Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20222324252627282930
Pokaż wyniki od 581 do 596 z 596

Wątek: Jutro idziemy do kiosku !

  1. #581
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    więc...
    to był wyjątkowy tydzień. pierwszy raz stanęłam twarzą w twarz z tak zmultiplikowanym czytelnikiem. spodziewałam się (po)ruszenia, ale nie na taką skalę. dziękuję.

    czytałam uważnie wszystkie posty. komplementujące i krytyczne. nie będę Wam tu robić rozbioru logiczno-gramatycznego tekstu ani serwować odautorskiej interpretacji. Ci z Was którzy znaleźli w reportażu treści, które w nim z premedytacją zaszyłam, nie muszą być po tekście oprowadzani. podobnie jak Ci, którzy znaleźli w nim coś zgoła innego.

    mój tekst nie powstał po to aby kogokolwiek uszczęśliwić (choć miło mi, że przez niektórych z Was został odebrany jako prezent), ani po to aby cokolwiek propagować. powstał po to by opowiedzieć o pewnym zjawisku. nie można być dziennikarzem i PR-owcem jednocześnie, dlatego choć sama jestem chustomamą (a bywam również Matką od Chust), pracując nad tym tekstem, pilnowałam się, aby chustomatka we mnie nie zdominowała dziennikarki. ta druga nieraz musiała pierwszej zakładać Szmatę na łeb.

    kilka dni przed publikacją jedna z Was dostała ten tekst do przeczytania i odpisała mi: spoko, nie musisz się stąd ewakuować w trybie natychmiastowym. ucieszyło mnie to, bo mam zamiar jeszcze tu trochę posiedzieć

  2. #582
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    szast
    zgadzam się z pierwszą czytelniczką Twojego tekstu
    2 + 7 (2005-2018)

  3. #583
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Szast.prast, ja jestem strasznie ciekawa, jak w redakcji odebrali tekst. I jeszcze, czy miałaś jakieś uwagi od niechustujących.

  4. #584
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    Dorwałam się wczoraj u mamy do tego artykułu i... podpisuję się pod wszystkim, co napisała dwa posty wyżej dirk5. Część rzeczy była mi znana, część nie, bo nie "wgryzłam" się w kilka tematów chustoforumowych, ale dzięki autorce artykułu zostałam "oświecona" Myślę, że zostanie on przez "zwyczajnych" czytelników "Polityki" odebrany jak każdy inny artykuł - jedni przejdą nad tym do porządku dziennego, inni się tym zainteresują, a jeszcze inni znajdą argumenty przeciw chustującym.

  5. #585
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Jessssu, wy ciągle o tym samym??? Zwątpiłam po kilkunastej stronie, dalej nie czytałam - bo po cóż, hę? Autorka kilka razy wyjaśniała, co miała na myśli i jaka była idea, a jeden artykuł nie zbawi świata - ani nie odstraszy, ani nie zachęci do chustonoszenia wielkich rzesz naszych Rodaczek...

    Większość czytelników wyrzuci stary numer "Polityki" do kosza, czas kupić następny... A tam w dziale "Na własne oczy" kolejny fascynujący artykuł: o ruskich pociągach transsyberyjskich i urokach 9-dniowych podróży...
    Może nowy wątek?
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  6. #586
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    no ja dopiero teraz dojrzałam jak wąteczek się pięknie rozrósł
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  7. #587
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    Szast.prast, ja jestem strasznie ciekawa, jak w redakcji odebrali tekst. I jeszcze, czy miałaś jakieś uwagi od niechustujących.
    i jam ciekawa
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  8. #588
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    i jam ciekawa
    i ja!

    ogólnie teskt fajnie napisany, tylko zastanawiam się właśnie czy dla kogoś nie w temacie jest w ogóle czytelny? Bo np. dziewczyny z wegedzieciaka to po części nie wierzyły, że to wszystko może byc prawdziwe, choć same noszą.

    ogólnie dodała bym na końcu że chustowanie to BLISKOŚĆ której dziecko czy chcemy czy nie potrzebuje jak pożywienia i powietrza i pięknie jest móc Mu ja dać z przyjemnością i bez wyrzeczeń

  9. #589
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,578

    Domyślnie

    Też wreszcie przebrnęłam przez wątek i mam mieszane uczucia co do artykułu. Jeszcze myślę, która wersja bardziej mi odbioru mi bardziej odpowiada.

    Ale mam komentarz z FB od osoby nieforumowej jak sądzę: "Widziałyście ostatnią "Politykę" i artykuł o rodzicach noszących w chustach??? woła o pomste do nieba ten "sekciarski" wizerunek!!!!"
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  10. #590
    Chustomanka Awatar agnieszkazd
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Wieś podwarszawska Halinow
    Posty
    830

    Domyślnie

    Sekciarski? No bez przesady... To ze mamy nasze Guru, ze prozumiewamy się w sposób niezrozumiały dla ogółu, no i obmyslamy tajemny znak pozdrowienia forumowego... Eeee i gdzie tu sekciarstwo? :-D

  11. #591
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    o swoich odczuciach pisać nie będę, bo są ambiwalentne, wielokrotnie już przez inne osoby przemaglowane, więc do tematu nic nie wniosą.

    ale.
    rozmawiałam dziś z mamą chłopca, która sama swojego synka nie nosiła, ale temat chust jest bliski jej sercu i chce spróbować przy następnym.
    dla niej wydźwięk artykułu był mało sympatyczny - uważa, że autorka za bardzo skupiła się na materialnej stronie, że wyszedł z tego taki luksusowy supermarket - kosztowna moda i kaprysy bogatych mam. no i była zdziwiona, że napisał to ktoś z forum.
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  12. #592
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    niestety gdy gazety biorą się za opisywanie jakiś grup, podejść, to niestety często wychodzi bardzo spłaszczony obraz widziany oczami człowieka mierzącego "własną" miarą.

    Tak to jest, gdy nie przekazuje się w artykułach myśli, a jedynie wybiórcze fakty łatwe do zauważenia lub medialnie łatwo sprzedawalne.

    i tak konsumenci będą widzieli w chustonoszkach konsumentów na "limity".
    no to się porozumieliśmy...

  13. #593
    Chustomanka Awatar Roma
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,451

    Domyślnie

    Moim skromny zdaniem...

    Artykuł jest o skrajnym zjawisku. Problem w tym, że większość ludzi o chustonoszeniu nie wie nic, a od tego artykułu będzie je kojarzyło wyłącznie z matkami kolekcjonującymi szmaty. Są miłe wzmianki, ale miłość do szmaty - a tym jest dla większości cztytelników chusta- to szaleństwo.

    To tak jakby napisać artykuł o kibolach w społeczeństwie nie wiedzącym czym jest piłka nożna. Jaki był by wniosek? Piłka nożna to agresja.

    To tyle.
    Ostatnio edytowane przez Roma ; 20-06-2012 o 10:48
    Justyna.
    Doradca Noszenia w Chuście i Nosidłach Miękkich Akademii Noszenia Dzieci (Kraków, czasem Krosno)
    Adam
    16.10.2009, Blanka 3.11.2011, Emil 6.09.2014

    Świat to lustro. Twój świat zewnętrzny jest dokładnym odbiciem twojego wnętrza

  14. #594
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Jako że dyskusja dotyczy artykułu SPRZED ROKU i jakoś nie zarejestrowałam negatywnej zmiany w postrzeganiu chustonoszek, można uznac, że jednak nasza forumowa kolezanka krzywdy nikomu nim nie zrobiła
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  15. #595
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Jako że dyskusja dotyczy artykułu SPRZED ROKU i jakoś nie zarejestrowałam negatywnej zmiany w postrzeganiu chustonoszek, można uznac, że jednak nasza forumowa kolezanka krzywdy nikomu nim nie zrobiła

    a wiecie, że to mój najbardziej żywotny materiał ever? wciąż do mnie wraca

  16. #596
    Chustomanka Awatar nel
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    546

    Domyślnie

    ha! szukałam czegoś innego, a szukaj znalazł mi ten wątek. pamiętam ten artykuł - czytałam jeszcze w ciąży, przed porodem, jakoś przez przypadek na niego trafiłam... patrzyłam sobie na zdjęcia i nie mogłam się doczekać, kiedy sama będę nosić... kilka szczegółów tego tekstu zapadło mi w pamięć i tak między innymi, śmiesznym ciągiem skojarzeń, na ostatnim tygodniu bliskości we Wrocławiu namierzyłam właścicielkę latawicy
    córka (czerwiec 2011) i syn (wrzesień 2013)

    moje zdjęcia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •