Strona 10 z 30 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171820 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 596

Wątek: Jutro idziemy do kiosku !

  1. #181
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    a moim zdaniem jest o tym. Jest fragment, że wystarcza jedna mama, jeden tata i jedna chusta. Oraz o tym, ze chusty idą do kolejnych chuściochów, niekoniecznie z rodziny oraz fragment o synku Agi. Moim zdaniem to wszystko właśnie pokazuje, że chusty mają głębszy sens.
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  2. #182
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca Zobacz posta
    artykuł mocno przejaskrawia - to wcale nie jest rzeczywistość polskiego chustowego świata.
    A miało byc o całości? Dla mnie to jak wycinek o facetach, którzy tuningują samochody. Są elementem zwykłego świata motoryzacji. Elementem zwykłego życia. Może to my wciąż niepotrzebnie widzimy sie jako odmieńcy??

  3. #183
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    A miało byc o całości? Dla mnie to jak wycinek o facetach, którzy tuningują samochody. Są elementem zwykłego świata motoryzacji. Elementem zwykłego życia. Może to my wciąż niepotrzebnie widzimy sie jako odmieńcy??
    demona, tylko że o motoryzacji każdy wie wszystko, każdy ma samochód i chętnie poczyta o jakimś ześwirowaniu na tym punkcie. a chustomama dla przeciętnego Kowalskiego to jest ciągle UFO i ten artykuł tylko utwierdza Kowalskiego w przekonaniu, że miał rację, a może nawet warto ją jeszcze większym łukiem omijać

  4. #184
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    czy to jest tak, że nikt nie przeczyta tego artykułu, bo forum wykupiło cały nakład?

    edit: mam nadzieję, że tak, bo jak ludzkość poczyta, to będę musiała na te swoje chusty uważać. no, bo skoro to takie "cenne szmaty"
    Ostatnio edytowane przez mi. ; 01-06-2011 o 20:23

  5. #185
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    czy to jest tak, że nikt nie przeczyta tego artykułu, bo forum wykupiło cały nakład?
    Tak, więc niepotrzebnie my tu bijemy pianę


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  6. #186
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca Zobacz posta
    każdy ma samochód
    O, to ciekawe. Ktoś mi schował mój?
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  7. #187
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ja ten artykuł odebrałam jako śmieszne przedstawienie nas....hmmm "nas" - i tu się czułam kompletnie pominięta, ja jako uzależniona od mietków tylko było o szmatach i szmatach
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  8. #188
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Szast, świetny artykuł! leciutko napisany, zakręcony, bardzo fajny! I pierwszy raz czytałam o chustach nie w kontekście "należy dbać o prawidłowe ułożenie nóżek", "dziecko w chuście cały czas czuje bliskość rodzica" itp. Takie teksty bywają w gazetkach dzieciowych i tam pasują. A do "Polityki" pasuje taki fajny zakręcony artykuł o chustowariatkach
    2 + 7 (2005-2018)

  9. #189
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    O, to ciekawe. Ktoś mi schował mój?
    oj, oj, już tak nie łap za słówka chyba rozumiesz, co mam na myśli?
    auto=normalna rzecz, tuning=fajne urozmaicenie normalnej rzeczy.
    chusta=coś dziwnego, polowanie na chustowe limity=coś bardzo dziwnego

    i żeby nie było - artykuł czyta się świetnie. poczytny tygodnik, są fajne zdjęcia, jest lekkie pióro, przymrużone oko - wszytko na tak. tylko obawiam się, że to przymrużone oko widzimy tylko my tutaj. ale mogę się mylić.

  10. #190
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca Zobacz posta
    i żeby nie było - artykuł czyta się świetnie. poczytny tygodnik, są fajne zdjęcia, jest lekkie pióro, przymrużone oko - wszytko na tak. tylko obawiam się, że to przymrużone oko widzimy tylko my tutaj. ale mogę się mylić.
    No chyba sie mylisz mój zupełnie niezaangazowany, młody kolega z pracy, po przeczytaniu tego reportażu (nie nagabywałam go, sam przeczytał i jeszcze mi rano powiedział że jest fajny artykuł dla mnie), powiedział, że odbiera nas w nim jako lekki odchył, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu - takie pozytywne zakręcenie


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  11. #191
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,927

    Domyślnie

    Ha! Teraz już wiem dlaczego dziś wyjątkowo czułam na sobie wzrok przechodniów Na pewno czytali Politykę! (of kors z chuściochem w chuście byłam)
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  12. #192
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez truscaffka Zobacz posta
    Przy okazji - przypomnijcie sobie jak rok temu - bodajże w maju - w wieczornych Faktach TVN (tu dopiero mamy kilkumilionową widownię, Polityka przy nich to pikus) pojawiła się informacja, ze 7dniowe dziecko udusiło się w torbie na dziecko. To był piękny materiał, wypowiadała sie zosinamama i hanti, obie zawiązane w chustę (hanti w jakiejś zielonej zarce z tego co kojarzę), mówione było o tym, żeby w torbach nie nosić, że lepiej pionem i tak w ten deseń....i co z tego, skoro dla osoby niezwiązanej z tematem chust, przekaz materiału filmowego był jeden: Dziecko udusiło sie w CHUŚCIE". ale jakoś nie zaobserwowałam, aby od czasu emisji tego materiału w tv spadła ilość rodziców zainteresowanych noszeniem.
    Otóż jednak wpływ tego newsa był odczuwalny - jeden z krajowych producentów chust odnotował poważny spadek aktywności na stronie internetowej dokładnie po tych doniesieniach. I to nie kilkudniowy spadek i nie taki, który by się dało wytłumaczyć inną prawidłowością czy sezonowością.

    Tak, ja też uważam, że dla przeciętnego Kowalskiego matka nosząca to UFO. A ten Kowalski wykształcenie może mieć różne, zaryzykowałabym stwierdzenie, że gro z nich to korporacyjna klasa średnia uważająca chusty za etno-eko-świrowanie - a ci już na pewno mogą być czytelnikami Polityki.

    No ale skoro wykupiłyśmy nakład, to spokojnie idę spać

  13. #193
    Chustomanka Awatar Aniika
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    702

    Domyślnie

    Jako chustonowka protestuje, zakochalam sie w pawiach od pierwszego wejrzenia, tych w wersji z 2010 od drugiego.

  14. #194
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    przeczytała i moja bratowa, niezwiązana z chustami jeszcze w żaden sposób poza myślą, że będzie nosić - i jej komentarz był taki, że ma wrażenie, że autorka się poprostu z mam chustowych naśmiewa......
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  15. #195
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    Moj noszacy mąz, ktory wie, ze forum to cos wiecej niz tylko kopalnia wiedzy po lekturze stwierdzil, bez urazy dla autorki, ale bełkot...
    wiec pewnie tekst moze byc niezrozumialy dla osob niezaangazowanych, a i ironię nie kazdy wylapie.
    Ale dla mnie i tak fajna pamiątka
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  16. #196
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca Zobacz posta
    i żeby nie było - artykuł czyta się świetnie. poczytny tygodnik, są fajne zdjęcia, jest lekkie pióro, przymrużone oko - wszytko na tak. tylko obawiam się, że to przymrużone oko widzimy tylko my tutaj. ale mogę się mylić.
    czyli jednak gdzies tam nasza opinia jest spójna. Jak napisałam na początku - mnie to nie szokuje, laika pewnie tak. Ale dla mnie to nie ma znaczenia tym razem. Artykuł jest o nas i tylko to jest dla mnie ważne. Jest super pamiątką po pewnym, niestety już kończącym się, etapie życia. Zdanie reszty świata (czyt. z poza forum) mnie nie obchodzi.

  17. #197
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    monsz przeczytał.

    - i jak?
    - no artykuł o chustach. nic o noszeniu nie ma. o idei. jakbym nie wiedział o co w tym chodzi, to bym pomyślał, że wariatki.
    - a tak, to nie myślisz?
    - nie no. myślę w sumie. ale oswojone takie.


    bardzo lubię mojego męża

  18. #198
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Denay Zobacz posta
    że małego OT-a poczynię
    Czyżby na szmato-straganie kiedyś można było się licytować??
    yes

  19. #199
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    mi się podobało. okładka super przyciąga wzrok.
    napisane lekko i z jajem. ze znajomością tematu.
    i fajnie inne podejście niż "jedna nóżka bardziej"

    i zdjęcia bajeczne.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  20. #200
    Chusteryczka Awatar nianja
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,762

    Domyślnie

    przeczytałam wreszcie trochę się pośmiałam ale też myślę, że to tylko nas śmieszy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •