Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Przodem do świata - czy to możliwe???

  1. #1
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie Przodem do świata - czy to możliwe???

    Zupełnie przypadkiem na stronie pewnego sklepu internetowego znalazłam coś takiego: http://www.tomi.pl/szczegoly/10012/i...45_kg_warszawa -Oni się tam chwalą, że w tym nosidełku można dziecko nosić przodem do świata. Czy to możliwe??? Osobiście nie znam nosidła, w którym można by bezpiecznie i z korzyścią dla zdrowia dziecka nosić je w ten sposób...

    Czy to może być nadużycie?

    Edit: Rety, przyjrzałam się... Oni w tym sklepie sprzedają wisiadełka! O zgrozo!

  2. #2
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    hmm, wiele nosidełek chwali się, że można w nich nosić przodem do świata. Żeby to było bezpieczne i z korzyścią dla zdrowia dziecka to na zalinkowanej stronie już nie napisali
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #3
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ja do tej pory nie spotkałam się z taką reklamą, ale faktem jest, że szukałam tylko spośród opcji zachwalanych tutaj

  4. #4
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Ja do tej pory nie spotkałam się z taką reklamą, ale faktem jest, że szukałam tylko spośród opcji zachwalanych tutaj
    To dobrze szukałaś Na Allegro np znaczna większość to nosidła "w których można nosić przodem" -w końcu są bardzo uniwersalne

  5. #5
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    w nosidłach się "da" przodem i w chustach się "da" i w MT też i praktycznie we wszystkim co służy do noszenia

  6. #6
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Hm, może właśnie w tym problem... Bo powinno się nie dać... Byłoby może po problemie, chociaż... wielu ludzi dla własnej wygody jest w stanie zrobić wiele.

  7. #7
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Usłyszałam dzisiaj pewną pozytywną rzecz . Znajoma rodziców wspomniała w rozmowie, że ona miała "takie fajne nosidełko" i nosiła swojego wnuka przodem do świata. "Auć", pomyślałam sobie. Zaraz potem jednak moja mama powiedziała, że jest zdziwiona, bo ona nigdy nie widziała takiego sposobu noszenia, że zawsze to było jednak brzuch do brzucha lub brzuch do pleców.

    Optymistyczne, nie? Może jednak większość nosi dobrze?...

  8. #8
    Chustomanka Awatar Ulakowa
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    691

    Domyślnie

    Ja się obawiam, że większosc ludzi w wisiadlach nosi właśnie przodem do świata. Przynajmniej ja - zawsze jak widzę kogos w wisiadle, to dziecko jest przodem do świata
    Lipcowa Córka (2010) i Styczniowy Synek (2014)

  9. #9
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    No w sumie... jeśli ktoś decyduje się na wisiadło, to może oznaczać, że generalnie ma blade pojęcie o tym, co dobre, a stąd do włożenia dziecka przodem już niedaleko...

  10. #10
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Ostatnio kolega reklamował swojego baby bjorna, którego pożyczył rodzicom małego dziecka, bo jego córeczka już duża - "nasza uwielbiała - mówił - a przodem do świata to w ogóle była radocha!" - zachwalał.
    Szczęśliwie młoda mama już w ciąży zaliczyła warsztaty chustowe, a i ja dorzuciłam parę groszy na ten temat, więc młody tata tylko odparł "nasza jakoś nie lubi" i zamknął temat (bardzo dobrze, bo to kolega który wie najlepiej, a że ja niestety czasem też wiem najlepiej , to już ileś ostrych dyskusji za nami na tematy różne).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    Słuchajcie, a w instrukcji chusty polekont (elastycznej) tez jest pozycja "przodem do świata"??? O co im chodzi? Przecież nawet w chustach to niedozwolone, nie? Pytam bardziej doświadczonych, podzielcie się wiedzą Widziałyście tę instrukcję?

  12. #12
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Tutaj masz stanowisko Polekont w tej sprawie: http://polekont.pl/czy-polekont-pole...dem-do-swiata/

    Tłumaczą się, że pozycja przodem to tylko propozycja. Niestety, wielu ludzi może to wziąć za zachętę, tymczasem liczne badania wskazują, że pozycja przodem jest niefizjologiczna dla dziecka, czyli najprościej mówiąc może mu wyrządzić krzywdę. Trochę na ten temat masz tutaj: http://chusty.info/forum/showthread.php?t=18174 (są tam wątki o noszeniu przodem).

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    Dzięki, poczytałam sobie. Nie zamierzałam tak nosic dziecka Dlaczego niby w chuście miałoby byc bezpieczniej niż w nosidełku?... Tylko, że aż w instrukcji to było to mnie zastanowiło...

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    Pat007 dzięki za linka, właśnie szukałam argumentów dlaczego nie nosić przodem do świata.

    Ostatnio widziałam dziecko pewnie pół roku miało ... spało sobie i wisiało przodem do świata a matka podtrzymywała mu lekko główkę. Dla mnie to był widok, który powinien przekonać każdego, że tak się nie nosi, ale jak widać do wielu to nie trafia

  15. #15
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    O rety... Aż trudno to sobie wyobrazić... Niestety, wielu ludzi nawet się nie zastanawia nad tym, co robi i dlaczego coś jest niedobre dla dziecka... Rety, nie dość, że wisiało przodem, to jeszcze spało - płakać się chce...!

  16. #16
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    no niby w chuście jest inaczej niz w wisiadle bo dziecko nie wisi (mówimy o pozycji buddy) teoretycznie opiera sie plecami o rodzica.
    Jednak uważam ze to pozycja dosłownie na chwilę po domu bardziej i nie dla każdego dziecka, i w ogóle wydaje mi się równie niewygodna dla dziecka co wiszenie.
    no i wiek, za małe nie - musi stabilnie siedzieć albo i siadac, za duże sie nie da bo nogi za długie, czyli raczej taki niewypałek, propozycja trochę na siłę wymyślana. aczkolwiek moze być inspiracja dla rodziców którzy maja zalecenie noszenia przodem (na rękach) - jak można podeprzeć pupcię chustą i nieco odciążyć ręce (ale to nie jest noszenie w chuście wtedy, bo nadal trzeba dziecko trzymać)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  17. #17
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    To nic, ostatnio przeglądając Allegro widziałam zdjęcie dziecka w chuście przodem do świata
    Masakra.

    Zabicie mnie, ale nie mogę tego znaleźć żeby wkleić, właśnie przeczesuje aukcje po kolei

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    no zgroza bierze, jak się czasem widzi te wiszące dzieci opadające w nosidełkach na brzuszek czy raczej na żebra ... i aż mało co nie rozerwią się zapięcia tych nosidełek...

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    no niby w chuście jest inaczej niz w wisiadle bo dziecko nie wisi (mówimy o pozycji buddy) teoretycznie opiera sie plecami o rodzica.
    Jednak uważam ze to pozycja dosłownie na chwilę po domu bardziej i nie dla każdego dziecka, i w ogóle wydaje mi się równie niewygodna dla dziecka co wiszenie.
    no i wiek, za małe nie - musi stabilnie siedzieć albo i siadac, za duże sie nie da bo nogi za długie, czyli raczej taki niewypałek, propozycja trochę na siłę wymyślana. aczkolwiek moze być inspiracja dla rodziców którzy maja zalecenie noszenia przodem (na rękach) - jak można podeprzeć pupcię chustą i nieco odciążyć ręce (ale to nie jest noszenie w chuście wtedy, bo nadal trzeba dziecko trzymać)
    Rzeczywiście, w chuście pozycj a przodem to jednak coś innego niż czyste wiszenie w nosidle z marketu za 40 zł...

  20. #20
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    no niby w chuście jest inaczej niz w wisiadle bo dziecko nie wisi (mówimy o pozycji buddy) teoretycznie opiera sie plecami o rodzica.
    Jednak uważam ze to pozycja dosłownie na chwilę po domu bardziej i nie dla każdego dziecka, i w ogóle wydaje mi się równie niewygodna dla dziecka co wiszenie.
    no i wiek, za małe nie - musi stabilnie siedzieć albo i siadac, za duże sie nie da bo nogi za długie, czyli raczej taki niewypałek, propozycja trochę na siłę wymyślana. aczkolwiek moze być inspiracja dla rodziców którzy maja zalecenie noszenia przodem (na rękach) - jak można podeprzeć pupcię chustą i nieco odciążyć ręce (ale to nie jest noszenie w chuście wtedy, bo nadal trzeba dziecko trzymać)
    Czyli reasumując - do bani...

    O jakich sytuacjach piszesz w zdaniu o specjalnych zaleceniach odnośnie noszenia przodem na rękach? Nie spotkałam się jeszcze z czymś takim.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •