Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: książki z sensem, które zachęcą do przedszkola - jakie?

  1. #1
    Chustomanka Awatar madorcia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    845

    Domyślnie książki z sensem, które zachęcą do przedszkola - jakie?

    mój mlody się zniechęcił - przedszkole tak, jest fajnie (tzn w zasadzie taki klubik, 2 godziny po południu w ramach przyszłej adaptacji) - ale z mamą. bez mamy jest be i płacz.

    on ksiązkowy jest, na bazie historyjek już dużo nam sie udało, i teraz szukam wsparcia książkowego w kwestii zostawania bez mamy.

    znacie jakieś książki dla 3latka, które zachęcą i uświadomią, i jakos przemówią, że mamy nie ma , a potem znowu przychodzi , w związku z przedszkolem najlepiej, ale też może zostawaniem u kogoś. generalnie ja pracuję czasem i Miłosz wie, ze jadę do pracy i wracam, i nie ma problemu, ale z przedszkolem owszem, jest.

    jakieś pomysły?
    Milenka (14.8.2003) i Miłoszek (13.2.2008) - dwa wścieklece...

  2. #2
    Chustofanka Awatar dorotea
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    277

    Domyślnie

    My jeszcze nie w wieku przedszkolnym, ale zbliża się żłobek, więc też chętnie skorzystam z Waszych pomysłów.

    Sama znalazłam w internecie taką książkę:
    http://poczytajmi.blox.pl/tagi_b/1559/przedszkole.html Z bloga wynika, że będzie idealna
    Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych ludzi” Beaty Ostrowickiej.

    PS
    Doczytałam, że jest też wydanie z CD. A w ogóle książka została doceniona, o:
    Nominacja do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2004 Nominacja do nagrody BESTSELLERek 2003 Książka wpisana na złotą listę Fundacji ABC, prowadzącej akcję "Cała Polska czyta dzieciom"
    Ostatnio edytowane przez dorotea ; 04-05-2011 o 23:40

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Obydwóm moim córkom czytałam tę książkę przed debiutem przedszkolnym - świetnie się sprawdziła. Są tam trafne zdania, od których zaczyna się rozmowa: "No bo jak tu zostawić swoją mamę, swojego tatę, swojego Kubę...?" "tata jednak nie zapomniał..."(przyjść po dziecko), ale całość jest bardzo pogodna.
    Czytałam jeszcze z serii Kamyczka "Przedszkole" i "Przedszkolaki z ulicy Morelowej" Barbary Gawryluk.
    Julka 2001, Zosia 2007

  4. #4
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    wolne chusty
    Posty
    4,230
    "Ludzie od czasu do czasu potykają się o prawdę, ale większość z nich podnosi się, otrzepuje i idzie dalej, jakby nic się nie stało" W.Churchill

  5. #5

  6. #6
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    O zostawaniu z opiekunką jest jeden Franklin. Fajnie napisane.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  7. #7
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,249

    Domyślnie

    Obrazki dla malucha mamy, córcia kocha ta książeczkę.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  8. #8
    Chustomanka Awatar madorcia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    845

    Domyślnie

    obrazki też mamy, z tym, że to już jakby nie na teraz bo Miłosz w tryb przedszkolny wciągniety, ten klubik to taki dzien w skrócie, są zajęcia, zajęcia plastyczne, zabawa, piosenki i zajecia ruchowe no i jedzonko
    tylko to zostawanie samemu...
    spróbuję tych "Lulaków..." i "Przedszkolaków z morelowej.."
    dzieki za pomysły, jakby cos się Wam jeszcze przypomniało, to piszcie
    Milenka (14.8.2003) i Miłoszek (13.2.2008) - dwa wścieklece...

  9. #9
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    seria "To nic strasznego" i tytuł "Przedszkole" - Madzia tę książki uwielbia a ta konkretna bardzo nam pomogła przy adaptacji. Łatwo wizualizuje plan dnia i zajęcia w przedszkolu i to że dzieci są bez rodziców. Bez jakiś dodatkowych historii - tak po prostu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •