Strona 11 z 28 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181921 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 556

Wątek: MałeMe (aktualnie Milovia)

  1. #201
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    A ja polecam czytać ze zrozumieniem. Do wpisu margolci już się odniosłam.

    Każdy ma prawo do własnego zdania. Najwidoczniej mam inne niż Ty i tyle w tym temacie.

  2. #202
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juanna Zobacz posta
    Może tu chodzi o złe użytkowanie a nie wadliwy PUL? Z jednym właścicielem da się to ustalić ale w tym przypadku niestety nie.

    Poza tym uważam, że ujawnianie prywatnej korespondencji na forum nie jest w porządku. Jakby ktoś ujawnił to co do niego napisałam prywatnie i podpisał że to moje słowa to byłabym bardzo niezadowolona. Może być to fragment korespondencji, wyrwany z kontekstu. Poza tym uważam, że takie rzeczy załatwia się we własnym zakresie.
    Polacy po prostu lubią ponarzekać i mieć do tego widownie. Dla mnie jest to niefajne zagranie.

    Pat007, polecam wpis margolci.
    Mój ostatni wpis- bo szkoda nerwów, a zresztą ile osób tyle opinii.
    PUL gdy trafiła pieluszka do mnie nie był uszkodzony, gdyby był ujawniłoby się to chyba szybciej niż po kilku miesiącach użytkowania, jak najbardziej właściwego i delikatnego. Na pieluszkach na prawdę dość dobrze się znam..
    A propo cytatu- nie wymieniam nikogo, kto konkretnie to napisał, a wypowiedź ściśle dotyczy tematu i mojej osoby- jeśli uważasz ,że robię to dla widowiska, ok, ale nie taki mój cel- osobiście wolałabym wiedzieć takie rzeczy o firmie w której produkty inwestuje

  3. #203
    Chustofanka Awatar Syginek
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    353

    Domyślnie

    I faktycznie smrodek poszedl w eter. Czekam na maluszka, mam 2 nowe pieluchy kupione w sklepie, chcialam zakupic ich wiecej ale w takiej sytuacji to raczej zrezygnuje. Tez pracuje w handlu i to podejscie do klienta uwazam za naganne.
    Dziewczyny, jesli ktos w korespondencji nas ewidentnie obraza, to trzeba milczec? Bez przesady, ta wycieczka osobista byla prostacka i tyle.
    I w sumie szkoda, bo pieluszki ladne, dosyc dobra opinie maja, tylko, ze nie zamierzam w razie jakis problemow dawac sie obrazac.
    Ostatnio edytowane przez Syginek ; 26-03-2013 o 22:31

  4. #204
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Przyznam, że sama czułabym się potraktowana nie fair, gdyby pieluszka którą zakupiłam i traktowałam "jak należy" po pewnym czasie się rozwarstwiła. Jednak rozumiem postawę producenta (nie odnosząc się w tym momencie do jego prywatnej uwagi). Pieluszki są uszyte z takich materiałów, że naprawdę wiele z nimi można zrobić i żadna krzywda się nie stanie. Pojedynczy przypadek rozwarstwienia pulu to w jego oczach źle traktowana pielucha. Tym bardziej, jeśli została zakupiona z drugiej ręki i nie wiadomo, ile dzieci już przeżyła. Sama z pewnością też nie uznałabym podobnej reklamacji, chociaż jako klient czułabym żal.
    Ostatnio edytowane przez margolcia ; 26-03-2013 o 21:07

  5. #205
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Ja reklamowalam 2 pieluszki, kupione nowe w sklepie. Popękał pul. Zostaly wymienione bez problemu. Wiem ile mają czasu i jak były użytkowane. Dlatego wolę kupować ze sklepu i mieć gwarancję niż z drugiej ręki i w razie czego zostać z niczym...

  6. #206
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    No proszę smutne, że milovia ma takie podejście do klientów...

    A weszłam tu by trochę pochwalic pieluszki... Ja mam jeszcze te pierwsze wzory (kieszonkę z mikropolarem, z coolmaxem i otulacz). Używałam przy córce, (ale od jej 8 miesiąca życia jakoś) i teraz przy synku.

    Nic się z nimi nie dzieje złego, piorę w 40 stopniach, wirowanie nawet 1000 daję.

    Ku mojemu miłemu zaskoczeniu, kieszonki zapięte na najmniejszy rozmiar pasują mi na noworodka z wagą aktualną 3600 nic nie przecieka - używam ich jako otulaczy, wkład jest bezpośrednio przy pupie - i starcza mi jedna na cały dzień, potem traci na świeżości, ale to normalne. Fajnie, że mogę już używac wielo przy tak małej wadze i bez konieczności kupowania noworodkowych... Tylko pytanie czy nowe wzrory maja taki sam rozmiar jak te stare? Tego nie wiem...
    Ale ogólnie ja bardzo polecam!
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  7. #207
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Niestety nasze prawo konsumenta jest takie,a nie inne,musi dbać nie tylko o klienta,ale i o sprzedawcę. Nie dziwię się,że nie przyjęli reklamacji,bo jednak trzeba kupić produkt nowy w sklepie i mieć dowód zakupu,ale meil jaki wysłali bym szczytem chamstwa Można było odpowiedzieć w delikatny i kulturalny sposób,a nie traktować kobietę przedmiotowo. Myślałam nad kupnem ich pieluchy,ale teraz zastanowię się ze 100 razy,czy komuś takiemu dać zarobić. Brawa za "wzorowe" podejście do klienta....żal

  8. #208
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    Niestety nasze prawo konsumenta jest takie,a nie inne,musi dbać nie tylko o klienta,ale i o sprzedawcę. Nie dziwię się,że nie przyjęli reklamacji,bo jednak trzeba kupić produkt nowy w sklepie i mieć dowód zakupu
    Wydaje mi się, że jeżeli kupuje się produkt nowy w sklepie internetowym, to nie potrzebujesz dowodu zakupu. Ponadto zawsze możesz poprosić o wysłanie faktury. Firma nie może odmówić.

  9. #209
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    żeby temat był kompletny napiszę tylko tyle- otrzymałam przeprosiny ze sprostowaniem iż niewłaściwie odczytałam "żart" który był jak najbardziej pozytywnie napisany .. w każdym razie mam nadzieję, że nikt więcej nie będzie miał podobnej historii i nie tylko pieluszki będą na najwyższym poziomie

  10. #210
    Chustomanka Awatar margolcia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Józefów
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    Wydaje mi się, że jeżeli kupuje się produkt nowy w sklepie internetowym, to nie potrzebujesz dowodu zakupu. Ponadto zawsze możesz poprosić o wysłanie faktury. Firma nie może odmówić.
    Dowód zakupu zawsze jest potrzebny. Kupując w sklepie internetowym również otrzymujesz paragon, ew. fakturę na życzenie. Jeśli do zamówienia nie był dołączony paragon, można zgłosić sprzedawcę US.

  11. #211
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    W sklepie internetowym zawsze pozostaje ślad po dokonaniu zakupów.

    Jeżeli zgubisz paragon, możesz poprosić o wystawienie faktury nawet po dłuższym czasie od dokonania zakupu.
    Masz wtedy dowód zakupu.

    Nie trzeba chować paragonów na dno szaf i trzymać latami.

  12. #212
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    W sklepie internetowym zawsze pozostaje ślad po dokonaniu zakupów.

    Jeżeli zgubisz paragon, możesz poprosić o wystawienie faktury nawet po dłuższym czasie od dokonania zakupu.
    Masz wtedy dowód zakupu.

    Nie trzeba chować paragonów na dno szaf i trzymać latami.
    Wprawdzie nie jestem pewna na 100%, ale chyba masz rację. Kiedyś w TV była o tym mowa. Prawnik się wypowiadał. Możesz mieć ślad zakupu w postaci dokonanego przelewu bankowego i to też będzie dowód.

  13. #213
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Sklep internetowy zobowiązany jest dołączyć do zakupu dowód zakupu,ale wcześniej trzeba powiedzieć,czy ma być to paragon,czy faktura. Jeśli chcemy paragon to sklep nie może później wystawić faktury,bo jak,przecież potrzebny jest m.in.nr paragonu. Z fakturą jest dużo łatwiej,bo gdy się zgubi to można wystawić potocznie mówiąc duplikat,to akurat jest znacznie łatwiej wynaleźć,choćby po danych osobowych.
    _agata89 dobrze,że pomyśleli o przeprosinach,aczkolwiek gdybyś nie poruszyła tematu tutaj to nie wiem,czy by ich sumienie ruszyło. Miejmy nadzieję,że dowcip im się już bardziej nie wyostrzy

  14. #214
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    Sklep internetowy zobowiązany jest dołączyć do zakupu dowód zakupu,ale wcześniej trzeba powiedzieć,czy ma być to paragon,czy faktura. Jeśli chcemy paragon to sklep nie może później wystawić faktury,bo jak,przecież potrzebny jest m.in.nr paragonu. Z fakturą jest dużo łatwiej,bo gdy się zgubi to można wystawić potocznie mówiąc duplikat,to akurat jest znacznie łatwiej wynaleźć,choćby po danych osobowych.
    _agata89 dobrze,że pomyśleli o przeprosinach,aczkolwiek gdybyś nie poruszyła tematu tutaj to nie wiem,czy by ich sumienie ruszyło. Miejmy nadzieję,że dowcip im się już bardziej nie wyostrzy
    Fakturę VAT można wystawić w ciągu 7 dni od dnia zakupu. Zwracasz paragon i dostajesz fakturę.

  15. #215
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Fakturę VAT można wystawić w ciągu 7 dni od dnia zakupu. Zwracasz paragon i dostajesz fakturę.
    mi chodziło o później typu 2 miesiące lub więcej,odnośnie tego nie trzymania paragonów

  16. #216
    demona
    Guest

    Domyślnie

    fakturę/rachunek można wystawić do 7 dni. Jeśli była wystawiona a się zgubiło można prosic o duplikat - tu brak ograniczeń czasowych. Nie trzeba paragonu do reklamacji - dowód zakupu to tez przelew.

    Miałam ostatnio reklamację pędzli - klientka kupiła pół roku temu, paragonu nie miała, bo nie miałam wtedy obowiązku mieć kasy fiskalnej. Producent zapytał mnie tylko czy potwierdzam zakup, potwierdziłam, pędzle poszły do wymiany.

  17. #217
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Lol, widziałyście powód usunięcia fragmentu postu, który zawierał tę uroczą korespondencję między producentem a klientką:

    http://chusty.info/forum/showthread....=1#post2290349
    ?

    Niekórzy to naprawdę... Kury szczać prowadzać, a nie za handel się brać.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  18. #218
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    IMO to była korespondecja handlowa a nie prywatna...


  19. #219
    Chusteryczka Awatar Mita
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    2,571

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martulec Zobacz posta
    IMO to była korespondecja handlowa a nie prywatna...
    ba!
    To na priwie można traktować klientów protekcjonalnie? i szczelać focha, gdy ktoś się tym podzieli?
    zasada nr 1: głosuję portfelem, a że rynek pieluchowy szerki i głęboki , mam gdzie oddawać swój głos


    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  20. #220
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Lol, widziałyście powód usunięcia fragmentu postu, który zawierał tę uroczą korespondencję między producentem a klientką:
    na stanowcze żądanie firmy??? Beda nas tu szantażować czy co? Moze jeszcze sądem postraszą? Porażka.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •