Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 123456789101113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 556

Wątek: MałeMe (aktualnie Milovia)

  1. #41
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Doszła do mnie dzisiaj kieszonka z mikropolarem - jest przepiękna i obłędnie miękka! (mamy sowy) Co do wkładów - potwierdzam, że wkład L wypełnia idealnie całą pieluszkę nawet po jej maksymalnym rozciągnięciu, więc może to jest lepsza alternatywa dla dzieciaczków, które wymagają już pieluszki w jej maksymalnym rozmiarze. Resztą wrażeń podzielimy się po wypróbowaniu

  2. #42
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    wiem, że wkład L jest idealny mam go jeszcze z czasów gdy małe me można było kupić osobno kieszonkę i wkłady

  3. #43
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Dziewczyny, co byście tu nie pisały, krój MałychMe i cHBanna jest niemal identyczny, w kroku małe me są odrobinę większe a napy odrobinę inaczej ponabijane.
    Na dowód mogę załączyć foto.

    Krój odmienny mają Bumgeniusy czy Real easy, MałychMe i ChB są niemal identyczne.

    Co do rozmiaru wkładów- skoro kupuję pieluszkę OneSize to wkłady powinny być albo tak dobrane abym bez dokupywania rozmiar kolejnego miała pieluszkę na każde dziecko w granicach 4-12kg. A tak nie jest.

    Dokładam sobie do MałychMe inny wkład i jest super.
    Produkt jest super Ale skoro mi jako użytkownikowi brakuje wkładu na długości pieluszki, tzn ze jest tam go za mało, a nie że mam dziecko mutanta

    Taki wkład- a raczej jego rozmiar zmusza mnie do kolejnego zakupu. A tego przy takiej cenie bym się nie spodziewała.

    Ale skoro można kupić teraz osobno, to znaczy ,że jest lepiej
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  4. #44
    Chustomanka Awatar Magda&Franio
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    579

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Ale skoro mi jako użytkownikowi brakuje wkładu na długości pieluszki, tzn ze jest tam go za mało, a nie że mam dziecko mutanta
    Zdecydowanie Twoje dziecko nie jest mutantem Mojemu synowi też brakuje wkładu w newralgicznej, przedniej, części pieluchy

  5. #45
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    ...i jest to problem pieluszek wielu firm, niestety...

    Tyle dobrego, że tutaj można chociaż dokupić L-kę, bo gdzie indziej bywa różnie, ale zgadzam się, że warto byłoby pomyśleć o KOMPLECIE wkładów do pieluszki one size.

  6. #46
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    ...i jest to problem pieluszek wielu firm, niestety...
    Ale że jest to dział recenzje, to piszę jak jest a nie tylko peany pochwalne. Wkładów w kieszonkach zasadniczo nie brakuje tylko w kiesz Bum G i wonderoosach.

    Skoro producent zareagował alergicznie na stwierdzenie ,że pieluszki MałeMe są w kroju niemal identyczne do CharlieBanana pozwoliłam sobie zanalizować swój pogląd- może się mylę. Zrobiłam pomiary

    CharlieBanana MałeMe

    Szerokość w kroku 14 15
    wkład duży 31 30
    długość(bez naciągania) 35 35
    szerokość przód 23 25
    szerokość tył 35 35
    regulacja onesize gumeczki wewnętrzne, napy na przednim panelu

    Wizualne porównanie, bo ceny to sobie można samemu, i nie o tym tu dyskusja





    Jeszcze raz zaznaczam ,ze polecam pieluszki, choćby dla faktu ,ze są niezawodne i polski producent, i piękne wzory, bardzo dobre materiały. Ale jak ktoś sie spodziewa odkrywczego kroju to można znaleźć podobne, równie dobre pieluszki w lepszej cenie.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  7. #47
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Pondo, moje stwierdzenie o tym, że krótkie wkłady to problem wielu firm, miało mieć raczej neutralny wydźwięk Po prostu ubolewam nad tym.

    A co do mojej recenzji:
    Miłosz (18 miesięcy, 12 kg wagi) miał dzisiaj na sobie pierwszy raz kieszonkę z mikropolarem. Do środka włożyłam dwa wkłady - L-kę i S-kę. 3h, w tym drzemka, nie stanowiły dla nich problemu. Pieluszka fajnie się układa na pupie, jest bardzo zgrabna. Tkaniny są milusie i elastyczne. Wzory fantastyczne. Myślę, że to będzie jedna z naszych ulubionych pieluszek...

    Nad ceną również ubolewam, ale cóż, możemy sobie co najwyżej pomarudzić... Być może skuszę się jeszcze na jedną, ale to max.

    Super, że Małe Me nie są "made in China" Jakoś lepiej mi z tym

    Czy dobrze się orientuję, że wkłady są póki co tylko mikrofibrowe? Planowane są jakieś inne, np. bambusowe?

  8. #48
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Kasiu, rozumiem Twój punkt widzenia w związku z wkładami. Od siebie dodam tylko, że wolę, jak wkład sięga z tyłu pieluchy wysoko, a nie kończy się w połowie pośladków. Wydaje mi się, że gdyby mi się coś miękkiego i grubego kończyło w połowie pośladków, byłoby mi niewygodnie Np. podczas leżenia. Ale może to tylko moje wrażenie - nie próbowałam

    Ale wracając do całokształtu - nasze sowy to jedna z moich ulubionych pieluszek. Uwielbiam je zakładać. Mamy jeszcze ptaszki łowickie z coolmaxem (od zeszłego tygodnia). Oczywiście leży tak samo pięknie
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 28-05-2012 o 17:53

  9. #49
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    I fajnie, że można sobie swobodnie dobierać - my mamy wszystkie rodzaje

  10. #50
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia_mb Zobacz posta
    Co do podobieństw z ChB, podtrzymuję swoje zdanie. Dla mnie różnice są widoczne nawet na wyżej zamieszczonych zdjęciach.
    Nadal podtrzymuję ,że pieluszki są świetne, ale krój mają bardziej uniwersalny. Zasadniczo nie porównywałam z chinkami(a mam i mogę, ale to nie ta jakość, i dla mnie MA znaczenie wspieranie lokalnego biznesu) ale różnice w kroju to jest w real easy, czy BumG, a tak to ostatnio wszytkie pieluszki to kieszonki z PULu.
    Fajnie i ekstra, ale tym się świata nie podbije. Kopiowanie to jest fajna bo sprawdzona droga, ale szału nie ma.

    Czemu ktoś nie uszyje fajnej formowanki polskiej jak monkeysnugless albo AIo? Może Wy?? chętnie bym zanabyła
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  11. #51
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Pondo, zaglądałaś na handmade?

    P.s. I czemu od razu "kopiowanie"?... Bo to typ kieszonki?
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 28-05-2012 o 23:30

  12. #52
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Pondo, zaglądałaś na handmade?

    P.s. I czemu od razu "kopiowanie"?... Bo to typ kieszonki?
    Zasadniczo jeśli mam wybór, to wybieram, tych którzy płacą świadczenia, staram sie nie wspierać szarej strefy, bo to czasami nieuczciwe.

    Np, taki MałeMe muszą zapłacić wszystko, zusy srusy..

    Jak napisałam typ "kieszonka" może byc i jest bardzo różnorodna. Od nabijania ćwieków, po wejście do pieluszki.


    Reasumując. I z mojej strony koniec

    Jeśli chcemy aby w dziale recenzji były same ochy i achy, to chyba pomylony dział bo nie TWA.

    Pieluszka MałeMe jest solidnie uszyta, z dobrych materiałów, nie przecieka nie odciska,generalnie bardzo dobra ale jest produktem wtórnym, i można znaleźć przynajmniej kilka praktycznie identycznych produktów w innej (czasami korzystniejszej) cenie.Pozwoliłam sobie to napisać, bo miałam do czynienia z chyba wszystkimi pieluszkami dostępnymi na rynku europejskim.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  13. #53
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Nikt tu przecież nie broni opinii. Pozwoliłam sobie jedynie na dopytanie, co masz na myśli przez "kopię", bo wydaje mi się, że tą drogą większość kieszonek można tak nazwać. Osobiście nie widzę nic złego w tym, że na rynku istnieje tyle firm szyjących kieszonki. Owszem, można na siłę wymyślać innowacje, ale nie o to chodzi. Ważne, żeby produkt był dobry - najlepiej bardzo dobry i żeby zadowalał klientów. Odebrałam Twoją wypowiedź (może niesłusznie) jako rodzaj oskarżenia i stąd dyskusja z mojej strony, bo też mam prawo do opinii

    Co do handmadów - w tamtym dziale również jest wiele mam, które mają własne firmy, więc nie wkładałabym ich wszystkich do jednego worka szarej strefy.

  14. #54

    Domyślnie będą "ochy" i "achy"

    Ja żałuję, że na Małe Me wpadłam właściewie pod koniec mojej pieluchowo-zakupowej odysei, po kilku "wpadkach" i gdy kończyły się odłożone na ten cel pieniądze

    Mega pozytyw za to, że to polska robota. Bo owszem, można kupić tańszą chinkę... tylko, że eko-pielucha to nie tylko synonim "wielorazówki", ale też sposób jej wykonania, surowce do procesu użyte (co mam ogromny wpływ na zdrowie małej pupy) i kwestie transportu (import z Chin raczej eko nie jest).

    Drugi pozytyw za jakość - piękne materiały, staranne wykończenie, dbałość o detale. Polskie materiały
    No i jakość użytkowania - dla nas wkład L i otulacz to niezawodny sposób na noc
    Polar się nie mechaci, mikrofibra schnie szybko, napy nabite tak, że nie ma problemu z zapięciem

    Dla mnie bomba!

  15. #55
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nika_i_Nikodem Zobacz posta
    Bo owszem, można kupić tańszą chinkę...

    Chyba nikt nie pisał tu o chinkach w porównaniu, czy może się mylę?

    Czemu, nie wzbudzają mego zaufania recenzje tak nowych użytkowników, no czemu.
    Ale cichosza, bo tu można tylko pokłony walić
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  16. #56
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie


  17. #57
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Pati złość się albo i nie

    Najogólniej pisząc mam dosyć

    Jestem mega zapaleńcem wielorazówkowym, zaczynałam jak jeszcze dzieci nie miałam.
    Nigdy nie dostałam ani jednej pieluszki za darmo-o nie, wygrałam ostatnio w pieluszkarnii.. wiec wszystko co mam i miałam w szafie to z mojej krwawicy

    Kiedy zaczynałam w 2009 65 zł za pieluszkę, to był mega mega wypas.
    Wiem chleb też podrożał z 2,10 na 3,90zł.

    Ale nie oszukujmy się, pieluszki wielorazowe są za DROGIE. Producenci windują ceny- ich prawo, ale moim prawem jest to napisać.
    WSZYSTKIE polskie piluszki są za drogie, MałeMe, MayLili czy Yetty. i taki mam zdanie w temacie.
    Toż to kawałek podgumowanej szmaty w kształcie barchanów. Tyle ,że z dopiskiem " dla dzieci, eko" i można więc doić z rodziców
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  18. #58
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Pewnie, że są strasznie drogie - za drogie. Tu się zgadzamy w 100% Dobra, może skończmy dyskusję, bo wątek zaśmiecamy, a to raczej dyskusja ogólnofilozoficzna

  19. #59

    Domyślnie

    jestem bardzo zadowolona z otulacza małe me ktory niedawno nabylismy - mamy zwierzatka. podoba mi sie wykonanie od wewnetrznej strony gdzie material zakladka wykonczony jest mieciutkim polarkiem, ktory dotyka skory dziecka. poza tym sa odpowiednio szerokie i wklady/tetra/prefoldy nie falduja sie pomiedzy nozkami, pieknie sie ukladaja. materialy wysokiej jakosci, nie przemakaja. minimalnie powiekszaja pupe u nas - wyglada jakby nadmuchany worek . ale moze to ze wzgledu na to ze zapinamy w roz 2 bo maks ma gubiutki brzuszek a pupe bardziej plaska i stad ten efekt (?)

  20. #60
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Mam kieszonki mikropolarowe XS/S i one size, dziecię chude

    Plusy:
    -dobrze się układają na pupie
    -wkłady wciąż miękkie
    -wzory zabójcze
    -kolory nie blakną

    Minusy:
    -polar kulkuje (jedynie te kieszonki z mojego stosiku tak mają, a prane zawsze razem 40C, program na sztuczne tkaniny, lovella +dodatek nappy fresh)
    -przeciekają (!!!) ale nie bokiem, tylko po całości (takie uczucie jakby to była wełenka niepotraktowana lanoliną...)

    To ostatnie najbardziej mnie wkurza Przez to MałeMe to u nas pieluszki dzienne z dużą dozą ostrożności... Nikomu tak się nie dzieje? Poradźcie coś może


Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •