Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 123

Wątek: Pielucha, która najbardziej zawiodła..

  1. #81
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tots Bots - za jakość wykonania... za tę cene powinny być pięknie wykończone, tymczasem te rzepy ścięte na ostro, brzydkie wykończenie szwów...
    Do tego otulacze TB wydają mi się bardzo sztywne, jak folia.

    (podkreślam przy tym, że nigdy mi nie przeciekły)

  2. #82
    Chusteryczka Awatar alifi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Rydzynki
    Posty
    2,521

    Domyślnie

    Co pupa, to opinia Wielbię Tots Botsy AIO, za jakoś wykonania między innymi.

    Najbardziej zawiodła May Lili. Żadne zabiegi nie uczyniły jej pieluszką utrzymującą wilgoć w środku. Została rozczłonkowana, wkłady działają jako uzupełniacze i innych pieluszkach, otulacz przydaje się do tetry.
    Kajetan Iwo (31.01.2008) Kalina Jagoda (16.05.2011)

    UWIERZYŁAM W ŻYCIE POZAFORUMOWE

  3. #83
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ela84 Zobacz posta
    Podpisuję się pod tym, że rzepy są do kitu! Niezależnie od tego, jakiej firmy. Nie wiem po co się ich w ogóle używa. Może na początku nie ma to znaczenia, jak w nowych pieluszkach trzymają mocno, ale jak zaczynają puszczać... tragedia. Aż na blogu o tym napisałam: http://ekotest.blog.pl/2012/06/11/napy-czy-rzepy/, może ktoś jeszcze przeczyta ostrzeżenie Mam 2 kieszonki bumgeniusa z rzepami, które są do wywalenia - myślicie, że da się je jeszcze "zanapować"?
    Da się bo kiedyś kupiłam na forum pieluszkę - kieszonkę Bumgenius - która była przerabiana z rzepów na napy.

  4. #84
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ela84 Zobacz posta
    Podpisuję się pod tym, że rzepy są do kitu! Niezależnie od tego, jakiej firmy. Nie wiem po co się ich w ogóle używa. Może na początku nie ma to znaczenia, jak w nowych pieluszkach trzymają mocno, ale jak zaczynają puszczać... tragedia. Aż na blogu o tym napisałam: http://ekotest.blog.pl/2012/06/11/napy-czy-rzepy/, może ktoś jeszcze przeczyta ostrzeżenie Mam 2 kieszonki bumgeniusa z rzepami, które są do wywalenia - myślicie, że da się je jeszcze "zanapować"?
    wymiana rzepów w pieluszce to pryszcz, wymienia się tylko częśc haczykową (tą ostrą), roboty na 10 minut i rzepy trzymają jak nówka. Sama z tydzień temu wymieniałam w bg. Na napyteż sie da przerobić, również przerabiałam.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #85
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Póki co zawiodły mnie Itti Bitti S niby od 3,5kg córa ma już 4,8kg i nadal przeciekają przy nóżkach, zapinam na wszystkie sposoby, ale i tak ma lukę z powodu chudych nóżek. Jak na razie tylko leżą w szafie, bo mam dosyć mokrych ubranek. Jestem załamana, bo chciałam już malutką w ten sposób pieluchować. Ktoś miał podobny przypadek? kiedy te pieluszki będą pasować? pewnie jak dziecko z nich wyrośnie?

  6. #86
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tamarin Zobacz posta
    Póki co zawiodły mnie Itti Bitti S niby od 3,5kg córa ma już 4,8kg i nadal przeciekają przy nóżkach, zapinam na wszystkie sposoby, ale i tak ma lukę z powodu chudych nóżek. Jak na razie tylko leżą w szafie, bo mam dosyć mokrych ubranek. Jestem załamana, bo chciałam już malutką w ten sposób pieluchować. Ktoś miał podobny przypadek? kiedy te pieluszki będą pasować? pewnie jak dziecko z nich wyrośnie?
    u nas nigdy nie pasowały i s i kolejne rozmiary
    ale są mamy które bardzo je chwalą

  7. #87
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    u nas nigdy nie pasowały i s i kolejne rozmiary
    ale są mamy które bardzo je chwalą
    a wlaśnie... co pupa to pielucha s-ek nie miałam ale m-ki i lki pasowały nam (lk nie do końca) i byłyłam bardzo zadowolona, za to tutto mam chyba od 4 msc dziecka i praktycznie na żadnym etapie nie była dobra, a od jakichś +/- 13 kg jest już za mała ;/

  8. #88
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Mam wątpliwą przyjemność korzystać z kieszonki Lenny Lamb. Bardzo chciałam ją polubić, bo to pierwsza polska pieluszka w moim stosiku, ale ona mi po prostu nie pozwala - przecieka za każdym razem! Nie wiem czy to w ogóle jest PUL, to co jest na zewnątrz. Mąż już wysnuł teorię, że to może jest jednak formowanka i otulacz na nią jest potrzebny

  9. #89
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez romashka Zobacz posta
    Tots Bots - za jakość wykonania... za tę cene powinny być pięknie wykończone, tymczasem te rzepy ścięte na ostro, brzydkie wykończenie szwów...
    Do tego otulacze TB wydają mi się bardzo sztywne, jak folia.

    (podkreślam przy tym, że nigdy mi nie przeciekły)
    tb w ostatnich latach co kolekcja inny rodzaj pulu wrzuca, pul z granicy 2009?? (nie wiem dokładnie, np. białe gwiazdki na pomarańczowym tle) byl bardzo sztywny, otulacz dramatyczny, jak cerata, kolejne rzuty były już dużo lepsze, np. ranbow (jednokolorowe tb easy fit) w moim mniemaniu miały z kolei pul zbyt cienki, miałam wrażenie że zaciagnę go paznokciem, choć inne forumki bardzo go sobie chwaliły

  10. #90
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    Mam wątpliwą przyjemność korzystać z kieszonki Lenny Lamb. Bardzo chciałam ją polubić, bo to pierwsza polska pieluszka w moim stosiku, ale ona mi po prostu nie pozwala - przecieka za każdym razem! Nie wiem czy to w ogóle jest PUL, to co jest na zewnątrz. Mąż już wysnuł teorię, że to może jest jednak formowanka i otulacz na nią jest potrzebny
    lenny lamb bardzo szybko się niszczą niestety, w moim mniemaniu o dyskwalifikuje pieluchę



    IMO jedną z max przereklamowanych pieluch w pol. necie jest issy bear, swego czasu na bazarku ludzie się o nie zabijali- ma być niby bardzo chłonna etc.
    aktualnie w stosiku mam już tylko 3- nie ukrywam- uwielbiam i chyba się nie rozstanę, ale uwielbiam z sentymentu i z uwagii na wzory

    wzory in +, śliczne, ale pupę robi ogromną (coć dla mnie i babyetta dużą pupę robi;/), pamiętam, jak je zakładałam na początku to młoda nóżki w powietrzu musiała trzymać (szybko zrezygnowałam), dopiero teraz gdy waży 14 kg jest względnie

    mam minky i pul obszyty bawełną- wiem, ze po tym typie szału spodziewać się nie można, ale issy przeciekają przy nózkach, nasąkają, dwóch wkładów nocnego i dziennego to już w ogóle nie wyobrażam sobie zakładać, bo pupa byłaby kolosalna.

    ogólnie pielucha super jako letnia- zimą raczej na półce leżała, jest duża więc pewnie z niej młoda nie wyrośnie, za tę cene, uważam, duże rozczarowanie,
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 30-06-2013 o 10:27

  11. #91
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    U mnie nie sprawdziły się IB. W sumie to nie do końca, bo sprawdziły sie tak do 6 miesiąca, a później te wszystkie wkłady wewnątrz powodowały, że małej było ciasno, no i gumki mocno obciskały nóżki.

    Issy Bear też bez rewelacji.


  12. #92
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    U mnie May Lily.
    Bardzo duża pielucha, wkłady nie do końca dopasowane do kieszonki i nigdy nie dało się tak ułożyć na pupie, żeby nie było przecieku z boku.
    A dodatkowo, to najdroższa polska pielucha i w ogóle jedna z droższych dostępnych na rynku i w zasadzie nie wiem za co się tyle płaci.

  13. #93
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    a wlaśnie... co pupa to pielucha s-ek nie miałam ale m-ki i lki pasowały nam (lk nie do końca) i byłyłam bardzo zadowolona, za to tutto mam chyba od 4 msc dziecka i praktycznie na żadnym etapie nie była dobra, a od jakichś +/- 13 kg jest już za mała ;/
    Czyli co? wyrzuciłam pieniądze w błoto ? ja cały czas się łudzę, że może za 1kg będą ok.

  14. #94
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    Mam wątpliwą przyjemność korzystać z kieszonki Lenny Lamb. Bardzo chciałam ją polubić, bo to pierwsza polska pieluszka w moim stosiku, ale ona mi po prostu nie pozwala - przecieka za każdym razem! Nie wiem czy to w ogóle jest PUL, to co jest na zewnątrz. Mąż już wysnuł teorię, że to może jest jednak formowanka i otulacz na nią jest potrzebny
    Dostałam nową w prezencie i już po pierwszym praniu ta pielucha była porażką. Przecieka niemiłosiernie. Może rzeczywiście to jest formowanka ha ha

  15. #95
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Dla mnie największym nieporozumieniem były i są AIO BamBams,niby AIO ale cieknie jakby w ogóle nie miała warstwy pul.Zastanawiałam się czy przypadkiem otulacza na nią nie ubrać.
    Otulacz który pod żadnym względem nam nie przypasował to kikko rzepy słabe i nie dopasowane do mniejszego(drobniejszego) dziecka,nie ma możliwości zapięcia jednego rzepa na drugim jeśli się na siebie nałożą.
    Formowanki mnie nie zawodzą na ogół nockę synek przesypia bez problemów(sika dopiero nad ranem lub rano)nawet kiedy w nocy sikał dawały radę z wełniakami w komplecie.
    Na wełniaku franiszkowym sromotnie się zawiodłam zachwalany przez znajomą u nas wielokrotnie lanolizowany cieknie i już wszelkie inne trzymają na mur nawet bez lanoliny.
    Chinki z allegro sprawdzają się do dziś i są najchętniej przez nas używane lubiane za prostotę użycia i wzorki(wzorzysta pupa ładnie wygląda).
    IB SIO mamy jedną i rzadko po nią sięgamy nie przecieka nie gniecie ale jakoś nam z nią nie po drodze
    CP mam jeden otulacz i jedną SIO i jestem z nich zadowolona,często synkowi na noc ubieram,lub jak mnie coś podkusi to zamiast jednorazówki na spacer to taki nasz pancernik który nigdy nie przeciekł.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  16. #96
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    To jeszcze dopiszę , że CP, bo często jakoś tak się z przodu podwijały, ze rzep odciskał się na brzuszku. ale za wzory i szczelność wielki plus. Może to wina ruchliwego dziecia?


  17. #97
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Nie wiem ja mam ruchliwego prawie dwulatka(dwa skończy 5 października)i u nas CP jest nieoceniony nic się nam nie odciska nie obciera i trzyma na mur.Ostatnio na spacerze dwie godziny na pupie i wkłady można było wykręcać a otulacz nie puścił kropli.Mam dodatkowy otulacz CP bez wkładów i co do niego nie włożę to trzyma nawet tetrze marketowej daje radę jako jedyny co pupa to opinia.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  18. #98
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Chłonność i szczelność tak jak napisałam super. Mi się na brzuszku ten wielki rzep odciskał


  19. #99
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez *LOLA* Zobacz posta
    (...) wkłady można było wykręcać a otulacz nie puścił kropli.Mam dodatkowy otulacz CP bez wkładów (...)
    O jakich wkładach piszesz? CP ma jakieś wkłady do otulaczy CP, czy piszesz o CP SIO bambus lub mikrofibra (minkee)?

  20. #100
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koleszna Zobacz posta
    To jeszcze dopiszę , że CP, bo często jakoś tak się z przodu podwijały, ze rzep odciskał się na brzuszku. ale za wzory i szczelność wielki plus. Może to wina ruchliwego dziecia?
    U mnie też w oliwkowej tak się podwija rzep, CP mam około mnóstwo i w innych nie ma takiego problemu, ja będę tę pieluszkę reklamować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •