Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41

Wątek: inspirujące książki

  1. #21
    Chusteryczka Awatar moniska
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Koszałkowo
    Posty
    2,061

    Domyślnie

    Wiem, wiem ale ja tam zgadzam się z nią prawie we wszystkich sytuacjach! nie wszystko co ona pisze jest złe, trzeba przełożyć sobie jej podpowiedzi na własny grunt. Nic na sztywno i nie z zegarkiem - ona sama tak pisze!

    Fran na początku też był anty i jadł co 1-1,5, ale mi to pasowało, bo był nawał pokarmu, później karmiłam go z dwóch piersi przy jednym karmieniu i to go zaspokajało, a pojakimś czasie spróbowałam karmić tylko z jednej i się udało! Także pomalutku się tego nauczył nie żeby się taki urodził. Nawet laktacja musi się przystosować do takiego karmienia, żeby nie było zastojów ani braków

  2. #22
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Mój ssał bardzo często i przysypiał. Próbowałam go dobudzać na różne sposoby, ale działało tylko na kolejne 2 minuty. Nigdy nie ssał dłużej niż 20 minut (a i to dopiero po jakichś 2-3 miesiącach). Tracy Hogg pisze w swojej książce, że żadne normalne dziecko nie je co godzinę. Ten radykalizm mnie odstręczył. Dzieci są różne (sama TH to przyznaje). Chęć nieustannego ssania piersi może wynikać z większej potrzeby bliskości, o czym dowiedziałam się dopiero z książek Mamanii, a na początku zupełnie nie wiedziałam, o co chodzi.

    Według mnie TH właśnie propaguje opiekę nad dzieckiem z zegarkiem w ręku. Pisze na przykład, że jeśli dziecko marudzi, wystarczy po wprowadzeniu Łatwego Planu spojrzeć na zegarek, żeby wiedzieć, czy to pora jedzenia, drzemki, czy może coś innego.

    Nie neguję całkiem treści książki, ponieważ też mi pomogła. Dla przykładu test na typ osobowości dziecka - fajna rzecz i rzeczywiście baaardzo dużo mi się tu zgadzało z moimi obserwacjami. Zobaczyłam, że mój syn to nie żaden dziwny rarytas . TH podchodzi z dużym zrozumieniem do młodych mam. Dobrze mi się ją czytało na początku mojej przygody z macierzyństwem. Dość szybko jednak zorientowałam się, że poglądy autorki odbiegają nieco od moich. Wiem jednak, że bardzo wielu rodzicom TH bardzo pomogła i to jest najważniejsze . Każdy ma swój "sposób" na opiekę nad swoim skarbem.

  3. #23
    Chusteryczka Awatar moniska
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Koszałkowo
    Posty
    2,061

    Domyślnie

    no właśnie, najważniejsze, to brać z każdej książki to, co nam pomaga i zgadza się z naszymi poglądami.
    a ze u nas akurat egzemplarze dzieci podrecznikowe wg th, to cóż.... hihi

  4. #24
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Pewnie! Większość książek ma coś w sobie - coś, co można wybrać dla siebie, wzbogacić wiedzę i skorzystać

  5. #25
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie Nowa książka Mamanii

    Nie wiem, czy wiecie, ale w piątek wychodzi nowa publikacja Mamanii: "Więź daje siłę" Evelin Kirkilionis. Moja psiapsióła to tłumaczyła , więc wiem z pierwszej ręki, że będzie sporo o noszeniu .

  6. #26
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Zupełnie przypadkiem wpadłam na coś takiego: http://www.empik.com/bojowa-piesn-ty...0004,ksiazka-p Czy któraś z Was to może przeczytała? Brzmi dość skrajnie - ciekawa jestem, czy to coś ciekawego

  7. #27
    sylwik
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Zupełnie przypadkiem wpadłam na coś takiego: http://www.empik.com/bojowa-piesn-ty...0004,ksiazka-p Czy któraś z Was to może przeczytała? Brzmi dość skrajnie - ciekawa jestem, czy to coś ciekawego
    Ja czytalam!
    To cos anty AP.
    Ksiazka napisana swietnie, ale tresci..... potem napisze wiecej.

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    napisz, napisz, bo mnie to ciekawi bardzo
    ja polecam
    http://www.gwp.pl/256,kiedy-pozwolic...ychowywac.html

    http://rodzinna.pl/rodzice-akcji-prz...ci-p-2616.html
    (tu też skany niektórych stron)

    http://czytelnia.onet.pl/0,6894,0,1,nowosci.html

    http://wysylkowa.pl/ks1079138.html#wiecej

    wszystkie cztałam, rzecz jasna (nawet zaposiadam

  9. #29
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwik Zobacz posta
    Ja czytalam!
    To cos anty AP.
    Ksiazka napisana swietnie, ale tresci..... potem napisze wiecej.
    Nic już
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 30-11-2012 o 13:26

  10. #30
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie Książka

    POlecam "łatwo kochać, trudno dyscyplinować" - zapomniałam autora i Jak przechytrzyć dziecko

  11. #31
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796
    A. 02.2010, T. 06.2012

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    "Kochac i rozumiec" Obuchowska ( oraz tej samej autorki "NAsze dzieci", "Dzieci małei duże")

    "ZAsypianie bez płaczu"

    "W sercu emocji dziecka" Isabelle Filliozat

    "Biegnąca z Wilkami"

    "Byc kobietą" Miller ("Nie bój się życia",itd)

    Marta i Wiliam Sears "Zasypianie bez płaczu"

    "Wychowanie bez krzyku" Runkel

    "Wychowanie bez klapsa"

    Katarzyna Rojkowska "Naucz małe dziecko myśleć i czuć"

    "NIE z miłości" Juul

    "Porozumienie bez przemocy"

    "Tańcowała żyrafa z szakalem" Rust

    "Co wolno dziecku" M.Herbert

    "Między rodzicami a dziecmi" G. Gniott

    "Jak wychowac szczęśliwe dzieci" Eichelberger

    "Nietoksyczne rodzicielstwo"

    "Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci"

    Robert J. MacKenzie "Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?"

    Adele Faber, Elaine Mazlish "Rodzeństwo bez rywalizacji"


    Catherine Dumonteil - Kremer "Ustanowić granice"

    "Kiedyś"


    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  13. #33
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    "Biegnąca z Wilkami"
    Ooo, mam ją u siebie i czytałam ją jakieś 5 lat temu. Zupełnie o niej zapomniałam! Też polecam . Sama muszę ją "odkurzyć" .

  14. #34
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    213

    Domyślnie

    jejki ile lektur obowiązkowych nie czytałam trzeba to nadrobić

  15. #35
    Chustomanka Awatar mama-igi-tata
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Zduńska Wola
    Posty
    1,483

    Domyślnie

    "7 nawyków szczęśliwej rodziny" zaczęłam kiedyś, więc nie powiem nic więcej.
    "dom to nie miejsce lecz stan"
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    www.chusty-zdw.blogspot.com
    Klub Kangura Zduńska Wola
    http://slomiana.wordpress.com/
    mama-Martyna igi-Ignacy2009Franciszek2012 tata-Rafał

  16. #36
    Chustofanka Awatar FaatuM
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    312

    Domyślnie

    Ja tylko słówko na temat uczenia dziecka funkcjonowania jak w zegrku. Da się. Wiem to z własnego doświadczenia że można nauczyć dziecko jedzenia co 3h. Nauka nie jest ani łatwa ani przyjemna i ja jej w żaden sposób nie popieram.
    Mój synuś jest wcześniakiem w związku z tym dwa tygodnie był na sali IOM dla wcześniaków. Tam dziecko było karmione co 3h i przewijane tylko przed karmieniem. Gdy płakało pomiedzy porami gdy sie nim opiekowało to był smoczkiem zatykany tak potrzymywanym tetrą przy barierce łózeczka aby dziecko nie moglo go wypluć. Tyle ile mogłam to była ciagle przy nim aby czuł że jestem blisko i żeby pilnować tego że jak mu coś trzeba to ktoś do niego podszedł. Grunt że gdy oddali mi dziecko na sale to zostałam poinstruowana kiedy mały je. Chciałam dawać cycusia na żądanie więc myslałam że Aruś jakoś mi zasugeruje płaczem lub marudzeniem że jest glodny a tu nic. Mój malutki przez 3h z tolerancją do 20 min nie dawał żadnych takich znaków tylko sobie spokojnie leżał. Po kilku dniach intesywnego przytulania itp. zobaczył że nie musi już być jak w zegarku i przestawił się na jedzenie kiedy ma ochotę. Na początku karmienie trwało bardzo długo i ponieważ zjadał mało to jadł dużo częściej ale widze że dzięki temu dziecko jest szczęśliwsze.
    Obecnie synuś je co 1-2h nawet w nocy (a po intensywnym dniu potrafi co 15-20 min się budzić) ale pomimo ze często nie mam już sił to jestem wyrozumiała bo gdy Aruś nie uznaje smoczka a jest bardzo wrażliwy na bodźce to jest to dla niego nawet nie tyle jedzenie co uspokajanie się a jedzenie jest przy okazji.
    Sądzę że ważne jest aby poznac przyczynę dlaczego dziecko tak często domaga się piersi czasem tak jak wcześniej było mowione jest to po prostu niepohamowana potrzeba bliskości której nie da się inaczej zastąpić.
    Do tego dodam jeszcze słówko mojego zupełnie prywatnego i subiektywnego podejścia że jeśli dziecko mialoby jeśc co 3h i byłoby to dla niego dobre to natura sama by tak "zaprogramowała" nasze maluchy.

    Trochę się rozpisałam mam nadzieję że nie macie mi tego za złe. Oczywiście rozumiem potrzebę mamy która chce chwili dla siebie, jednak mając doświadczenie w tym temacie chciałam się nim podzielić
    "Nie ma dzieci - są ludzie" - J.Korczak

    Zawsze najpierw musi otoczyć nas niezmożona ciemność aby nastało światło


  17. #37
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ja wierzę, że się da. Tylko nie rozumiem, czemu/komu to ma służyć. Bo laktacji i dziecku raczej nie...

  18. #38
    Chustofanka Awatar FaatuM
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    312

    Domyślnie

    też tego nie wiem, ale co raz częściej widze jak ludzie dla własnej wygody starają ulepszać to co jest dobre
    "Nie ma dzieci - są ludzie" - J.Korczak

    Zawsze najpierw musi otoczyć nas niezmożona ciemność aby nastało światło


  19. #39
    Chustofanka Awatar kathriin
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    WARSZAWA
    Posty
    403

    Domyślnie

    Ja potrafię zrozumieć takie mamy, które chcą stabilizacji czasowej dla siebie... Choć sama niebywale chwalę sobie te chwile przy cycusiu, nawet jeśli po intensywnym dniu trwa to 3 godziny... Ten czas bliskości jest tak krótki w skali całego życia, że czasem mam poczucie, że powinnam celebrować każdą minutę. Za lat naście będę mogła je tylko wspominać....

    Na szybcika z telefonu
    www.kasiadobosz.com fotografia glamour & artnude

  20. #40
    Chustonówka Awatar smerfna
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    10

    Domyślnie

    A mnie w tych wszystkich ksiażkach denerwuje to że wszystkie dzieci ocenia się jedną miarą to przykre, bo później mamy martwią się że coś z ich dzieckiem jest nie tak, bo nie robią tego co niby powinny

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •