Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49

Wątek: nie chusta zdobi człowieka.

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    KrakĂłw
    Posty
    92

    Domyślnie nie chusta zdobi człowieka.

    no żesz jasna motyla noga,
    ja już sama nie wiem , może jakaś inna jestem, może przyciagam podświadomie do siebie takie, takie... takie ..eeeh

    ranek dzisiejszy.
    szpital w prokocimiu, poczekalnia.
    ogólnie wszyscy wlepiają w sszmatowane nas , czyli mnie i Zu i lanserski kółkowy kaszmir, a tu nagle widzę... oo mamo, mamusia w Ulli, myśle fajnie , przycupnę , bedą ludzie mieli rozrywkę w trakcie oczekiwania na swoją kolejkę do lekarza.
    i tu był mój poważny błąd.
    ja: witam, śliczna chusta
    ona: oo samoróbka , a wygodnie Ci się ją nosi
    ja??????????( i dyskretnie odwijam ogon co by metka Oopa wylazła, ) nooo tak jakby ( odpowiadam z usmiechem) Zuzka zadowolona, ja tam cięzaru nie czuje, nie ślizga się fajnie trzyma, ( w myśli dodałam : jak struna chodze i czasem nawet tyłkiem zakręce)
    wyciagam flachę z wodą i pudełeczko z mlekiem, mieszam
    ona: to nie karmisz piersią????
    ja: ( zrazu się w sobie jeżę, bo jak to, to jakiś laktacyjny terror teraz ma mnie dopaśc? ) no jakoś tak się nie złożyło.
    ona: w chuście noisz a tego co najlepsze nie dajesz???
    ja : w myslach klnę już jak szewc i pluje po sobie po co żem tu usiadła po kiego grzyba.- czasami nie jest dane karmić piersią ( aczkolwiek był to mój wybór ) ale i modi ma swoje zalety, starsza chowana na sztucznym jakoś przezyła te 5 lat to, to też się uchowa ( jak błyskawica przeleciały mi przez głowę mamusie które karmią do 3 roku zycia piersią a na obiad prowadzą do Mc Donald's grrrrrr) ofkorse smajl od ucha do ucha bo ja z tych uprzejmych.
    jakieś jeszcze zdawkowe zdania odnośnie karmienia i TYLKO i wyłącznie jego zaletach.
    pytam się owej chustomamy:
    czy jest gdzieś toaleta co bym małą mogła przewinąc?
    ona: pokój matki i dziecka zamkniety a w toalecie jakieś problemy no i przewijaka brak, ale możesz tutaj.
    no to ja wyciągam me pampersy i jazda z dupencja.
    ona: a nie próbujesz bez pieluchowo? to takie zdrowe i szybko uczy dziecko samodzielności!
    szlag mnie jasny trafił, nie dość że jestem wyrodna matka bo cyckiem nie karmię to jeszcze nie dbam o rozwój własnego dziecka, @#$#@@^%$& czułam się przepaskudnie, radośc jaka była z możliwością spotkania chustomamy prysła jak bańka mydlana,
    na szczęście zjawiła się nasza lekarka i czym prędzej pożegnałam się ,
    wybaczcie, i być może tu jest owa mama, ale trafił mi się wyjatkowo nawiedzony egzemplarz.
    Każdy ma jakieś przekonania, każdy robi jak mu wygodnie, a przekonywanie do swych racji wytykajac błedy innych nie sa na miejscu a na pewno nie służą dobremu wizerunkowi chustomamy.

    brzmi to wszystko jak czeski film, ale jak pisałam na początku mam jakiegoś trąda, spotykam same zołzowate chustomamy które absolutnie odbiegają od stereotypu ( jakie same sobie kreslą) otwartych i serdecznych ludzi.


    cHoć nie nie , skłamałabym,
    w galerii kazimierz spotkałam raz mamę w pouchu, podeszłam do niej i podpowiedziałam by zawinęła sobie szmatke na ramieniu bo malec nie będzie jej tak dyndał, podziękowanie z anielskim uśmiechem napełniło mnie radością na całe popołudnie,

    eeeeh


  2. #2

    Domyślnie

    no to rzeczywiście Ci się trafił egzemplarz... aż dziwne, że to też chustomama
    Z 2008, M 2010, M 2018

  3. #3
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    chciala dobrze, owa chustomama. tak mysle.
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Ech, ty to masz pecha do tych chustomam Usmialam sie setnie z Twojego postu - nastepnym razem to co w nawiasach pomyslałas to powiedz i wytrzesz gebe zarozumialcowi

    BTW za dwa tyg bede juz w Myslenicach

  5. #5
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Jacie...
    Też by mnie trafiło.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grimma
    chciala dobrze, owa chustomama. tak mysle.
    co chciala dobrze? zdolowac inna matke chciala dobrze?
    chyba wiekszosc chusciar wie o karmieniu piersia i o pieluchach wielorazowych oraz bezpieluchowym, a skoro tak nie robi to znaczy, ze wybrala inaczej i nie ma dyskusji.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    chustomamo od karmienia naturalnego i wychowania bezpieluszkowego, tyś jedna z nas?

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    KrakĂłw
    Posty
    92

    Domyślnie

    wiem , wiem Grimma albo gorszy dzień miała
    ale tak serio, ja naprawdę elastyczna jestem, jej racja może być mojsza, ale sposób podania, w szczególności do osoby obcej jakiś taki nie na miejscu. i pomimo dobrego wychowania wpojonego przez moją Babcię, i owej otwartości i ciekawości która rozszerza moje granice tolerancji, to ta kobieta swoim nachalnym wręcz zachowaniem zdegustowała mnie straszliwie.


  9. #9
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Siedzę sobie w poczekalni w szpitalu w Prokociumi, zamotana w moją Ulli, a tu, patrzę, idzie mama w jakiejś kółkowej samoróbce. Siada koło mnie, i dobrze, bo miałam okazję polecić firmową chustę, te samoróbki niefajne się wydają. A do tego miałam okazję uświadomić mamę w kwestii karmienia piersią i pieluszek wielorazowych, bo biedne dziecko na modyfikowanym jedzie i dupinę dusi w pampersach. Ech... Niestety nie zdążyłam uświadomić, bo zaraz koleżanka musiała biec na wizytę do lekarza. Tak czy inaczej, jeśli jest tu ta chustomama, to pozdrawiamy serdecznie


    Oczywiście żartuję, to nie ja, ale tak sobie wyobraziłam relację drugiej strony
    Osobiście nawet nie PODESZŁABYM do obcej kobiety. Co z tego, że też jest w chuście? To nas czyni znajomymi? Nie miałabym odwagi. A już na pewno udzielać jej rad niepytana.

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    KrakĂłw
    Posty
    92

    Domyślnie

    Budzik'u masz 100% racji, tylko ze chodzi formę, o sposób przedstawienia swoich racji, nawet o zwrócenie uwagi, wszystko byłoby do przyjecia gdyby nie: No jaktoo?? ton zdegustowanej fanatyczki wg której nie ma innych racji jak jej własna.
    chętna jestem do dyskusji, inny punkt widzenia solidnie argumentowany może być dla mnie pretekstem do zastanowienia sie, ale jak mi ktoś świat chce zbawić dyskredytując moje dotychczasowe postępowanie to rzecz jasna staję okoniem.


  11. #11
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZuZaZo
    Budzik'u masz 100% racji, tylko ze chodzi formę, o sposób przedstawienia swoich racji,
    Wiem, wiem, ja to tak żartobliwie napisałam, nie żeby Ci pokazać motywację drugiej strony. Chciała pewnie dobrze, chociaż, jak wiadomo, dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.

  12. #12
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZuZaZo
    ton zdegustowanej fanatyczki
    No to się wydało - to była Budzik nasza jak nic!!! Fakt to szeroko znany, nie tylko na naszym forum zresztą, że Budzik to fanatyczka - rozchwiana emocjonalnie w dodatku

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    215

    Domyślnie

    nie widziałam jak to spotkanie wyglądało.

  14. #14
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    [quote="gmmazur"dgajbzr]nie widziałam jak to spotkanie wyglądało.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    A ja rozumiem ZuZaZo. Między stwierdzeniem "a wiesz, że można wychowywać bezpieluchowo" a "To Ty tak nie robisz??!!??" Jest duża różnica. Co to karmienia piersią to nie wiem, ja to bym się na pewno w temacie nie odzywała, bo nie moja sprawa (w bezpieluchowym raczej też bym się nie odzywała, ale to dla mnie jakoś bardziej do przejścia), ale może też jakoś delikatnie da się ująć "szkoda że nie karmisz piersią", bez mieszania rozmówczyni z błotem....

    Znamy relację tylko jednej strony (druga strono! Odezwij się! ), więc pewnie sporo w tym emocji... Ja też mam odruch obronny przy stwierdzeniach "To Ty cośtam!!!"

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  16. #16
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    KrakĂłw
    Posty
    92

    Domyślnie

    Gmmazur w tym cały problem że Ona od razu negowała mój sposób wychowywania. Jak ktoś ma ochotę karmić dziecia do 6 roku zycia Proszę Bardzo jak dzieć szczęśliwy i Mama zadowolona to mnie to nie dotyczy, i nie mam zamiaru się wtrącać. Jak ktoś chce wychowywać bezpieluchowo SUPER! i podziwiam.
    kazdy wychowuje wg własnych zasad i przekonań moja min nie mój dzieć nie moja sprawa - no chyba ze krzywda się mu straszna dzieje.
    I gdyby to miało charakter dyskusji, to ja chetna bym była i wysłuchała strony ..


  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    215

    Domyślnie

    ok zrozumiałam.

  18. #18
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    To trochę tak, jakby ktoś, komu przedstawiamy naszego męża, zrobił wielkie oczy i powiedział "ON???!!!, a nie wiesz, że z wyższym byłoby Ci lepiej??!! A tak w ogóle to powinnaś wyjść za XY!"


    Z jakiś czas może się zdarzyć, że któraś z Was opisze taką historię:
    Wchodzę do poczekalni w przychodni zamotana, a tam inna zamotana mamusia. O, jak fajnie, myślę sobie, pogadamy, a tamta na mój widok zrywa się z miejsca i ostrym tonem mówi, że tak, nie karmi piersią, używa pampersów, daje dziecku słoiki i w dodatku czasem jeździ wózkiem! I przesiada się na drugi koniec poczekalni!

    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  19. #19
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Krakow, Poznan, Londyn
    Posty
    59

    Domyślnie Re: nie chusta zdobi człowieka.

    Cytat Zamieszczone przez ZuZaZo
    brzmi to wszystko jak czeski film, ale jak pisałam na początku mam jakiegoś trąda, spotykam same zołzowate chustomamy które absolutnie odbiegają od stereotypu ( jakie same sobie kreslą) otwartych i serdecznych ludzi.
    alez ktoregos pieknego, zimnego dnia spotkalas kilka chustomam usmiechnietych od ucha do ucha, otwartych i serdecznych, wiec nie bluznij Kochana

    a przezyc wspolczuje, ja pewnie po pierwszym komentarzu na temat karmieniu zagadnelabym kogos po drugiej stronie korytarza (ja tez z tych zagadujacych
    Krzys 19 maja 2008 - moje najwieksze szczescie
    http://www.chusty24.pl
    Rockin' Baby Slings, Hotslings, Oopa Baby, Zolowear, Didymos, Ellaroo, Maya Wrap, Kozy Carrier, Babylonia, Moby, Patapum, Storchenwiege, BabyLegs

  20. #20
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    KrakĂłw
    Posty
    92

    Domyślnie

    hahaha no tak Mei, tylko patrzeć jak mnie grom strzeli

    prawdę mówisz, ale oswajanie się z tymi chustomami trwało pare miesięcy i nie były takie obce


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •