Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: Wełniane gatki Storchenkinder - kto pomoże rozwikłać zagadkę rozmiarówki??

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie Wełniane gatki Storchenkinder - kto pomoże rozwikłać zagadkę rozmiarówki??

    Hej, witam,
    może ktoś będzie w stanie udzielić odpowiedzi.
    Problem jest następujący:
    od dłuższego czasu używam otulacza wełnianego Storchen... rozm. M i bardzo mi się sprawdza, więc postanowiłam kupić drugi - rozm. większy (bo on w zasadzie zawsze z formowankami na noc i myślałam, że może łatwiej będzie pakować młodego, a ten M w dzień używać). kupiłam rozm. L (na naszywce gr. III) i jak przymierzyłam do mojego M to wyglądają prawie że identycznie. Koleżanka niedawno kupiła M i jak się do jej przyłoży to też praktycznie wielkością od siebie nie odbiegają, więc raczej nie chodzi tu o to, że moja M-ka się rozciągnęła. w sklepie mówią, że niby M i L nie różnią się dużo, ale nie różnić się dużo a prawie wcale to jednak różnica (tak myślę) - tym bardziej, że L ma być dla dzieci od 12-18 kg.
    Czy może ma ktoś w domu i M i L i może mnie oświecić, czy faktycznie one się prawie nie różnią między sobą?? Chciałam już pisać zapytanie do producenta, ale może uda się to wyjaśnić prościej - w przeciwnym wypadku będę musiała skrobać chyba po niemiecku.
    ktokolwiek coś na ten temat wie, proszę o informacje
    MagdaM

  2. #2
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    do tego rozmiar S jest odrobinkę mniejszy tylko niż M

    jak dla mnie M jest uniwersalne
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    No to chyba L też jest uniwersalne, bo jest prawie takie samo jak M - trochę mnie to zdziwiło - ale może faktycznie nie widze tych milimetrów różnicy - i one pozwolą młodego ubierać aż do 18 kg - oby jak najdłużej - choćby do udanego już nocnikowania - gdy nie będą już potrzebne.

  4. #4

    Domyślnie

    to w takim razie S też jest uniwersalne skoro jest niemal takie jak M Czyli obojętnie które się kupi


  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    okolice Wadowic
    Posty
    202

    Domyślnie

    ja mam M i wchodziło na 16 kg dziewczynę bez problemów
    Mama Anieli- 8 lipca 2007 i Antosi - 15 sierpnia 2009

  6. #6
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,258

    Domyślnie

    Ja mam M kupione jako M, a na wszywce jest napisane gr.III z przekreśloną ostatnią kreseczką.

    Wg mnie producent mógł się machnąć przy oznaczaniu jakiejś partii.
    Pomogłam, Sherlocku?
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Właśnie, ciekawe co oznacza ta grupa. Ja mam S gr III przekreslone
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Obie M mi się trochę zbiegły, obie L rozciągneły... Może to taka różnica M i L praktycznie identyczne...

  9. #9
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,258

    Domyślnie

    aginiu gr to skrót od grosse (wielkość).
    Aaa czyli oni maja jedną metkę z trzema kreseczkami i skreślają sobie...niemiecka oszczędność hehe
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  10. #10
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Ja też kupiłam M i dostałam też gr III z przekreśloną kreseczką. Na moja 9 kg niunię były troszkę za duże więc je odrobinę sfilcowałam ale teraz za to trzymają na mur beton

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Ja na początku roku kupiłam L, ale nie dałam rady upchnąć w nie 13/14 kg w formowance BBH (ale mierzyłam nieprane, może by się rozeszły). Dopytałam sklepie internetowym, bo myślałam, że może dostałam gacie z pomyloną metką, ale okazało się, że M i L różnią się od siebie (chyba) 1 cm.

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    To mój synio 8500kg teraz nadal nosi S. Mam też M i są większe od S ale niewiele. Jednka mimo wszystko luźniejsze i wolę zakładać S

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,086

    Domyślnie

    Niby tylko niewiele się różnią, ale ten 1cm u mnie robił różnicę, nosimy tetrę + gatki i w L lecą na potęgę, a w M w miarę się trzymają.
    [IMG]http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/w/wuer2yjh0.png[/IMG]

  14. #14
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Jaki rozmiar kupić na ponad 7kg dziewczynkę dziecko przybiera na wadze jak młoda foka, marzy mi się żeby nosiła je dłużej niż 2-3miesiące (kupuję gatki nowe)??

  15. #15
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    a moja mała ma 2 lata i nosi M, nawet na noc ją w te gatki bez problemów ubrałam..
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,277

    Domyślnie

    odświeże nieco
    czy ktoś ma na stanie gatki rozmiar s i mógłby mi zmierzyć wymiary w cm?
    mam rozm m i chcę porównać
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  17. #17
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91

    Domyślnie

    zastanawiam sie nad kupnem- a nie znalazłam recenzji- powiecie coś na ten temat? chcę odstawic kieszonki a pieluchuje dwójkę- mam 30 kieszonek. Starszy dwa lata juz tylko na noc ma ale sam sobie odpina i jest kałuża, młodsza ma 3 miesiace...

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mYSZAKNN Zobacz posta
    zastanawiam sie nad kupnem- a nie znalazłam recenzji- powiecie coś na ten temat? chcę odstawic kieszonki a pieluchuje dwójkę- mam 30 kieszonek. Starszy dwa lata juz tylko na noc ma ale sam sobie odpina i jest kałuża, młodsza ma 3 miesiace...
    Dla mnie gatki są niezawodne i nie gryzą, ale są dość grube i nie wiem czy na lato się nadają, mimo wspaniałych właściwości wełny.
    Dlatego teraz stosuję raczej otulacze wełniane, a gatki zostawiam na zimę.

  19. #19
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    A. listopad 2012




  20. #20
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    rzeczywiście ta rozmiarówka jest dziwna, kupiłam dla synka 2,5 roku rozmiar L- miałoby byc pod spodnie w razie ewentualnych wpadek po odpieluchowaniu, ciepło w dupcię na placu zabaw w piaskownicy itp.

    niestety okazały sie za ciasne... w udach, reszta w porządku, mój synek nie jest grubiutki, udka tez jak u kurczaczka,więc nie wiem jak to się ma do 18 kg wg producenta, za to później przymierzyłam młodszemu chudziaczkowi- miał 9 miesięcy i w pasie były luźne, a w udkach w sam raz, więc nie wiem jak to ma się 8 kg do 18
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •