Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 95

Wątek: Nosidło ERGONOMICZNE Eco Womar

  1. #1
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie Nosidło ERGONOMICZNE Eco Womar

    Ponieważ osobiście popełniłam instrukcję do prawdziwego ergonomika (sic!) Womaru oraz byłam jedną z forumek, które pomagały przy jego projektowaniu, to sobie napiszę, a co!

    Pojawił się ergonomik, a właściwie dwa. Oficjalna premiera będzie 11-12 czerwca 2011 na targach Mother&Baby w Warszawie.

    Mam szczerą nadzieję, że jest to przełomowy moment w historii tej firmy i od teraz zaczną produkować dobre i przede wszystkim bezpieczne nosidła dla dzieci

    To tyle wstępu a teraz do rzeczy. Nosidła są dwa, znaczy dwa modele Eco1 i Eco2.

    Ja mam ten Eco1.

    PLUSY:
    - miękki materiał
    - zapięcie pasa biodrowego na boku a nie na środku (wreszcie klamra nie wrzyna mi się w sadło na brzuchu chociaż nie wiem czy osobom leworęcznym będzie wygodnie go zapiąć)
    - sama klamra z zabezpieczeniem sensownym a nie tak beznadziejnym jak w manduca gdzie ja przynajmniej nie jestem w stanie odpiąć jej jedną ręką, zwłaszcza gdy mi się spieszy
    - wydłużony kapturek na karku i do tego można go dowolnie przesuwać
    - "pętle" przy końcach pasa biodrowego na zaczepienie np. torebki tokidoki
    - dość wysoki panel ale da się większemu dziecku wyjąć rączki i nie obetrą się pod paszkami tak bardzo jak w timaru
    - pasy ramienne; wydawało mi się, że są zbyt miękkie i po dłuższym spacerze będą mnie bolały ramiona (również ze względu na to, że są jednak ciut za długie dla mnie) ale jestem mocno jestem zaskoczona (pozytywnie) - są mięciutkie ale wygodne, nie bolało mnie kompletnie nic
    MINUSY:
    - dla mnie zbyt krótki pas biodrowy; ja rozumiem, że jestem "rozłożysta" więc większość dziewczyn (tych szczuplejszych) by się nie zapięła w nim gdyby był dłuższy), niemniej jednak IMO powinien być przedłużony co najmniej jeszcze o jakieś 20 cm (po 10 z każdej strony)
    - śliniak; nie bardzo wiem jak go przypinać, bo do pasów ramiennych? ale co to wtedy otaczałby szyję dziecka...? idea niby zrozumiała ale jakoś nie podoba mi się zupełnie
    - dla mnie jeszcze zbyt długie pasy ramienne, przydałoby się je móc jeszcze bardziej skrócić ale podobno w tym modelu Eco2 jest taka możliwość wiec muszę się przyjrzeć mu na targach
    NIE WIEM CZY PLUS CZY MINUS (jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji):
    - tzw. pasy bezpieczeństwa; nie przeszkadzają dziecku (a wręcz wyściełają miękko pod kolankami) i chociaż przynajmniej u Pyzy nie wymuszają jakiejś pozycji to raczej trudno wpinać w nie dziecko i dla mnie jest to jakaś kompletna pomyłka i porażka. Za to są rewelacyjne IMO do podczepienia w zimie polarka celem zacieplenia nosidła i przeróbki go na wersję zimową latem możne jakiś cienki frotek albo co? tudzież jeszcze do innych celów, których nie wymyśliłam ale z czasem na pewno to zrobię
    - wypełnienia panela; jest takie "puchate" w częściach bocznych i pod karkiem dziecka, na plecach jest już cienkie; nie wiem czy nie będzie w nim za ciepło na dłuższą metę ale co fakt to fakt - DOPISEK: w ciągu dwóch godzin spaceru w temperaturze 27 stC w cieniu nie było nam za gorąco
    - kieszonko-piórnik na pasie biodrowym; super, że nie na plecach dziecka i wreszcie można schować telefon a nie tylko bilet ZTM ale bezużyteczny przy noszeniu na plechach, chyba że ktoś ma małpie ramiona i potrafi sięgnąć tak daleko do tyłu - jak na razie IMO najlepszą kieszonkę ma ErgoBaby
    Generalnie nosidło Eco1 jest fajne i wygodne a jeśli potwierdzi się plotka o jego cenie, to będzie to godna uwagi alternatywa dla innych nosideł.

    A ponieważ wątek bez fotek się nie liczy to proszę:

    PRZÓD:



    SPÓD:




    W AKCJI NA 19 miesięcznej Pyzie:




    Uwaga!
    uprzedzając wszelkie dalsze pytania i ucinając wszelkie dalsze dyskusje oficjalnie oznajmiam, że poza napisaniem instrukcji i konsultacjami przy projektowaniu ergonomika nie mam nic wspólnego z tą firmą! A ponieważ od zawsze powtarzam, że działa mi na nerwy nie firma a jej produkty, to tym bardziej jestem zadowolona z faktu, że tym razem chcieli zrobić coś dobrego i odważyli się (bo jest to nie lada odwaga, moje drogie panie i panowie) poprosić o pomoc dziewczyny od nas z forum.
    Ja nie wiem czy bym się na taki krok zdobyła, gdybym robiła do tej pory wisiadła...

    POST SCRIPTUM:
    może uda mi się wydębić jedno nosidło na testy to puściłabym na forum...
    Ostatnio edytowane przez Cobra ; 08-06-2011 o 11:22 Powód: edit1: dodałam jeszcze jeden minus, edit2: dodałam plus

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,271

    Domyślnie

    proszę proszę
    firma idzie w dobrą stronę

    a czym się ma różnić eco 1 od 2?
    i jakie to plotki o cenie?

    no i gratuluję udziału w słusznej sprawie
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  3. #3
    Chusteryczka Awatar mamafranka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,722

    Domyślnie

    mam nadzieje na testy, chętnie bym wypróbowała
    i podoba mi sie wzór, lubie takie obiciówki

    Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny, narysować słońce roześmiane, zbudować domek z klocków. Małe raczki potrafią spleść się nad szyją i otrzeć łzy. W małych rączkach mieści się cała miłość.

  4. #4
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    no wlaśnie ponoć różnią się:
    - regulacją długości też na pasie ramiennym (jak w manduca)
    - kieszonką
    - chyba (ale podkreślam chyba) materiałem
    i... resztę sprawdzę na targach
    Ostatnio edytowane przez Cobra ; 07-06-2011 o 13:39 Powód: literówka wrrr

  5. #5

    Domyślnie

    nono noo fajnie wyglada a cenowo jak to wyglada??

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    no ja słyszałam tylko plotki, że ma być w przedziale 100-200 zł ale nie znam szczegółów.

    A i pierwsze instrukcje będą podobno czarno-białe bo coś tam z nimi nawaliło w drukarni (jeśli dobrze ich zrozumiałam) i prosili mnie o zgodę wydruku bez koloru. Ale później już mają iść w kolorze. Chyba nie zdążyła drukarnia do targów... ważne że jest instrukcja

  7. #7
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    no, robi pozytywne wrażenie, tez bym chętnie potestowała.
    ciekawe jaki zakres kilogramowy ma to nosidło.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    no, robi pozytywne wrażenie, tez bym chętnie potestowała.
    ciekawe jaki zakres kilogramowy ma to nosidło.
    ja napisałam, że od momentu w którym dziecko siedzi (min 5,5 kg) do 18 kg - oglądałam szczególnie uważnie wszycia panela w pas biodrowy, i jeśli nie zmienia niczego w czasie produkcji seryjnej to zostanie tak jak to co widziałam, czyli wszyty przez całą szerokość panela. Stąd IMO poniesie i 18 kg.

    no Damiana już nie poniesie ale Maciusia możesz śmiało w nie włożyć hihihi <-- jeśli o to pytasz

  9. #9
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    j
    no Damiana już nie poniesie ale Maciusia możesz śmiało w nie włożyć hihihi <-- jeśli o to pytasz
    Damiana to i chusty nie wszystkie poniosą, o moich ramionach nie wspominając (w tej chili waży ok 30 kg co stanowi ponad połowę mojej wagi) ale 18kg to całkiem dobry wynik
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  10. #10
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    wygląda ciekawie, też bym z chęcią przetestowała

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    2,287

    Domyślnie

    wygląda calkiem przyjemnie
    ja tez chetna do testowania

  12. #12
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    W razie czego ja też chetna do testów.

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    Chętnam do testowania A cena jeśli się potwierdzi, to baardzo zachęcająca
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    wygląda ciekawie ,ale pas biodrowy dla mnie za maly....ale może eco 2 ?to prosim też eco 2 do testów to ja pierwsza

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    jeśli chodzi o mnie to wizualnie mam kilka "zastrzeżeń" (ale to bardziej chodzi o moje osobiste preferencje) i bardzo jestem ciekawa wymiarów i Waszych wrażeń po testach

    Czy te pasy naramienne są normalnej szerokości czy raczej wąskie?

    Jeśli cena okaże się prawdą to całkiem przyjemnie

    Jak się nie mylę to jakoś rok temu było głośno że Womar planuje wypuszczenie ergo i tak czekałam i czekałam aż myślałam że przegapiłam i proszę w końcu jest
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  16. #16
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    BAAARDZO ciekawie się zapowiada
    Też bym chętnie przetestowała

  17. #17
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    fajnie

    czyli teraz będzie można znajomych spokojnie przekonywać do ergonomików - jeśli będą mogli je znaleźć w zwykłych sklepach i w ludzkiej cenie (czyt.nie koniecznie będą mieć poczucie, że próbuję im wcisnąć jakieś dziwne wynalazki, a za to będą mogli obejrzeć, przymierzyć, kupić/zamówić na prezent nowe nosidło, a do tego wszystkiego ja nie będę musiała robić za pośrednika)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #18
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    miałam wczoraj coś jeszcze dodać bo byłam po 2 godzinnym spacerze z 9 i pół kilową Pyzą na pleckach ale wredna i podstępna burza znienacka napadając odcięła mi prąd

    Dlatego dopiero dzisiaj piszę.

    Wymiary:
    pasy ramienne 8 cm - dla mnie ok bo mi szersze wiecznie z ramion spadały (mam tzw. okrągłe ramiona).

    zaraz uzupełnię recenzję, żeby nie szukać po postach

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Ja mam pytania:
    po co są te wypełnienia po bokach?
    czy klamra na boku nie obciera nóżki dziecka?

    jakby co to ja też chętna na testy

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  20. #20
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sania Zobacz posta
    Ja mam pytania:
    po co są te wypełnienia po bokach?
    może po to, żeby materiał nie obcierał dziecka? nie wiem

    Cytat Zamieszczone przez Sania Zobacz posta
    czy klamra na boku nie obciera nóżki dziecka?
    nie, Pyzie nie obcierała

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •