Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: tuli czy manduca?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    42

    Domyślnie tuli czy manduca?

    Mam te dwa nosidła, są nowe - jednak nie potrzebuję dwóch i zastanawiam się, które mam sprezentować siostrze spodziewającej się dzidziusia

    Rozsądek mi podpowiada, że lepiej dla mandukę, bo można jej wcześniej używać(nie mówię, że od urodzenia, ale tuli nie ma wkładek i wydaje mi się, że komfortowo można nosić najwcześniej ok. 10 miesiąca - przynajmniej ja do roku wolałam nosić w beco ze względu na te wkładki, ale potem wygodniej jednak bez wkładek).

    Natomiast ja moją małą(18 miesiecy) noszę teraz ma plecach i szczerze powiedziawszy też mi wygodniej w manduce i zastanawiam się czy może coś źle robię z tuli? Mam wrażenie, że te zapięcia od pasów są za wysoko i wżynają mi się w szyję...

    Może mi doradzicie? Nie chcę dać siostrze gorszego nosidła, tylko wolałabym to wygodniejsze, zwłąszcza, że przed nią sporo noszenia, a mój malec zdecydowanie woli teraz nóżki

  2. #2
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    Ja bym jej dała oba(o ile masz coś zastępczo dla swojej pociechy) i powiedziała,żeby sobie potestowała.. a to które jej będzie bardziej odpowiadać jest dla niej

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    42

    Domyślnie

    tak byłoby najprościej tylko, że jej maluch pojawi się dopiero w grudniu
    natomiast mojemu jest potrzebne teraz, bo z każdym tygodniem mniej noszenia nam zostało...

    to może doradzicie mi, co z tym tuli, co mogę robić źle? nie miałyście takich problemów?

  4. #4
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    ja nie miałam żadnych problemów z tuli..póki Lilka nie zaczęła z niego wyrastać.
    trochę nie rozumiem co Ci się wrzyna w tuli. możesz jaśniej?

  5. #5
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczuru Zobacz posta
    trochę nie rozumiem co Ci się wrzyna w tuli. możesz jaśniej?
    Ten pas pewnie co sie zapina na klatce piersiowej - chest belt -
    w gardlo mi sie nie wrzynal ale jakos zawsze byl dla mnie za wysoko i nie wygodnie mi bylo
    trzeba lepiej podociagac pasy poprostu i powinno byc ok
    tuli jest sliczne i mieciutkie
    ale ja wlasnie wymienilam je na innym forum chustowym na manduce
    (jeszcze w manduce mozesz dac pasy naramienne na krzyz co dla mnie jest na plus )

    saraswati w watku z recenzjami CABabies duzo pisala jak poprawiac itd
    warto poczytac http://chusty.info/forum/showthread.php?t=32319

    wiec odpowiadajac : ja wybralam manduce
    Ostatnio edytowane przez JJ ; 09-05-2011 o 13:23

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    42

    Domyślnie

    no właśnie to skrzyżowanie pasów jest świetne, bo nie czuć ciężaru...

    właśnie 'chest belt' miałam na myśli...dociągam pasy, ale im mała cięższa, tym jest to bardziej uciążliwe...
    tuli jest tak piękne i miłe, dlatego cały czas kombinuję, jak się z nim dogadać...w manduce jest bardzo wygodnie, ale nie jest nawet w połowie tak ładna

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    pas piersiowy w tuli można przesuwać góra-dół wtedy się nie wżyna...

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    42

    Domyślnie

    rady wszystkie czytałam klamry miałam nisko, obniżyłam jeszcze centymetr(bardziej już się nie da), jak tylko młodzik się obudzi, to zrobimy ostatni test

  9. #9
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Zostaw sobie oba - bo siostra nim go uzyje to jeszcze dobry rok minie . Sprezentuj jej chuste . Potem jesli ona mieszka niedaleko to sie wymieniajcie poprostu nosidlami .

  10. #10
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    ahh,to o to chodzi
    a mi ostatnio ktoś mówił,że przy noszeniu na plecach w tuli to tak właściwie tego nie trzeba zapinać..

  11. #11
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Jak zrobisz test to zrob tez foteczke i w watek wrzuc - zobaczymy co i jak

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    42

    Domyślnie

    to pójdę zrobić makijaż żart
    Ostatnio edytowane przez saraswati ; 10-05-2011 o 21:26 Powód: usunęłam fotki, skoro problem rozwiązany:)

  13. #13
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    jak dla mnie to ta Twoja pociecha za duża jest na tuli ale może mi się zdawać

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    42

    Domyślnie

    za duża? fakt, że spora wyszła na tym zdjęciu(ja zresztą też) ma 18 miesięcy i wzrostu ok. 86cm(przynajmniej na taki wzrost kupuję jej ubrania waży 11,5 kg

  15. #15
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    wiesz,mam takie wrażenie,bo bardzo za panel wystaje
    a mi jakoś zawsze wydawało się,że panel dziecia kryć powinien

  16. #16

    Domyślnie

    dziewczyny, aga napisala tez do mnie na priv. Na zjeciach widac, ze panel jest o wiele za nisko, ale nie jestem pewna czy to nie dlatego, ze dziecko nie siedzi gleboko w nosidle. Gdybys mogla jej nozki do gory podniesc i wlozyc ja glebiej, tak aby siedziala (o ile to przy tak duzym dziecku mozliwe) w pozycji zabki... wtedy panel bylby wyzej. Pupka musi wpasc glebiej, a na zdjeciu wyglada bardzo na plasko. Moj synek wazy ok 12 kg i panel siega mu duzo wyzej. Poszukam zdjec i zalacze. Pozdrawiam
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    42

    Domyślnie nowe foto

    Ula, dziękuję!!! założyłam, jak napisałaś w mailu i jest o niebo lepiej!!!! zatem, jak podejrzewałam, to nie wina tuli, a mojego braku doświadczenia

    teraz wyjdziemy na spacer i zobaczymy
    Ostatnio edytowane przez saraswati ; 10-05-2011 o 21:27 Powód: usunęłam fotki, skoro problem rozwiązany;)

  18. #18
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    zdecydowanie lepiej

    to lećcie na spacer i opisz jak było

  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    42

    Domyślnie

    Och, teraz zupełnie inaczej było Nic już mnie nie uciskało i naprawdę fajnie się nosiło, zupełnie jak wtedy, kiedy mniej ważyła

    Naprawdęnie wiecie, jak bardzo się cieszę, bo tuli bardzo mi się podoba, jest takie klimatyczne, mięciutkie bez udziwnień w postaci zamków etc., dokładnie tak, jak lubię
    Bardzo dziękuję za rady, zwłaszcza Uli!!


    No, ale mój dylemat pozostał nierozwiązany, które nosidło mam dać siostrze? Zatem chyba zostawię sobie oba, a jej chyba faktycznie sprezentuję chustę, ale to już temat na inny wątek Pewnie zanim jej szkrab podrośnie do nosideł, to mój już wyrośnie i problem sam się rozwiąże

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •