Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 161 do 175 z 175

Wątek: Dlaczego nie wysadzacie?

  1. #161
    Chustonówka Awatar Organicgirl
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja wiem kiedy mój mały robi kupę, tylko, że on to kupę robi od 15 min do 3h. Niestety ma z tym problem i nie wiem jak w takiej sytuacji miałabym wysadzać?

  2. #162
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Organicgirl Zobacz posta
    Ja wiem kiedy mój mały robi kupę, tylko, że on to kupę robi od 15 min do 3h. Niestety ma z tym problem i nie wiem jak w takiej sytuacji miałabym wysadzać?
    Chyba nie rozumiem - dziecko ma problem?

    Bo jeżeli chodzi o wysadzanie wysadzasz raz co 15min a raz co 3h
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #163
    Chustofanka Awatar p0k
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Podhale
    Posty
    158

    Domyślnie

    A może ktoś ma coś do powiedzenia o tym sikaniu na stojącku po zdjęciu pieluchy? Dziś znowu, mimo że w pozycji kucznej trzymałam Małą nad zlewem, to dopiero po odstawieniu na ziemię siknęła.

  4. #164
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p0k Zobacz posta
    A może ktoś ma coś do powiedzenia o tym sikaniu na stojącku po zdjęciu pieluchy? Dziś znowu, mimo że w pozycji kucznej trzymałam Małą nad zlewem, to dopiero po odstawieniu na ziemię siknęła.
    Niech zgadnę - dziecko na bosaka, podłoga kafelkowana?

    To w sumie jedna z metod - postawić na czymś zimnym/polać nóżki wodą etc.

    Moja córa często sika na stojąco np w wannie - skubana sama podstawia sobie kubeczek

    To może być metoda, jasne, czemu nie. Starszy np tak sikał - na stojąco, do wiaderka, dziewczynkom z racji budowy trudniej - ale nie jest to niemożliwe

    Edit - doczytałam Twój wcześniejszy post o kupkach - odpuściłabym totalnie.
    "Skuteczne wysadzenie" nie jest celem EC - tylko skuteczna komunikacja. A jaki córka daje Ci przekaz?
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 09-08-2013 o 19:51
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #165
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Pok tyko nie zrozum mnie zle ja sobie tylko gdybam a Twojegodziecka przeciez nie znam. I za Mayką- pamietaj ze tu nie chodzi o skutecznosc sama w sobie

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  6. #166
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    "Skuteczne wysadzenie" nie jest celem EC - tylko skuteczna komunikacja. A jaki córka daje Ci przekaz?
    no wlasnie, ja mam problem taki, ze pomimo.wysadzania od 4 mc zycia nigdy nie dostrzeglam, zeby chlopcy dali mi jakkolwiek znac, ze chca siku. kupke zazwyczaj umiem rozpoznac kiedy chca, ale na pewno nie sygnalizuja tego swiadomie, bo wpadki sa nieraz jak sie grzecznie bawia i kupka pojawia sie bez zadnych oznak. fakt, ze nie wysadzam tak czesto, ale bardziej wynika to z faktu, ze jak sie wysadza dwojke non stop przez iles dni i nie widac zeby cokolwiek mieli zamiar komunikowac to jest to bardzo demotywujace. bardzo bym chciala uzyskac od nich jakies sygnaly, bo chetnie siedza na nocniku, ale jak do tego doprowadzic?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  7. #167
    Chustofanka Awatar p0k
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Podhale
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Niech zgadnę - dziecko na bosaka, podłoga kafelkowana?

    To w sumie jedna z metod - postawić na czymś zimnym/polać nóżki wodą etc.

    Moja córa często sika na stojąco np w wannie - skubana sama podstawia sobie kubeczek

    To może być metoda, jasne, czemu nie. Starszy np tak sikał - na stojąco, do wiaderka, dziewczynkom z racji budowy trudniej - ale nie jest to niemożliwe

    Edit - doczytałam Twój wcześniejszy post o kupkach - odpuściłabym totalnie.
    "Skuteczne wysadzenie" nie jest celem EC - tylko skuteczna komunikacja. A jaki córka daje Ci przekaz?
    Ano w sumie niekoniecznie córa daje mi przekaz, tylko ja widzę co się dzieje, bo dziecię staje opierając się o coś, troszkę ugina nóżki i stęka. No ale to nie zawsze, czasem zrobi kupkę zanim się obudzę to wtedy jest po sprawie.
    A co do kafelków, tak zimne, przy czym w tej umywalce ja Zuzi też nóżki zimną wodą polewam i czekam. Chyba ZU woli jednak na stojąco

  8. #168
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    no wlasnie, ja mam problem taki, ze pomimo.wysadzania od 4 mc zycia nigdy nie dostrzeglam, zeby chlopcy dali mi jakkolwiek znac, ze chca siku. kupke zazwyczaj umiem rozpoznac kiedy chca, ale na pewno nie sygnalizuja tego swiadomie, bo wpadki sa nieraz jak sie grzecznie bawia i kupka pojawia sie bez zadnych oznak. fakt, ze nie wysadzam tak czesto, ale bardziej wynika to z faktu, ze jak sie wysadza dwojke non stop przez iles dni i nie widac zeby cokolwiek mieli zamiar komunikowac to jest to bardzo demotywujace. bardzo bym chciala uzyskac od nich jakies sygnaly, bo chetnie siedza na nocniku, ale jak do tego doprowadzic?
    Starszy tak miał - biegał biegał po podwórku a tu nagle kupa niewiadomo jak i skąd... Prawdopodobnie to wynika z tego, że dziecko samo nie zauważa co się dzieje. Więc metodą wspomagającą jest zauważanie nawet po fakcie - o, zrobiłeś/łaś kupę, teraz trzeba przebrać pieluszkę... etc

    Cytat Zamieszczone przez p0k Zobacz posta
    Ano w sumie niekoniecznie córa daje mi przekaz, tylko ja widzę co się dzieje, bo dziecię staje opierając się o coś, troszkę ugina nóżki i stęka. No ale to nie zawsze, czasem zrobi kupkę zanim się obudzę to wtedy jest po sprawie.
    A co do kafelków, tak zimne, przy czym w tej umywalce ja Zuzi też nóżki zimną wodą polewam i czekam. Chyba ZU woli jednak na stojąco
    To że widać że dziecko chce/robi siku/kupę nie oznacza jeszcze że dziecko chce, żeby je wysadzić może w tym tkwi problem?

    Zamiast szukać sygnałów "zaraz zrobię siku/kupę" trzeba wypatrywać sygnałów "wysadź mnie mamo"

    U noworodków to zasadniczo jedno i to samo, ale dla dziecka które załatwia się do pieluszki już niekoniecznie - bo wie, że ma wybór. I z róznych względów może woleć zrobić do pieluchy/na podłogę...

    Ja zaczynając EC z młodszą totalnie nie wiedziałam czego mam się spodziewać i jak to będzie wyglądało, ale celem była komunikacja z dzieckiem (no i ok, zaoszczędzenie na pieluchach ) a nie szybkie totalne odpieluchowanie. Więc mimo iż pieluchy Basia zdjęła całkowicie rok temu to ostatnio powróciliśmy do pieluszki na noc - bo śpi dłużej i mocniej i po prostu nie wybudza się na siku. A potrafiła wstać 3x w nocy i sama powędrować do nocnika! Ale ja się nie przejmuję i nie odbieram tego jako osobistej porażki - ot, to jest proces i jeden z jego etapów.
    WIęc luz, luz, luz, zero presji, wszystko w swoim czasie
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 10-08-2013 o 13:16 Powód: lit.
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  9. #169
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    ok, to jak sprawić aby 10 miesięczne dziecko zaczęło komunikować?
    Moje dobrze wiedzą, że kupkę można zrobić na nocniczek, siuśki zresztą też.
    Nie boją się nocnika ani toalety, nie marudzą jak ich na nich sadzam, ale nie komunikują. No i co tu zrobić..?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  10. #170
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    ...zauważanie nawet po fakcie - o, zrobiłeś/łaś kupę, teraz trzeba przebrać pieluszkę...
    Jak wyżej plus np mówienie, że idziemy zrobić siku, że ty idziesz, jakaś książeczka o ciele, zabawa misiami w dom /i toaletę/ etc.

    Pytanie się ich, czy chcą na nocnik.

    Stosowanie wszelkich psi psi, ee czy co tam jeszcze głupiego można przy czynności mówić a dzieciaki są w stanie powtórzyć.

    Może jakieś migi? Z córą trochę migałam, a znak na kibelek wymyśliła sama - lekko przykucała podnosząc koszulkę do góry

    Oni równie dobrze mogą być zbyt zajęci by przejmować się takimi błahostkami Możesz poprzestać na wysadzaniu na godziny (zależy ile sikają, np co godzinę - ale to ma być propozycja nocnika, jak nie chcą - to nie, jak usiądą a przez chwilę nic nie leci - to nie ma przesiadywania), możesz wysadzać "kontekstowo" (po spaniu, spacerze - i/lub przed) - a możesz też po prostu puścić bez pieluchy/w majtkach i zobaczyć, czy będzie tego jakiś efekt...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  11. #171
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    no ja własnie od kilku miesięcy wysadzam prawie zawsze po wstaniu rano i wtedy najczęściej jest kupka, potem po każdej drzemce, czasem przed/po spacerze, przed kapielą, ale jeśli nie wysadzę to nigdy nie dadzą mi znać, ze chcą. Mam wrażenie, że im to obojętne, choć czuja że mają mokro, bo pieluchuję wielorazowo. Normalnie pieluchę zmieniam co 1,5h, często wtedy wysadzam, ale czasem jak się zapomnę i nie zmienię trochę dłużej, pielucha przesikana tak że można wykręcać, a oni nie wydaja się być z tego powodu niezadowoleni..ech..

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  12. #172
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    Mam wrażenie, że im to obojętne, choć czuja że mają mokro, bo pieluchuję wielorazowo.
    I najprawdopodobniej to właśnie Ci usiłują przekazać

    W sensie - mama, nie spinaj się, jest ok

    Chociaż rozumiem, że chciałabyś mieć efekty i postępy skoro się starasz - ale no cóż, jest jak jest, wysadzaj jak dotąd, zawsze to kilka pieluch mniej do prania obserwuj sobie ich zachowanie ale na luzie i pogódź się z sytuacją, że nie sygnalizują i już.

    Być może za późno zaczęłaś (jak np ja ze starszym) i wtedy to nie jest EC a "zwykłe odpieluchowywanie" - uczenie od nowa. Ale co w tym złego? W końcu każde dziecko się odpieluchuje. Nikt przecież nie chce, żeby koledzy w szkole się z nich śmiali
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  13. #173
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    a wiesz.. dało mi do myślenia to, co napisałaś

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  14. #174
    Chustofanka Awatar p0k
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Podhale
    Posty
    158

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny! Rzeczywiście ze złej strony podeszłam do sprawy. Kurcze, tak za mną ten temat chodził, że jestem wyrodna matka, bo wiem, że robi a nie wysadzam, a przecież rzeczywiście nie o to chodzi w komunikacji o dwójeczce. Chciałabym przy drugim dziecku zacząć od początku z wysadzaniem, przy ZU wiedziałam od początku kiedy jest dwójeczke (ściągała wtedy usteczka w taki maleńki dzióbek ), ale ja się bałam ją wysadzać, bo mi się zdawała zbyt delkiatna i krucha a i w mieszkaniu było zimno, a ta dwójeczka była podczas karmienia. No po prostu nie ogarnęłam, ale może przy drugim dziecku nie będę się tak bać, bo idea naprawdę bardzo mi się podoba

    A z ZU muszę spróbować podkłądać miseczkę jak stoi po zdjęciu pieluchy. Wczorj Luby ją przewijał i zapomniałam go poinformować o zwyczaju ZU i się zsiusiała na materac (mimo, że materac zimny nie jest, czyli lubi tę pozycję ).

    Słuchajcie mam jeszcze taką wątpliwość, jak to jest z tym antuzjazmem gdy dziecko się załatwi tam gdzie chcemy. Rzeczywiście to jest dobre robić taką aferę i sceny przy odpieluchowywaniu czy nie? Bo mnie się to wydaje nienaturalne i dziwne.

  15. #175
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Nowa Ruda
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mazi Zobacz posta
    Wlasnie
    noo, przy wielo jest to zastanawiajace.. My tez stosujemy czesciowo EC, w sumie staramy sie w pelni, ale nawet przy czesciowym stosowaniu grubsze sprawy mozna wylapac, bo przewaznie dzieci jakos specyficznie to sygnalizuja Trzeba by zapytac o to moja szwagierke, ktorej dziecie 2 i pol letnie nocnika na oczy nie widzialo Edit: stosuje pieluchy jednorazowe

    No u nas w przedszkolu dzieci w średniakach z pieluchą niektóre ganiają ;] tragedia


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •