Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wełniane szorty/ spodenki babyidea-uzywa ktos jako otulacz?

  1. #1
    Chustofanka Awatar app7
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157

    Domyślnie Wełniane szorty/ spodenki babyidea-uzywa ktos jako otulacz?

    Zakupilam niedawno i jestem nimi zachwycona . Takie jak tu(longies):
    http://sklep.chusty.com.pl/zdjecia/lzi-2.jpg
    i napewno dokupie jeszcze z krótkimi nogawkami(szorties) . Na opakowaniu pisze, ze mozna uzywac jako otulacza tylko trzeba zalanolizowac. Lanolizowal ktos, jak sie sprawdzaja? Tak sobie mysle, ze to genijane rozwiazanie na wyjscia gdzie trzeba ubrac dziecku spodenki, bo odpada jedna warstwa na pupie, wystarczy zalozyc tylko tetre lub formowanke pod spod i w droge, a tyłek nie jest ogacony na maxa Co o tym sadziecie? My jak wychodzimy to w chuscie, wiec dla mnie tym bardziej ważne, zeby bylo jak najmniej warstw.
    W porównaniu z nimi storcheny to grube majtochy .

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Fajnie wyglądają , a gdzie takie można kupić?

  3. #3
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    one od początku były kreowane jako otulacze,a nie spodnie wełniane.
    u Vegi można dostać,ponad stowka.
    chusty.com.pl
    ale w wersji o jakiej piszesz Agnieszka to bym ich nie używała za często,nacisk ciała na chustę sprawi,że wełna ma szansę przemięknąć i przenieść mokre na chustę,no ale to jak kto lubi.
    tyle że wg. mnie one wcale nie są takie cienkie,storcheny są na pewno mniej masywne.w nocy się sprawdzaja.

  4. #4
    Chustofanka Awatar app7
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    ,nacisk ciała na chustę sprawi,że wełna ma szansę przemięknąć i przenieść mokre na chustę,no ale to jak kto lubi.
    .
    i pewnie masz racje, tylko stosujemy EC , wiec jestem dobrej mysli, bo w chuscie rzadko sika.

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    tyle że wg. mnie one wcale nie są takie cienkie,storcheny są na pewno mniej masywne.w nocy się sprawdzaja.
    Storczeny rzeczywiscie trzymaja b.dobrze, tyle,ze na noc wydaja mi sie za grube. Synek spi pod moją kołdrą i mam wrażenie,ze byłoby mu za ciepło. Na noc zakładam amsterdamy lub imse vimse. Dużo cieńsze a przecieków też nie ma.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    tyle że wg. mnie one wcale nie są takie cienkie,storcheny są na pewno mniej masywne.w nocy się sprawdzaja.
    A mnie się wydaje, że to storczeny są bardziej masywne. ale ja mam z tych nowych, a one są podobno o wiele grubsze.
    Babyidea są teraz numer jeden u nas. Na noc ubieram i młody się nie przegrzewa, bo przeważnie śpi odkryty. Z resztą mamy raczej chłodno w nocy, 18- 19 st.
    W dzień pewnie też będzie w nich latał, ale na razie raczkuje i mi trochę szkoda poprzecierać na kolanach.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  6. #6
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    te nowsze storcheny sa faktycznie grubsze niż starsze,lepiej trzymają,nie cisną ud i niestety potrafią zafarbować i niektóre się strasznie mechacą,ale to zależy chyba od koloru,bo nowe pompierwszym praniu szare zmecholiły mi się,a czerwone wcale.
    ale nadal wydaje mi się,że longies babyidea+kołdra w nocy=przegrzanie.
    storchenkinder i babyidea nie można porównywać z amsterdamem czy imse wimse bo to całkiem inny rodzaj wełny pod względem technicznym (s. i b. są dzianiną,a a. i iw nie),dlatego dzianiny musi być więcej niż gładkiej,ścisłej wełny (storchen i babyidea są grube,a imse wimse i amsterdam cieńszy).
    lekko otując-kiedyś było na forum,że większość dzieci w chustach prawie nie sika,ciekawe czemu?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •