Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: różne wersje manduki-jaką wybrać?

  1. #21

    Domyślnie

    wlasnie sie pierze wiec dokladnie sprawdze pozniej ale wydaje mi sie, ze na pewno konopie tylko nie wiem ile

  2. #22
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafarfalla Zobacz posta
    to ta jasno kremowa? dobrze Ci się nosi?
    nosi się świetnie ino przy mobilnym dzieciu prać trzeba ale ja piorę w pralce w worku i manduca swietnie to znosi, a przy tej pogodzie schnie błyskawicznie (2-3 godziny)

    skład z zewnątrz: 55% konopie, 45% (bio?)bawełna środek bawełniany
    Ostatnio edytowane przez panthera ; 04-06-2011 o 22:33
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marza Zobacz posta
    100% konopi?
    Hmm...producent podaje 45% zewnetrzny materiał. Chciałam sprawdzić metke, ale widze ze nie mam już natura na stanie.

    jeeeessu, ja chyba czytac nie potrafie bylam przekonana, ze pisalas, ze sama bawelna to standardy a limity z konopiami dlatego sie zdziwilam

    natur ma 55% konopie i 45 bio-bawelna

  4. #24
    Chustonówka Awatar fafarfalla
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Wawer-Anin-Sadul
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    ale ja piorę w pralce w worku i manduca swietnie to znosi
    pierzesz w worku od manduki, czy takim np od bielizny? w jakiej temperaturze?

  5. #25
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafarfalla Zobacz posta
    pierzesz w worku od manduki, czy takim np od bielizny? w jakiej temperaturze?
    I tym się też niektóre limity od standardów różnią, że "worka od manduki" nie uświadczysz, (a co dopiero plecaka). Nawet dokupić nie można, bo z niektórych materiałów nie robią.
    Cytat Zamieszczone przez amst Zobacz posta
    Nowe manduczki mają ciut inne rozwiązania - w standardach nie ma kieszonki, ciut inne kolory (w czarnej są ciemne wstawki), pasy ponoć jakoś poparwione żeby z przodu i tyłu nosiło się równie wygodnie.
    No i nowy kolorek - navy:
    http://www.facebook.com/media/set/?s...90438907645260
    Czyli zamiast różowej naszywki standardy mają teraz haft - tak jest dużo ładniej, ale usunęli kieszonkę.
    Ostatnio edytowane przez słoneczny_blask ; 04-06-2011 o 22:38

  6. #26
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafarfalla Zobacz posta
    pierzesz w worku od manduki, czy takim np od bielizny? w jakiej temperaturze?
    piorę w takim od bielizny (siatkowym) bo większy i nosidło mniej ściśnięte, w 40 st , ale dzis się przyjrzałam że na metce ma 30.
    jednak oznak sprania nie widzę żadnych.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  7. #27
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    odświeżam wątek, bo chciałam dopytać czy ktoś wie czy jest różnica w budowie między newstyle a limitami? Manduca newstyle ma według opisu lepiej wypełnione pasy, coś zmienione w pasie biodrowym, brak gumki z dziurkami i dodatkowe obszycia w okolicy pupy. Czy w limitach też te ulepszenia już są?
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    882

    Domyślnie

    no właśnie dołączam do pytania. przyszło właśnie do mnie new style i jestem rozczarowana... przymierzałam jakiś czas temu manduke limitowana sprzed jakichs dwoch lat, szytą w Czechach i zupelnie inne wrazenie mialam. Zdaje mi sie ze tamta byla z takiego chustowego materialu skosno/krzyzowo plecionego, a ten new style jest tkany normalnie i nie naciaga sie na boki. Poza tym jakosc wykonczenia troszeczke chinska, jedna z klamer nie chodzi gladko, no lipa panie...

    w skrocie - czy faktycznie starsze maduki sa skosno/krzyzowe, czy mi sie cos mota?

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Mój mąż ma manducę kupowaną w zeszłym roku w Pieluszkarni, taką zwykłą brązową on ją lubi, za to dla mnie jest strasznie niewygodna, jak bym nie zapięła i ustawiła te wszystkie paski to i tak wrzyna się dosłownie wszędzie i jest taka jakby twarda, a syn nasz dopiero ponad 8kg waży.
    Mierzyłam za to kiedyś na którymś warszawskim zamotanym poniedziałku, jakiś starszy jasnozielony model manduci (nie pamiętam jak się nazywał, ale jakiś limit to chyba był) i była nieziemsko wygodna. Jakim cudem, nie wiem??? Czary czy co?
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  10. #30
    Chustofanka Awatar ingrid
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Józefosław
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mam starszy model, w składzie 100 proc. bawełny, a sam materiał bardziej przypomina grube płótno niż chustę skośno-krzyżową.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •