Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Kangurek. Krytyka i dobre rady mile widziane.Dodaję zdjęcia po poprawkach i moje 2x.

  1. #1
    Chustonoszka Awatar EmDżi
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Okolice Rybnika/Wodzisławia Śl.
    Posty
    87

    Domyślnie Kangurek. Krytyka i dobre rady mile widziane.Dodaję zdjęcia po poprawkach i moje 2x.

    Nie potrafię zmienić nazwy tematu,dlatego zakładam nowy,zamiast dorzucić zdjęcia do swojego pierwszego tematu o kieszonce...

    Zaczęłam ćwiczyć kangurka. To moje pierwsze wiązanie. Wygląda mniej więcej tak:



    Oglądałam wiele instrukcji i filmików jak to robić. Mała jest stabilna, chyba dobrze trzyma i nie odkleja się ode mnie, tylko w jednym miejscu, mam wrażenie,że jest za słabo dociągnięta

    Tam gdzie narysowałam strzałki materiał jest chyba za luźny. A może tak ma być,żeby nie udusić? Próbowałam mocniej dociągać,ale blokuje mnie to łamanie na ramionach(strzałka numer 3), jak to ominąć,żeby w tym pasie mocniej dociągnąć?

    No i jakbyście mi napisały jak się zmienia temat wątku,to byłabym taaaaka wdzięczna
    Laura Łucja- 01.03.2007
    Lidia Katarzyna 11.01.2011

  2. #2
    Chustonoszka Awatar EmDżi
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Okolice Rybnika/Wodzisławia Śl.
    Posty
    87

    Domyślnie

    Ok, znalazłam i już wiem jak zmienić temat. Nie miałam po prostu zaznaczonej subskrypcji w starym wątku...
    Laura Łucja- 01.03.2007
    Lidia Katarzyna 11.01.2011

  3. #3
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    ja się absolutnie nie znam na kangurku, bo nawet nie próbowałam tak motać- sama instrukcja mnie przerosła
    tylko napiszę, że gratuluję i- pięknie wyglądacie

  4. #4
    Chustonoszka Awatar EmDżi
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Okolice Rybnika/Wodzisławia Śl.
    Posty
    87

    Domyślnie

    Dziękuję Choć chyba niezbyt wierzę,bo wyglądam strasznie No chyba,że pisałaś o Lidce

    Ja też bym nie próbowała tak motać,bo "inspiracje" czerpię z instrukcji Nati, a tam nie ma kangurka. Tylko dziewczyny przy ocenianiu kieszonki wspomniały,że mam wypróbować kangurka,pogrzebałam więc i spróbowałam
    Ostatnio edytowane przez EmDżi ; 08-05-2011 o 20:33
    Laura Łucja- 01.03.2007
    Lidia Katarzyna 11.01.2011

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    kangurek to trudne wiązanie i wyszło super
    ja bym się nie przejmowała nadmiarem materiału przy szyi,bo to kwestia praktyki
    ładnie Wam w tej natce

  6. #6
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    Fajnie, że się odważyłyście
    ładnie, prosto, modelki super

    przy szyjce trochę mocniej ściągnij; jak dociągasz połę, to ruszaj przeciwnym ramieniem do przodu i tyły, to CI ułatwi przesuwanie materiału.
    I trochę wyżej kolanka - złap rękami za łydki i podciągnij kolanka ciut do góry, a tym samym lekko zaokrągli się pupa.

    Tyle widzę po zdjęciach A rokowania bardzo dobre
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  7. #7
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    dociągaj kawalek po kawaleczku,
    i staraj sie robić ruchy ramieniem z którego schodzi dociągany kawalek materialu
    i blokuj sobie dociągniętą partię materiału, wtedy nie powinne tworzyc Ci się takie luzy
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  8. #8
    Chustonoszka Awatar EmDżi
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Okolice Rybnika/Wodzisławia Śl.
    Posty
    87

    Domyślnie

    Ok,dziękuję Wam bardzo Będziemy ćwiczyć, mam nadzieję,że następne wiązanie wyjdzie już super,super
    Laura Łucja- 01.03.2007
    Lidia Katarzyna 11.01.2011

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    95

    Domyślnie

    jesli to Twoj pierwszy kangurek, to REWELACJA!!

    Wroze Ci wielka motaniowa przyszlosc

    Co poprawic: jednak troszke bardziej dociagnac u gory, mi sie wydaje troszke za luzno.

    I kolanka moglyby byc odrobine wyzej, a pupka, co za tym idzie, bardziej wpadnieta i plecki bardziej zaokraglone.

    Ale do tego dojdziesz niedlugo na pewno, nie zrazaj sie i cwicz dalej bo masz zadatki!

    Mi bardzo sie podoba jak mota ta pani:

    http://www.dailymotion.com/video/xfk...styleundefined

    Jak widzisz, nie spieszy sie z dociaganiem i dociaga kazdy kawaleczek chusty, a ramiona poprawia na sam koniec. Dzidzius jest pieknie "zaokraglony".
    Bardzo lubie inne filmiki tej dziewczyny (sa na dole pod tym ktory zalinkowalam).

    Powodzenia!!!

    PS. ja tez uwazam ze bardzo ladnie Wam w tej chuscie

  10. #10
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    dodam tylko, że coś nie tak z węzłem - on zdaje się nie jest płaski
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  11. #11
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olmis Zobacz posta
    I trochę wyżej kolanka - złap rękami za łydki i podciągnij kolanka ciut do góry, a tym samym lekko zaokrągli się pupa.
    Kolanka rzeczywiście powinny być wyżej, ale nie łap za łydki tylko za uda - małe palce pod kolankami, kciuki na udkach i w ten sposób podnosisz do góry.

    A węzeł rzeczywiście nie jest płaski, ale to kwestia raczej estetyczna
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

  12. #12
    Chustonoszka Awatar EmDżi
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Okolice Rybnika/Wodzisławia Śl.
    Posty
    87

    Domyślnie

    No fakt,węzeł niechlujny Ale tak się cieszyłam,że zamotałam,że do tego się nie przyłożyłam już
    Jutro wybieram się na warsztaty,zobaczymy co tam mi powiedzą
    Jeszcze raz dziękuję za wszystkie rady!
    Laura Łucja- 01.03.2007
    Lidia Katarzyna 11.01.2011

  13. #13
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Daj znac, jak Ci poszlo
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  14. #14
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Chyba nikt nie napisał wcześniej więc dopiszę, że przy szyjce materiał nie jest tylko niedociągniety, ale jest go po prostu za dużo, dlattego też trudno może być go dociągnąć. Zaraz po włożeniu malca wyciągnij chustę tylko do wysokości uszu, resztę naciągnij i pod pupkę wsadź, robiąc dziecku "majteczki". Często ten materiał spod pupki wyłazi, bo dziecko się wierci podczas wiązania, dlatego jedną reką trzymaj dziecko wraz z tym materiałem ręką pod pupką, a drugą reką dociągają. Czasem dzieje się tak, gdy rodzic trzyma dziecko za plecki, a nie pod pupką. Najpierw też dociągaj połę, ktora leci wewnątrz na pleckach, potem zewnętrzną - to też ułatwia dociąganie. Pamietaj ze każdy luz to nie podtrzymany odpowiednio kręgosłup dziecka i nie obawiaj się że dociągnięciem przydusisz dziecko. Powodzonka
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  15. #15
    Chustonoszka Awatar EmDżi
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Okolice Rybnika/Wodzisławia Śl.
    Posty
    87

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi tutaj i na pw. Na spotkanie kk nie dojechałam,bo zostało przełożone, więc nadal kombinuję i wypróbowuję Wasze rady
    Podociągałam bardziej, włożyłam więcej materiału pod pupę, wydaje mi się,że nie jest najgorzej,ale pewnie mnie wyprowadzicie z błędu
    Tak to teraz mniej-więcej wygląda:




    No i dorzucam jeszcze zdjęcia mojego 2x,żeby nie śmiecić kolejnym wątkiem. Również będę wdzięczna za wszelką krytykę i rady co i jak poprawić

    Laura Łucja- 01.03.2007
    Lidia Katarzyna 11.01.2011

  16. #16
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Bardzo fajnie! Kangurek to ostatnio moje ulubione wiązanie, ja nie mam zastrzeżeń u mnie też tak wygląda.
    A 2x jeszcze nie potrafię tak fajnie zawiązać jak Ty - dla mnie super!
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  17. #17
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    95

    Domyślnie

    Gratuluje postepow

    bardzo ladne wiazania, choc nie wiem czy w 2X nozki nie sa troche za bardzo odwiedzione (szeroko rozstawione) i jedna nie jest ciut wyzej niz druga... no ale ja z 2X nie mam doswiadczenia, nigdy tego wiazania ze starsza nie uzywalam, a mlodsze jeszcze nie wypelzlo
    tak ze bede sledzic komentarze ekspertek od 2X!

    powodzenia w dalszych cwiczeniach!

  18. #18
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    2X
    moje ukochane (i jedyne naumiane! ) wiązanie

    bardzo ładnie podociągane

  19. #19
    Chusteryczka Awatar agatkie
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,800

    Domyślnie

    Pięknie jest . To naprawdę Twoje początki ?
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®


  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Już miałam pisać że kangurek po warsztatach juz super a tu doczytałam że warsztatów nie było na prawdę duży postęp. Gratulacje

    A 2x z kokardką to z Nati? też tak wiązałam bo sama uczyłam się z instrukcji nati

    A malutka już wystarczająco dobrze główkę trzyma do 2x? To wiązanie na razie to tak na chwilę, kangur stabilniejszy jest. Pupa ładnie wpadnięta i poły rozciągnięte ale nóżki może trochę za szeroko.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •