Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Hoppediz traci certyfikat Oko- Test.

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie Hoppediz traci certyfikat Oko- Test.

    Właśnie dostaliśmy pismo z Hoppediza, informują że stracili prawo posługiwania się logiem Oko- Test, od 15 października nie można używać nazwy, logo przy opisie, nawet w instrukcjach trzeba zakleić.

    Mam nadzieje, że związane jest to z tym, że certyfikat wydawany jest okresowo (zna się ktoś na tym?) a nie dlatego, że ich chusty straciły na jakości.



  2. #2
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Jeśli mogę coś pomóc to chętnie, bo my też mamy Oeko-Tex, więc się rozeznaję w temacie.

    Czy możesz podać numer certyfikatu Hoppediz? Numer i nazwa laboratorium jest przy znaczku oeko-tex podawana. Po numerze możemy na stronie oeko-tex sprawdzić z grubsza co się dzieje
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Sprawdziłam pudełko i instrukcję, jest samo logo bez numeru.



  4. #4
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,655

    Domyślnie

    uswiadomilam sobie wlasnie ze nigdy nie miałam chusty tej firmy... jakim cudem???
    przepraszam za OT
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Winoroslinka Zobacz posta
    uswiadomilam sobie wlasnie ze nigdy nie miałam chusty tej firmy... jakim cudem???
    przepraszam za OT
    Moja miłość do chust zaczęła się od Hoppka



  6. #6
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Dziewczyny, chodzi o Öko-Test, to co innego niz z Öko-TEX 100.


    Sprawa jest bardzo prosta - zgodnie z regulami Öko-Testow ma sie prawo do poslugiwania logiem tak dlugo, az nie bedzie kolejnych testow danej kategorii produktow. W tym wypadku chodzilo o chusty wiazane. Testy byly w 2006 roku, a kolejne na poczatku 2011. Nie testowano tym razem wiazanek Hoppa, wiec nie mozna sie powolywac na te z 2006.

    Cytat Zamieszczone przez nemhain Zobacz posta
    Mam nadzieje, że związane jest to z tym, że certyfikat wydawany jest okresowo (zna się ktoś na tym?) a nie dlatego, że ich chusty straciły na jakości.
    Jest tak, jak mowisz - testy sa w pewien sposob okresowe (choc to od redakcji zalezy, kiedy i jakie produkty beda badane). Za prawo do chwalenia sie wynikami sie placi (za same testy nie) i osobiscie nie znam zadnego producenta, ktory by nie zaplacil za mozliwosc publikowania wynikow

    O jakosc nie ma sie co martwic - Hoppki od ostatnich ich testow (2006) sa produkowane niezmiennie ta sama metoda, w tej samej fabryce, z uzyciem tych samych nierozpuszczalnych w slinie i wodzie barwnikow. Dodam, ze normy, jakie sam sobie producent narzucil to zawartosc barwnikow duzo ponizej normy dopuszczalnej w Niemczech. W przypadku np. p-chloraniliny jest to 5 do 6 razy nizej dopuszczalnej normy niemieckiej i 4 razy nizej niz dopuszcza Öko-TEX 100.

    Zeby miec pewnosc, ze wszystko jest ok, kazda partia towaru jest badana w niezaleznym laboratorium i puszczana do sprzedazy dopiero wtedy, gdy wszystko gra. (to dlatego czasem trzeba poczekac na dostawe Wyniki testow sa na biezaco publikowane tutaj: jak widzicie, badane sa nie tylko chusty, ale i tkanina polarowa, spiworki, bondki, nawet pudelka na banany.
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  7. #7
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Kasia, ja bez kawy dziś rano czytałam forum Oczywiście przeczytałam Oko-tex a nie TEST, chociaż w temacie wątku jak wół jest TEST napisane

    Niemniej jednak jeśli coś w kwestii Oeko-Tex w przyszłości będzie Was nurtować, to mogę pomóc.

    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  8. #8
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Ja mam tak czesto - szczegolnie, gdy czytam w komorce

    Jeszcze slowo, zeby uprzedzic kolejne pytania-na linkowanej przeze mnie stronie sa wymienione konkretne chusty. Nie chodzi o to, ze tylko te chusty maja potwierdzajace certyfikaty - ten zestaw chust zawiera po prostu wszystkie kolory przedz uzywanych do tkania (Hoppediz tka chusty z uprzednio barwionej przedzy, nie farbuje po utkaniu - wyjatkiem byly nadruki Goa i Katmandu).

    edit:
    OT - Monika, mieszkasz w "moich" rejonach
    Ostatnio edytowane przez Kasia ; 27-05-2011 o 11:55 Powód: dopisek
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  9. #9
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    Kasia, ja bez kawy dziś rano czytałam forum Oczywiście przeczytałam Oko-tex a nie TEST, chociaż w temacie wątku jak wół jest TEST napisane

    Niemniej jednak jeśli coś w kwestii Oeko-Tex w przyszłości będzie Was nurtować, to mogę pomóc.

    A ja ciemna masa, nawet nie wiedziałam, ze to dwie różne rzeczy Eko to eko Oko-tex to to, co maja ubranka z lidla? (nie umiem tu tych niemieckich kropeczek wstawić)
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  10. #10
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    A ja ciemna masa, nawet nie wiedziałam, ze to dwie różne rzeczy Eko to eko Oko-tex to to, co maja ubranka z lidla? (nie umiem tu tych niemieckich kropeczek wstawić)
    Tak, tak Oeko-Tex mają ubrania z Lidla , po polsku na tym certyfikacie jest dopisek "Tekstylia godne zaufania" wygląda on tak:

    Monika - mama Natalii 26.05.2008

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •