Strona 5 z 30 PierwszyPierwszy 1234567891011121315 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 596

Wątek: Jutro idziemy do kiosku !

  1. #81
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Fajnie czyta się artykuł ale myślę ze jest zrozumialy przez nas, czyli chustozakręconych
    Zastanawiam się jak go odbiorą ludzie którzy nie są w temacie...

    Śliczne zdjęcia!!
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  2. #82
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za to, że czytacie. I za to, że komentujecie - łykam Wasze posty jak młody pelikan

    Dziękuję też Wam wszystkim, które pomagałyście mi lepić portret zbiorowy Matki od Chust. Dzięki Waszej cierpliwości, poczuciu humoru i zaufaniu, praca nad tym tekstem była dla mnie przyjemnością, która rzadko się zdarza.

    Marta

  3. #83
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marushka Zobacz posta
    Mi się artykuł zupełnie nie podoba, mimo iż też się wzruszyłam bardzo....
    Niestety autorka nie napisała NIC o tym dlaczego nosimy w chustach. O bliskości nie ma nawet zdania tylko o tym, że wrzuca się w chustę gdy dziecko krzyczy, albo gdy gotuje się jaglanka a my chcemy polować na kolejnego limita. (...)
    Ogólnie wrażenie na nie - tania sensacja, a szkoda, bo foty piękne, Marta w ślimakach - żywą reklamą no i okładka
    Wydaje mi się, że nie taki był cel artykułu, nie chodziło o dydaktyczny smrodek, względnie usprawiedliwienie chustoświrstwa, tylko o pokazanie innego aspektu chustonoszenia, o upodobaniu do chust jako przedmiotów, które są interesujące same w sobie, o ich kolekcjonowaniu, dopieszczaniu, polowaniu na nie.
    Podobało mi się to, mimo iż mam jedną chustę, nie poluję, nie znam się na markach i modelach. Ogólne wrażenie - pozytywne.

    BTW Czy ktoś mógłby mną pokierować i wskazać miejsce, gdzie mogę obejrzeć te zdefarbowane pawie? Nawet nie wiem, pod jakim hasłem szukać :/

  4. #84
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    Dziękuję Wam za to, że czytacie. I za to, że komentujecie - łykam Wasze posty jak młody pelikan

    Dziękuję też Wam wszystkim, które pomagałyście mi lepić portret zbiorowy Matki od Chust. Dzięki Waszej cierpliwości, poczuciu humoru i zaufaniu, praca nad tym tekstem była dla mnie przyjemnością, która rzadko się zdarza.

    Marta
    to może następny będzie o tym dlaczego nosimy mi się artykuł podoba, uśmiałam się i wzruszyłam No i muszę nadrobić braki, co to za chusta Art Deco , gdzie mogę ją obejrzeć, dajcie jakąś linkę
    Miłosz-11.05.2010

  5. #85
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kofeina Zobacz posta
    Wydaje mi się, że nie taki był cel artykułu, nie chodziło o dydaktyczny smrodek, względnie usprawiedliwienie chustoświrstwa, tylko o pokazanie innego aspektu chustonoszenia, o upodobaniu do chust jako przedmiotów, które są interesujące same w sobie, o ich kolekcjonowaniu, dopieszczaniu, polowaniu na nie.
    Podobało mi się to, mimo iż mam jedną chustę, nie poluję, nie znam się na markach i modelach. Ogólne wrażenie - pozytywne.

    BTW Czy ktoś mógłby mną pokierować i wskazać miejsce, gdzie mogę obejrzeć te zdefarbowane pawie? Nawet nie wiem, pod jakim hasłem szukać :/
    \
    są w galerii tu http://chusty.info/forum/showthread.php?t=53308
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  6. #86
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    wow! to jest tez okładka z chusta!!!
    wspaniale!!! ktos mi pokaze???
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  7. #87
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    Wielkie dzięki

  8. #88
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    Dziękuję Wam za to, że czytacie. I za to, że komentujecie - łykam Wasze posty jak młody pelikan

    Dziękuję też Wam wszystkim, które pomagałyście mi lepić portret zbiorowy Matki od Chust. Dzięki Waszej cierpliwości, poczuciu humoru i zaufaniu, praca nad tym tekstem była dla mnie przyjemnością, która rzadko się zdarza.

    Marta
    he he Marta ale coming-out
    znajome nazwisko autorki mi się wydało
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  9. #89
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Mój maż w centrum Lublina zaliczył kilka kiosków i ... już nie ma...

    Czytałam na wrzuconych skanach i artukuł jest naprawdę fajny Bardzo miło się go czyta
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  10. #90
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Widziałyście to zdjęcie?



    Też juz przeczytałam, dziękuję
    I też mi się podobało. fakt, fajnie byłoby napisać o filozofii noszenia, bliskości itp. ale to raczej nie miejsce na takie artykuły. Z resztą o noszeniu jest sporo gdzie indziej, a o chustach już nie






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  11. #91
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Artykuł bardzo mi się podobał. Pokazuje tylko mały kawałek życia chustomamy, ale fajny. Najbardziej podobało mi się, że podałaś, kim są dziewczyny w "niechustowym" życiu. Nie chciałabym, żeby ktoś sobie myślał, że mamuśki nic nie mają do roboty tylko siedzą na forach i polują na limity, za kasę ciężko pracujących mężów. Mamy od cholery innych zajęć a to jest HOBBY. I fajnie że o tym wspomniałaś.

  12. #92
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Zdjęcie świetne. Nie wiem gdzie to robione, ale wygląda jak na mojej planecie Mokotów (Warszawa)

  13. #93
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    super
    bardzo, bardzo

  14. #94
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    Zdjęcie świetne. Nie wiem gdzie to robione, ale wygląda jak na mojej planecie Mokotów (Warszawa)
    wg mnie placc dabrowskiego
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  15. #95
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    A, faktycznie.

  16. #96
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Artykuł z jajem, z ogniem, z pasją!
    Owszem, trąci świrstwem, ale każdy uzależniony mówi o sobie, że "to nie ja"... Więc spójrzmy prawdzie w oczy: to artykuł O NAS

    A o bliskości, więziach i takich tam dyrdymałkach jest gdzie indziej. I git.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  17. #97
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Marto, moim zdaniem szkoda, że jako chustomama zdecydowałaś się na taki a nie inny wydźwięk artykułu.
    Jako taki jest on spójny, dla wielu z nas sentymentalny i ma sens - są wśród nas chustowariatki i kolekcjonerki, pokazanie "limitowanej" strony chustoświata ciekawe...

    Gdyby chustonoszenie w Polsce było czymś tak powszechnym jak w Niemczech - zgoda - taki tekst jest świetną dziennikarską robotą i ma swój urok, lekkie pióro etc.

    Ale nie jest.

    W kraju, gdzie wciąż chusty w mniejszych miejscowościach są postrzegane jako dziwo a matki nazywane "cyganichami", efekt osiągnięty przez ten artykuł będzie niestety na niekorzyść noszenia jako takiego. Nieprzekonanych w żaden sposób nie zachęci, nie przybliży im tematu z żadnej strony a jedynie przylepi etykietkę ChustoMatkom.

    Dobrze, że chociaż okładka cudna - oswoi trochę widok dziecka w chuście u masowego odbiorcy.

  18. #98
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Wybaczcie, że nie użyję multicytatu.
    Zdjęcia są robione w Tamice (to z Martą i okładkowe), na kursie chustonoszenia organizowanym przez LL, oraz na Marszałkowskiej i na placu Dąbrowskiego. Bardzo żałuję, że w papierowej wersji nie znalazło się zdjęcie biegającej z chustami Kasi, no ale nie zmieściło się

    Teraz o temacie. Świadomie napisałam ten tekst pod ekonomiczno-kolekcjonerskim kątem. Chciałam pokazać pewne fascynujące, acz niszowe zjawisko. O chustach jako akcesorium do przytulania pisała Martyna Bunda w dodatku lifestylowym do Polityki - tym z Waglem na okładce.

  19. #99
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    mart, mam kompletnie inne zdanie

    ile mozna o zaletach i technikach noszenia?
    to akademickie dyskusje doradcow, instrukcja obslugi
    o przytulaniu i bliskosci tony makulatury juz sa

    naprawde trudno cos w punkt dla ludzi z zewnatrz zrobic, jako osoba piszaca tyle wiem

    czulam, ze to ktos z wewnatrz pisal, bo jest z zarem i wiedza, jest portret wariatki, ale wariactwa, ktore wynika z pasji, z ognia

    jest impresja, wyjatkowo klarowna, sensowna i spojna

    uwielbiam czytac o rzeczach, ktorych nie robie.
    suchy o zaletach zorbingu to flaki z olejem, dzien z zycia albo kilku sturlan - to moze byc pasjonujace

    calkiem nowe spojrzenie, inny kat, niszowy watek - rewelacja, tak sie powinno pisac

    bez wyjasniania fascynacji, tylko o, to istnieje, posluchajcie o tym!

    a niezdecydowanych najbardziej to i tak pewnie zacheca fotografie

    nie zawsze trzeba propagowac idee - mozna sie tez nia zwyczajnie cieszyc, o!

    szast.prasta, dobra robota
    Ostatnio edytowane przez v ; 01-06-2011 o 13:15

  20. #100
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grimma Zobacz posta
    milo sie z Toba w 100% zgodzic
    tez sie zgadzam
    w dodatku przecietnej niezorientowanej osobie ow 4-latek sie moze wydac rozpieszczonym egzotycznym maminsynkiem, a to nie przyczynia sie do pozytywnego obrazu noszenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •