Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61

Wątek: Najgorszy otulacz- ranking ;)

  1. #1
    Chustofanka Awatar app7
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157

    Domyślnie Najgorszy otulacz- ranking ;)

    Był już wątek, które otulacz polecacie:
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=53167
    to może teraz, których z całą pewnością nie polecacie i uważacie z stratę pieniędzy. Może przyda się poszukującym dobrych i przedewszystkim oddychająco/przewiewnych otulaczy a nie ceratowych uszczelniaczy.


    Rozpoczynam BambinoMio-CERATA!!!
    Pamietam pieluchowanie mojej 11 lat młodszej siostry. Wtedy były dostepne takie zwykłe ceratki wiazane z przodu. Porażka. Dzialalo to po zasikaniu jak kompres, przestała mama używać. Dla mnie otulacz Bambinomio to taka ładniejsza wersja dawnej ceratki, pokryta z wierzchu warstwa ciekawej kolorystycznie bawelny, żeby imitowac coś dobrego i zdrowego dla skóry. Po zajrzeniu do środka CERATA!!! I nikt mi nie powie, że to PUL, oddycha itd. To nie ma jak oddychac i przewiewnosci 0. Przy stosowaniu w upały, po pierwszym siku- odaprzenie pupy gwarantowane!Górą wycieki, bo taśma od rzepa trochę sztywna.
    Jedyny plus to, ze przyjemny dla oka, fajnie skrojony.

    Póki co nie ustaje w poszukiwaniach idealnego wełniaczka

  2. #2
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    ja wciąż nie znalazłam dobrego otulacza, tzn poza wełnianymi, które są doskonałe. nawet wychwalany tu flip- rzeczywiście jest mięciutki ale w środku ma goły, wstrętny PUL, żal dotykać tym gołej skóry dziecka, no i na lato wg mnie się nie nadaje. podobają mi się te dwustronnie bawełniane, mam też taki gdzie jest 50/50 bawełna z PUL-em, ale w tych z kolei szwankuje kształt albo szycie albo rzepy, zawsze coś.

  3. #3
    Chustofanka Awatar mila
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    428

    Domyślnie

    A wg mnie Nature Babies czy jakoś tak. niby One-size.
    Strasznie sztywny, i nie dopasowujący się, poza tym malutkie napki które ciężko zapiąć gdy dziecko się rusza- nie mówiąc o uciekaniu

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,898

    Domyślnie

    A ja mam otulacze Nature Babies i jestem zadowolona! Ale nie one size tylko rozmiarowe, w większośći na rzeczy, L mam na napy i też git. Pul fajny, falbanki też. Więc może ten one size jest lipny.
    Nie podoba mi sie tots bots, mother easy, kushies (bo cerata)
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie

    haha, a my w dzien tylko na bambino mio lecimy

    jakos nei zauważyłam różnicy w PULu między tym a innymi krój owszem inny, ale to nam akurat pasuje.

    no to ciekawy wątek może byc
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Jak dla mnie najgorszy IV pulowy a zaraz po nim IV z bawełny organicznej. Rzepy w nich są beznadziejne, wywijają się i ranią nóżki lub skórę na brzuchu.
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  7. #7
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    nie podoba mi się taki wątek! bardzo negatywny i nic z niego nie wynika, bo już się przekonałam ,że co dla jednego dziecka jest tragiczne dla innego moze być super i na odwrót. Dla mnie najgorsze są wszystkie PULe- we wszystkich dzidzia miała odparzenie! za to miałam nature babies polar z małymi napkami i właśnie te małe napki baaaardzo sobie chwaliłam mając badzo małe (rozmiarowo)dziecko.
    co do bambino mio -znam mamę która cały czas na tym jechała i pupcia spoko (sama widziałam).

  8. #8

    Domyślnie

    wątek dobry ale trzeba dobrze uzasadnić dlaczego otulacz jest zły. Dla kogoś może być niedobry bo ma malutkie dziecko uczulone na pula a zatem jak ktoś ma duże dziecko nieuczulone na pula będzie inaczej na taką opinie patrzył.
    Ja lubię takie wątki ale muszą być dłuuugie wtedy patrzę na statystykę. I tak np przymierzam się do Flipa bo statystycznie ma najwięcej pozytywnych opinii, choć i są negatywne.

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,159

    Domyślnie

    No własnie - dla mnie IV pulowy rozmiarowy to najlepszy otulacz na świecie -zgrabny, nigdy nie przeciekl, idealne zaslepki na rzepy, kupiony w rozmiarze newborn daje radę do tej pory 3,5 m-ca i 6,4 kg.
    Zgadzam się z przedmowczynia - co dla jednych jest do luftu, dla innych jest idealne.

  10. #10
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    nie trafilam jeszcze na zły
    a Bambino Mio czadowy do tetry i dla noworodka i malutkich dzieci
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  11. #11
    demona
    Guest

    Domyślnie

    To ja Was zabiję IV wełniany, a co za tym idzie ten drugi taki sam, jak mu tam Za skarby swiata sie do Wicia nie dopasował

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    a Bambino Mio czadowy do tetry

    i flip też fajny

    ciekawy temat
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  13. #13
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qmpeela Zobacz posta
    Jak dla mnie najgorszy IV pulowy a zaraz po nim IV z bawełny organicznej. Rzepy w nich są beznadziejne, wywijają się i ranią nóżki lub skórę na brzuchu.
    podzielam zdanie
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

  14. #14
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    jak już bardzo chcecie najgorszy to proszę bardzo: ceratkowe majteczki canpola- nie oddychają ni ptaszka, jednak co ciekawe niektóre mamy używają i dają radę.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Ja raczej ceratowych gaci z canpola nie zaliczyłabym do otulaczy, to poprostu ceratowe majtochy z tamtej epoki. IMO w każdym razie.
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  16. #16
    Chustofanka Awatar app7
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qmpeela Zobacz posta
    Jak dla mnie najgorszy IV pulowy a zaraz po nim IV z bawełny organicznej. Rzepy w nich są beznadziejne, wywijają się i ranią nóżki lub skórę na brzuchu.
    Cytat Zamieszczone przez emmaline Zobacz posta
    podzielam zdanie
    U nas to samo robił wełniany amsterdam w rozmaiarze 1 i 2, tzn. przez brak napa przy udkach(tak jak w IV wełnianym) nogaweczki sie rozchylały i raniły udka.

    Cytat Zamieszczone przez wiki100 Zobacz posta
    . Dla mnie najgorsze są wszystkie PULe- .......
    Też mam takie odczucia...... i polarek/mikropolarek przy pupie(to tak )

    Cytat Zamieszczone przez wiki100 Zobacz posta
    nie podoba mi się taki wątek! bardzo negatywny i nic z niego nie wynika, bo już się przekonałam ,że co dla jednego dziecka jest tragiczne dla innego moze być super i na odwrót.
    Wątek powstał nie po to, żeby sieć ferment, tylko po to , żeby zebrać opinie nt. wad różnych otulaczy w jednym miejscu. Dzięki temu, ten kto szuka dobrego otulacza dla siebie, bedzie świadom czasem różnych opinii nt. jednego otulacza i tym samym łatwiej będzie dokonac od razu trafnego wyboru. Wiadomo, idealnego otulcza pewnie nie ma, ale zawsze łatwiej szukać tak niż po omacku . Oczywiście się zgadzam, co dobre dla jednego nie musi byc takie dla drugiego i odwrotnie.
    Ostatnio edytowane przez app7 ; 02-05-2011 o 10:26

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    przenosze Was do recenzji

    Watek IMO może być ciekawy ale pamiętajmy że kazdy jest inny i kazdemu cos innego pasuje/niepasuje

    Fajnie jest poczytac i kazda wypowiedz moze dać do myslenia
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  18. #18
    Chustofanka Awatar app7
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Biedronka Zobacz posta
    przenosze Was do recenzji

    Watek IMO może być ciekawy ale pamiętajmy że kazdy jest inny i kazdemu cos innego pasuje/niepasuje

    Fajnie jest poczytac i kazda wypowiedz moze dać do myslenia

  19. #19
    Chustonoszka Awatar biankaaa
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    68

    Domyślnie

    Nie pasował nam żaden z otulaczy Imse Vimse - testowaliśmy rozmiaroweul, welur i wełne. Każdy z nich ranił udka/brzuszek mojego synka. Mimo, że wizualnie i w dotyku super tak w praktyce niestety nie do przyjęcia:/
    Olulacz Blueberry na rzepy - bo gruby pul, a rzep uwieral w brzuszek.
    Tots Bots - wielgachny, mimo teoretycznie dobrze dobranego rozmiaru. Nie ukladał się ładnie na pupie dziecka.
    BambinoMio - nie moge go zdecydowanie odradzić, bo spełnia swoją rolą, ale z pewnością w niewiele wyższej cenie można kupić porządniejszy (oddychający) otulacz

  20. #20
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,588

    Domyślnie

    U nas się nie sprawdził IV (chyba miałam frotkowy i bawełnę organiczną) - oba przeciekały na potęgę.
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •