Strona 17 z 28 PierwszyPierwszy ... 791011121314151617181920212223242527 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 556

Wątek: MałeMe (aktualnie Milovia)

  1. #321
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matylde Zobacz posta
    Ocena zadowolenia z pieluchy określonej marki jest na pewno dla każdego indywidualna. Każdemu coś innego odpowiada i trudno tu o uniwersalną poradę. Ale przedstawię swoją opinię:
    Ja Milovie (Małe Me) używam od 9 m-cy. Porównując je z pieluchami 7 innych firm, których również używam na co dzień, Milovia to nasz nr 1. Pieluszki są bardzo dobrze odszyte, a wkłady bardzo chłonne. Materiał dobrze przylega zapobiegając przeciekaniu, a jeżeli chodzi o zużycie, nie zauważyłam aby cokolwiek poważnego się działo.

    Oceniając pieluszki różnych marek, które znajdują się w naszej kolekcji mogę powiedzieć, że te polskie oceniam wyżej. Widzę w nich różnicę pod kątem jakości, dotyku, wzorów i zgrabniejszego układania się na pupie. Stąd i cena wg mnie ma swe uzasadnienie.

    Nie chciałabym jednak zniechęcać do wielorazowego pieluchowania tych mam, których nie stać na Milovię, Babyettę czy Nappime (również je bardzo chwalę). Uważam, że czy droższa polska handmade czy tańsza chinka (a mamy i takie) - każda pielucha spełnia swe zadanie. I pomimo dużej rozpiętości cenowej dostępnych na rynku pieluch, również z tymi tańszymi można spokojnie przejść cały okres pieluchowania. To i tak duży luksus w porównaniu do czasów tetry, na którą były "skazane" nasze mamy.
    Cytat Zamieszczone przez matylde Zobacz posta
    Zastanawiałam się również nad różnicą wkładek z mikropolarem a coolmaxem. Zapytałam więc o to producenta. Poniżej cytuję odpowiedź jaką otrzymałam:
    "chłonność wkładek obu rodzajów jest porównywalna (obie wersje posiadają 4 warstwy chłonnej mikrofibry, ale wkładka z Coolmaxem ma jeszcze dodatkową warstwę cienkiej przewiewnej dzianiny - nie dodaje ona zbyt dużo chłonności, za to zapewnia lepszą cyrkulację powietrza, jeżeli umieścimy ją bezpośrednio przy skórze Dziecka - czyli np. na wierzchu kieszonki polarowej, traktując pieluszkę jak otulacz - czyli na lato to godna rozważenia opcja Jeżeli maluszek przekroczy 10 kg można wybrać super chłonny rozmiar L".
    Czy tylko ja wietrzę reklamę?
    Zapraszamy do działu powitań

  2. #322
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Losanna nie tylko Ty Też takie wrażenie odniosłam

    Mamuśka tak jak pisałam, w moim odczuciu te pieluszki są na tym samym poziomie co inne znane Polskie dużo tańsze

  3. #323
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    mamy wkładki do otulacza i są ok. szybko schną

  4. #324
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kali Zobacz posta
    Losanna nie tylko Ty Też takie wrażenie odniosłam

    Mamuśka tak jak pisałam, w moim odczuciu te pieluszki są na tym samym poziomie co inne znane Polskie dużo tańsze
    Kali, a które polskie są dużo tańsze? Bo dla mnie 10 zł różnicy to nie jest duża różnica, a znam też droższe i nie tak niezawodne. Nie reklamuję tu Milovii tylko mamy oceniać pieluchy w sensie technicznym, bo cena jest pojęciem względnym i dla jednych za duża a dla innych nie. Zresztą jeśli się da to lepiej kupić droższy sprawdzony produkt, bo potem można go odsprzedać na bazarku w dobrych pieniądzach, więc nie traci się tak dużo.
    Milovia wytrzymuje u nas nockę (podobnie jak wonderoos) to też świadczy o jakości. Ja jestem zadowolona, czekam teraz na kilka Nappime i sprawdzę, bo były trochę tańsze

  5. #325
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    Kali, a które polskie są dużo tańsze? Bo dla mnie 10 zł różnicy to nie jest duża różnica, a znam też droższe i nie tak niezawodne. Nie reklamuję tu Milovii tylko mamy oceniać pieluchy w sensie technicznym, bo cena jest pojęciem względnym i dla jednych za duża a dla innych nie. Zresztą jeśli się da to lepiej kupić droższy sprawdzony produkt, bo potem można go odsprzedać na bazarku w dobrych pieniądzach, więc nie traci się tak dużo.
    Milovia wytrzymuje u nas nockę (podobnie jak wonderoos) to też świadczy o jakości. Ja jestem zadowolona, czekam teraz na kilka Nappime i sprawdzę, bo były trochę tańsze
    Choćby Kokosi tańsze o 17 - 22 zł, a jakością moim zdaniem nie odbiegają, zwłaszcza nowy pul.
    Ja bardzo lubie milovie, choćby za wzory, ale technicznie nie widzę różnicy między nią, a innymi Polskimi (nappieme,babyetta,kokosi) wszystkie 4 bardzo lubie, w żadnych z nich nie mamy wpadek (no chyba,że za długo przytrzymam, ale to w każdej pieluszce tak jest), kroje nam też pasują. Jedynie w milovi minusem jest dla mnie polarek, którego czepia się wszystko dużo bardziej niż w pozostałych wymienionych

    Dodam jeszcze,że na nocki żadnej kieszonki nie używałam ( z wszystkich tych firm kupuje głównie kieszonki), więc nie mam porównania, bo zazwyczaj leci formowanka plus otulacz kokosi lub flip, lub wełniaki

  6. #326
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    U mnie na nocki tylko kieszonki, bo jak mały ma mokro to jest dzika awantura:-D właśnie chcę przetestować Nappime ale doczekać się nadostawę nie mogę, a kontaktu narazie z firmą nie mogę nawiązać Kokosi jeszcze nie miałam. Mam kilka Maylilly, lubię je bo mają ładny minky, ale kilka zmian w nich zrobiłabym w Miolovii nie lubię wkładów, bo jestem bardziej mięsita mikrofibrowa i bambusowa, a wkłady Milovii to nie wiem co to jest?

  7. #327
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    w Miolovii nie lubię wkładów, bo jestem bardziej mięsita mikrofibrowa i bambusowa, a wkłady Milovii to nie wiem co to jest?
    Milovia (Małe Me) miała tylko mikrofibrę - coś się zmieniło?

  8. #328
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Co do polaru, to faktycznie obłazi najbardziej spośród znanych mi pieluszek. Używam Małeme od grudnia, często, nic im nie dolega. Piszę, bo ktoś tu wyżej o to pytał


  9. #329
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    najchętniej nie ubierałabym młodemu żadnych spodni, tak podobają mi się wzory Milovii i jeszcze minky Maylily (wybaczam jej nawet małe wpadki, coraz żadsze, opanowałam ją w końcu), dobrze że mamy lato, bo ma tylko bluzeczkę i pieluszkę:-D

  10. #330
    Chustonówka Awatar gilese
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Milovia (Małe Me) miała tylko mikrofibrę - coś się zmieniło?
    Tak teraz są wkłady z coolmaxem z jednej strony i mikrofibrą z drugiej, one są specjalnie do otulaczy.

    My mamy dwie pieluszki jeszcze Małe Me z coolmaxem, wzory są bardzo fajne (mam zwierzaki i jelonki), tylko przydałby mi się już dłuższy wkład, jakoś nie pomyślałam i kupiłam wkłady M, są takie średnio wystarczające na mojego sikacza. Co do pieluszek to ładnie się układają, nie przeciekają za szybko, stosujemy je w dzień, na noc nie zaryzykowałabym raczej. Gumki nie obciskają małego (tylko że on z tych przeciętnych raczej dzieciaczków 10 kg waży) i jest mu wygodnie. Ogólnie jestem zadowolona.

  11. #331
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koleszna Zobacz posta
    Co do polaru, to faktycznie obłazi najbardziej spośród znanych mi pieluszek. Używam Małeme od grudnia, często, nic im nie dolega. Piszę, bo ktoś tu wyżej o to pytał
    to fakt co 3 prania polarek do oskubywania idzie,bo wszystko się do niego czepia,ale i tak to moje ulubione pieluszki

  12. #332
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Mi tez strasznie obłazi ten polarek. Mam 2 sztuki, jedna to staruszka i już powycierała mi się , druga nowsza , ale tez obłazi Mimo wszystko to jedne z naulibieńszych moich pieluszek. Stara , ale jara. Nic mi nie przecieka. Długo trzymają.Schną migusiem. Są w ogóle super i mają piękne wzorki.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  13. #333
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gilese Zobacz posta
    Co do pieluszek to ładnie się układają, nie przeciekają za szybko, stosujemy je w dzień, na noc nie zaryzykowałabym raczej.
    U nas na noc sprawdzały się mniej więcej do 6 miesiąca. Później nawet z dwoma wkładami L nie dawały rady. Ale ja mam mega sikacza i w nocy albo formowanka z dodatkowym wkładem, albo dużo bambusa

  14. #334
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    uważam, że Milovia to jedna z najlepiej odszytych pieluszek, uwielbiam kieszonki z przeszyciami przy nóżkach, bo jak nie mam przeszyć to wydaje mi się, że będzie pieluszka bardziej awaryjna a poza tym jakby niedokończona. Millovia ma świetny panel z polarka powleczony (nie wiem pulem? czy czymś takim) nie ciągnie dzięki temu wilgoci na brzuszek. Nie jestem zadowolona tylko z wkładów, wkład L jest trochę za długi do tej kieszonki ale nie na tyle żeby go podwinąć, właściwie nie wiem co z tym nadmiarem 1 cm mam zrobić? bez sensu długość, moim zdaniem jest mało chłonny, zawsze dokładam bambus albo cały wkład wonderoosa. Ale To i tak moje ulubione kieszonki i jeszcze ChB a później ML.

  15. #335
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gilese Zobacz posta
    Tak teraz są wkłady z coolmaxem z jednej strony i mikrofibrą z drugiej, one są specjalnie do otulaczy.
    Mi chodziło mi o warstwę chłonną, nie wykończenie na wierzchu

  16. #336
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    U mnie na nocki tylko kieszonki, bo jak mały ma mokro to jest dzika awantura:-D właśnie chcę przetestować Nappime ale doczekać się nadostawę nie mogę, a kontaktu narazie z firmą nie mogę nawiązać Kokosi jeszcze nie miałam. Mam kilka Maylilly, lubię je bo mają ładny minky, ale kilka zmian w nich zrobiłabym w Miolovii nie lubię wkładów, bo jestem bardziej mięsita mikrofibrowa i bambusowa, a wkłady Milovii to nie wiem co to jest?
    wkłady milovii są właśnie z mikrofibry

  17. #337
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Ja miałam otulacze i wkład chłonny Milovii. Nie mam ochoty na kieszonkę, bo wejście z przodu drażni mnie na samą myśl i nie mam ochoty się przekonywać do takiego rozwiązania

    Plusy
    - pięknie leży nawet na 2miesięcznym dziecku wyglądał nieźle
    - piękne wzory!!
    - pięknie odszyty, nie uciska nic, nie ugniata, skrzydełka z napkami nie wywijają się
    - mega plus za dwie, stabilne zakładki z mikropolaru, trzymają wkład najlepiej ze znanych mi otulaczy (np. kokosi, flip, bambams )
    - b. szybko schnie

    Minusy
    - uważam to za mega minus - fatalnie wyglądają z upływem czasu, mikropolar tak trochę zsiwiał, od spodu jest szarobury
    - białe lamówki - jest to najtrudniej dopierający się otulacz na lamówkach, wkurza mnie to, że po spraniu kupki zostają takie jakby szare cienie/plamy ( nie wiem czy ktoś takie coś takiego zauważył ). Przy innych otulaczach nie miałam tego problemu, mydełko galasowe i zero śladu plamy, tutaj jakoś nie idzie go doprać. Ogólnie jakoś nie lubię białych lamówek, to niezbyt praktyczne, ładnie to wygląda jak nowe, ale z czasem kiepsko.

    Ogólnie zanim nie użytkowałam dłużej byłam zachwycona, teraz niestety zachwyt trochę osłabł, bo lubię ładnie wyglądające, zadbane pieluszki, a tutaj z czasem otulacz wygląda coraz gorzej, a wcale nie jest użytkowany bardzo długo. Natomiast i tak sądzę, że jest wart zakupu.

    Wkład do otulacza z warstwą mikropolaru - fajy, b. chłonny, szybko schnie, minus - podobnie jak wyżej zostają na nim szare plamy ( mam inne wkłady, innych firm i nigdzie niczego podobnego nie obserwuję ), nie wiem z czego to wynika.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  18. #338
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    czemu otulacz jest droższy od kieszonki? oświećcie mnie
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  19. #339
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    czemu otulacz jest droższy od kieszonki? oświećcie mnie
    Ktoś kiedyś o to pytał, chyba nawet w tym wątku ... Generalnie odpowiedź producenta była taka, że otulacz składa się z większej ilości elementów i szycie go wymaga więcej czasu dlatego jest droższy.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  20. #340
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Używam i uwielbiam otulacze Milovii. Ostatnio postanowiłam dać szansę Nappime i się rozczarowałam ich produktem. Co do Milovii:

    Na plus
    + najporządniej uszyte ze wszystkich jakie widziałam (gumki pochowane, polar z warstwą nieprzemakalną, bardzo staranny wyrób)
    + super wzory (bardzo ładnie są na PUL nadrukowane i świetnie się prezentują na pieluszkach)
    + otulacze rozmiar S świetnie leżały na noworodku a teraz córa ma ponad 6 kg i spokojnie jeszcze dają radę
    + nigdy nic mi nie przeciekło

    a na minus:
    - cena
    - trochę mało wzorów (szczególnie jeśli chodzi o otulacze rozm.S)
    - polar obłazi i trzeba go obskubywać po praniu (gdzieś tak od ok 10 prania w górę o ile dobrze pamiętam)

    wkład mam 1 rozm S i bardzo dobrze się sprawuje.

    Ogólnie to baaaaaardzo polecam. Moja zdecydowanie ulubiona firma.


Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •