Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63

Wątek: Skośnokrzyżowa AlMelle

  1. #21
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    testowałam obydwie chusty. Są zdecydowanie różne. Ta ciensza jest ładna i miękka ale nie nosiło mi się w niej jakoś super. Może to wina wiązania, a może to chusta dla malutkich dzieci.
    Natomiast ta grubsza, ciemniejsza jest moim zdaniem bardzo fajna. Nosiłam w niej Kaskię 2 godziny, w tym na spacerze. Chusta bardzo dobrze trzyma. Fakt, jest trochę sztywna ale można to trochę zmniejszyć prasując po wypraniu - ja tak zrobiłam. Kolory miłe dla oka, a dla mniej wprawnych różnią się brzegi chusty. Nie razi mnie te czerowe przeszycie, dobrze wyróżnia brzeg chusty. Ogólnie chusty oceniam na 4, a jeśli wziąć pod uwagę relację ceny do jakoś to na 5-
    Acha, jak dla mnie to chusty mogłyby mieć ciut większe skosy...

    dziękuję za możliwość testowania....
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  2. #22
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Testowałam obie chusty, przepraszam za zwłokę w pisaniu recenzji, miałam mały wyjazd urlopowy
    Ze starszą chustą miałam już wcześniej styczność u Panthery i bardzo mi się spodobała.
    Lekko szorstka, taka gładka, bez meszku, łatwo mi się dociągała, okrywała dziecko i przyjemnie nosiła - 1,5h na 11kg jak marzenie. Myślałam, że jeszcze się złamie, a ona ani nic, więc jest szansa, że nie będzie się bardzo zużywać w noszeniu. Kolory, hm, wolałabym inne.
    Nowsza chusta ładnie dobrana kolorystycznie - mięciutka, mechata, nie wymaga już łamania. Za to bardziej wymagająca w dociąganiu, bo każdy luz czułam po chwili, mnie się wpijała w ramiona. Po rozmotaniu w 2x na materiale zostawał wyciągnięty dołek na środku, co dało się zauważyć, bo niby dociągnięte przed wyjściem znośnie a po niedługim czasie pupa znacznie opadała.
    Szkoda, że w sprzedaży są wspólnie, bo wg mnie starsza to fajna chusta na całe noszenie, a nowsza już niekoniecznie.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  3. #23
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AS Zobacz posta
    Szkoda, że w sprzedaży są wspólnie,
    chyba nie rozumiem, przecież możesz kupić każdą oddzielnie, tylko na testy poszły razem, żeby mieć porównanie właśnie z racji wielkiej różnicy między nimi

  4. #24
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    chyba nie rozumiem, przecież możesz kupić każdą oddzielnie, tylko na testy poszły razem, żeby mieć porównanie właśnie z racji wielkiej różnicy między nimi
    Dla mnie to są dwie zupełnie różne chusty - w fakturze, noszeniu, dotyku, twardości.
    Nie wiem czy dobrze dla nich, że wystawione są na jednej aukcji. Ktoś poleci starszą wersję, np. ja , ktoś inny kupi taką chustę w innej kolorystyce i dostanie zupełnie co innego. Czy troszkę rozjaśniłam?
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  5. #25
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    a że w ten deseń bo ja zrozumiałam, że kupujesz 2in1

  6. #26
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Poznań/Wronki
    Posty
    793

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania

    Poćwiczyliśmy wspólnie z mężem, na dwójce dzieci.

    Niestety kolory zdecydowanie nie nasze, ale to inna kwestia.

    Niebieski pasiak grubszy, sztywniejszy. Dość dobrze się dociągał i fajnie nosił. Być może gdyby popracować z tą szmatką dłużej byłaby przyjemniejsza w dotyku.

    Bordowy pasiak znacznie milszy w dotyku, fajnie się dociągnąć i poniósł starszaka. Przynajmniej na krótką metę.

    Kwestia techniczna - metka winna być bardziej na krawędzi, by łatwiej było ją znaleźć.

    Ogólnie chusty oceniam dobrze, ale bez szaleństw i wielkiego entuzjazmu.
    Weronika (2008) Wojciech (2010) Witold (2013)

  7. #27
    Chustonoszka Awatar kasiap34
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    świętokrzyskie
    Posty
    51

    Domyślnie

    ja też już po testowaniu

    nie jestem zachwycona...
    kolory też nie te...
    jeśli już to ta ciemniejsza ( bez skosów ) była ciut lepsza i ale właśnie taka sztywna....,
    w tej "milszej" było mi niewygodnie - może i źle dociągałam ale nie wydaje mi się żeby drastycznie inaczej niż zwykle a jakoś tak nie chciała mnie ta chusta "słuchać"
    no i niestety ale tych bym nie poleciła z tego segmentu cenowego może inną znajdę...

    choć dziewczynom różnicy chyba nie robiło w co je motałam jedna nosiła za mną jedną chustę a druga siadła przy drugiej chuście i też "jęczała" o noszenie
    Michałek 05.03.2007, Madzia 27.06.2009, Ania 26.02.2011

  8. #28

    Domyślnie

    I my już po testach
    Zdjęć nie mam bo obiektyw nam odmówił posłuszeństwa i czekamy na nowy...

    Chusty dla nas jak najbardziej ok
    Kolorystycznie mi bardziej bordowa pasowała, ale ona raczej dziewczyńska I jest też zdecydowanie milsza i bardziej miękka. Ta niebieska dość szorstka i twarda. łatwiej też motało się w tej miękkiej. Nośność dla mnie porównywalna, ale tylko w domu sie nosiliśmy więc nie wiem jak się sprawdzi na dłuższą metę
    No i jestem przyzwyczajona do skosów więc trochę mi tego brakowało no ale to akurat kwestia przyzwyczajenia

  9. #29
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Chusty poleciały dalej - wstawiam recenzję.

    Zastanawia mnie czemu tak bardzo się różnią od siebie chusty od tego samego producenta?

    Ciemna super - szorstkość imo to jej plus - dzięki temu lepiej się mota i dociąga, a potem nie popuszcza i opada. A dla niezorientowanych dla noworodków większe znaczenie ma "niepuszczalność" materiału, a nie jego miękkość - ze względu na rozwój kręgosłupa. Szorstkość chusty to stymulacja skóry, więc nie jest tak źle.

    Ta bordowa to porażka - czy któraś przypadkiem nie wyprała jej w zmiękczaczu? Mota się jak w zasłonkę. Zdecydowanie za cienka i za śliska. Dociąga się fatalnie, wpija się w ramiona i luzuje po dłuższym noszeniu.

    Jeśli miałabym dalej polecać, to tylko tą ciemną, ale jaką mam gwarancję, że po zakupie nie dostanę takiej jak ta bordowa?

    Co mnie jeszcze zastanowiło, to jakiś dziwny zapach po otwarciu paczki - taki sztuczny, plastikowy.
    No i metka oraz krawędzie - zdecydowanie metka wszyta w krawędź, a same krawędzie inaczej zaznaczone.

    Bardzo dziękuję Cobra, za udostępnienie dwóch chust - pierwszy raz zdarzyło mi się mieć tak różne dwie chusty od tego samego producenta...
    Mam mętlik w głowie...

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  10. #30
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    czekałam, Saniu, na Twoją recenzję
    dzięki Ci za nią!

  11. #31
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    czekałam, Saniu, na Twoją recenzję
    dzięki Ci za nią!
    mi. ja tych chust nie będę polecać, chyba, że bardzo zdesperowanym rodzicom - po co kupować (nawet tańszego) kota w worku?

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  12. #32
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sania Zobacz posta
    mi. ja tych chust nie będę polecać, chyba, że bardzo zdesperowanym rodzicom - po co kupować (nawet tańszego) kota w worku?
    ja rozważam kupienie kawałka tej nowej - tęczy. jak się nie nada do noszenia, to chociaż materiał wykorzystam, bo zupełnie ładny

  13. #33
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ja rozważam kupienie kawałka tej nowej - tęczy. jak się nie nada do noszenia, to chociaż materiał wykorzystam, bo zupełnie ładny
    Tyż o tym myślałam - na kółkową chciałam. Kup i daj mi znać pm czy się nadaje

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  14. #34
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sania Zobacz posta
    Bardzo dziękuję Cobra, za udostępnienie dwóch chust - pierwszy raz zdarzyło mi się mieć tak różne dwie chusty od tego samego producenta...
    Mam mętlik w głowie...
    właśnie dlatego poszły dwie do testów bo są tak diametralnie różne, że przy recenzjach mogłoby dojść do zaskoczenia, czy pisze się o tej samej chuście

    mi.: napisałam do Almelle czy nie dosłałaby próbek tych nowych chust, zeby ocenić materiał ale nie odpisała do teraz. A moze dopisz się do testów tych dwóch? IMO to dość ciekawe przeżycie mieć w ręku dwa tak diametralnie różne pasiaki - wtedy lepiej samemu ocenia sie je, co przy tych cenach może być istotne dla osób z warsztatów pytających o niedrogie chusty... (chyba jeszcze nie piszę nader gramatycznie ale przed kawą jestem...)

  15. #35
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja sobie testnęłam z tych tę brąz-turkus
    mogę spokojnie zaufać recenzji Sanii, bo wiem, że mamy bardzo podobne oczekiwania i postrzeganie.

    dzięki za propo!

    ja potrzebuję chustę 3,6m, ale kupowanie jej za 90 zeta jest totalnym absurdem dla mnie zatem raczej poszukam kogoś, kto zechce kawałek z dłuższej. kogoś z kimś będę się mogła podzielić i kosztami i chustą (wątek granatowy )

  16. #36
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ja potrzebuję chustę 3,6m, ale kupowanie jej za 90 zeta jest totalnym absurdem dla mnie zatem raczej poszukam kogoś, kto zechce kawałek z dłuższej. kogoś z kimś będę się mogła podzielić i kosztami i chustą (wątek granatowy )
    ja też chcę 3,6 ale z zółtym wątkiem... dogadałam się, wyśle próbki, podobno jest bardziej miękka niż ta malinowa. Moze wydębię na testy

  17. #37
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    ja też chcę 3,6 ale z zółtym wątkiem... dogadałam się, wyśle próbki, podobno jest bardziej miękka niż ta malinowa. Moze wydębię na testy
    3,6 (albo nawet troszkę mniej) z żółtym wątkiem to jest właśnie to, co bym chciała i ja
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  18. #38
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Almelle odmówiła oddania kolejnej chusty na testy ale nie odpisała na pytanie dlaczego. Natomiast po świętach ma podesłać mi próbki tych chust, więc jak kto ma niedaleko to możemy się umówić, ewentualnie przy jakiejś okazji w warszawie.

    p.s.
    mam nadzieję, że jeszcze kobita zmieni zdanie

  19. #39
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    ja też chcę 3,6 ale z zółtym wątkiem... dogadałam się, wyśle próbki, podobno jest bardziej miękka niż ta malinowa. Moze wydębię na testy
    o rany... no to ja nie wiem, czy to ma sens

  20. #40
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    o rany... no to ja nie wiem, czy to ma sens
    mi. My trochę inaczej patrzymy na chusty niż reszta chusto-świata Może to tylko taki chwyt marketingowy, bo przecież mamy noworodków zawsze szukają "miękkiej jak kaczuszka"...

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •