Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Czy pierzecie kolorowe pieluchy z białymi?

  1. #1
    Chustomanka Awatar Ulakowa
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    691

    Domyślnie Czy pierzecie kolorowe pieluchy z białymi?

    To może głupie pytanie, ale tak się zastanawiam...
    Normalnie sortuje pranie na białe i kolorowe, no a przy pieluchach i tak ciężko mi całą pralkę nazbierac nawet jak daje większosc pieluch naszych.
    No i właściwie kolorowy materiał mamy tylko na pulach, a one chyba nie farbują?
    Lipcowa Córka (2010) i Styczniowy Synek (2014)

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    masz na myśli kieszonki? piorę razem na 60, od roku, polar nadal biały, pule nadal ładne
    od czasu do czasu wybielam wkładki w sodzie i 90st i kwaskuję, ale to same wkładki wtedy.

  3. #3
    Chustomanka Awatar Ulakowa
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    691

    Domyślnie

    no tak, mam na myśli kieszonki i AIO w pralce razem z wkładami.
    Lipcowa Córka (2010) i Styczniowy Synek (2014)

  4. #4
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    wszystkie pieluchy piorę razem, na 60 stopni

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    to piorę jak wyżej
    czasem funduję dodatkowe spa w 90st wkładom, ale to czasem tylko. zazwyczaj wszystko razem na 60.

  6. #6

    Domyślnie

    wszystko razem. Od czasu do czasu same wkłady gotuję. A teraz od słońca pięknie wybielały


  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Piorę wszystkie pieluchy razem w 60 st, formowanki średnio raz na miesiąc wygotowuję - jak do tej pory nic nie zafarbowało a mam dość kolorowy stosik.

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    109

    Domyślnie

    razem na 60 st. z tym, że wkładam szmatkę p/farbowaniu
    Mama Blondynki (16.07.2006) i Blondaska (21.08.2009)

  9. #9
    Chustofanka Awatar kasia_B
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    243

    Domyślnie

    dobrze wiedzieć, właśnie mam zamiar po raz pierwszy wyprać pieluchy i też się zastanawiałam czy można białe z kolorowymi

  10. #10

    Domyślnie

    nie jestem specjalistką od materiałów ale trochę się już w życiu naprałam wydaje mi się, że pule (bo to one mają kolor przede wszystkim) nie powinny farbować bo to sztuczne jest. Taka granatowa bawełna może puścić przy pierwszych praniach w wysokiej temp. Choć chyba nie ma reguł. Wiele razy zdarzyło mi się, że w białych/jasnych koszulach męża zapodziała się czarna skarpetka i nic się nie działo z koszulami


  11. #11
    Chustonoszka Awatar mymmeli
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa - Śródmieście
    Posty
    67

    Domyślnie

    Piorę wszystko razem w 60 stopniach, czasem nawet z ubrankami w 40. Wybielam na słońcu.

    Zanim Ala się urodziła, kupiliśmy proszek do białych, ale nie wiem, czy kiedykolwiek zużyjemy
    Alicja 27.02.2011

  12. #12

    Domyślnie

    Piorę również na 60 st w płynie do kolorów. Białe i kolorowe. Nic nie farbuje. Moze bawełna by cos puściła ale nie poliester myślę.

  13. #13
    Chustomanka Awatar Ulakowa
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    691

    Domyślnie

    No dobra. A zdaża Wam się prac pieluchy z czymś innym - z ubrankami dziecka? I wtedy z białymi czy kolorowymi?
    Lipcowa Córka (2010) i Styczniowy Synek (2014)

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ulakowa Zobacz posta
    No dobra. A zdaża Wam się prac pieluchy z czymś innym - z ubrankami dziecka? I wtedy z białymi czy kolorowymi?
    Przeważnie piorę z ubrankami Najpierw wkładam pieluchy, wkłady - wszystko z wiaderka - nastawiam na długie płukanie, potem dokładam kolorowe ubranka dziecka i dosypuję proszek, piorę w 60 st., potem jeszcze dodatkowe płukanie - nigdy nic nie zafarbowało.
    Lubię być z Wami

  15. #15
    Chusteryczka Awatar maa821
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    bardzo często piorę pieluchy z ubraniami - nie tylko małego. Wówczas traktuję wszystko jak kolorowe pranie. Wolę w razie czego żeby mi zafarbowały białe wkłady, niż od kolorowych pieluch ubrania. Chociaż nic mi jeszcze nie zafarbowało
    Jaś - 16.X.2009

  16. #16
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    piorę wszystkie pieluchy razem, miałam pewne obawy z cudnymi pieluchami z farbowanego weluru bambusowego- przy nich zalecane są 3 prania z kolorami a potem już mozna z białymi

  17. #17
    Chustofanka Awatar szalotka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    50°00'45″N 20°59'19″E
    Posty
    156

    Domyślnie

    Wszystkie pieluchy piorę razem, w 60 stopniach, w proszku "do białego". Nic mi nigdy nie zafarbowało. Ubranka piorę oddzielnie, bo w niższej temperaturze niż pieluchy.

  18. #18
    Chustofanka Awatar maminkastasinka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała, sercem - krakowianka
    Posty
    261

    Domyślnie

    Wszystkie pieluchy piorę razem i dodaję ubranka raczej te jasne, w proszku do kolorowego.
    Mama Stasia (28 II 2009) i Franka (7 III 2011) i Łusi (22 VI 2013) i Józia (15 VIII 2015)
    Mój blog: "Ania tworzy" - zapraszam!!!

  19. #19
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,796

    Domyślnie

    Piorę WSZYSTKO (dzieciowe, nasze, pieluchy - przy czym kupne spłukane solidnie zaraz po zdjęciu, pościel, ręczniki...) razem, dzielę jedynie na kolory - kolorowe pule idą z białym/jasnym praniem, chyba że akurat robię pranie stosowne do ich kolorów, to wtedy czasem dorzucam i pul. Przez pieluchy zaczęłam prać jasne pranie na 60 stopni, jeśli jest coś delikatniejszego, pieluchy też idą na 40 stopni. Zawsze dosypuję dodatku pieluchowego do proszku, robię dodatkowe płukanie. Z rzadka puszczam pieluchy (z czym tam podejdzie, a o co się nie boję, np. z białymi t-shirtami, pościelą) na 90 stopni.

    Pieluchom wydaje się pasować takie traktowanie, dwie kupione przeze mnie używane pieluchy wyglądają lepiej niż na wejściu, choć teoretycznie poprzednia właścicielka o nie super dbała.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #20
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Piorę wszystko razem, ale po ponad dwóch latach prania wkłady do pieluch szarzeją, zwłaszcza, że ja najczęściej piorę w 60 st.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •