Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37

Wątek: formowanki Sketch

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Ja mam dwie takie formowanki od niedawna.
    Jedna to welurowa, zapinana na rzep. Zdziwiła mnie informacja na stronie krainy pieluszek, że to duża pielucha. Mam rozmiar 1 - wg producenta do 10kg, a na moim ponad 8 kg synku (ma 8 miesięcy) ledwo ją dopiełam. Miał na sobie raz, i szykuję się, by wystawic ją na bazarku, trochę z żalem, bo wrażenie zrobiła fajne.
    Druga jest bez zapięć (używam do niej snapi), one size z froty bawełnianej. Dość szeroka, ale zgrabnie leży. Chłonność średnia, ale przecieków nie mieliśmy do tej pory (używamy od miesiąca mniej więcej).
    Podsumowując - pieluszki zgrabne mimo że szerokie, czas schnięcia średni, chłonność też, ale za taką cenę jako formowanki dzienne w zupełności się nadają moim zdaniem. Ogólne wrażenie pozytywne - tylko ta rozmiarówka przy welurowej.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  2. #22
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,893

    Domyślnie

    KaiDo, a którą frotową masz, tę z bawełny organicznej, z kolorwym obszyciem? I czy snappi się dobrze na niej trzyma? Bo czasami niektórych frotek nie chce "łapać"...

  3. #23
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    beileshen - mam są ok, ale dość drogie żeby tak kilka zakupić na raz no i te krówki śliczne takie
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #24

    Domyślnie

    jak okaze sie wielka to oddam, wielkich nie chce. Chlonnosc musze juz sprawdzic sama...

  5. #25
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    a te beileshen to chłonne sa? nadadza sie na noc?


  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    Ja mam dwie takie formowanki od niedawna.
    Jedna to welurowa, zapinana na rzep. Zdziwiła mnie informacja na stronie krainy pieluszek, że to duża pielucha. Mam rozmiar 1 - wg producenta do 10kg, a na moim ponad 8 kg synku (ma 8 miesięcy) ledwo ją dopiełam. Miał na sobie raz, i szykuję się, by wystawic ją na bazarku, trochę z żalem, bo wrażenie zrobiła fajne.
    Druga jest bez zapięć (używam do niej snapi), one size z froty bawełnianej. Dość szeroka, ale zgrabnie leży. Chłonność średnia, ale przecieków nie mieliśmy do tej pory (używamy od miesiąca mniej więcej).
    Podsumowując - pieluszki zgrabne mimo że szerokie, czas schnięcia średni, chłonność też, ale za taką cenę jako formowanki dzienne w zupełności się nadają moim zdaniem. Ogólne wrażenie pozytywne - tylko ta rozmiarówka przy welurowej.
    A możesz napisać czy one są grube-czy robią dużą pupę? i chłonność...2 godz dadzą radę?

  7. #27

    Domyślnie

    szerpy nie ma, wzięłam bawełnianą na rzepy. Z krową

  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Ta formowanka one size, którą mamy to taka:
    http://www.krainapieluszek.pl/index....product_id=543
    Kawiareczka, dobre pytanie, teraz się zastanawiam i nie wiem... używam jej od miesiąca tylko w domu, wtedy zmieniam pieluchy tak co 1,5 godz plus wysadzanie. Póki co jestem zadowolona. Leży zgrabnie, nie robi dużej pupy. Jeszcze poobserwuję dokładnie jej chłonność.
    O welurowej się nie wypowiem, bo tylko raz ubrałam synkowi.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  9. #29

    Domyślnie

    ta właśnie jakaś 'licha' mi się wydała i jej nie wzięłam, choć za tę cenę może warto się 'szarpnąć' na razie czekam na te dwie. Mam tylko nadzieję, że nie będą wielkie i grube.

  10. #30

    Domyślnie

    Dostałam.
    Biała bambusowa, której już nie ma w sklepie z tego co widzę. Chudzinka wątła, obawiam się o chłonność. Namacalnie takiej postury jak pampers. Zgrabniusia bardzo ale raczej bez dodatkowego wkładu nie da rady.Nie bardzo umiem operować zapinkami, więc jej na razie nie zapięłam.
    Druga z krowami na rzep. Fajna, milusia, dość szeroka w kroku ale miękka więc dobrze się układa. Niestety rzepy z ledwością obejmują brzuszek jest duża i 'wysoka' ale te skrzydełka z rzepami krótkie. Młody waży 10.5kg jest pyza ale bez przesady. Też raczej cienka.
    Nie wiem, nie mam porównania z żadną inną formowanką. Nie mam nawet otulacza (lecą do mnie) więc nie mogłam zbója zapakować. Założyłam mu tylko na szybko, bo śpiący już był i się wił. Jutro zrobię to na spokojnie i może fote cyknę jak chcecie.


  11. #31
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,893

    Domyślnie

    Kawiareczko, i jak te formowanki? Przetestowałaś? Bambusowa rzeczywiście zniknęła ze sklepu...

  12. #32

    Domyślnie

    hihi, jak się pojawi tzn że to ta moja, którą odesłałam odesłałam obie. W krowy jest jakaś dziwna, dziwny ma krój. Jest bardzo duża, wysoka a skrzydełka z rzepami krótkie, ledwo łapały brzuszek synka. Wydaje mi się, że dobra dla chudych i wysokich. Z zew. bawełna, wew. milutka włochata frotka. Średnia grubość, dość szeroka w kroku ale miękka. (chyba to pisałam już)
    Nad białą bambusową długo się wahałam, bo fajna, milutka, mięciutka, zgrabniejsza chyba nawet od pampersa ALE bardzo delikatna. Bardzo. Snappi musiałam zaczepiać bardzo ostrożnie i delikatnie (przy wijącym się dziecku) żeby a. nie uszkodzić materiału; b. nie dziabnąć dziecka. Jakby miała rzep, to bym ją zostawiła choćby na jednego sika. Ale w takim układzie zaraz byłaby porwana...


  13. #33
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,893

    Domyślnie

    O, a jak niby załatwiłaś zwrot? Tak po prostu, że Ci się nie podobają i rezygnujesz?
    Szkoda swoją drogą..
    Ja się zastanawiam nam tymi, co zostały, ale raczej bezrzepowymi własnie...

  14. #34

    Domyślnie

    Oddałam normalnie. W każdym sklepie internetowym jest 10 dni na oddanie towaru. Czystego i nieużywanego.
    Szkoda mi tej bambusowej ale naprawdę nie da się w nią wczepić zapinki. Chyba że by przyszyć rzep, jak się komuś chce, wtedy byłoby super. Mam frottową formowankę i tam można się spokojnie 'wbić', nic się nie szarpie i jest o co zaczepić.


  15. #35
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Ma ktoś jeszcze te formowanki?? Jak się sprawują??

  16. #36
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    kupiłam i na na rzep i te bez ale na razie leżą nieuzywane i czekają na maluszka
    te bez zapięcia są cieńsze, obie wydają mi się dosyć duże jak na noworodka
    zobaczymy jak się sprawdzą
    w dotyku milutkie i mieciutkie, te bez zapiec nie powinny robic duzej pupy
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  17. #37
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Posiadam formowanki sketch nie sa złe może faktycznie nieco szerokie ale nawet chłonne kiedy chcę by chłonność była większa to dokładam wkładke z bambusa a na noc wkładkę z kieszonki i formowankę"L" do tego szału nie ma ale za tą cenę dziwne by był!!!Generalnie nic do nich nie mam i ogólnie polecam
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •