Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Wątek: inspirujące książki

  1. #1
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie inspirujące książki

    tak se pomyślałam cobyśmy stworzyły bazę lektur 'obowiązkowych' w temacie 'wychowywania' dzieci- pewnie większość będzie w stylu AP, ale specjalnie tu a nie w AP wklejam temat, bo nie chcę zawężać tematyki.

    moda bym poprosiła o podwieszenie - jesli ofkors uzna to za właściwe.

    a dopisujących proszę o opcję skopiuj poprzednie i dopisz swoje, coby nam lista z posta na post rosła

    zaczynam:
    "Mądrzy rodzice" Margot Sunderland
    "W głębi kontinuum" Jean Liedloff
    " Twoje kompetentne dziecko" JAsper Jull
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

  2. #2
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  3. #3
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie

    osz, co za fopa

    ale jak tak czytam tamten wątek to brakuje mi zbioru w jednym miejscu, wiemy, jak nam się chce przeglądać dłuugie wątki :/
    Ostatnio edytowane przez emmaline ; 04-05-2011 o 13:27
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

  4. #4
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    To jak ma byc nie tylko AP, to polecam "Miłość i szacunek" Emerson Eggerichs - dla dwojga, nie tylko z problemami
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    "Mądrzy rodzice" Margot Sunderland
    "W głębi kontinuum" Jean Liedloff
    " Twoje kompetentne dziecko" JAsper Jull
    "Co tam się dzieje" Lise Eliot
    "Jak kochać dziecko" Janusz Korczak
    "Wychowanie bez porażek" Thomas Gordon
    "Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat" Bates, Ilg, Baker
    "10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców" Kevin Steede
    "Zjedz zupkę i bądź cicho" Michel Ghazal
    "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" Adele Faber, Elaine Mazlish
    "Rodzeństwo bez rywalizacji" j.w.

    Jeszcze dodam "Toksyczni rodzice" Susan Forward - toeretycznie to książka dla dzieci o rodzicach, ale dla mnie bardzo ciekawa, żeby się dowiedzieć czego NIE robić dzieciom.

    Wszystkie przeczytałam
    Edit: A sorry - nie czytałam "Twoje kompetentne dziecko"
    Ostatnio edytowane przez Budzik ; 04-05-2011 o 20:32

  6. #6
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    dodam do listy Budzika
    vitus droscher "rodzinne gniazdo"
    John Bolwby "przywiązanie"
    jirina Prekop "wczuwanie, czyli inteligencja serca"
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  7. #7
    sylwik
    Guest

    Domyślnie

    "Dobra Miłość" i "Dobre Rozmowy" A. Samsona i Eichelbergera. Pierwsza książka to podręcznik AP imho chociaż słowo AP w niej nie pada. Książka zapomniana i wycofywana wręcz z księgarń ze względu na procesy i oskarżenia pana Samsona, z których pod kOniec życia został w końcu oczyszczony.
    Dla mnie ta książka była objawieniem. Napisana lepiej niż cokolwiek innego, co czytałam o wychowaniu.

  8. #8
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwik Zobacz posta
    ze względu na procesy i oskarżenia pana Samsona, z których pod kOniec życia został w końcu oczyszczony.
    Mały OT - nie, Samson nie został nigdy oczyszczony z zarzutów. Wyrok został uchylony z przyczyn formalnych, a proces rozpoczął się ponownie. W jego trakcie Samson zmarł.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  9. #9
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Mały OT - nie, Samson nie został nigdy oczyszczony z zarzutów. Wyrok został uchylony z przyczyn formalnych, a proces rozpoczął się ponownie. W jego trakcie Samson zmarł.
    co nie zmienia faktu ze ksiazka wg mnie godna przeczytania
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwik Zobacz posta
    "Dobra Miłość" i "Dobre Rozmowy" A. Samsona i Eichelbergera. Pierwsza książka to podręcznik AP imho chociaż słowo AP w niej nie pada. Książka zapomniana i wycofywana wręcz z księgarń ze względu na procesy i oskarżenia pana Samsona, z których pod kOniec życia został w końcu oczyszczony.
    Dla mnie ta książka była objawieniem. Napisana lepiej niż cokolwiek innego, co czytałam o wychowaniu.
    Sylwik, masz ją/je?
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  11. #11
    sylwik
    Guest

    Domyślnie

    Oczywiście. Swego czasu (procesy) można je było w merlinie, na Allegro za 8 zł kupić.

  12. #12
    sylwik
    Guest

    Domyślnie

    Pierwsza czytałam jak Tosia miała jakieś pare lat i czasami prawie plakalam z żalu ze nie przeczytałam ich wcześniej.

  13. #13
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Ciekawa jestem tej książki, musi być kontrowersyjna...
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  14. #14
    sylwik
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikulo Zobacz posta
    Ciekawa jestem tej książki, musi być kontrowersyjna...
    Nie jest.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwik Zobacz posta
    Oczywiście. Swego czasu (procesy) można je było w merlinie, na Allegro za 8 zł kupić.
    Pozyczysz?
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwik Zobacz posta
    Nie jest.
    Wierzę, ale jakoś mentalnie mi się kłoci "Dobra miłość" i "zły dotyk". Chyba cokolwiek, co p. Samson napisał, przestało być dla mnie wiarygodne.

  17. #17
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Jestem ciekawa, co sądzicie o "Języku niemowląt" Tracy Hogg . Czy według Was da się zaprogramować noworodka tak, by jadło tylko i wyłącznie co 3 godziny?

    Dla mnie bardzo inspirująca była "W głębi kontinuum" (wiecie, że autorka zmarła w marcu br.? ) oraz "Mądrzy rodzice". Sądzę też, że początkujący powinni się zapoznać z "Drogą mleczną" i innymi publikacjami Mamanii. Naprawdę warto.

  18. #18
    Chusteryczka Awatar moniska
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Koszałkowo
    Posty
    2,061

    Domyślnie

    Nie wiem czy można niemowlę zaprogramować, ale moje drugie dziecko, podobnie jak pierwsze, tak właśnie jada = co 2,5-3 godziny

    Zachowujemy ten rytm czyli jedzenie-aktywność-spanie-jedzenie... i w sumie dzięki chuście przy drugim jest nawet lepiej! Junior pięknie zasypia i się super wysypia, więc przy piersi jest spokojny i skupiony na jedzeniu (ok 40minut jak w zegarku sam się odłącza), po czym leży sobie spokojnie i mocniejsze marudzenie zaczyna się w okolicach ziewania czyli na spanie i autentyk - nic szczególnego z nim nie robiłam na początku, jak chciał jeść częściej to jadł, jak się budzi wcześniej, że wychodzi nam 1,5 czy 2 godz to też żaden lament, ale tak jest przez jeden dzień i szluss, kolejny tak jak dziś, jak w zegareczku

    Bardzo lubię tę książkę, a jeszcze bardziej spodobała mi się część druga "język dwulatka" Wspaniale rozwiązuje problemy przy buntu dwulatka!

    Zresztą, jak pisze autorka, i pewnie wielu innych tyż, szacunek dla dziecka, rozmowa jak z człowiekiem, a nie z nierozumnym maleństwem, daje mnóstwo korzyści! U nas wszyscy dookoła się dziwią, że Ania rozumie jak do niej coś mówię, że nie piszczy, nie krzyczy, a ja ciągle tłumaczę, opowiadam i już nawet nie wstydzę się mówić i tłumaczyć na ulicy! hihi I dzięki temu udaje się nam cudownie żyć razem, nawet przy drugim maluchu. Jakoś staramy się pilnować rytmu każdego malucha i do przodu!
    Najważniejsze to z szacunkiem

  19. #19
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    moniska - wspaniałe Maleństwo! Rzeczywiście, jak w zegarku . Ale widzisz, ono samo tak chce, nie zmuszasz go. Tak ma i już. Natomiast Tracy Hogg pisze, że każde dziecko można nauczyć takiego bytu. Ja mam w domu żywczyka z cechami wrażliwca. Jako noworodek ssał czasami co 15 minut, co wynikało, jak sądzę, z wielkiej potrzeby bliskości. Trudno go było odłożyć do łóżeczka. Cieszyłam się, kiedy miałam 40 minut "spokoju", a co dopiero 3 godziny! Dla mnie to było jak z kosmosu... Jakoś nie wierzę, że mogłam Miłosza przekonać, żeby nie był tak wymagający . No bo jak przekonać kogoś, kogo nie przekonuje noszenie, huśtanie, mówienie, śpiewanie itd. itp., żeby nie chciał ssać piersi??? Dla mnie to zagadka...

  20. #20
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie

    well, chyba większość mam, które poznałam z forum są stanowczo anty Tracy Hogg
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •