Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 180

Wątek: pieluszki na basen.

  1. #161
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    60

    Domyślnie

    Bambino Mio też mieliśmy i były fajne, ładny wzorek w rybki, nie zsuwały się przy kąpieli. Myślę, że kupę spokojnie zatrzymają, ale mocz na pewno wycieka. Teraz mamy Imse Vimse i muszę powiedzieć, że choć nie tak ładne i droższe, to zapinają się z boku, co baaardzo ułatwia rozebranie dziecka po kąpieli. I ten PUL mocniej trzyma, jak byłam w Pieluszkarni ostatnio to usłyszałam, że właścicielka używała IV jako trenerek i były w stanie nawet siku zatrzymać.

  2. #162
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    O, zapomniałam o IV.
    Już sobie zobaczę, co by zakupić
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  3. #163
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    6

    Domyślnie Pływaczki/ kąpieluszki

    Dziewczyny!
    Zaczęliśmy chodzić z synkiem na basen. Na pierwszych zajęciach w szkole dla niemowląt mieliśmy jednorazówki ale ponieważ używamy wielorazówek chciałam także na basenie ich używać. W tej szkole co chodzimy zalecają używanie kąpielówek tylko jednej firmy - konfidence. Zakupiłam te kąpielówki:
    http://www.konfidence.pl/produkty/dl...t/aquanappies/
    ale jakoś trudno mi uwierzyć że one dadzą radę zatrzymać nieczystości w środku. One składają się z 3 warstw z czego jedna jest nieprzepuszczalna. Boje się jednak że kupa może wypłynąć w okolicach nóżek szczególnie że syn odżywiany jest tylko piersią i ma płynne kupy jeszcze.
    I teraz pytania:
    1. Czy wszystkie kąpieluszki tak wyglądają czy może inne mają warstwę chłonną?
    2. Jak sobie dają radę kąpieluszki waszych dzieci? Czy ktoś zaliczył wpadkę na basenie? Jeśli tak to jak się to skończyło?
    3. Czy ktoś używał kąpielówek, które zalinkowałam (AquaNappies z konfidence)? Jak się sprawowały?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentualne rady dla mnie. Dodam jeszcze, że chcemy też z synem chodzić na normalne baseny a za niedługo na wakacje wyjeżdżamy więc przydałoby się coś niezawodnego co da radę dłuższy czas (bo w szkole dla niemowląt zajęcia trwają tylko pół godziny).

  4. #164
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    też się oawiam, że kupa może wypłynąć w okolicach nózek, większość kapieluszek jest inna, jak majteczki, ma ściągacze solidne w nogawkach. Wszystkie kąpieluszki nie posiadają wkładu chłonnego bo by wchłonęły wodę z basenu, chronią tylko przed wypływem kupy. Zwykle mają tylko frotkę od środka.
    My mamy floaties aqua nappies
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #165
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    te zalinkowane niewiele sie różnią od zwykłych kąpieluszek,chyba tylko tymi zapieciami.przeciętna kąpieluszka to po prostu gacie,chyba wolałabym dla niemowlaka taką rozpinaną,bo jak zrobi kupę to kładziesz dziecko i rozpinasz kąpieluszkę,a nie ściągasz przez nogi i kupsko się rozmazuje. Poza tym zadaniem każdej kąpieluszki jest po prostu złapanie kupy (i w innych płynne potrafią wycieknąć),moczu to nie trzyma i nie może technicznie,każda warstwa chłonna wciąga też wodę,dlatego w kąpieluszkach jej nie ma.
    ogólnie to lepiej uzywac polecanej na danym basenie kąpieluszki jak u Was,bo jeśli dzieć ma wpadke,to "sorry,ale państwo polecali te kąpieluszki dla niemowlaków,a wiele niemowlaków robi takie kupy".
    no i jest jedna zasada,jeśli decydujemy sie na wodę z niemowleciem to czy jednorazówka (jednorazówka też moczu nie wyłapie nawet w połowie,choc lepiej sobie radzi niż wielo) czy wielorazówka,nie ma znaczenia,musimy zaakceptowac to,ze dziecko może nagle przy basenie zacząć sikać na podłogę,po prostu często sprawdzamy,mamy na zapas kąpieluszki i tyle,gdy nie korzystamy z basenu czy morza,jeziora,dziecię siedzi na plaży, lepiej założyc od razu wielorazowa pieluchę,dziecko potrafi czując grubszą warstwę między nóżkami jakby bezwiednie sie wypróżnić,trzeba mu dac okazję do tego.nie jest to miły widok dla reszty ludzi taka wpadka na basenie czy plaży,ale na ewentualne dyskusje też należy być przygotowanym,w końcu sami tez bysmy nie chcieli się kapać w wodzie,w której jest mocz. czyli pełne zrozumienie dla innych ale i stanowczość.

  6. #166
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    359

    Domyślnie

    Ja używałam Bambino mio, bo miały najlepszą opinię wśród naszych forumowiczek 3 lata temu. Ale niestety, zaliczyłam nieprzyjemną wpadkę - okazało się, że Dosia zrobiła na basenie rzadką kupę - i wszystko, co płynne, wypłynęło. Zostały tylko gęste frakcje. Myślałam, że spalę sie ze wstydu, a potem domycie córki pod prysznicem tak, żeby uniknąć komentarzy innych matek, to też była nieziemska ekwilibrystyka Z innymi pieluchami tego typu nie mam doświadczenia.
    Dobroszka - 10 styczeń 2009
    Bartosz - 02 grudzień 2013

  7. #167
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Tak jak myślałam te kąpieluszki nie są niezawodne. Chyba dokupię pieluchy jednorazowe do pływania do czasu kiedy będzie mieć bardziej zwartą kupę, a te kupione kąpieluszki będę używać później.

  8. #168
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Używam kąpieluszek ImseVimse oraz dwie pary spodenek-kąpieluszek firmy iplay, ale nie wiem czy iplay jest dostępne w Polsce.
    ImseVimse - nie zatrzymają wszystkiego, natomiast iplay zatrzymują. Są świetnie dopasowane przy nóżkach

  9. #169
    Chusteryczka Awatar Jóna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Jastrzębie - Zdrój
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    Nam w jednorazówkach huggisowskich kupka też wypłynęła, więc nie ma pieluch idealnych.

  10. #170
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Właśnie otrzymałam w prezencie dla mojego bobasa od mojej psiapsuły kąpieluszki firmy iplay z wkładami jak w pieluszkach. Wkłada się je pod pupcię tylko nie ma co tam przytrzymywać, bo w środku brak napów czy czegokolwiek do czego można by było przyczepić wkłady.
    Dam wam znac jak będą się spisywały. Co prawda mam syna a koleżanka sprezentowała kąpieluszki w kwiatki, ale co tam dla takiego maluszka to bez różnicy, prawda?

    Są cudowne te kwiatuszki. Jak zrobię fotkę to wkleję.

  11. #171
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    czytając wątek zastanowiło mnie coś innego ....
    na basen nie chodzimy, ale co oni robią z wodą jak w niej kupka wyląduje?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  12. #172
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    czytając wątek zastanowiło mnie coś innego ....
    na basen nie chodzimy, ale co oni robią z wodą jak w niej kupka wyląduje?
    w naszym przypadku jeśli była kupa to zazwyczaj lekko sie zabarwiła woda i wychodziliśmy. Nie wypływało nic innego.
    Woda jest chlorowana, ozonowana lub solona (akurat mojemu dziecku ta ostatnia nie odpowiada bo wymiotuje po) wiem ze jest tez filtrowana i zapewne to jakoś zabija wirusy.
    Przecież dorosłe osoby tez chodzą na basen z różnymi "lokatorami" i nie ma plagi zakażeń.
    Tak mi się wydaje, ale jak jest naprawdę to nie wiem.


    A kąpieluszki z tymi wkładami spisały się super. Znacznie lepiej leżą niż bez, ale dla mojego smyka wystarczy jedna (w zestawie były dwie)
    Zobaczymy jak dziś im pójdzie, wczoraj było bardzo ok. Nie było kupy ale kąpieluszka fajnie leżała na pupci.

  13. #173
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    czytając wątek zastanowiło mnie coś innego ....
    na basen nie chodzimy, ale co oni robią z wodą jak w niej kupka wyląduje?
    ojej;D tak czytam, czytam i prawie na podłogę padłam;D haha racja - pytanie samo się nasuwa, korka z basenu nie wyjma i wody nie wypuszcza, cedzakiem tez nie złapia - ogólnie kicha

    wiecie co, dziewczyny, tak mysle, że chyba jednak nasze "społeczeństwo" szybciej przebaczy kupke wypływajaca z jednorazówki niż z wielo;/ wielo- to wina, dziwactwo i nieodpowiedzialność matki

    Mycha, współczuję doświadczenia.

    Planowałam własnego bobiniusza w wielorazówce zaprowadzić, ale teraz to już chyba jedno- poleci:]

  14. #174
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    nołaśnie... jak to jest... czy sam (dobrze dopasowany) otulacz to nie to samo, co "kąpieluszka dedykowana"?

    bo w sumie... to na czym polega różnica?

  15. #175
    Chustoholiczka Awatar roneczka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Morąg
    Posty
    3,032

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    nołaśnie... jak to jest... czy sam (dobrze dopasowany) otulacz to nie to samo, co "kąpieluszka dedykowana"?

    bo w sumie... to na czym polega różnica?
    Kąpieluszki mają w środku taką ceratkę- folię. Materiał wierzchni jest przepuszczający wodę, taki jak przy strojach kąpielowych, druga warstwa to ta ceratka właśnie i trzecia warstwa wewnętrzna z takiego materiału jak krok w strojach kąpielowych jest podszyty.

    Pokarm jest w głowie a nie w cyckach

    http://www.avast.com/pl-pl/get/3PZrfmgB

  16. #176
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roneczka Zobacz posta
    Kąpieluszki mają w środku taką ceratkę- folię. Materiał wierzchni jest przepuszczający wodę, taki jak przy strojach kąpielowych, druga warstwa to ta ceratka właśnie i trzecia warstwa wewnętrzna z takiego materiału jak krok w strojach kąpielowych jest podszyty.
    dziękuję

  17. #177
    Chusteryczka Awatar kamisia
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Ełk
    Posty
    2,631

    Domyślnie

    czyli pusta kieszonka pulowa powinna sie nadac?
    Moje Skarby: Tymek (maj 2012) i Lolek (wrzesień 2015)

    Nie rezygnuj z czegoś tylko dlatego, że zdobycie tego wymaga czasu - czas i tak upłynie.


  18. #178
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roneczka Zobacz posta
    Kąpieluszki mają w środku taką ceratkę- folię. Materiał wierzchni jest przepuszczający wodę, taki jak przy strojach kąpielowych, druga warstwa to ta ceratka właśnie i trzecia warstwa wewnętrzna z takiego materiału jak krok w strojach kąpielowych jest podszyty.
    nie każda - IV wyglądają jak pulowy otulacz, jedna warstwa materiału.

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiki Zobacz posta
    czyli pusta kieszonka pulowa powinna sie nadac?
    ostatecznie mogłaby ale wydaje mi się, że za dużo będzie tego mokrego materiału na pupie. W sensie będzie takie mokre ciężkie wisiało bo woda wchłonie w tę warstwę wewnętrzną. Ale tak mi się wydaje, może spróbuj w wannie. My mieliśmy kąpieluszkę, niestety nie zdała egzaminu, mokra wisiała młodemu do kolan, była właśnie tak regulowana troczkami w pasie, rozmiar był dobrze dobrany. W zasadzie to nie widzę różnicy między kąpieluszką a zwykłymi majtkami czy kąpielówkami, więc sobie odpuściłam i mały latał w majtkach. Kupę zatrzymają a siku tak samo przeleci jak przez kąpieluszkę.


  20. #180

    Domyślnie

    Dwa dni temu byliśmy z małą pierwszy raz na basenie. Spontanicznie W kasie kupiliśmy pieluszkę nie wiem jakiej firmy, ale faktycznie od razu zrobiła się pełna wody Zastanawiam się teraz, czy kupować IV, czy jednak jednorazówki. Nawet nie wiem, ile takie jednorazówki kosztują w Rossmanie. Bo w kasie na basenie to jednak drogo. Muszę sprawdzić ceny
    robię sobie odwyk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •