Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Otulacz Wełniany

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie Otulacz Wełniany

    ...Tak się zastanawiam czy by się nie pokusić na taki otulacz,wydaje mi się że jest bardziej przewiewny niż PUL.
    Co wy o tym myślicie? Sprawdza się?Troszkę mnie zniechęca ta kuracja lanolinowa i że trzeba prać chyba osobno z wełną w specjalnym płynie ale jakoś tak sobie myślę że tyle zabiegów nie na marne...
    A czy takie otulacze z ekobaby to nadają się dla 8 mce siuśmajtka?
    No i nie rozumie tej numeracji. S M L ale na ile kg? Córka ma 9 kg i zastanawiam się jaki rozmiar jest dobry i jakie są przedziały wiekowe(kilogramowe).
    Proszę o pomoc bo w tej sprawie to kompletny laik ze mnie...
    Pozdrawiam!
    _____________________
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie Re: Otulacz Wełniany

    hej!!! ja jestem wielbicielką wełny!!!!! już zresztą o tym pisałam i choć mamy dużo pieluszek z PUL to częściej i chętniej używam otulaczy wełnianych SĄ ZDECYDOWANIE BARDZIEJ PRZEWIEWNE!!!!! niektóre niestety też mniej szczelne dla siusiu- szybciej przeciekną ale te storchen-coś-tam są porównywalne z PUL

  3. #3
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie Re: Otulacz Wełniany

    Moze zeby byly bardziej szczelne zrobic na drutach np 2mm, czy ktos probowal?
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    258

    Domyślnie Re: Otulacz Wełniany

    my tez uwielbiamy welniane otulacze (storchenkinder sa boskie) i tylko takich uzywamy, pieluchy z pulem na dluzsze wyjscia, oczywiscie welna jest o wiele bardziej przewiewna niz pul i oczywiscie nie tak szczelna, podczas dlugiej jazdy samochodem w foteliku to takie gatki sie wilgotne zrobia, ale poza tym na dzien czy na noc super ja w kazdym razie polecam (9kg to mi sie wydaje ze rozm.m)
    5 lipca 2008 roku urodzil sie nasz pupiszon Ern(est)

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    43

    Domyślnie Re: Otulacz Wełniany

    Ja z otulaczy mam tylko welniane gatki i bardzo je lubie. Bardzo przewiewne, a dzieciak w nich wyglada uroczo. Uzywam na zmiane z kieszonkami (kieszonki do zlobka przed poludniami i w nocy, popoludniami welniaczki) i po domu sa rewelacyjne. Na dluga wyprawe nie zaryzykowalam, bo jednak nie sa tak szczelne jak PUL, ale i tak je uwielbiam. Kuracja lanolinowa wogole nie jest uziazliwa. Najgorsza ich wada to, ze bardzo dlugo schna, wiec jak je piore (niezbyt czesto- faktycznie nie wchlaniaja zapachow), to 2-3 dni musze sobie radzic bez otulacza.
    Na 9 kg zdecydowanie m i moim zdaniem ta m-ka wystarcza na bardzo dlugo. Na upartego bym je wcisnela starszakowi, czterolatkowi.

  6. #6
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie Re: Otulacz Wełniany

    dokładnie tak jak lawa pisze.
    pranie nie tak często i na pewno można ręcznie - nie ma co się meczyć w pralce.
    kuracja lanolinowa raz na jakiś czas - ja używałam jednych szrotów pół roku zanim je wrzuciłam do lanoliny.
    po domu u nas tylko te szorty i tetra. a na krótkie wyjścia do sklepu szorty + formowana. kieszonki z pulem tylko na dłuższe eskapady.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie Re: Otulacz Wełniany

    Dzięki dziewczyny za pomoc...
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  8. #8
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Otulacz Wełniany

    m-ka ma naprawdę duży zapas,ja kupiłam szorty na 9-kilową Marię i wręcz były lekko za luźne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •