Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 98

Wątek: Kangurek do oceny - z nowym chuściochem na 3 stronie :)

  1. #1
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie Kangurek do oceny - z nowym chuściochem na 3 stronie :)

    Dziewczyny, nie bijcie - to mój pierwszy kangurek, więc wyszedł zdecydowanie bez rewelacji Do tej pory nosiłyśmy się głównie w kieszonce, która wychodzi nam ładnie, i sporadycznie w 2X (jakoś nie przepadam za tym wiązaniem), ale wątek o wiązaniach na upał natchnął mnie żeby jednak spróbować kangura. Proszę o konstruktywną krytykę...

    Co widzę:
    - na pewno wypadałoby lepiej podociągać
    - łepek się jakby za bardzo przekrzywił jak Mała zasnęła, muszę nad tym popracować - w kieszonce się tak nie dzieje, ale to pewnie dlatego, że zostawiam więcej materiału na górze i robię jakby wałeczek
    - pupa wygląda na strasznie wpadniętą Trochę ten efekt jest chyba wizualnie spotęgowany przez dodatkową pieluchę tetrową na tyłku (bioderka, zalecenie ortopedy). Z tego samego powodu pupa jest bardzo duża do tyłu.

    A poza tym ogony wiszą mi prawie do kostek (chusta 4,2), ale z tym zamierzam sobie poradzić kupując krótszą, za jakiś czas przyda się też na plecaki

    Z góry dziękuję za pomoc



    Ostatnio edytowane przez livada ; 24-10-2013 o 19:03
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Na prawdę dobrze
    Pupa bardzo dobrze że wpadnięta, takie ułożenie jest dobre i trudne bardzo do uzyskania w kieszonce a tym bardziej w 2x. Przy takim wiązaniu możesz zrezygnować z dodatkowej pieluchy bo bioderka dobrze się ukladają.
    Ogólnie jest troszkę za wysoko (pewnie nie było wygodnie bo miałaś ograniczone możliwości ruszania głową).
    Ze zdjęć nie widze niestety dlaczego główka sie przekrzywiła. Może faktycznie za luźno.

    ot: fajnie kangurek w tych gekonach wychodzi
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  3. #3
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Na prawdę dobrze
    Pupa bardzo dobrze że wpadnięta, takie ułożenie jest dobre i trudne bardzo do uzyskania w kieszonce a tym bardziej w 2x. Przy takim wiązaniu możesz zrezygnować z dodatkowej pieluchy bo bioderka dobrze się ukladają.
    Ogólnie jest troszkę za wysoko (pewnie nie było wygodnie bo miałaś ograniczone możliwości ruszania głową).
    Ze zdjęć nie widze niestety dlaczego główka sie przekrzywiła. Może faktycznie za luźno.

    ot: fajnie kangurek w tych gekonach wychodzi
    Uff, to cieszę się, że nie jest bardzo źle Okazuje się, że kangurek nie taki straszny, jak już się do niego podejdzie (ale tak było jak do tej pory z każdym wiązaniem, mam nadzieję że jak przyjdzie pora na plecaki to też okażą się wykonalne )
    Zwykle jak zamierzam nosić to uwalniam młodą z tetry, tutaj motałam się ćwiczebnie i nie na długo, więc tego nie zrobiłam.
    Za wysoko faktycznie wyszła, jakoś tak mi czasem wychodzi, ale to akurat nie problem - tzn. łatwo poprawić przy kolejnych motaniach. No i postaram się jakoś lepiej ułożyć i podtrzymać główkę następnym razem...

    A gekony mnie zachwyciły i faktycznie świetnie wyglądają w kangurku, ale raczej nie będę ich tak nosić, bo wisi mi łącznie 1,4 m ogonów, bez skosów (z ciekawości zmierzyłam). No chyba żebym się jeszcze raz luźno przewiązała do tyłu, ale to znów średnia opcja na upał...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  4. #4
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    jak dla mnie jest piękny!
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  5. #5
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Mogłabys mieć jeszcze ciut bardziej motylki na ramionach - nie wiem jak to wytłumaczyć wtedy lepiej sie naciagnie góra chusty


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,302

    Domyślnie

    I nie rób "wałeczka" przy szyi, trudno się to dociąga i mała trochę niżej.
    A poza tym bardzo dobrze
    Z doświadczenia doradczego wiem jakie to trudne Sama kangurka tylko na lali
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  7. #7
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Dziękuję dziewczyny, podbudowałyście moją wiarę we własne (chustowe) siły

    Motylki - rozumiem o co chodzi, spróbuję No i ta wysokość, ja nie wiem jak to się dzieje - dzisiaj wiązałam kieszonkę, jak wkładałam Małą to specjalnie zwróciłam uwaqę na to, żeby nie była za wysoko i spuściłam ją niżej, a jak skończyłam motać to odkryłam, że znów mam jej łepek pod brodą Nosz kurde, nie wiem jak j to robię, że mi dzieć podjeżdża zamiast opadać
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    5,827

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    Małą to specjalnie zwróciłam uwaqę na to, żeby nie była za wysoko i spuściłam ją niżej, a jak skończyłam motać to odkryłam, że znów mam jej łepek pod brodą Nosz kurde, nie wiem jak j to robię, że mi dzieć podjeżdża zamiast opadać
    Mój odwieczny problem w kangurze... Chętnie podepnę się pod wskazówki ...


    "Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi, zanim umrze. Człowiek, który nie czyta, ma tylko jedno życie." G.R.R. Martin

  9. #9

    Domyślnie

    też się podepnę - kompletnie odpadam przy dociąganiu, nie wiem jak i gdzie ale jak zamotałam kangurka to mała od razu zasnęła, pomimo luzów i ogólnego partactwa

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Tez sie motam nieco przy motaniu kangurka. Ale jak sobie przypomnę, że górną prawą krawędź mam na dole po lewej stronie, to jestem juz " w domu" i sie dociagamy nieźle
    Ciut gorzej jak sie motamy plenerowo- nie ma zaznaczonego środka chusty i luster
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  11. #11
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    A ja jakoś ze zorientowaniem się która krawędź gdzie nie miałam problemu, może dlatego, że mm niezłą orientację przestrzenną i mogę sobie szybko wyobrazić co i jak

    A ostatnio nawet udało mi się zamotać kangurka na normalnej wysokości, ha! Klucz do sukcesu tkwi chyba w wywinięciu skrzydełek na ramiona naprawdę nisko, czyli dużo większych niż na moich zdjęciach powyżej, i pilnowaniu żeby się nie zmniejszyły w trakcie dociągania
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    mam pytanie- na prawde mocno dociągam... a moje dziecię- i w kangurku i w kieszonce- zasypiając jakos zawsze umie sie zwinąć w kłebuszek... i mam wrazenie, ze zawsze jest lekko gibnieta na bok, bo jedna reka podpiera sobie buzie, a druga ma nizej... mozna tak maluchowi popraiwc "bez pytania"? znaczy- podniesc ciut druga łapkę?
    Doradźcie coś wirtualnie, żebym sie wstydu nie najadła wchodzac na KK 18...
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  13. #13
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Opiszę swój sposób na dociąganie kangurka - może komuś się przyda.

    Zobaczyłam to zdjęcie:



    i zrozumiałam, że ten skręt na ramionach trzeba robić do góry, żeby chusta była przekręcona niżej. Robię tak: najpierw krzyżuję chustę na plecach, nie robiąc tych "rękawków" i trochę dociągam. Potem spuszczam połę na ramię i pociągam do góry, a spod niej już łatwo wychodzi "rękawek". Wówczas chusta jest przekręcona w mniej więcej w połowie szerokości i lepiej pracuje przy dociąganiu. Wadą tego sposobu jest to, że poły na plecach są w tym momencie przekręcone i trzeba trochę wprawy, żeby je odkręcić. Po odkręceniu chusty na plecach normalnie dociągam i wówczas nie ma luzów.

    I jeszcze odkryłam, że kangurek najlepiej wychodzi z chusty cienkiej, nieczepliwej i nie za szerokiej (z Babylonii z jej 75 cm szerokości nigdy mi dobrze nie wyszedł).

    Nie wiem, czy da się coś zrozumieć z mojego opisu , ale może będzie przydatny.

  14. #14

    Domyślnie

    aha, to moja jest gruba, czepliwa i szeroka, wszystko jasne

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Aha- świetnie wiązemy, tylko chusty mamy nieodpowiednie

    Ale męzowi tego nie powiem...
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  16. #16
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Superancki ten kangurek!

  17. #17
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    jutro popróbuję

  18. #18
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Mam jakiś kryzys ostatnio... Upały są, kangurek byłby idealny, a wychodzi mi coraz gorzej - tak źle, że w końcu wkurzona rozmotuję wszystko i rezygnuję. Młoda się kręci i nie pomaga, ale to ja muszę robić coś źle. Zostają mi luzy na górze (nie na szyjce, tylko niżej), których nie umiem podociagać, a jak już jakoś dociągnę to stwierdzam, że nagle każda nóżka jest na innej wysokości... Kombinuję z wywinięciem na ramionach, mniejszym, większym, i guzik z tego wychodzi. Ogólnie porażka
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  19. #19
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    kryzysy mijają, głowa do góry!
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  20. #20
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    eee, nie wychodzi mi
    no zobaczcie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •