Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: Chusta a cesarka + ułożenie pośladkowe.

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie Chusta a cesarka + ułożenie pośladkowe.

    Moja sąsiadka pytała mnie dziś o to kiedy po cesarce może zacząć nosić. Dodatkowo mała nie ma nic z bioderkami ale dopiero będą szli na USG. Z racji ułożenia pośladkowego wiadomo że większe ryzyko. I teraz pytanie: po jakim czasie po cesarce można nosić i jak to z tym ułożeniem, czy można od razu w pozycji pionowej czy lepiej na początek kołyska dla takiego malucha?
    Trafiło jej się egzemplarz nie cierpiący wózka
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  2. #2
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    po cesarce się nosi dziecko na rękach już w szpitalu, dla mnie to bez róznicy czy na rękach czy w chuście, ja nosiłam od początku Kubę dużo -na rękach, chustę mieliśmy później,
    moim zdaniem to zależy od tego jak mama sie czuje, jak goi się blizna, na początku nie nosić długo. Uważać na siebie pierwsze tygodnie a potem nosić i przytulać do woli
    Mama Kubusia i Basi

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    jestem po cc, nie zastanawialam się kiedy mogę zamotać, zrobiłam to wtedy kiedy czułam, że mam już na to siły

  4. #4
    Chustomanka Awatar EffciaF
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    634

    Domyślnie

    Ja po cc czułam się na siłach nosić jak Adaś miał 5 tygodni. Ale u mnie wynikało to z niegojącej się rany ( w ogóle miałam problem z samodzielnym poruszaniem się będąc wyprostowaną).

  5. #5
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    zalezy jak bolesnosc blizny bo chusta tam sie ociera itd.
    ja peirwszy raz zawiazalam jak Jerz mial 4tyg
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  6. #6
    sylwik
    Guest

    Domyślnie

    Ja zaczelam po ok 6 dniach. Wczesniej czulam ze nie mialabym sily w rekach chuste dociagnac. Nie czulam zeby husta dotykala mi rany. Ale bylam wtedy wprawiona motaczka bo starsza zaczelam nosic 4 tyg po cesarce (wczesniej chusty nie mialam).

  7. #7
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie

    Zaczęłam chustować 10 dni po urodzeniu Riki, którą wyciagali przez ułożenie pośladkowe. dysplazję (bo takową mieliśmy) tylko chustowałam i po 3 miechach nie było po niej śladu. Nosiłam tylko w pionie.

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  8. #8
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    ja pierwszy raz zamotałam jakoś po dwóch tygodniach od cesarki ale już dziewczyny pisały, wszystko zależy od tego jak mama się czuje i jak się zrasta blizna.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  9. #9
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    Kruszyna jak na skorpiona przystało ustawiła sie tyłeczkiem do świata ! zaczełam ją nosić ja...bo tata wcześniej, na krótkie spacery około 3ciego tygodnia po porodzie...tak już normalnie nosiłam po 1-1/2 miesiąca.
    Wskazane jest przy tym ułożeniu szerokie pieluszkowanie. Z racji że nosimy w chuście Pan doktor nakazał na dzien chusta, a na noc szerokie pieluszkowanie. Przydatne są do tego pieluchy wielo.
    Kołyska ZUPEŁNIE ODPADA przy takim układzie.
    Tylko fizjologiczna żabka-czyli kieszonka, kangurek...a później cała reszta
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  10. #10
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    ja motałam późno,bo Lilka miała już 5 mc..
    ale tak jak dziewczyny już wyżej pisały,to przecież bez znaczenia czy nosisz na rękach czy motasz i tu i tu wysiłek..
    ja małą nosiłam na rękach dopiero tydzień,półtora po cc,bo nie dawałam rady..przy sobie miałam ją tylko na siedząco albo na leżąco(co zdarzało się częściej )
    ale to jak która przechodzi cięcie to indywidualna sprawa.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Dzięki!! Jesteście nieocenione

    Znajdę gdzieś jakieś informacje/materiały o tym że chusta jednak wskazana przy ewentualnej dysplazji? Podejrzewam że sąsiadka na słowo mi nie uwierzy bo sama ostatnio wyskoczyła: że NIE WOLNO nosić w chuście jak są problemy z biodrami.
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  12. #12
    Chustomanka Awatar Szczuru
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    stolyca ;)
    Posty
    1,024

    Domyślnie

    znaczy wiesz owszem nie można,ale to w przypadku kiedy jest serio problem tak jak u nas ,że była rozwórka koszli i mała była w tym rusztowaniu 24/7 a i tak pytając lekarza usłyszałam,że nie zaszkodzi tak na godzinkę temu dziecku odpuścić i w szmacie ponosić,ale to mówię na bardzo krótko.

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lotna Zobacz posta
    Moja sąsiadka pytała mnie dziś o to kiedy po cesarce może zacząć nosić. Dodatkowo mała nie ma nic z bioderkami ale dopiero będą szli na USG. Z racji ułożenia pośladkowego wiadomo że większe ryzyko. I teraz pytanie: po jakim czasie po cesarce można nosić i jak to z tym ułożeniem, czy można od razu w pozycji pionowej czy lepiej na początek kołyska dla takiego malucha?
    Trafiło jej się egzemplarz nie cierpiący wózka
    jak nie było jeszcze USG bioderek to ja bym w kołysce nie nosiła
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  14. #14
    Chustonówka Awatar chiquitka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    24

    Domyślnie

    ja zaczełam małefo nosić w piątym tygodniu życia ale tylko dlatego ze dopiero wtedy dostałam chuste i nauczyłam się motać. Mi przy tym ułożeniu w szpitalu nakazali szeroko pieluszkować (to jest ważne szczególnie w pierwszych 2 tygodniach życia) i jest to zalecenie nawet jeśli z gróbsza biodra wyglądają ok. Na początku nosiliśmy w pionie, kołyska dopiero ok 6 tygodnia po usg bioderek jak okazało się że wszystko ok.

    Jeśli sąsiadka nie wieży niech ortopedę dziecięcego zapyta, napewno potwierdzi że pionowe noszenie w żabce fizjologicznej świetnie wpływa na prawidłowy rozwój bioderek. Sama słyszałam jak to doradzał innym rodzicom ktorych dziecko problem z biodrami miało. Ja tylko uśmiechnęlam się i w duchu pomyślałam że dobrze robiliśmy nosząc naszego małego jak najwsześniej byliśmy w stanie.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie

    ja Lene po cc i ułożeniu pośladkowym zachustowałam w 5 dobie (tyle ze w kółkowe kołysce, w tkanej kieszonce w 2 tygodniu życia)
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lotna Zobacz posta
    Moja sąsiadka pytała mnie dziś o to kiedy po cesarce może zacząć nosić. Dodatkowo mała nie ma nic z bioderkami ale dopiero będą szli na USG. Z racji ułożenia pośladkowego wiadomo że większe ryzyko. I teraz pytanie: po jakim czasie po cesarce można nosić i jak to z tym ułożeniem, czy można od razu w pozycji pionowej czy lepiej na początek kołyska dla takiego malucha?
    Trafiło jej się egzemplarz nie cierpiący wózka

    Ja nosiłam 8 dni po cc. Pionowo. W kieszonce. Wczesniaka z problemem z biodrami.
    Po cc do miesiąca nie wolno nosić ciężarków większych niż waga dzecka

  17. #17
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Kieszonka z tydzień po cesarce
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    My zaczynaliśmy od elastyka jakieś półtora tygodnia po cc, wcześniej bałam się wiązać ze względu na ranę.
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •