Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: pomóżcie wybrać otulacz na rzepy!

  1. #1

    Domyślnie pomóżcie wybrać otulacz na rzepy!

    na short liście mam:
    1.close parents- z pieluszek jestem mega zadowolona, beznadziejny ten pul no ale cóż, chyba nie można mieć wszystkiego. Nie jest za to 'plastikowy' najtańszy ze wszystkich. Jestem coraz bliższa decyzji aby go wypróbować ale nie ma żadnych opinii na jego temat.
    2.tots bots- drogi. I opinie różne...
    3.pupeko- opinii mało ale dobre
    4.little pinguin- jw.

    może macie jakieś inne pomysły? warunki są dwa, a w zasadzie trzy nie może być biały, ma być na rzepy i ma nie przeciekać.


  2. #2
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    to mozesz uzywac samego otulacz cp do tetry czy formowanek po odpieciu wkladow bo on jest taki sam tylko ze nie ma napek do wpinania wkaldow a tak to niczym sie nie rozni.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Będę monotonna- Nature Babies, choć rzadko gdzie można kupić (chyba tylko w krainie pieluszek lub tu na bazarku)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    wełniany BBH

  5. #5
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja bardzo lubie krój Pupeko,mam podobny handmadowy( swoja droga ciekawe kto go szył ?)
    dla mnie CP jest za bardzo ubajerzony i mało zgrabny
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  6. #6
    Chustomanka Awatar busia
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    1,499

    Domyślnie

    imse vimse albo baby beehinds, mother ease tez sa ok!
    Beata, mama Zosi (15.02.2009) i Mikolaja (6.01.2011) , żona Łukasza

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  8. #8
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Każdy ma swój typ jak widać

  9. #9

    Domyślnie

    za drogi, choć piękne...


  10. #10
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    http://www.pieluszkarnia.pl/product-...-na-rzepy.html

    a ten dychę tańszy i onesize..i w żyrafy
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  11. #11

    Domyślnie

    jednak zastanowiłam się nad CP i bez sensu....bo on nie jest taki jak Flip, że jak się zmoczy to można wytrzeć i szybko wyschnie,tylko tam jest wewnątrz materiał i jak się zmoczy to jest mokre. Dlatego nie mogę otulacza zastosować jeżeli wcześniej był pieluszką. I odwrotnie nie zastosuję do pieluszki jeżeli wcześniej był otulaczem i się zmoczył. Więc bez sensu mi otulacz na raz, tak naprawdę.
    Wełniaki odpadają. IV mają kiepskie opinie i są białe (lub prawie białe), nie chcę ruletki, chcę 99% pewniaka
    Czaję się wokół tego Pupeko....
    na razie za radę ekotaty spróbuję handmade z pieluszkomanii, zobaczę czy odpowiadają nam rzepy.


  12. #12
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    a ja próbowałam na napki otulacz, ale w ogóle mi to nie pasowało, a na rzepy super, bo szybko, łatwo i nie ma dodatkowej warstwy nap (jeśli np pod otulaczem jest formowanka na napki) ciekawe co tobie przypasuje

  13. #13

    Domyślnie

    mamoHani, ja mam dwa na napki-flipa i babyetta. I niby jest ok ale czasem nie umiem wyregulować tych nap, albo za ciasno albo za luźno. Flip z tetrą mam opanowany ale formowanki są grubsze w pasie, mają zapięcia, więc już trzeba flipa zapiąć inaczej i wtedy coś mi nie gra no. A yetta mi ostatnio odciska gumę na nóżkach pewnie za ciasno zapiełam. Oczywiście czynnik czasu ma tu ogromne znaczenie Młodemu włączyło się przewijakowe adhd i nie jestem w stanie założyć mu czegoś bardziej skomplikowanego niż kieszonka. Formowankę i otulacz zakładam na dwie raty


  14. #14
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    Młodemu włączyło się przewijakowe adhd i nie jestem w stanie założyć mu czegoś bardziej skomplikowanego niż kieszonka. Formowankę i otulacz zakładam na dwie raty
    Też mieliśmy taki okres i wtedy praktycznie wszystko na rzepy mieliśmy, bo Hanka jeszcze nie umiała ich odpinać i szybko się zakładało. POtem był okres kieszonkowy napowy, bo z napkowymi zapięciami nie umiała sobie poradzić, a teraz wróciliśmy do formowanek napkowych i otulaczy rzepowych, no i kieszonki wciąż w użyciu. A jeśli chodzi o odciskanie gumek to u nas tylko otulacze lamówkowe się sprawdziły.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    http://www.pieluszkarnia.pl/product-...-na-rzepy.html

    a ten dychę tańszy i onesize..i w żyrafy
    boskie one są ale plus 15zł przesyłka to wyjdzie 75 za otulacz! wiesz ile skarbów na bazarku można za to mieć? to już wolę dać zarobić mamieHani i kupić polski produkt


  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaHani Zobacz posta
    A jeśli chodzi o odciskanie gumek to u nas tylko otulacze lamówkowe się sprawdziły.
    a lamówka nie ma gumki? przepraszam ale nie wiem jaka jest różnica...


  17. #17
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    ta lamówka spełnia rolę gumki, bo ona jest elastyczna, więc przy nóżkach i w pasie jest naciągnięta (tak jakby się wszyło gumkę), a mimo to jest bardzo delikatna (jest taka jakby trochę milusia w dotyku, pluszowa). W niektórych otulaczach jest wszyta gumka w nóżkach i pasie i dopiero obszyta jakąś lamówką.

  18. #18
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    hmm, no ja używam CP jako wielorazowego (tak na 2-3 razy) otulacza, z mocno chłonnymi bambusowymi wkładkami. Mam starszą wersję, z welurkiem od spodu (nowsza ma chyba coś bardziej materiałowego) i właściwie nie zauważyłam, żeby ten welurek był mokry. Ale nie będę się upierać, że to odpowiedni sposób działania
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #19

    Domyślnie

    ja też mam starą wersję, z wkładami z bambusa. I u nas jak są przesikane wkładki to otulacz też jest mokry, wilgotny, no nie da rady inaczej. Pieluszka nie przemaka oczywiście. Nie mam takiego wkładu, choć może tetra,...który tak zakryje mokry otulacz, żeby młody nie czuł mokrego. Spróbuję jutro coś wykombinować.


  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,159

    Domyślnie

    Dla mnie nr 1 to otulacz imse vimse. Kupiony newborn starcza do teraz ( 4,5 m-ca), no dobra niedługo będę musiała kupić następny A nr 1 dlatego, ze: jest zgrabny na pupie, ma takie jakby - kliny, falbanki przy nozkach co sprawia ze dobrze trzyma wszystko w srodku, ani razu nie przeciekl, ma mało czegoś innego niż pul wiec nie zamaka od przesikanej tetry. No i zaslepki do rzepow - najbardziej profesjonalne jakie widziałam - po prostu działają i niczego nie hacza w praniu. I gumka na plecach jest na tyle delikatna, ze nawet zaciagniety mocno nie zostawia śladów na skórze - ani na plecach ani no nozkach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •