Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 95 z 95

Wątek: Nosidło ERGONOMICZNE Eco Womar

  1. #81
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_nika Zobacz posta
    witam

    Mam dylemat i chciałabym się poradzić/prosić o pomoc
    Jestem początkującą mamą 3,5-miesięcznego Filipa i zaczynam rozglądać się za nosidełkiem dla niego. Wiem już, że powinno być to nosidełko ergonomiczne, więc zastanawiałam się nad dwoma firmami: Womar i Tula. Z Womaru modele eco1 i eco2; z tuli-to chyba wszystko jedno przeczytałam dużo opinii na forum, ale nadal nie wiem, co zdecydować...czy mogę liczyć na pomoc/rady?
    Filip rośnie jak na drożdżach. Ma 3,5 miesiąca, ale waży już ok. 7 kg i nosi rozmiar 62/68.

    Pozdrawiam
    w tych womarowych eco jeszcze się utopi- one są wysokie; tula jest trochę mniejsze,
    ale nosidło polecam dopiero jak Filip zacznie siadać

  2. #82
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    popieram rozmówcę

  3. #83
    Chustonówka Awatar m_nika
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Leszczyny
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tak, wiem, że jeszcze za wcześnie, ale zastanawiam się nad zakupem przyszłościowo bardziej. Teraz mam po prostu przeznaczone na to pieniądze i chcę kupić, póki się nie rozejdą magicznie
    Ale które lepsze?

  4. #84
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_nika Zobacz posta
    Tak, wiem, że jeszcze za wcześnie, ale zastanawiam się nad zakupem przyszłościowo bardziej. Teraz mam po prostu przeznaczone na to pieniądze i chcę kupić, póki się nie rozejdą magicznie
    Ale które lepsze?
    najlepiej jakbyś mogła sobie przymierzyć oba; mi w eco womarze nie było za wygodnie, bo jestem drobna, a córa mi się topiła, choć miała już ponad rok- zresztą w tym wątku są zdjęcia w tuli było mi ok

  5. #85
    Chustonówka Awatar m_nika
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Leszczyny
    Posty
    7

    Domyślnie

    No to powiem tak: tulę mierzyłam Ja mam 1,73 m wzrostu, mój mąż 1,90 m i podejrzewam, że nasz syn, jeśli utrzyma tempo wzrostu, będzie wysoki Zwłaszcza, że na długość jest już teraz jak jego ponadpółroczni koledzy. I zastanawiam się, które dłużej wykorzystamy i będzie praktyczniejsze.

  6. #86
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_nika Zobacz posta
    No to powiem tak: tulę mierzyłam Ja mam 1,73 m wzrostu, mój mąż 1,90 m i podejrzewam, że nasz syn, jeśli utrzyma tempo wzrostu, będzie wysoki Zwłaszcza, że na długość jest już teraz jak jego ponadpółroczni koledzy. I zastanawiam się, które dłużej wykorzystamy i będzie praktyczniejsze.
    tylko pytanie czy jak będziesz chciała zacząć w ergo, gdy synek będzie miał ok 7 m-cy, czy womar nie będzie jeszcze za wysoki, bo szerokość mają chyba podobną;
    a jak Twój Filip będzie miał długie nogi to i tula standard i womar eco, mogą szybko okazać się za wąskie i wtedy lepiej się przesiąść na wersję todler lub uszyć nosidło/ mt na wymiar

  7. #87
    Chusteryczka Awatar reni
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    musze więcej poczytać bo nsidła interesujące cenowo

  8. #88
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    podjedź do mnie, to przymierzysz daleko nie masz

  9. #89
    Chusteryczka Awatar reni
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    podjedź do mnie, to przymierzysz daleko nie masz
    sprawdzę gdzie to i pomyślę
    napisałam do womaru ale nie odpowiedają

  10. #90
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reni Zobacz posta
    napisałam do womaru ale nie odpowiedają
    rzadko to robią, lepiej zadzwonić

  11. #91
    Chusteryczka Awatar reni
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    rzadko to robią, lepiej zadzwonić
    a to dzięki za info

  12. #92
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    Odswiezam temat.

    Może ktoś ostatni my czasy przymierzał to nosiło? Jest atreakcyjne cenowo i się nad nim nawet zastanawiam.jestem wprawdzie na tule wstępnie zdecydowana, ale tu mi bardziej cena by odpowiadała

    Będzie raczej służyło do jakiś weekendowych wycieczek .

  13. #93
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Atorianna Zobacz posta
    Odswiezam temat.

    Może ktoś ostatni my czasy przymierzał to nosiło? Jest atreakcyjne cenowo i się nad nim nawet zastanawiam.jestem wprawdzie na tule wstępnie zdecydowana, ale tu mi bardziej cena by odpowiadała

    Będzie raczej służyło do jakiś weekendowych wycieczek .
    Witam, i ja jestem zainteresowana. Bardzo się napaliłam na to nosidełko, bo koniecznie chcę synka w czymś nosić - początkowo miała to być chusta ale stwierdziłam że nie dam rady motać go na sobie. więć stanęło na nosidle. Ten womar eco bardzo mi podpasował ale nie mogłam się zdecydować który model wybrać czy eco czy eco 2 - po przeczytaniu tego wątku mój entuzjazm trochę opadł - te wszystkie posty o kiepskim dociąganiu ramiączek - i teraz już sama nie wiem czy kupowąć to czy jakieś inne. Womar jest przystępny cenowo - ponad 300 zł to już dla mnie za dużo - chyba ze wychaczę używane .
    A i jescze jedna rzecz na zdjeciach przystojniak nosi niemowlaka... wy piszecie że to zdecydowanie za wcześnie -w jakim nosidle będę mogła nosić swojego 3 m brzdąca? dodam że ekspresowo rośnie wąży 7,5 kg i jest dość "wysoki"- ja mam 172 ojciec 185

  14. #94
    Chustomanka Awatar Elanna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków :-)
    Posty
    1,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    Witam, i ja jestem zainteresowana. Bardzo się napaliłam na to nosidełko, bo koniecznie chcę synka w czymś nosić - początkowo miała to być chusta ale stwierdziłam że nie dam rady motać go na sobie. więć stanęło na nosidle. Ten womar eco bardzo mi podpasował ale nie mogłam się zdecydować który model wybrać czy eco czy eco 2 - po przeczytaniu tego wątku mój entuzjazm trochę opadł - te wszystkie posty o kiepskim dociąganiu ramiączek - i teraz już sama nie wiem czy kupowąć to czy jakieś inne. Womar jest przystępny cenowo - ponad 300 zł to już dla mnie za dużo - chyba ze wychaczę używane .
    A i jescze jedna rzecz na zdjeciach przystojniak nosi niemowlaka... wy piszecie że to zdecydowanie za wcześnie -w jakim nosidle będę mogła nosić swojego 3 m brzdąca? dodam że ekspresowo rośnie wąży 7,5 kg i jest dość "wysoki"- ja mam 172 ojciec 185
    Najlepiej by było w ogóle nie wsadzać tak małego dziecka w nosidło (chusta na początku wydaje się przerażająca, ale to bardzo szybko mija). Jeśli już musisz, poszukaj wątków o ergonomikach dla małych niemowląt (tam były opisywane nosidła, które by się ewentualnie nadawały dla niesiedzacych dzieci).
    Używanych jest sporo w dziale "sprzedam", zresztą - ergonomika po zakończeniu noszenia sprzedasz tu bez problemu i odzyskasz sporą część kasy, a womaru nikt nie kupi

    Aaa propos pytania w czym ponosisz większe dziecko - dziś miałam dwie godziny na plecach swojego 14-kilowego synka. W manduce
    Zdeklarowana Galicyjka. Matka Polka pracująca.

    Mama P (2011), M (2013) i M2 (2018)

    Nie wierzy w krasnoludki ani w kalorie.

  15. #95
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Czyli reasumując:
    - dziecka, które jeszcze samo nie siedzi i nie trzyma główkę nie ponoszę w żadnym nosidle ?
    - Seria womar eco nie jest polecana...? - rozumiem że są lepsze nosidła?

    Wezmę się do czytania wątków o innych nosidłach póki co widzę że polecacie:
    - tula/tuli
    - manduca
    i w nich też mogę nosić dopiero siedzące dziecko?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •