Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 98

Wątek: Kangurek do oceny - z nowym chuściochem na 3 stronie :)

Mieszany widok

  1. #1
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie Kangurek do oceny - z nowym chuściochem na 3 stronie :)

    Dziewczyny, nie bijcie - to mój pierwszy kangurek, więc wyszedł zdecydowanie bez rewelacji Do tej pory nosiłyśmy się głównie w kieszonce, która wychodzi nam ładnie, i sporadycznie w 2X (jakoś nie przepadam za tym wiązaniem), ale wątek o wiązaniach na upał natchnął mnie żeby jednak spróbować kangura. Proszę o konstruktywną krytykę...

    Co widzę:
    - na pewno wypadałoby lepiej podociągać
    - łepek się jakby za bardzo przekrzywił jak Mała zasnęła, muszę nad tym popracować - w kieszonce się tak nie dzieje, ale to pewnie dlatego, że zostawiam więcej materiału na górze i robię jakby wałeczek
    - pupa wygląda na strasznie wpadniętą Trochę ten efekt jest chyba wizualnie spotęgowany przez dodatkową pieluchę tetrową na tyłku (bioderka, zalecenie ortopedy). Z tego samego powodu pupa jest bardzo duża do tyłu.

    A poza tym ogony wiszą mi prawie do kostek (chusta 4,2), ale z tym zamierzam sobie poradzić kupując krótszą, za jakiś czas przyda się też na plecaki

    Z góry dziękuję za pomoc



    Ostatnio edytowane przez livada ; 24-10-2013 o 19:03
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Na prawdę dobrze
    Pupa bardzo dobrze że wpadnięta, takie ułożenie jest dobre i trudne bardzo do uzyskania w kieszonce a tym bardziej w 2x. Przy takim wiązaniu możesz zrezygnować z dodatkowej pieluchy bo bioderka dobrze się ukladają.
    Ogólnie jest troszkę za wysoko (pewnie nie było wygodnie bo miałaś ograniczone możliwości ruszania głową).
    Ze zdjęć nie widze niestety dlaczego główka sie przekrzywiła. Może faktycznie za luźno.

    ot: fajnie kangurek w tych gekonach wychodzi
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  3. #3
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Na prawdę dobrze
    Pupa bardzo dobrze że wpadnięta, takie ułożenie jest dobre i trudne bardzo do uzyskania w kieszonce a tym bardziej w 2x. Przy takim wiązaniu możesz zrezygnować z dodatkowej pieluchy bo bioderka dobrze się ukladają.
    Ogólnie jest troszkę za wysoko (pewnie nie było wygodnie bo miałaś ograniczone możliwości ruszania głową).
    Ze zdjęć nie widze niestety dlaczego główka sie przekrzywiła. Może faktycznie za luźno.

    ot: fajnie kangurek w tych gekonach wychodzi
    Uff, to cieszę się, że nie jest bardzo źle Okazuje się, że kangurek nie taki straszny, jak już się do niego podejdzie (ale tak było jak do tej pory z każdym wiązaniem, mam nadzieję że jak przyjdzie pora na plecaki to też okażą się wykonalne )
    Zwykle jak zamierzam nosić to uwalniam młodą z tetry, tutaj motałam się ćwiczebnie i nie na długo, więc tego nie zrobiłam.
    Za wysoko faktycznie wyszła, jakoś tak mi czasem wychodzi, ale to akurat nie problem - tzn. łatwo poprawić przy kolejnych motaniach. No i postaram się jakoś lepiej ułożyć i podtrzymać główkę następnym razem...

    A gekony mnie zachwyciły i faktycznie świetnie wyglądają w kangurku, ale raczej nie będę ich tak nosić, bo wisi mi łącznie 1,4 m ogonów, bez skosów (z ciekawości zmierzyłam). No chyba żebym się jeszcze raz luźno przewiązała do tyłu, ale to znów średnia opcja na upał...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  4. #4
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    jak dla mnie jest piękny!
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  5. #5
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Mogłabys mieć jeszcze ciut bardziej motylki na ramionach - nie wiem jak to wytłumaczyć wtedy lepiej sie naciagnie góra chusty


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    I nie rób "wałeczka" przy szyi, trudno się to dociąga i mała trochę niżej.
    A poza tym bardzo dobrze
    Z doświadczenia doradczego wiem jakie to trudne Sama kangurka tylko na lali
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  7. #7
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Mam jakiś kryzys ostatnio... Upały są, kangurek byłby idealny, a wychodzi mi coraz gorzej - tak źle, że w końcu wkurzona rozmotuję wszystko i rezygnuję. Młoda się kręci i nie pomaga, ale to ja muszę robić coś źle. Zostają mi luzy na górze (nie na szyjce, tylko niżej), których nie umiem podociagać, a jak już jakoś dociągnę to stwierdzam, że nagle każda nóżka jest na innej wysokości... Kombinuję z wywinięciem na ramionach, mniejszym, większym, i guzik z tego wychodzi. Ogólnie porażka
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  8. #8
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    kryzysy mijają, głowa do góry!
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    eee, nie wychodzi mi
    no zobaczcie

  10. #10
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Jedyna, chyba mały wiercił się przy wiązaniu? Mój jak nie współpracuje, to kangurka nie sposób zawiązać - przydałyby się jeszcze ze dwie pary rąk
    A jak zaczynasz wiązanie: czy najpierw zakładasz chustę czy bierzesz dziecko w chuście?

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    wiercił się, brałam go z chustą, tak mi było wygodniej

  12. #12
    Chustofanka Awatar zawsze_zielona
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Dania
    Posty
    352

    Domyślnie Worek mi sie robi :(

    Celinka nie cierpi miec raczek wzdluz ciala, musza byc ugiete w lokciach i piastki przy buzi. Ta pozycja wydaje sie przeszkadzac w kangurku. O ile moge sobie dobrze dociagnac chuste pod pupa i przy karczku, tak wlasnie przy lokciach robi sie worek.
    Staralam sie dociagac pasmo po pasmie, ale niewiele pomaga. Jest jakis cudowny sposob czy poczekac az dziecko zacznie wspopracowac? Kieszonka nam wychodzi bardzo ladnie, ale teraz jest goraco i kangurek bylby poreczniejszy.

    EDIT:
    ale ze mnie ofiara.. wlasnie doczytalam post agny i wasz odpowiedzi i tam znalazlam tez odpowiedz na moje pytanie.. Chyba oksytocyna mi mozg zalewa
    Ostatnio edytowane przez zawsze_zielona ; 02-08-2011 o 21:14
    Sylwia, mama Celinki


  13. #13
    Chustonoszka Awatar traschka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    91

    Domyślnie

    Dziś i ja zaryzykowałam kangurka ale tylko po domu. Póki co publicznie się ta nie pokażemy, bo dziś widziałam pod domem ładnie zachustowaną mamę
    Kangurek z mojej chusty to nie lada wyzwanie, długa na ponad 5 metrów i szeroka na 70cm Ale jakoś poszło choć matylki na ramionach takie jakieś niesymetryczne... ALe jest nam baardzo wygodnie! Świetne wiązanie, będziemy ćwiczyć jak przyjdze nowa, krótsza chusta.
    Marysia - 5 czerwiec 2011 Moje największe szczęście.

  14. #14
    Chustonoszka Awatar traschka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    91

    Domyślnie

    kurcze, coraz gorzej mi ten kangurek wychodzi... Pomóżcie! Albo jest niedociągnięty w okolicach karczku, albo jak zaczynam dociągać to mała ląduje strasznie wysoko. I mam problem żeby była równo. Mam wrażenie, że jak zaczynam dociągać jedną stronę to ona się momentalnie na tą stronę przechyla. I nie mogę wyżej nóżek podciągnąć bo mi biust zawadza

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3b3e1d493.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b9519cf40.html

    mam nadzieję, że widać zdjęcia, bo pierwszy raz wklejam
    Marysia - 5 czerwiec 2011 Moje największe szczęście.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Zanim będziesz dokładnie dociągać każdą połę pasmo po pasmie, dociągnij wstępnie obie, aby dziecko było już w miarę symetrycznie przywiązane, a potem dociągaj dokładnie kolejno poły by zniwelować wszelkie luzy. Co do karczku, to czy pamiętasz o tym aby najpierw dociągać połę która przechodzi wewnątrz krzyża na plecach? Może sobie przyblokowujesz połę? Albo luz ucieka ci podczas dokładania dociągniętych pasm, wtedy po dociągnięciu poły jeszcze raz dociągnij krawędz przy karczku i dopiero zawiąż węzeł. Zawsze możesz też po zawiązaniu przy lustrze poprowadzić ten luz palcami przez całą długość krawędzi (ciągniesz za rękawek, potem te krawędź na plecach prowadzisz do przodu do węzła i poprawiasz węzeł).
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  16. #16
    Chustonoszka Awatar traschka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    91

    Domyślnie

    ooo...dziękuję ogromnie za wskazówki! Już myślałam, że nikt nie pomoże Rzeczywiście nie pomyślałam o tym, żeby najpierw dociągać połę przechodzącą wewnątrz krzyża z tyłu. A to przecież takie oczywiste I to w zasadzie odnosi się do każdego wiązania... A czy tego materiału ma być na karczku dużo? Może ja go za wysoko naciągam? Co do reszty wskazówek to wydaje mi się, że tak robiłam instynktownie, ale ja jeszcze nie mam wprawy i chyba rzeczywiście w trakcie wiązania trochę materiału mi ucieka. Będziemy próbować wieczorem, choć mała się niecieprliwi jak mama za bardzo się grzebie z wiązaniem
    Marysia - 5 czerwiec 2011 Moje największe szczęście.

  17. #17
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Inwyt elastycznej nie masz na stanie? Mam wrażenie że byłoby Wam obu lepiej i wygodniej. Bo dzidzia malutka jest a chusta spora i nadmiar materiału robi swoje.
    Poza tym tak jak kornflejka pisała, luzy u góry są za duże, przez to malutka może też pionu nie trzymać.
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny! Może faktycznie będzie lepiej jak Lida urośnie nieco A na razie jak mniej więcej tak mi wychodzi to krzywdy jej nie zrobię nosząc? Noszenie dosyć długie bywa, bo braciszek uwagi się domaga
    Pod pupą już wkładam tyle że ciężko mi upchać, z przodu prawie pod biust ma dziewczyna podciągniętą kieszeń To tu chyba nie zdziałam więcej. Niestety elastyka nie mam, tylko tą jedną chustę i kółkową, ale tam już w ogóle słabo się upycha malutką. W ogóle ostatnio mnie irytuje splot skośno-krzyżowy - ja ciągnę za ogon, a na górze chusta chusta ani drgnie, jak próbuję "od źródła" zbierać (np po trochu od szyjki zbierać i odsuwać, coś jak zbieranie spod pachy w kółkowej), to ściąga się tylko kawałek i to po skosie, nie mogę "przenieść" tego nadmiaru na ogon. W innych splotach też tak jest?
    Bardzo pomógł mi filmik który Kornflejko wrzuciłaś dla Isimaj w wątku rówieśniczym, wywracając połę ciągnę ją od razu do góry i wtedy mam mniej przy szyjce, chociaż z kolei wtedy wysoko mi zachodzi na buźkę chusta. Ale i tak nawet jak wydaje mi się że dobrze dociągnęłam, to po chwili widzę luz na górze - może to kwestia poruszania się? Staram się mieć naturalną pozycję przy wiązaniu, ale może jednak się prostuję mocno albo coś, a wtedy flaczeje chusta jak się przestanę napinać?

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Jak Cie sk splot wkurza to może czas na zakarda? chociaz akurat sk się zwykle łatwiej dociąga. Ja bym Ci chętnie przez skajp pokazała jak ja robię. Moze by się udało na, spotkać tak? Co myślisz? A jak masz kółkową to i kolka Ci moge spróbować pomóc ujarzmić. I nie. Krzywdy jej nie robisz


  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dzieki Kornflejko!!! :* Ja bardzo chętnie na skype się ustawię, tylko muszę komputer wykombinować, zdążyłam przeczytać post i wypytać męża na okoliczność posiadania kamerki i konta skype, a tu komputer nam siadł :/ Dobrze że statnio się małżonek wkurzył że nie można się do mnie dodzwonić ciągle i namówił mnie na całkiem nowy tel, nie odzysk jakiś wiekowy, to tu mogę podejrzeć nawet net ale skype to ma sens na większym ekranie. Napiszesz mi pw kiedy by Ci pasowało? Coś zastępczego pewnie szybko M wykombinuje, bo objawów odstawiennych by inaczej dostał
    Ufff... Grunt że mogę ponosić tak. Dziś mi się nawet udało zamotać nisko na szyi, ale też jakoś dziwnie to wyszło - za mało materialu żeby dobrze główkę trzymać, a nosek i tak mi ciągle chowała Lida. Te rëkawki nie pozwalają przewżnie zbytnio ściągnąć w dół koło buźki. Albo buźka za mała po prostu na razie
    01.2014 G., 03.2016 L.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •