Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Hop-Tye

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie Hop-Tye

    ma ktoś? jak się nosi? wygodne? napiszcie co nieco!!!

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  2. #2
    Chustonoszka Awatar Eko_mamusia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa / Gocław
    Posty
    85

    Domyślnie

    podnosze
    Agusia mamusia Kubusia




  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    Ja mam Hop Tye nagano. Fajne na lato bo cieniutkie, to moje ma jasne kolory więc też na plus. To jest chustoMT więc można sobie rozłozyć pasy na ramionach i ciężar sie bardziej rozkłada. Ma długie pasy, dla mnie to ważne, bo jestem bardzo wysoka i spokojnie mi starcza. Panel regulowanej szerokości - od 20 do 40cm, ale dość krótki. Ma fajny woreczko-plecaczek do zapakowania go bardzo przydatny. Jakbyście mialy jeszcze jakies pytania to chetnie odpowiem. Ja generalnie jestem zadowolona, wole go niz MT LL, bo jest taki delikatniejszy, cieńszy.


  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Ja też używam hop-tye'a. To nasze pierwsze nosidło. Wg producenta można w nim nosić od urodzenia, ale mimo regulacji szerokości panelu, nie otula on wystarczająco dobrze takich maluszków.
    Dla siedzących niemowląt już jak najbardziej pasuje.
    Pasy naramienne są szerokie, co umożliwia komfortowe wiązanie, a zwłaszcza wykończenie wiązania - na krzyż, prosto albo jeszcze inaczej. Ja wiąże tybetana, mąż krzyżuje po prostu pasy z przodu na klatce pierwsiowej.
    Panel dosyć krótki, ale rewelacyjny jest kapturek, a raczej sposób jego mocowania, nawet gdy ma się dziecko na plecach nie jest to problemem.
    Zabraliśmy nosidło na wyprawę w góry i sprawdziło się wyśmienicie. Synek waży teraz 9 kg i póki co nosi się go nam w tym nosidle świetnie.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  5. #5

    Domyślnie

    podnosze. zaczynam skłaniać się ku MT, a hop tye wygląda fajnie. warto inwestować?

  6. #6
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,342

    Domyślnie

    to i j podniosę. jakieś nowe użytkowniczki?
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  7. #7
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Nosiłam na razie po domu, super sprawa - na razie jestem zdania, że lepsze niż didytai, a w każdym razie będzie i dla większego dziecka.
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  8. #8
    Chustonoszka Awatar Naduśka
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Warszawa, Kabaty
    Posty
    87

    Domyślnie

    Dzisiaj pierwszy raz zamotałam hop-tye - jak dla mnie bomba - moja pannica waży 7,5 kg i jakby Jej nie było szerokie pasy naramienne genialnie rozkładają ciężar dziecka - panel w porównaniu z nosidłem typu tula wydał mi się krótki - ale to dlatego, że nie jest wykończony tym kołnierzem czy też stójką. Cienkie - piękne kolory - ja mam pune fiolet/kiwi. Jak dla mnie bardzo fajne nosidło


    Teraz będzie najtrudniej, a potem będzie już dobrze.

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    ja mam hop-tye Goa - jest to cudowne "urządzenie" do noszenia - jedyne nosidło którego zgodziła sie używać moja matka (na chusty nawet spojrzeć nie chciała), a ja mam naprawdę spory wybór nosideł bo aż 25 różnych

    Hop-tye łączy w sobie otulenie chustowe z wygodą mt. Bardzo cieniutkie (w porównaniu z bondolino, nawet wersji light), bardzo dobrze się dociaga. Wygodne, fajne, zajmuje mało miejsca i ... genialnie się sprawdza na wypadach jako turystyczne krzesełko do karmienia

  10. #10
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    A jak z panelem - mój synek nie stary a nosi rozmiar 80-86. 96 centyl....a nawet ponad
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Koire Zobacz posta
    A jak z panelem - mój synek nie stary a nosi rozmiar 80-86. 96 centyl....a nawet ponad
    wymiary panela: 39x41cm + kapturek, pas biodrowy: 190cm, pasy ramienne 240cm

    to sama oceń

  12. #12
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Wyciągnęłam Nubigo, szyte na moją wtedy prawie 2 latkę, czasami jeszcze ją w nim nosimy. Panel 45 cm jest już na Olafa dobry...Całe nosidło jest dobre
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    I ja mam i polecam. Super na lato, bo materiał cieniutki i milusi.

    Plecaczek na nosidło super sprawa.

    Mam dwa Hop-Tye i jedno muszę z żalem sprzedać.

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  14. #14
    Chusteryczka Awatar maroussia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Wesoła
    Posty
    2,183

    Domyślnie

    Miałam okazję przymierzyć Hop Tye. Jest śliczny, mięciutki... Z przodu układał nam się dobrze, ale na plecach, to już nie bardzo. Dla mojej małej (9,5 kg, 86 cm) panel chyba jest za krótki. Nie mogłam jej dobrze otulić i utrzymać, tak mi skakała w nim na plecach. Chyba, że źle go założyłam.

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    233

    Domyślnie

    To ja też napiszę. Może się komuś przyda. I ja i mąż nosiliśmy w hop tye'u. Nie od urodzenia, bo jak dla mnie takie rozwiązanie nie przytrzymuje wystarczająco maluszka. Ale na siedzące dziecko - świetny! Nosiło nam się super. Dało się dobrze dociągnąć, rozłożyć pasy na ramionach. Dziecko było super przytrzymane.
    Tylko nam sprawdziło się przy niewielkim siedzącym dziecku. Jak syn miał ok. roku, było już ciężko. Wtedy dużo lepiej sprawdzało się nam bondolino i tuli/tula. Ale wcześniej hop tye!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •