najtańszy nocnik. Wszyskie jednocześnie, chórem:
    -Jasne, najprostszy-najlepszy
    Ta z wnukiem na rękach:
    -A pani mała już siedzi?
    Ja:
    -tak , juz od jakiegos czasu
    ona:
    -My czekamy aż Mateuszek zacznie siadać bo nocnik też już kupiony
    druga:
    -Ja swojego syna wysadzałam na nocnik jak miał już cztery miesiące
    pozostałe dwie,na zmiane:
    -bo im wcześniej tym lepiej . Teraz w tych pampersach dzieci do trzech lat potrafią latać a pupy się parzą, szczególnie latem
    Ja:
    -Ja zaczęłam używać wielorazówek....
    wszystkie trzy:
    -świetnie szybciej się nauczy....
    Normalnie na skrzydłach wyleciałam z tego sklepu. Myślałam, że te starsze pokolenie przeklina tetrę i uważa pampki za dar od boga a tu proszę

    A propo chociaż nie chcę zapeszać . Nocnik spisuje się świetnie i póki co łapiemy każde siuśki. A myślałam , że to niemożliwe.
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: reakcje otoczenia na wielorazówki i EC

    fajnie
    ja czesciej niestety spotykam sie z reakcja typu najpierw szczeka do pasa a potem oburzenie jak mozna nie uzywac pampersow
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •