Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Kilkudniowy noworodek w kieszonce

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    36

    Domyślnie Kilkudniowy noworodek w kieszonce

    Jak poprawnie zachustować malucha, który ma dopiero kilka dni? Wszystkie filmiki, które znajduję pokazują kilkumiesięczne dzieciaki, które zupełnie inaczej się zachowują i układają.

    "Kieszonka" z przodu wydaje się być najsensowniejszym wyborem na początek. Chyba najłatwiejsza do zamotania i wygodna dla malucha (nasza Kluska nie lubi być noszona na plecach).

    Tylko co z tymi nieszczęsnymi nóżkami? Wszystkie instrukcje i filmy pokazują, że trzeba wyciągnąć nóżki na zewnątrz i skrzyżować między nimi chustę. Ale przecież taki maluch (raptem 3,5kg) ma tak krótkie nóżki, że wydaje się to być niewykonalne.

    Gdzieś widziałam zdjęcie, na którym nóżki były schowane, ale nie mam pojęcia jak względem nich była wtedy poprowadzona chusta. Wszyscy mówią o pozycji "na żabkę" ale nasza mała chyba nie lubi w ten sposób się układać.

    Dzisiaj pierwszy raz na próbę zachustowaliśmy Kluskę. Było trochę szarpania, ale chyba jakoś się udało (nie było luzów, mała była odpowiednio wysoko itp). Niestety nóżek w żaden sposób nie udało się nam ułożyć zgodnie z opisami znalezionymi w instrukcjach i na forum. Mała po prostu rozstawiła szerzej kolanka (wyżej niż pupę), ale stopy złączyła razem.

    Po kilku minutach spokoju, zaczęła się denerwować i w końcu głośno protestować. Nie wiem czy było jej niewygodnie, czy to coś innego. Przez to, że trzymała stopy razem, nie mieliśmy jak poprowadzić tego nieszczęsnego krzyżowania chusty.

    Jak takiego malucha najlepiej ułożyć?

  2. #2
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    mnie dzis wyszlo tak
    i jak widac tez mam problem zeby chuste wsadzic pod nozki...
    chusta cienka i 56 cm szerokosci wiec dla noworodka idealna




  3. #3
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Nasz kluska wieksza(nie starsza szczególnie- ma 2,5 tygodnia teraz), bo pewnie z 5 kilo już ma i długa jest(63), ale tez mamy z tym problem... zdecydowanie lepiej nam było w kangurku...(tylko krótkiej chusty brak).
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    2,287

    Domyślnie

    najlepiej by było gdybys wrzucila fotke

    a nie masz jakiej pomocnej chustomamy w okolicyktora by na zywo cos doradzila? bo co innego filmiki a co innego jak ktos pokaze, pomoze

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuchap Zobacz posta
    najlepiej by było gdybys wrzucila fotke
    Eh, fotka miała być, ale mała zaczęła się awanturować i trzeba było przerwać eksperyment

    Cytat Zamieszczone przez mamuchap Zobacz posta
    a nie masz jakiej pomocnej chustomamy w okolicyktora by na zywo cos doradzila? bo co innego filmiki a co innego jak ktos pokaze, pomoze
    W moim mieście jak dotąd widziałam tylko jedną osobę z chustą. Znalazłam wprawdzie konsultantkę, ale ona sama jest świeżo po porodzie i nie wiem czy coś z tego będzie. Mamy umówione wstępne spotkanie na koniec tygodnia. Miałam nadzieję, że uda nam się we własnym zakresie ten temat rozgryźć żebyśmy mogli już chodzić na spacery.

  6. #6
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Ja czekałam do badania bioderek i zaprosiłam doradczynię no ale Maluszek miał już 7 tygodni. WKładałam go jednak od samego początku, ale na króciutko
    Dorota i trzech muszkieterów '03, '05, '11


  7. #7
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Jesli masz chuste tkana, to prowadzisz pasy pod pupa, nie zmieniajac pozycji nozek, jakie maluch ma "sam z siebie". Wyjdzie Ci taki maly kokonik Musisz jedynie zwrocic uwage na to, zeby calosc pakiecika byla ulozona pionowo, tzn linia lopatek rownolegla do linii miednicy. Glowka sie bedzie opierac policzkiem o Ciebie, a calosc bedzie stwarzac wrazenie wtulenia sie w Twoja klatke piersiowa. Tylko trzeba dobrze dociagnac

    Jestem chwilowo wyjechana, wroce z Drezna i pokaze Ci fotki - tylko prosze, napisz mi pw lub maila, bo mam mase na glowie.
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    A próbowałaś kangurka? Tam nie trzeba krzyżować pasów.

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    dlatego niektórzy wolą kangurka.
    ale OT muszę - OLU!!! jaką masz cudną córę (moja mała wewnętrzna dziewczyno - ja chcę żebyś JUŻ mogła wyjść!!!)
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  10. #10
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    OT!
    OLU- ale jaka czupryna superaśna córci Twej!!!
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  11. #11
    Chustomanka Awatar anmuszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    1,345

    Domyślnie

    To ja też po OT! Córa cudna! I fryzura córy super! Tez ma takie niebieskie oczeta jak Ty i Michałek?

  12. #12
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    takie małe maluszki nie mogą mieć rozszerzonych nóg na boki, musi zostać zachowana fizjologiczna żaba a nie rozjechana żaba Z jakiego miasta jesteś? Czy nie ma tam żadnych doradców?

  13. #13
    Chustofanka Awatar pauladuch
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kartuzy
    Posty
    492
    Moje pierwsze szczęście: Karolinka 21.08.2004
    Szczęścia nigdy za wiele: Dominiczka 17.10.2010 i Staś 20.03.2013


  14. #14
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    U nas wyglądało to tak (Młoda miała jakieś 10 dni i ważyła trochę ponad 3 kilo):



    Pewnie nie idealnie, ale tragedii też chyba nie było (to w ogóle było nasze pierwsze motanie), Młoda nie protestowała i chyba było jej wygodnie.
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  15. #15
    Chustofanka Awatar maminkastasinka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała, sercem - krakowianka
    Posty
    261

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pauladuch Zobacz posta
    Ale ten dzidziuś malutki na tym filmiku
    Tylko on ma tutaj w tej kieszonce te nóżki całkiem schowane - można tak? Pewnie tak, skoro coś takiego prezentują
    Dla nas ten tema już nieaktualny bo Franio wyrósł z okresu noworodkowego, ale te nóżki i skrzyżowanie pasów chusty też były pewnym problemem więc podczytuję z myślą o kolejnym
    Mama Stasia (28 II 2009) i Franka (7 III 2011) i Łusi (22 VI 2013) i Józia (15 VIII 2015)
    Mój blog: "Ania tworzy" - zapraszam!!!

  16. #16
    Chustofanka Awatar pauladuch
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kartuzy
    Posty
    492

    Domyślnie

    Nawet nie wiem kiedy Dominisia przestała być taka malutka.
    Moje pierwsze szczęście: Karolinka 21.08.2004
    Szczęścia nigdy za wiele: Dominiczka 17.10.2010 i Staś 20.03.2013


  17. #17
    Chustofanka Awatar kasia_B
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    243

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pauladuch Zobacz posta
    Fajny ten filmik, pierwszy raz widzę z takim maluszkiem - zazwyczaj są lalki albo starsze dzieciaczki

  18. #18
    Chustofanka Awatar Nezumi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    290

    Domyślnie

    to można tak jak na filmiku ze schowanymi nóżkami, czy nie??? proszę o odp

  19. #19
    Chustofanka Awatar elenapogodna
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    w centrum Europy
    Posty
    340

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anyszka Zobacz posta
    to można tak jak na filmiku ze schowanymi nóżkami, czy nie??? proszę o odp
    można. i treba. wyżej już Kasia dobrze napisała, jak
    Moje kochane dziewczynki - Marta (18.09.2006) i Agłaja (06.08.2010)

  20. #20
    Chustofanka Awatar Nezumi
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    290

    Domyślnie

    o dzięki, to zaraz próbuję tak jak na filmiku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •