Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 180

Wątek: pieluszki na basen.

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Żadna pielucha, czy to jedno- czy wielorazowa, nie chroni przed siusianiem do wody. No bo jak materiał/wkład chłonny, który już jest nasączony wodą na maxa, ma wchłonąć coś jeszcze. Wszystkie basenowe pieluszki chronią jedynie przez pływająca kupą.
    A jeśli ktoś myślał inaczej, to sorry






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  2. #42
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,270

    Domyślnie

    U nas na basenie jest przepis,że dzieci do lat 3 mają mieć jednorazowe pieluchy
    kolega,który nurkuje mówi,że ludzie dzielą się na 2 grupy - tych,którzy sikają w piankę i tych,którzy się do tego przyznają
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  3. #43
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Renka Zobacz posta
    wlasnie imse vimse ma takie specjalne wielorazowki no i dzis odkrylam gatki dla niemowlat zaklada sie je na gole cialko bez pieluszki i one chronia przed wyciekiem kupy, bo z siuskami wiadomo jak jest

    a propos sikania do wody to mama mnie straszyla ze wyplynie kolo mnie taka zolta plama

    hehe a ja słyszałam o plamie koloru.... fioletowego

    może nie jezdzimy zbyt czesto ale do tej pory nie zdazyły się problemy z wpuszczeniem na basen w wielorazówce
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  4. #44
    Chustofanka Awatar herbal2
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków / Frankfurt nad Menem
    Posty
    381

    Question Wielorazówki na basen, jakie polecacie?

    Być może już był taki wątek, ale coś nie mogę znaleźć. Jakie wielorazówki polecacie?? Ja teraz jestem w Niemczech i znalazłam takie w sklepie internetowym:http://www.schwangerschaft-geburt-ba...2d114f544af275 czy ktoś je zna i może polecić? Chciałam się wreszcie wybrać z Julką na basen, i może uda się uniknąć jednorazówek.

    A, jak rozumiem to takie coś chroni przed kupką, prawda? Zdarzało się Wam, że maluch robił "grubszą" rzecz w czasie kąpieli na basenie?
    Cztery Aniołki w Niebie.

    30 kwietnia 2009 - Julka, nasze wytęsknione szczęście





    Jeżeli wierzysz, że pływanie wyszczupla to zobacz jak wieloryb wygląda.(Tytus de Zoo)

  5. #45
    Chustomanka Awatar karolibu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    616

    Domyślnie

    My chodzimy na basen moja ma 6 miesiecy i jeszcze nie zdarzyło się żeby kupke zrobiła nawet nie siusia aż tak jest tak zafascynowana woda iteż z miłą chcęcią się dowiem czy ktoś używał wielorazówek bo ja na jednorazówkach na basenie .

  6. #46
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Wydaje mi sie, że między pływaczkami nie ma zbyt dużych różnic. Muszą być jedynie dobrze dopasowane, żeby kupsko nie wypłynęło. Przed siuśkami pływaczki nie chronią, ale jednorazówki również.
    A co do kupy w basenie, to nam się to nigdy nie zdarzyło.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  7. #47
    Chustomanka Awatar karolibu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    616

  8. #48
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie Wasze ulubione kąpieluszki

    Dziewczyny, moja Gwiazdka już niedługo dorośnie do wycieszki na basen i zastanawiam się nad wyborem pierwszej kąpieluszki. Myślałam o Imse Vimse, ale widzę teraz Bambino Mio ma śliczne Których używałyście i Wam się sprawdziły? Czy one się czymś między sobą różnią prócz producenta?

  9. #49
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Ja mam kilka szt takich gatkow co w srodku maja cos w stylu frotka,wewnatrz jakis szeleszczacy material,na zewnatrz material jak kostium kapielowy.Generalnie moga.Jeden defekt to ze gumki odciskaja,ale moja starsza to ma grubsze udka.Z poczatku nie wiem czemu myslalam ze jak mala mi sie w tych gatkach zsika to nic nie poleci na zewnatrz

  10. #50

    Domyślnie Pielucha wielo na basen

    Widziałyście:

    ekomaluch.pl/kapielowki-na-basen--niebieskie-,p1074,l1.html

    Czy ktoś ma? Jakie wrażenia? Co o tym sądzicie?

  11. #51
    Chustomanka Awatar andzia_1978
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    pomiędzy wawą a wołominem
    Posty
    1,219

    Domyślnie

    ja miałam zwykłe niemowlęce kąpielówki, gumki przy nóżkach od wewnątrz, a z zewnątrz wyglądały jak bokserki, kupiłam w tesco po sezonie za 8 zł, żaluje, że tylko jedne, bo synek juz z nich wyrósł a są rewelacyjne.
    najważniejsze, żeby kupsztal nie wyskoczył do basenu, bo siusiu, to nic nie zatrzyma.
    P 1995, A 1997, B 2008, W 2015 i L 2017
    jestem matką idealnej córki i równie idealnych czterech synów

  12. #52
    Chustofanka Awatar sza
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    333

    Domyślnie

    asiowiec, te kąpielóki z ekomalucha wyglądają jak bumgenius bez wkładki. To w sumie jest pomysł, założyć dziecku tylko otulacz z PULu.

    Dodam jeszcze, że tych zwykłych jednorazowych kąpieluszek można używac wielokrotnie - po wysuszeniu oczywiście. Robiłam tak w zeszłym sezonie i jedna pielucha starczała na kilka kąpieli w basenie...

  13. #53
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sza Zobacz posta
    Dodam jeszcze, że tych zwykłych jednorazowych kąpieluszek można używac wielokrotnie - po wysuszeniu oczywiście. Robiłam tak w zeszłym sezonie i jedna pielucha starczała na kilka kąpieli w basenie...
    Ojojoj, to wg tej reguły jednorazówki też by można było podsuszyc i założyć ponownie, w sumie wielo po paru godzinach na kaloryferze też... Przecież tam siuśki są, chlor z wody zostaje, ble... Ja tam wyrzucam. Nad kąpielówkami wielo też myslelismy, ale to sie chyba mało opłaca przy pływaniu raz w tyg, paczka kosztuje cos 20 zł, a i tak raczej starcza na jeden rozmiar, nastepne większe, a wielo dwa razy tyle a i tak by trzeba było kilka rozmiarów mieć. Ale moze ktoś kto próbował się wypowie, chetnie dam się przekonać
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  14. #54
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Ja uważam kąpieluszi za świetny wynalazek. A jak zrobi siku poza basenem, to i tak przecieknie i tak, czy w jedno, czy w wielo...
    Wrzucam normalnie do prania i tyle... co do bakterii, to nie wiem, czy w basenie przeżyją, przy takim chlorowaniu albo innych metodach oczyszczania, a z chloru mi się normalnie wypłukiwały...ale nie to, ze przekonuję

  15. #55
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama-japonka Zobacz posta
    Ja uważam kąpieluszi za świetny wynalazek. A jak zrobi siku poza basenem, to i tak przecieknie i tak, czy w jedno, czy w wielo...
    Wrzucam normalnie do prania i tyle... co do bakterii, to nie wiem, czy w basenie przeżyją, przy takim chlorowaniu albo innych metodach oczyszczania, a z chloru mi się normalnie wypłukiwały...ale nie to, ze przekonuję
    Ale tu chodziło o suszenie jednorazówek.
    Też sobie nie wyobrażam, bo tego się jednak nie da wypłukać, jak wielo.

  16. #56

  17. #57
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    I jak sprawozdania uzywajacych wielo na basenie, chetnie się zastanowię nad uzytkowaniem.
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  18. #58
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie na basen

    moje dziecko typowo basenowe. Chodzimy od 4 miesiąca życia. Z drugim też zamierzamy. Stąd mam pytanie: miał ktoś te pieluchy na basen? Ma to sens? Sprawdza się to? Z czego to jest? Działa jak aio? są rozmiary czy onesize?

  19. #59
    Chustofanka Awatar nadia.r
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    484

    Domyślnie

    Ja też jestem bardzo ciekawa, zamierzamy z Nadusią zacząć chodzić na basen


  20. #60
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    Mamy Imse Vimse pływaczki - mają rozmiary - bardzo je lubimy fajne, niekrepujące ruchów maluchów w wodzie
    jednorazowych nigdy nie uzywalam, wiec nie mam porownania
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •